Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2012., 21:57   #1
Telemach / ex Tele 2 (drugi dio)

ovo je nastavak stare tele2 teme koja je popunila kvotu od 10000 postova


Quote:
Bobo Mesar kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, evo me opet!

Pretplatnik sam (Knockout), a uz pretplatu imam i dodatni podatkovni paket. E sad stvar je u tom što nisam već 2-3 dana koristio podatkovni promet jer mi se tad približio granici ali provjera potrošnje mi nastavlja zbrajati i dodavati potrošeni promet odprije. Mislim može malo kasnit, ali do kad će ovo? Kad ću dobiti trenutnu svoju potrošnju?
Sad su mi blokirali poruke i pozive, a na web stranici piše:
Trenutna potrošnja: 687,37 kn

Ne bi se posebno žalio da nemam brojač podatkovnih paketa i da već pola godine nemam isti podatkovni paket.

Koliko uopće košta Mb na Knockoutu (pretplata)?

Zadnje uređivanje backtothesleep : 17.07.2012. at 01:13.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 22:52   #2
Eto, forum o Tele2 dogurao do 10000. komentara, što ostali forumi o pokretnim mrežama mogu samo sanjati.

Sve to pokazuje da Tele2 svojim tarifama uvijek diže prašinu i da je najpopularnija mreža među modernim korisnicima.

Predlažem da Službeni Potpis nagradi forumaša koji je objavio 10000. komentar.

Doduše, mogli biste nagraditi i 10001. komentar, ali sumnjam da ćete baš biti toliko darežljivi...
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 23:01   #3
Quote:
Bobo Mesar kaže: Pogledaj post
Koliko uopće košta Mb na Knockoutu (pretplata)?
Ako si aktivirao do 24.2. 2 kn/MB, nakon 25.2. 5 kn/MB.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 23:37   #4
Kakva su iskustva sa tarifom smart na bonove? Jesam dobro shvatila, pošaljem poruku, i uzmu mi 30 kuna a dobijem 300 besplatnih minuta i 1 giga?
Ima koja kvaka?
I uz neko umjereno trošenje, bude dosta tih 1 gb?

Sad imam knockout i ne usudim se uopce skoro ic na internet na mobitelu, jer kliknem par puta i odmah mi uzme par kuna...
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 00:26   #5
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post
Kakva su iskustva sa tarifom smart na bonove? Jesam dobro shvatila, pošaljem poruku, i uzmu mi 30 kuna a dobijem 300 besplatnih minuta i 1 giga?
Ima koja kvaka?
I uz neko umjereno trošenje, bude dosta tih 1 gb?

Sad imam knockout i ne usudim se uopce skoro ic na internet na mobitelu, jer kliknem par puta i odmah mi uzme par kuna...
Nisam na toj tarifi, ali tako bi trebalo biti, uzmu ti pare i imaš 300min+0.29 uspostava. 1gb bi svakom trebao biti dosta dok se kloniš youtuba i tethering-a
Sve ostalo će ti biti i više nego dovoljno.
__________________
Cellular Tower Maps
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 00:53   #6
Ja imam Knockout i super mi je.
Uplatim bon od 50 recimo, poruke su mi prema svima besplatne, a za pozive mi skida nešto sitno
Ja sam vrlo zadovoljan korisnik tele2 mreže već par godina i ne mislim ih mijenjati narednih godina
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 08:33   #7
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post
Kakva su iskustva sa tarifom smart na bonove? Jesam dobro shvatila, pošaljem poruku, i uzmu mi 30 kuna a dobijem 300 besplatnih minuta i 1 giga?
Ima koja kvaka?
I uz neko umjereno trošenje, bude dosta tih 1 gb?

Sad imam knockout i ne usudim se uopce skoro ic na internet na mobitelu, jer kliknem par puta i odmah mi uzme par kuna...
To je kvaka da nema kvake
Točno tako ja sam na toj tarifi.Oduzme ti 30 kn dobiješ 300 besplatni minuta,poruke se plačaju i uspostava poziva a internet je 1giga i to je to.Što se tiče signala tu gdje ja živim fenomenalan je signal tj brzina interneta koja je bolja od drugih operatera.Tako da sve pohvale tele2
TonyM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 12:48   #8
Quote:
TonyM kaže: Pogledaj post
To je kvaka da nema kvake
Točno tako ja sam na toj tarifi.Oduzme ti 30 kn dobiješ 300 besplatni minuta,poruke se plačaju i uspostava poziva a internet je 1giga i to je to.Što se tiče signala tu gdje ja živim fenomenalan je signal tj brzina interneta koja je bolja od drugih operatera.Tako da sve pohvale tele2
Danas sam uključila tu tarifu, ali nije mi baš htio radit internet, nije bilo signala. Bila sam na plaži a možda zato, nadam se da bude bolje drugdje.

A nisu mi uzeli ni 1000 i nešto besplatnih poruka što mi je bilo ostalo od korištenja knockouta.
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 12:58   #9
Quote:
TonyM kaže: Pogledaj post
To je kvaka da nema kvake
Točno tako ja sam na toj tarifi.Oduzme ti 30 kn dobiješ 300 besplatni minuta,poruke se plačaju i uspostava poziva a internet je 1giga i to je to.Što se tiče signala tu gdje ja živim fenomenalan je signal tj brzina interneta koja je bolja od drugih operatera.Tako da sve pohvale tele2
Smart30 najbolja je tarifa u povijesti. Za pričalice, ali i za one koji vole lutati internetskim prostranstvima. Poruke se plaĆaju, ali preko interneta to se lako može zaobići.
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 14:42   #10
Otišao sam danas u tele2 pogledati ponudu za produženje ugovora, budući da mi je sada 3 mjeseca do isteka, a za posebne pogodnosti se mora ići u poslovnicu.

Znači ovako, na tele2 sam negdje 5 godina, zadnje dvije sam na pretplati, Smiley 100 kuna mjesecno, ispalo je da mi je to taman, čak i previše pa mi niti jedan račun nije prešao tih 110kn (100 +10 radijska frekvencija)

neki dan sam si računao pa reko hajde, vidim da ukupno od tih 100kn ja potrosim 30ak (razgovori), poruke su bespla, a ne predem ni onih dodijeljenih 300mb nikad, ostao bih na pretplati jer cu jerl(mislim si ja naivno) njima su bolji pretplatnici i imat cu neki popust za mobitel koji inace ovako ne bih kupio jer je skup.

Otisao sam pogledat SonyErricsson Neo V, Sony Xperiu U i P

Daklem za ukupno 5-6 godina vjernosti, od toga zadnje dvije na pretplati, i potencijalne još dvije na pretplati, oni su meni dali popust od 100 kuna, koji dobijem i ako narucim s webshopa jel, i ako udem s ulice i prenesom broj, daklem, ne dobijem popust.

cjena od 795kn + 24 mjeseca po 50 kn je smjesna, jer te mobitel izade kao i u paketu, sto znaci da me kao zagarantiranog potrosaca sljedeca 24mjeseca oni cjene jednako kao nekog tko je dosado s ulice i kupio mob u paketu.

Hvala lijepa tele2.

Uglavnom, skidam se s pretplate (Ukoliko se vracate na bonove morate doci 8 dana prije kraja pretplate u centar i najaviti im to), vraćam na bonovei za 50kuna mjesecno cu imati

1GB prometa koji sada nemam nego 300mb, debelo necu potrosit gigu nikad ikad
1000 poruka (trenutno m,i je mjesecni prosjek oko 460 poruka, prema obracunskim listama)

a pozive ionako izuzetno rijetko koristim tako da ne da ce mi bit dosta nego i previse, za upola manje novca.

Ako ovako nastavi privlačiti mušterije, sretno im bilo. Blago njima, a ja ću čekati akciju od 50% pretplate u drugoj mreži.

Zadnje uređivanje tomisličak : 17.07.2012. at 15:00. Reason: izbrisan tekst drugih operatera
srkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 17:14   #11
Ti kao da si se s Marsa strovalio na ovu našu Zemljicu.

Cijene mobitela otišle su u nebo, a one razgovora dodirnule dno dna.

Objasni kako bi ti Tele2 mogao ponuditi veći popust ako telefonske usluge i internet daje ispod tržišne cijene.

To bi ih dovelo do ekspresne propasti.

Nemaju oni milijarde dobiti da mogu ulagati u bjesomučno reklamiranje preskupih mobitela koji su ionako suvišni za 99 posto poopulacije.
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 21:22   #12
pa mogli bi napraviti jasnu razliku izmedu post i prepaid korisnika, a pogotovo onih koji im se obvezuju na vjernost 24 mjeseca. to je sve sto je mene osobno zasmetalo. a ne da na kraju ja skoro godinu dana placam duplo nesto sto cojek na bonovima ima za 50kn. i jos mi prodavac ide uvjeravati da je je pogodnije.

745 + 24x50 = 1945 + 24mj 100kn pretplate= 1945 + 2400=4345

a mobitel je 1945 ili peko web shop jos manje wtf?!
srkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 21:28   #13
Ali to je kupovina na rate, jasno da je ukupna cijena više nego da odmah platiš sve.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 21:52   #14
...ne znam zašto bi korisnik na pretplati bio u boljem odnosu od onoga na postpaidu,
ako se zna da pretplatnik prvo napravi telekomunikacijski promet, pa plati račun,
a korisnik na bonove određenom svotom nadoplati iznos na račun, pa tek onda koristi uslugu...
...to što je netko na tele2 pretplati, nije nikakva garancija da pretplatnik neće napustiti mrežu 24 mjeseca...
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 22:01   #15
Quote:
tomisličak kaže: Pogledaj post
...ne znam zašto bi korisnik na pretplati bio u boljem odnosu od onoga na postpaidu,
ako se zna da pretplatnik prvo napravi telekomunikacijski promet, pa plati račun,
a korisnik na bonove određenom svotom nadoplati iznos na račun, pa tek onda koristi uslugu...
...to što je netko na tele2 pretplati, nije nikakva garancija da pretplatnik neće napustiti mrežu 24 mjeseca...
kako potpisani ugovor na 24mj nije garancija? pa praktično u slucaju otkazivanja moras platiti penale i pretplatu za predvideno razdoblje trajanja, tako mi je rekao trgovac u tele2
srkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 22:22   #16
a cuj, tako je kako je, ovdje na forumu ce ti tesko netko pomoc oko tvojih nejasnoca, najbolje da pitas trgovca da te uputi k nekome u upravi/marketingu, mozda ce ti tamo netko objasnit zasto imaju takvu strategiju

mislim, znam da nije po tvojoj volji taj nacin poslovanja, al ocito njima odgovara (ili imaju nesposobne marketinske strucnjake pa srljaju u propast, u sto sumnjam) a na tebi je da uzmes, ili ostavis, nije to sad nista novo, ima vec ohohoooo mjeseci s tim cjenama, vidis da te trgovac pokusao uvjeriti da je pretplata za tebe povoljnija sto se tice kupnje novog mobitela, ocito pali (naravno ne kod svih)
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 12:53   #17
Quote:
srkee kaže: Pogledaj post
Znači ovako, na tele2 sam negdje 5 godina, zadnje dvije sam na pretplati, Smiley 100 kuna mjesecno, ispalo je da mi je to taman, čak i previše pa mi niti jedan račun nije prešao tih 110kn (100 +10 radijska frekvencija)

Otisao sam pogledat SonyErricsson Neo V, Sony Xperiu U i P
A lijepo si ti to sebi zamislio, trošiš sto kuna mjesecno, a htio bi vrhunski mob...
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 18:57   #18
Evo ovako, malo sam zbunjen, imao sam smart tarifu na bonove aktiviranu ali sam potrošio gigu neta nakon 20 dana (išao sam na youtube, znao sam da će se to desiti ali svejedno...) i ostalo mi je još 278 minuta. Pošto sam pročitao n a forumu da ne mogu ponovno aktivirati smart dok ne prođe 30 dana ja sam to probao izbjeći na način da sam aktivirao revoluciju i onda sam se pokušao vratiti na smart ali kada pošaljem zahtjev za aktivaciju dobijem odgovor koji glasi: "Smart tarifu nije moguće aktivirati ukoliko imate aktivnu opciju Zero i/ili Zero Ii i/ili Zero out opciju." Ali stvar je u tome da ja tu opciju nisam aktivirao. Da li je to zato što mi je ostalo minuta, ili zato što nije prošlo 30 dana ili je nešto treće?
Kada idem provjeriti stanje piše mi da imam aktiviranu revoluciju što je točno, ali nije mi jasna ova Zero opcija zbog koje ne mogu aktivirati Smart.
dodo333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 10:02   #19
Stvar je u tome što ne možeš aktivirati ponovno Smart prije nego istekne 30 dana, neovisno o tome što u međuvremenu promjeniš tarifu. Dok ne istekne tih 30 dana nemoguće je ponovno aktivirati Smart.
Akesson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 11:54   #20
@dodo333
Mozes aktivirati one internet opcije:

10kn=100Mb
25kn=250Mb
5kn=500Mb

ili mozda mozes promjeniti na tarifu Smiley, gdje dobijes za 50kn bon 1000sms/mb ali mislim da se promjena naplacuje 20kn.
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.