Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2012., 03:44   #101
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Vidi se da cijenjeni Indijanci ne razumiju smisao tog poteza. Ovakve investicije su ravne metku u potiljak ekonomije... Ali to se radi iz milosrdja, da joj se skrate muke. Kao kad John Wayne ubije svog lipsalog konja da se ne pati vise. Ali vi ste uvijek bili okrutni prema konjima pa ne kuzite to.

Moj prijedlog je da pola novaca zamisljenih za uniste..., pardon, investicije u HZ daju meni, a pola ostave u budzetu. Na kraju ce ispasti puno bolje i meni i njima. Ja cu naravno u kejnezijanskom stilu djelovati na potraznju uz poprilicni multiplikator, posebno prema zenama sa sumnjivim moralom.
Alo, šta je tebi da ovo pišeš, vidjet će ti žena.
__________________
"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao." George Best
maq is offline  
Old 26.02.2012., 12:42   #102
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Vidi se da cijenjeni Indijanci ne razumiju smisao tog poteza. Ovakve investicije su ravne metku u potiljak ekonomije... Ali to se radi iz milosrdja, da joj se skrate muke. Kao kad John Wayne ubije svog lipsalog konja da se ne pati vise. Ali vi ste uvijek bili okrutni prema konjima pa ne kuzite to.

Moj prijedlog je da pola novaca zamisljenih za uniste..., pardon, investicije u HZ daju meni, a pola ostave u budzetu. Na kraju ce ispasti puno bolje i meni i njima. Ja cu naravno u kejnezijanskom stilu djelovati na potraznju uz poprilicni multiplikator, posebno prema zenama sa sumnjivim moralom.
To za konje i indijance je točno, mi konja jašemo a kad ne može dalje onda ga pojedemo i nastavimo pješice.........to je prihvatljivo i s ekološkog stanovišta, osim Luki Omanu i još nekim bezveznjacima......

A tvoj prijedlog potpuno podržavam.......i jamčim Vladi da ako daju 50% tebi i meni da će im BDP biti u plusu do kraja godine..........

HŽ i pokretanje gospodarstva, hehe......što je slijedeće? kupovina 2 milijuna MANovih autobusa za ZET u svrhu poticanja gospodarstva?
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 26.02.2012., 12:45   #103
Quote:
maq kaže: Pogledaj post
Alo, šta je tebi da ovo pišeš, vidjet će ti žena.
Ne misliš valjda da žena zna pod kojim nickom piše?
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 26.02.2012., 12:52   #104
Koliko god mi indijanci mislili da su bljedoliki glupi i pokvareni ( uz ispriku iznimkama ), uvijek se iznova iznenadimo.......
mislim da bi dotičnog trebalo odmah kooptirati u MFIN :klap::klap::klap::klap:


Zanimljiv je Zgombićev koncept pravednosti: 'Recimo, država donese zakon o prisilnom upisu državnih obveznica po nekom imovinskom cenzusu, i uz uvjet da se država obaveže da taj novac neće spiskati. Tako bi se prikupila solidna svota za investicije, a država bi taj novac s bagatelnom kamatom od 1 posto vratila kroz deset godina.'
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 26.02.2012., 13:07   #105
primjetite i sami kada pogledate sadašnji trenutak života na planeti zemlji da tu nešto zapravo fali...
fali briga o budućnosti...o budućnosti planeta ,vama bliskoj ekonomskoj budućnosti,o energetskoj budućnosti,povezano usko sa tim pitanje standarda u budućnosti,o ekološkoj budućnosti i izgleda i najviše čega ljudi još nisu dovoljno svjesni o klimatskoj budućnosti....

zar vam se ne čini da je to na globalnoj razini sve samo jedna velika igra dezinformacijama u kojoj mi sitni ljudi možemo samo okretati prema medijima i propagandi iz svih oruđa,onako kao što glavu suncokret okreće prema suncu...
tomatix is offline  
Old 27.02.2012., 00:11   #106
Quote:
maq kaže: Pogledaj post
Alo, šta je tebi da ovo pišeš, vidjet će ti žena.
Slabo ti poznajes zene... U slucaju da moj prijedlog prodje i na racun mi legne nekih 500 mil. kn, zena ce stojicki trpiti sve radnje ostvarene sa zenama sa sumnjivim moralom. Novac je, uostalom, najjaci afrodizijak.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Koliko god mi indijanci mislili da su bljedoliki glupi i pokvareni ( uz ispriku iznimkama ), uvijek se iznova iznenadimo.......
mislim da bi dotičnog trebalo odmah kooptirati u MFIN :klap::klap::klap::klap:


Zanimljiv je Zgombićev koncept pravednosti: 'Recimo, država donese zakon o prisilnom upisu državnih obveznica po nekom imovinskom cenzusu, i uz uvjet da se država obaveže da taj novac neće spiskati. Tako bi se prikupila solidna svota za investicije, a država bi taj novac s bagatelnom kamatom od 1 posto vratila kroz deset godina.'
A sto jednostavno ne posalju batinase da uzmu novce?
Ali ovo mi je super, drzava ce se obvezati da novac nece spiskati.
Jel ce ispunit jamstvenu karticu?
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Old 27.02.2012., 01:02   #107
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Zanimljiv je Zgombićev koncept pravednosti: 'Recimo, država donese zakon o prisilnom upisu državnih obveznica po nekom imovinskom cenzusu, i uz uvjet da se država obaveže da taj novac neće spiskati. Tako bi se prikupila solidna svota za investicije, a država bi taj novac s bagatelnom kamatom od 1 posto vratila kroz deset godina.'
Kolko sam ja skužio to predlaže kao zamjenu za dosadašnja progresivna oporezivanja i porez na dividende (tko ima više plaća više i sl).

Htio bi da mu rashodovnici proračuna vračaju novce.
Možda i neku muzičku želju.
klapalo is offline  
Old 27.02.2012., 01:40   #108
Quote:
tomatix kaže: Pogledaj post
primjetite i sami kada pogledate sadašnji trenutak života na planeti zemlji da tu nešto zapravo fali...
fali briga o budućnosti...o budućnosti planeta ,vama bliskoj ekonomskoj budućnosti,o energetskoj budućnosti,povezano usko sa tim pitanje standarda u budućnosti,o ekološkoj budućnosti i izgleda i najviše čega ljudi još nisu dovoljno svjesni o klimatskoj budućnosti....

zar vam se ne čini da je to na globalnoj razini sve samo jedna velika igra dezinformacijama u kojoj mi sitni ljudi možemo samo okretati prema medijima i propagandi iz svih oruđa,onako kao što glavu suncokret okreće prema suncu...
Nije istina da baš svi ne brinu o budućnosti. Na primjer USA/rusija su brinuli o budućnosti i u svojim laboratorijima su stvorili dosta različitih sitnih beštija koje kad odluče će pustiti na slobodu.Slobodne male beštije će u projektiranom vremenu riješiti sve probleme,prekomjerno trošenje resursa,buduća zagađenja,manjak hrane itd Ostatak problema po svjetskim zabitima će se moći riješiti i na staromodan naći ručno uz primjenu alata.
more is offline  
Old 27.02.2012., 08:43   #109
Quote:
somied kaže: Pogledaj post



Ali ovo mi je super, drzava ce se obvezati da novac nece spiskati.
Tako je kolega, država će te novce pametno investirati, ko George Best, na žene, alkohol i brze službene aute.........a ostalo će spiskati
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 29.02.2012., 12:15   #110
Eto još malo bisera iz kuhinje zbunjenih:
"Brzo pokretanje stotina malih projekata"

"...kazao je Čačić te najavio da će svaka općina pokrenuti gradnju škola kako bi se ostvarila jednosmjenska nastava. Uz škole će graditi i bolnice, zatvore te skladišta za vojsku. "


Od ovoga nam jedino zatvori trebaju..

Eto, ja se prestat izčuđavati jednostavno ne mogu. Posuditi novac da ga se spali..
Sve je izgledniji nekakav kvazigrčki scenarij, tj. totalni kolaps. Kada se ovome pribroji nadolazeća kriza u Eurozoni, što nije predviđeno pri izradi projekcija bdp-a (izvoz i turizam) i proračuna, težak fiskalni deficit, visoke kamate na dug i rastur domaće ekonomije (uz indikatore rasta nenaplativih kredita u sektoru poduzeća; sada su po informaciji "na redu" srednja poduzeća...).
Uglavnom, najgora opcija polaganog umiranja i čekanja nekog egzogenog čuda.
FED is offline  
Old 29.02.2012., 16:18   #111
Mislim da nam je jedina nada da Mađari tu štetočinu strpaju u zatvor što prije....
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Old 29.02.2012., 16:35   #112
Quote:
FED kaže: Pogledaj post

Kada se ovome pribroji nadolazeća kriza u Eurozoni, što nije predviđeno pri izradi projekcija bdp-a (izvoz i turizam) i proračuna, težak fiskalni deficit, visoke kamate na dug i rastur domaće ekonomije (uz indikatore rasta nenaplativih kredita u sektoru poduzeća; sada su po informaciji "na redu" srednja poduzeća...).
Uglavnom, najgora opcija polaganog umiranja i čekanja nekog egzogenog čuda.
Još kad shvate što govori im Lafferova krivulja......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 01.03.2012., 11:33   #113
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
...
Sve je izgledniji nekakav kvazigrčki scenarij, tj. totalni kolaps. Kada se ovome pribroji nadolazeća kriza u Eurozoni, što nije predviđeno pri izradi projekcija bdp-a (izvoz i turizam) i proračuna, težak fiskalni deficit, visoke kamate na dug i rastur domaće ekonomije (uz indikatore rasta nenaplativih kredita u sektoru poduzeća; sada su po informaciji "na redu" srednja poduzeća...).
Uglavnom, najgora opcija polaganog umiranja i čekanja nekog egzogenog čuda.
U takvim okolnostima, što je bolje: imati novac oročen u banci, ili dodatnu nekretninu?
(Mislim stan ili kuću, jer poljoprivredno zemljište je priča za sebe.)
Jeka is offline  
Old 01.03.2012., 11:37   #114
Quote:
Jeka kaže: Pogledaj post
U takvim okolnostima, što je bolje: imati novac oročen u banci, ili dodatnu nekretninu?
nekretnina
Mantis Religiosa is offline  
Old 01.03.2012., 14:14   #115
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
nekretnina
dok netko ne pocne gadati sa tenkom tu nekretninu....


najbolje je imati zemlju u kojoj su ljudi zadovoljni i imaju zadovoljene svoje osnovne potrebe. I u kojoj je mir.....

U slucaju kolapsa ne spasavas imovinu (novac, nekretnine, zlato...) nego spasavas zivot.
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Old 01.03.2012., 14:20   #116
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Eto još malo bisera iz kuhinje zbunjenih:
"Brzo pokretanje stotina malih projekata"

"...kazao je Čačić te najavio da će svaka općina pokrenuti gradnju škola kako bi se ostvarila jednosmjenska nastava. Uz škole će graditi i bolnice, zatvore te skladišta za vojsku. "


Od ovoga nam jedino zatvori trebaju..

Eto, ja se prestat izčuđavati jednostavno ne mogu. Posuditi novac da ga se spali..
.

najbolje mi je kad neki pametnjaković izvali "Zaposliti ćemo ljude na javnim radovima, izgradnja nizinske pruge, izgradnja, škola, staračkih domova i sl"
kao da se danas radi ho-ruk ko 50tih na pruzi brčko-banovići.
Svi ti građevinski projekti ne mogu zaposliti ni pola postojeće građevinske operative (koja je zadnjih 10god nabujala ko gljiva nakon kiše, a sve na umjetno napuhanom balonu zaduživanja i lažnog napredovanja)
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Old 01.03.2012., 14:25   #117
Kolaps nam slijedi svasvim sigurno (ne mislim na Hr nego na cijeli svijet) i to ne zbog nestanka nafte nego zbog pogubnog modela života.
stalno se potiče ekonomski rast, kao da je zemaljska kugla beskonačna pa se možemo beskonačno širiti.
a rast se forsira samo da bi bogata vrhuška bila još bogatija, to im je jedina svrha. odnos prema prirodi zapravo ne postoji ( da postoji, i da želimo čim više sačuvati zemlju i život na njoj, trebalo bi ODMAH zabraniti sve vrste razonode i gubljenja vremena koje značajnije utječu na ekološki sustav. počevi od Formule1, relija, WCR-a, pa i nogometnih utakmica sa više od 5-6 000 ljudi.

forsira se turzam kao vid gospodarstva a ne uviđa se koliko turizam u globalu opterećuje okoliš.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Old 01.03.2012., 15:20   #118
Nakon ovoga što sam do sada vidio i čuo od kukurikavaca, mogu samo reći da će za sve nas od 2012. gora biti jedino 2013. godina.

Graditi će željeznice, ludnice i zatvore pa kakvu će nam to korist donjeti?

što je glavni projekt ove vlade spasiti Ingru i IGH od bankrota?
scorpio2001 is offline  
Old 02.03.2012., 11:21   #119
Pitao sam što je bolje: imati novac oročen u banci, ili dodatnu nekretninu u
okolnostima kakve je opisao @FED (nekakav kvazigrčki scenarij/kolaps ekonomije),
na to @Mantis Rel. ko' iz topa "nekretninu", a @Wizzard of Oz tome kontrira ekstrapolirajući
Greece-like kolaps na tenkove, rat i spašavanje života ... još uvijek jako pretjerano ...

... sve skupa očekivao sam suvisliju diskusiju.

Recimo, valjda netko ima dobar uvid u život u Grčkoj i zna što je sada bolje Grcima:
imati likvidni keš, ili keš ali oročen u banci, ili keš oročen banci ali STRANOJ (recimo njemačkoj), ili nekretninu u kojoj se može udobno razbaškariti, ili nekretninu koja donosi prihod recimo iznajmljivanjem ...
ili nešto slično ali još uvijek primjereno realnoj situaciji
(jer mislim da su i njima i nama @Wizzardove brige o spašavanju gole kože u ratnim uvjetima ipak još dosta godina daleko).
Jeka is offline  
Old 02.03.2012., 11:37   #120
Ovisi o kojoj količini novca se radi itd, no još uvijek je po meni bolji keš. Ali to je sasvim osobno mišljenje, ne izgrađeno na prevelikom promišljanju, pa se rezerviram oko toga.
Zašto keš? Perfektno je likvidan, u okružju i doma je relativno niska inflacija sa još i deflacijskim tendencijama. Nekretnine će u ZG po mom vrlo skromnom uvjerenju cijenom ipak samo padati ili stagnirati, jer kriza u RH tek dolazi (samo ju Ray Charles ne vidi....).. itd.
Sa druge strane, ušteđevinu ti može umanjiti ranjena EU zvijer, ako ECB krene u masivan otkup državnih obveznica. Tada će inflacija zasigurno porasti ali nemoguće mi je reći u kojem obimu.
No za sada je monetarna politika u drukčijem smijeru, vođena očito i njemačkim strahovima i vizijom monetarne politike. Veći dio EU je u fazi raduživanja, i potražnja stagnira, pa nema niti kreditne expanzije... Uglavnom, treba biti budan, ali moje vrrlo skromno mišljenje ide u smjeru keša.
FED is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.