Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2016., 17:11   #721
Dok još mogu razumijet odlazak UK (kao neto uplatitelja u EU), političari koji se zalažu za odlazak Poljske, Hrvatske i ostalih slabih članica su jednostavno idioti. I vjerujem da nemaju šanse dobit iznad 5% glasova u ijednoj od slabijih članica.
Ozimov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 00:23   #722
Poljski novinari odmah poslije naśeg poraza za Portugalom

"Portugalija nije za vrijeme 90 min pobjedila niti jednu utakmicu na ovom prvenstvu a ipak je u ćetvrtfinalu"

EDIT: Slijedeći komentari novinara:
"Izuzetno dosadna utakmica i samo jedan gol".

Hmm... Do ovog posta sam o politici, sada o sportu...
...możda na kraju vremenska prognoza za PL? :zubo"
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.

Zadnje uređivanje Benny : 26.06.2016. at 01:01.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 17:42   #723
Brexit eho: Poćelo je?

London: Slijedeći rasistićki napad na Poljake

Noćas su nepoznati poćinitelji napisali wulgarne Graffiti na zidovima Poljskog Kulturno-druśtvenog doma u Londonu.
Policija je potvrdila incidenat.
Trenutno se provodi istrażivanje njegove okolnosti.
To je slijedeće u zadnjim danima rasistićko djelovanje protiv Poljaka na Britanskim Otocima.

Izvor:
http://wiadomosci.onet.pl/wielka-bry...ondynie/3g05lh
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 21:22   #724
Zemljotres u Poljskoj

Prije par minuta ćulo se je sa susjednih prozora i balkona ili "Gooooool!!!" ili to sa dodatnih "Jesi poludjeo?!"
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 00:47   #725
Poljaci se u velikom stilu opraśtaju sa EURO 2016

Śto inaće nije kod njih popularno (obićno ismijavaju svojih poslije poraza/ispadanja) većina internauta i komentatora zahvaljuju se svojoj momćadi za lijepe trenutke na Euro i da nisu izgubili niti jednu utakmicu za vrijeme igre.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 11:14   #726
Poljaci se u velikom stilu opraštaju sa EURO2016, bez da su kvalitetnu igru pružili.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 17:05   #727
UEFA je objavila na svojem sajtu, da je do sada na EP kao drugi najviśe promaśaja imao njihov napadać Milik -od 19 udaraca 10 kiksova.

Poljski forumi su puni pohvala njihove defensive i kritika ofensive.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 00:10   #728
Samit NATO u Varśavi -1 dan i "zvanićna"* teorija zavjere protiv PL

Napisat ću samo to śto możda ne ma u HR medijima o 1 danu samita:

-Centar Varśave i okolica Narodnog Stadiona paralizirani su radi zabrane saobraćaja zbog sigurnosti. Mobilizirani stanovnici Varśave u śoku.

-Obama je na zajednićkoj konferenciji za novinare sa predsjednikom Dudom iskritizirao dogadjanja oko Poljskog Ustavnog Suda a da ne ispadne, da napada vladu servirao je to pod kutom "zabrinutosti" u vezi istog.

-Na zatvorenom za novinare dijelu Narodnog Stadiona (gdje se odrżava samit) organizirana je izlożba o katastrofi predsjednićkog aviona 2010g u Smolenjsku.
Na toj izlożbi pripadnici "Solidarni 2010" dijelili su gostima samita brośure u kojima medju ostalim piśe: "Predsjednik drżave ćlanice NATO i 10 generala tog pakta ubijeni su".
Dalje piśe da posjeduju dokaze, da je Ruska versija/istraga o katastrofi lażna a prava je, da je to bilo masovno ubojstvo na politićkoj osnovi.

========
*-"Zvanićna" sam dao u navodnike jer prema meni je to zvanićna teorija zavjere inaće nitko od Poljske vlade, politićara, ćuvara, agenata, itd ne bi dozvolio, da se iste dijele tijekom cijele izlożbe.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 20:04   #729
Poljski parlamentarci imali su jućer i danas vruće oprośtajne dane u vezi ljetnog odmora i novog zakona o ustavnom sudu.

Niśta novog śto se tiće suda (dalje ga blokiraju u djelovanju) a novost je do sada nevidjena arogancija nekih politićara vladajuće stranke prema opoziciji.

Evo primjera:
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 23:45   #730
MVP objavilo je, da je danaśnja 21 godiśnja djevojka u drugom stanju, koja je bila żrtvom 21 godiśnjeg Sirijca u Njemackom gradu Reutlingen bila Poljakinja.

Radila je u kababdjinici gdje ju je ubojica usmrtio.
Razlog ubojstva je neispunjena ljubav.
Policija je izjavila da je ubojica bio poznat policiji i da je već sudjelovao u incidentima gdje su ljudi bili povrijedjeni.

Ubijena je već 3 żrtvom Poljskog drżavljanstva u posljednja 9 dana zajedno sa 2 poginule sestre u Nicei, koje su stradale nasilnom smrću u inostranstvu.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 16:37   #731
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
MVP objavilo je, da je danaśnja 21 godiśnja djevojka ...
Da ona ima 21 godinu juće su tvrdile sva PL medija ali danas su okrenuli ploću pa su jedni uopće maknuli koliko ima godina a druga medija popravili, da ima 45 godina.

Ispravio bi to u zadnjem postu ali viśe ne ma takve tehnićke mogućnosti.

Motiv ubojstva je u medijima ostao isti -ljubavno razoćaranje- dapaće danas piśu da je poćinioc radio u toj istoj kebabdjinici sa żrtvom, da su bili par i da su se jućer posvadjali poslije ćega je on otiśao i vratio se na strażnja vrata gdje je poćinio ubojstvo.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 12:02   #732
Zavrśili su dani mladih u Poljskoj -bez incidenata :)

Hvala Bogu da su svjetski dani mladih u PL protekli bez bilo kakvog oblika terora
Bojao sam se da do toga może doći pogotovo jućer na kampusu u Brzegach kod Krakova na nevelikoj povrśini bilo je oko 2 miliona mladih i vjernika.
Prije nisam htjeo pisati o tome da niśta ne ureknem.

Ako sada i za vrijeme NATO samita u Poljskoj nije niśta puklo/dogodilo se pod kutem terorizma u Poljskoj, Poljaci mogu mnogo mirnije spavati
Sigurno je tome mnogo doprinijela postava Poljske vlade u odnosu do izbjeglićke krize.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 16:52   #733
Svaka čast na dretvi benny, šteta što nema više "poljaka" da imamo više infoa. Poljska će u budućnosti biti sve važnija i važnija zemlja, pogotovo za nas, tako da je uvijek zanimljivo pročitati o njima.

Negdje sam pročitao da je za vrijeme Brexita Torijevska stranka naručila jednu dosta veliku anketu o utjecaju brexita na EU i jedan dio tog istraživanja je bio i mišljenje stanovnika svih zemalja EU-a međusobno, odnosno svi su dali ocijene o svima. Ispalo je da smo mi dobili od poljaka među najvišim ocijenama zajedno sa šveđanima, ircima, Nizozemcima itd

Pa me zanima jel to istina, dal nas stvarno tako gledaju i da li možda znaš zašto?

Isto me zanima kako ti gledaš na Kacynskog? čini mi se ovako na prvu kao pravi vođa koji razumije geostrateške pozicije i parametre svoje zemlje i to je zaista velika prednost u današnje "realpolitik" doba ali me zanima jel korumpiran, sposoban, vođa itd?
kulezoglu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 14:09   #734
Quote:
kulezoglu kaže: Pogledaj post
Pa me zanima jel to istina, dal nas stvarno tako gledaju i da li možda znaš zašto?

Isto me zanima kako ti gledaš na Kacynskog? čini mi se ovako na prvu kao pravi vođa koji razumije geostrateške pozicije i parametre svoje zemlje i to je zaista velika prednost u današnje "realpolitik" doba ali me zanima jel korumpiran, sposoban, vođa itd?
Gledaju pozitivno na nas. Razlog je historija obe drżave kao i medjusobne relacije.
Do toga dolazi naś turizam na koji Poljaci općenito gledaju na nas pozitivno pod kutem toga śto nudimo kao i naśe gostoljubljivosti.

Kaczyński mojim miśljenjem?
Telegrafski:

Sposoban politićar sa velikim utiskom na drugih, koji ima iznadprosjećno vlastitih emocjonalnih problema, koje utjeću na njegove politićke poteze, medju ostalim radi nesredjenog privatnog żivota kao i smrti brata predsjednika, koji je za njega bio velika i znaćajna karika u emocjonalnom żivotu.

Loś kao ekonomista i socijolog radi ćega se deśava u PL to śto se od nekog vremena deśava, a tendencije su ka joś lośijoj situaciji.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 14:33   #735
News from Poland

Nova afera oko Ustavnog Suda i njegovog predsjednika

Naime vlada je objavila 21 od 23 presuda US.
Aferu je izazvao fakt da vlada jedino nije objavila dvije presude US, koje se odnose na njega samog.
Da vlada neće objaviti zadnju od tih dviju presuda, bilo je poznato prije nego li je US odrżao sjednicu, na kojoj ju je podnio i oglasio.
Naime kao i prva neobjavljena dotićna ne ide u prilog sadaśnjoj vladi u vezi njenih pokuśaja, da US ne bude neovistnim sudem, nego pod nadzorom i pritiskom vlade.

Da zadnju presudu vlada neće objaviti, dao je javno do znanja sam Jarosław Kaczyński.
Jućer je PO u vezi toga podnijela prijavu protiv njega na Istrażnom Sudu, argumentirajući njegovim vrśenjem pritiska na premijerku Beatu Szydło (zloupotrebom svog polożaja, kojeg posjeduje u njihovoj partiji -PIS), kao i zloupotrebom polożaja poslanika, jer mu isti ne daje pravo na poduzimanje takvih istupa/koraka.

Danas je Istrażni Sud u Katowicama na osnovu prijave suca US Muszyński Mariusz-a, zapoćeo istragu u vezi eventualnog iskoriśtavanja polożaja predsjednika US Andrzeja Rzeplińskiego za neispunjenje obaveze, da dopusti ućestvovanju sudjenjima tri zadnja izabrana suca koje je vlada imenovala, a jednim od njih je gore spomenuti sudac MM.


Złoty pociąg - Zlatni vlak

U Wałbrzychu traje treći dan potrażivanja ćuvenog zlatnog vlaka, u kojemu bi trebale biti ogromne kolićine zlata, dragocjenosti i umjetnina, koje su Njemci ukrali u Poljskoj za vrijeme II SR, te istim trebali transportirati u Njemaćku.

Za sada jedini trag, da bi se na mjestu potrażivanja (u navodno zakopanom tunelu) mogao nalaziti, na koji su naiśli potragom je sloj gline, koju su Njemci upotrebljavali u II SR za gradnju razlićitih objekata, kao npr bunkera i tunela.

Bitno je napomenuti da istrażivanje nije sponzorirano iz drżavnih sredstava, nego iz privatnih izvora samih "pronalazaća"* zlatnog vlaka, kao i sponzora kojih su isti pridobili.

Wałbrzych i okolica

Wałbrzych gdje se provode istrażivanja u potrazi za zlatnim vlakom (65km tamośnje żeljeznićke linije) neovisno o ishodu istrażivanja već osjeća koristi kao grad i regijon, koji je već duge godine podosta zaostao. Poćeli su se njim interesirati i dolaziti novinari i turisti iz cijelog svijeta.

Vrijedno je joś napomenuti da se u Wałbrzychu nalazi ćuveni dvorac Książ, koji je trebao biti glavnim sjediśtem Hitlera za vrijeme II SR (u slućaju pobjede nad Ruskom vojskom).

Nedaleko Wałbrzycha nalazi se ćuveni ogromni podzemni kompleks Riese (Njem: gigant), koji joś nije istrażen u cijelosti, a u kojemu su navodno Njemci za vrijeme II SR trebali (możda i jesu) zapoćeti s proizvodnjom atomskog orużja.
U djelu kompleksa Riese: Osówka i Włodarz otvoreni su podzemni tuneli koje posjećuju turisti.

Da je spomenuta proizvodnja zaista mogla imati mjesto, może svjedoćiti fakt da se u Sudety-ma (planinski kompleks) u kojem se nalazi i Wałbrzych, nalaze nalaziśta Uranija iz kojih su poslije II SR Rusi iskopavali desetine tona te rude.

Koristni linkovi:

Dvorac Książ
Engleski: https://en.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%85%C5%BC
Poljski: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%85%C5%BC

Kompleks Riese:
Engl: https://en.wikipedia.org/wiki/Project_Riese
PL: https://pl.wikipedia.org/wiki/Riese

Osówka:
http://www.osowka.pl/

Włodarz:
http://wlodarz.pl/homepage/cennik/

* -"pronalazaća" jer se joś nezna, da li se tamo zaista nalazi.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.

Zadnje uređivanje Benny : 18.08.2016. at 14:53.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 22:29   #736
Zna li netko što se u Poljskoj piše i govori o ubojstvu Areka Jozwika u Vel. Britaniji?
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 22:29   #737
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Zna li netko što se u Poljskoj piše i govori o ubojstvu Areka Jozwika u Vel. Britaniji?
Arkadiusz Jóźwik 40god preminuo u bolnici.
Prebijen skupa sa joś jednim Poljakom ispred pizzerie, od strane dvadesetak maloljetnika 15-16god starosti -medju njima i djevojke.

Radi se o napadu na nacijonalistićkoj podlozi (izjava policije), koji je navodno zapoćeo u trenutku kada je jedan ćlan te grupe (koji je ujedno zapoćeo napad), ćuo da njihove żrtve govore Poljski.
Policija je izjavila, da Poljaci nisu nićim provocirali napadaće.

Za sada je uhapśeno 6 maloljetnika.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 13:27   #738
Slijedeća kontroverzija u vezi tragedije predsjednićke letjelice

Sve veće kontroverzije izaziva odluka glavnog tużiteljstva, da se bez odobrenja ćlanova obitelji ekshumiraju posmrtni ostaci, svih poginulih u avionskoj tragediji kod Smoleńska, radi potrebe nove istrage.

Ekshumiranja neće biti pośtedjeni ostaci predsjednika i njegove supruge.

Izuzeci biti će ostaci, koje su već bili eksuhumirani za vrijeme prijaśnje istrage, kao i kremiranih.

Veliki broj Poljaka i politićara protivi se toj za mnoge neljudskoj odluci.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 13:32   #739
Zanima me kolika je i kakva je autocestovna mreža u Poljskoj? EU financira izgradnju?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 20:45   #740
Srednja żalost. Nisu joś povezani najveći gradovi -npr Vroclav-Varśava, Krakov-Varśava, a Śćećin nije uopće povezan autocestom prema Poljskim gradovima.
Ipak sada je dosta bolje nego prije desetak godina.

EU sufinansuje njihovu izgradnju. Npr na investicije na A1 i A2 u vrijednosti oko 1.5 miliardi Eura, EU finansira preko pola vrijednosti investicija.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.