Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 11:16   #961
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Može pojašnjenje ovoga?
Tko je to točno u EU tko radi na povratku nacizma? Ako su imigranti kako kažeš - političko oruđe, čije su točno oni 'oruđe'?
Oruđe su onih koji su napravili sav onaj kaos u Europi koji smo gledali na granicama pod navalom izbjeglica i ekonomskih imigranata bez ikakvog plana i pod cijenom terorizma. Oruđe su za one koji običan narod nije pitao o uvjetima primanja tolikog broja ljudi i što nema europskog konsenzusa oko tog pitanja.
Imigranti su postali oruđe za one u Briselu, Merkelicu, Hollanda, danas Macrona...
Sve to dovodi do nezadovoljstva velikog broja ljudi u gotovo svim europskim zemljama, a vrhnje pobiru ultradesne stranke koji svoju platformu grade na protjerivanju i mržnji.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:19   #962
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Odakle takav podatak?
Isisan iz prsta ili iz nekih novina koje nemaju pojma śta piśu...

Poljaci żive (postepeno i općenito) sve bolje a to śto se deśava je radi toga jer u svakoj drżavi postoji gomila ljudi, kojima se może manipulirati kako se żeli, samo treba odabrati odgovarajući dirigentski śtapić i priliku...
Kakve novine?

U par minuta se sve nadje na netu. Koliki su regionalni BDP-i i kako su nejednako rasli zadnjih deset godina (vise na zapadu zemlje i oko glavnog grada).

Komparativno kretanje BDP-a per capita u eurima takodjer pokazuje nesto drugaciju pricu o njihovoj ekonomiji od one kako je netko napisao prije par stranica (navodni statisticki prelazak u razvijene zemlje).
...Pokazuje upravo ono sto sam napisao, nema zadovoljavajuceg napredka prema susjednim Njemcima (u cetri godine nominalno narasli za 3600 eur per capita, Poljaci za 900 eura, cime su se nominalno izjednacili sa nama Hrvatima). Sve da su im cijene ne znam koliko nize, nije nesta strasno puno...

Sta rec o tome da ih trzista duga vrednuju losije nego nas (kamate naobveznice 1% vece nego na nase)...nije bas bajno...
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:25   #963
Dajte ljudi upotrebite malo logiku...

U tako velikim marśevima uvijek će se naći neki, koji će taki marś iskoristiti u svoje/druge propagandne svrhe, pogotovo kada znaju da će o takvom brojćanom marśu trubiti sva medija.

Druga stvar je śto oni/mnogi znaju da u takvu gomilu ljudi neće "uskakati"policija s nekim ne znam kakvim drastićnim mjerama, pa mogu neometano ili skoro neometano propagirati śta żele.

A pośto u svakoj drżavi ima i nazista i drugih ekstremalnijih, rezultati budu takvi kao na tom marśu.

Jedno możete biti sigurni:
Da je taj isti marś bio prije tridesetak godina, u roku keks ti isti (s nacistićkim parolama) bili bi isprebijani i/ili barem uhićeni od strane ondaśnje Poljske milicije.
Ne piśem to u kontekstu da odobravam nasilje (upravo obrnuto) ali realija se mijenjaju a svaka masovnija ili brutalnija akcija policije je ośtro napadana od medija, naroda, pa budu smjene na polożajima, napadi na vladajuću stranku itd, te radi toga i drugog nastoje ne intervenirati.

Ako bi se npr u Zagrebu na slićnom marśu pojavili "drugaćije misleći" s takvim parolama, to bi isto znaćilo da je Hrva nacistićka ili da Unija mijeśa u to?

Sjetite se svi śta npr radi omladina kada im je dosadno ili se mogu dobro "provesti", pogotovo ako u njihove ruke upadne alkohol ili narkotici...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:39   #964
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Kakve novine?

U par minuta se sve nadje na netu. Koliki su regionalni BDP-i i kako su nejednako rasli zadnjih deset godina (vise na zapadu zemlje i oko glavnog grada).
.
Mogao bih pisati satima ali da skratim.
Imam takav posao od mnogo godina, da radi njega savrśeno znam śta i kako se deśava u obiteljima i medju djecom i omladinom u cijeloj Poljskoj iz prvih ruku.

Tako je kako sam napisao makar 1000 novina ili ne znam tko na netu napiśe, jer oni vide ili ćuju od grupe ljudi (na jednom mjestu/podrućju) a ja skoro svakodnevno na temelju razgovora i opażanjima stotina ljudi i djece na razlićitim mjestima u cijeloj Poljskoj.

Nisam najpametniji ali sam savrśeno informiran pod nekim uglovima i kada napiśem da sam u neśto siguran onda stojim iza toga.

Da npr żive sve lośije i to bih isto napisao. Mene nitko ne plaća i stranac sam u njihovoj drżavi tako da mislim razumom a ne srcem ili nećim drugim -dakle objektivnije.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:52   #965
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Oruđe su onih koji su napravili sav onaj kaos u Europi koji smo gledali na granicama pod navalom izbjeglica i ekonomskih imigranata bez ikakvog plana i pod cijenom terorizma. Oruđe su za one koji običan narod nije pitao o uvjetima primanja tolikog broja ljudi i što nema europskog konsenzusa oko tog pitanja.
Imigranti su postali oruđe za one u Briselu, Merkelicu, Hollanda, danas Macrona...
Sve to dovodi do nezadovoljstva velikog broja ljudi u gotovo svim europskim zemljama, a vrhnje pobiru ultradesne stranke koji svoju platformu grade na protjerivanju i mržnji.
Znači Merkelica zapravo radi na tome da si smanji postotak glasova? Ona je zapravo potajno u dilu sa AFD-om i NPD-om?
U suštini si ti u pravu, imigranti jesu nečije oruđe, samo ne tih nabrojanih lutaka na koncima.
Oni pravi puppet masteri se ne eksponiraju i rade u sjeni, a sad sa kojim ciljem možemo samo nagađati.

A vezano za Poljake (kojima skidam kapu) zanima me otkada je zalaganje za očuvanje vlastite kulture i identiteta postalo neonacizam?
__________________
"Tolerance is the virtue of the man without convictions."
Gungnir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:04   #966
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Imigranti su postali oruđe za one u Briselu, Merkelicu, Hollanda, danas Macrona...
Sve to dovodi do nezadovoljstva velikog broja ljudi u gotovo svim europskim zemljama, a vrhnje pobiru ultradesne stranke koji svoju platformu grade na protjerivanju i mržnji.
Znači li to da su Merkel, Macron i Briselci planirali jačanje desnice?
Ili su građani krivi što ne žele mirno prihvatiti milijune, potencijalno i desetke milijuna doseljenika, pa priklanjaju desnici?

Što bi sada bilo rješenje?
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:23   #967
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Znači li to da su Merkel, Macron i Briselci planirali jačanje desnice?
Ili su građani krivi što ne žele mirno prihvatiti milijune, potencijalno i desetke milijuna doseljenika, pa priklanjaju desnici?

Što bi sada bilo rješenje?
Jesu li oni namjerno planirali dovesti desnicu na europsku pozornicu, to ne znam, ali su je sasvim sigurno svojom politikom osnažili. Čak i u onim europskim državama koje nemaju problema sa ekonomijom. A narod reagira, bira ono što im se nudi. A nudi im se kontinuitet takve politike ili neke promjene u vidu populističke desnice.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:54   #968
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Može pojašnjenje ovoga?
Tko je to točno u EU tko radi na povratku nacizma? Ako su imigranti kako kažeš - političko oruđe, čije su točno oni 'oruđe'?
to znaju sv.gogle i sv.aple.*

* ko im dao mobitele, kako su imali internet tijekom migracije i ko je plaćao. i ko im šalje poruke.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:27   #969
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Mogao bih pisati satima ali da skratim.
Imam takav posao od mnogo godina, da radi njega savrśeno znam śta i kako se deśava u obiteljima i medju djecom i omladinom u cijeloj Poljskoj iz prvih ruku.

Tako je kako sam napisao makar 1000 novina ili ne znam tko na netu napiśe, jer oni vide ili ćuju od grupe ljudi (na jednom mjestu/podrućju) a ja skoro svakodnevno na temelju razgovora i opażanjima stotina ljudi i djece na razlićitim mjestima u cijeloj Poljskoj.

Nisam najpametniji ali sam savrśeno informiran pod nekim uglovima i kada napiśem da sam u neśto siguran onda stojim iza toga.

Da npr żive sve lośije i to bih isto napisao. Mene nitko ne plaća i stranac sam u njihovoj drżavi tako da mislim razumom a ne srcem ili nećim drugim -dakle objektivnije.
Pa ok, postoje i ankete o socijalno-ekonomskom statusu stanovnistva na znanstveno relevantno izabranom uzorku gdje se vide regionalne razlike.
Ne mozes to negirati...

Nitko ne tvrdi da u prosjeku zive losije nego ranije. Ja sam samo sugerirao kako brojkice ne pokazuju da su postali razvijena zemlja, a na zalost ne pokazuju niti brzi razvoj prema susjednoj Njemackoj zadnjih pet godina.
Kamate na opci dug placaju cetri do cetri i poi puta skuplje od Ceha, Slovaka i Slovenaca...cak vise i od nas...hm...

Ti mislis da trenutna desavanja nemaju veze sa time, ja mislim da je i to bitno...i to je ok, svatko misli sto zeli.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 21:07   #970
koji fail medija, nazvali su svih 60 000 sudionika na proslavi dana neovisnosti kao "fašistima i rasistima". Poljska definitivno ima problem s vrlo radikalnim desnicarima, ali generaliziranje obicnih gradana i patriota da stvore losu sliku Poljske je zbilja pateticno
BlaireWhiteFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 00:29   #971
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Pa ok, postoje i ankete o socijalno-ekonomskom statusu stanovnistva na znanstveno relevantno izabranom uzorku gdje se vide regionalne razlike.
Ne mozes to negirati...

Nitko ne tvrdi da u prosjeku zive losije nego ranije. Ja sam samo sugerirao kako brojkice ne pokazuju da su postali razvijena zemlja, a na zalost ne pokazuju niti brzi razvoj prema susjednoj Njemackoj zadnjih pet godina.
Kamate na opci dug placaju cetri do cetri i poi puta skuplje od Ceha, Slovaka i Slovenaca...cak vise i od nas...hm...

Ti mislis da trenutna desavanja nemaju veze sa time, ja mislim da je i to bitno...i to je ok, svatko misli sto zeli.
1- o regionalnim razlikama nisam pisao niti rijeć, nego o općenitom standardu u Poljskoj.
Regionalne razlike su oduvijek postojale i tako će i ostati -sama logika tako govori. Poljska nije mala zemlja i nije moguće da se identićno razvija u svim svojim regijama.
A to śto su u glavnom gradu "najbogatiji" nikakvo ćudo, kada su u njemu smjeśtene mnoge centrale većih i manjih firmi a u njima je rukovodstvo tih firmi a svatko od njih ima od desetak do par desetaka (pravih a ne statistićkih) prosjećnih Poljskih mjesećnih plata, tako da oni izuzetni podiżu prosjek svim zaposlenim u glavnom gradu i u regionu.
2- "Brojkice ne pokazuju" A tko je "brojkicama" nedavno uvrstao Poljsku u prvu razvijeniju zemlju istoćnog bloka? Neki forumaś je to ovdje i ćestitao Poljacima.
Dakle netko lośe (ne każem da Ti) barata njima.
Może deset i viśe "autoriteta" pisati kako oni (Poljaci) żive ali da se rasudi u vezi toga, dosta je imati śiroko otvorene oći, uśi, razum, kao i biti na odgovarajućim mjestima s odgovarajućim ljudima (npr radi mog posla).
3- Ja to ne mislim nego znam. Ali naravno Tvoje je pravo da misliś drugaćije.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 00:39   #972
Quote:
BlaireWhiteFan kaže: Pogledaj post
koji fail medija, nazvali su svih 60 000 sudionika na proslavi dana neovisnosti kao "fašistima i rasistima". Poljska definitivno ima problem s vrlo radikalnim desnicarima, ali generaliziranje obicnih gradana i patriota da stvore losu sliku Poljske je zbilja pateticno
Medija u Poljskoj su prava sramota. Ne drże se toga da bi novinar trebao korektno obavljati svoj posao i pisati fakte/istinu, nego svake novine ili TV/radio postaja prema tome kako su politićki opredijeljeni njihova rukovodstva i djelatnici.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:06   #973
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
1- o regionalnim razlikama nisam pisao niti rijeć, nego o općenitom standardu u Poljskoj.
.
Posto si (negodujuci) odgovarao na moj post o regionalnim razlikama i kupovnoj moci prema vani, mislio sam da se referiras na ovo prvo...

Da, slazem se, prosjecni opceniti standard ili realni BDP im kvalitetno rastu, ja sam pisao o kupovnoj moci prema vani...
Jer BDP poput naseg, od 11.000 eura per capita, zemlji susjednoj Njemackoj tesko moze biti razlog za zadovoljstvo sirokih razmjera.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:18   #974
Nema problema. Talasne duljine su nam se malo raziśle ali sada je sve jasno

Ti si pisao o kupovnoj moći drżave prema vani a ja o kupovnoj moći Poljaka u svojoj drżavi, pa sada forumaśi imaju dvije, umjesto jedne informacije
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 18:36   #975
EU pijanci kažu poljacima da se uozbilje i osude "ksenofobni i fašistički" marš koji se zbio 11.11. Izgleda da im nacionalizam tjera strah u kosti ali očito nisu dovoljno inteligentni da shvate kako je porast nacionalizma upravo odraz briselske totalitarne politike. https://www.rt.com/news/409935-eu-pa...g86BK4.twitter
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 16:15   #976
(s)hit piis članak o poljskoj.

http://www.sfgate.com/news/world/art...t-12359055.php

jedan od komentara na yahoo (evo screenshot) kaže da su razlozi napda medija i političra vrlo prizemni. radi se o novcu.

Quote:
john 6 hr ago

The Prime Minister is right, although you'd never know it from reading the perverse European establishment media, which demonizes whoever doesn't follow the party line emanating from the German ministry of Finance. Poland's REAL sin, as far as the EU is concerned, is its defiance of the German run "austerity" program under which the EU bullies every nation it can into cutting social services and welfare payments and creating more unemployment. In Poland, the so called "rightwing" government has raised social service payments to some people and it has driven down unemployment to record low levels. This has got to be driving bastards like German finance minister Schaube up the wall! Everywhere where the EU has been able to intervene, using membership in the euro like a battering ram, it has forced "economic reforms" on countries like Greece, Spain, Portugal which have created record levels of unemployment and slashed pensions, slashed minimum wages, done everything possible to create human misery at the behest of bankers who really ought to be in jail for the roles they all played in melting down the world economy not so long ago. But Poland never joined the euro, so the German bankers and their allies in the EU "troika" cannot club it into submission. These guys don't kid around. They don't give a damn about social policies or constitutional government. Why, in the years after the financial crisis, they repeatedly forced their "economic reforms" on countries where the people were massively against it. Just a couple years ago they forced more catastrophic reforms on Greece right after a referendum showed two thirds of the Greek people against those reforms. Democracy is not something Schaube, Merkel, or their allies believe in. They believe in beating other countries into submission using their financial and economic power. 70 years ago the United States had to intervene militarily to stop the Germans from bullying all of Europe militarily. I wish to God the U.S would intervene now to stop the Germans from bullying all of Europe financially. In the final analysis, what is going on now is the same kind of German bullying of the Poles as they pulled before World War II. But you won't read that anywhere in the establishment media.
benny, ima kaj istine u boldu?
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 18:06   #977
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Izgleda da im nacionalizam tjera strah u kosti
Nacionalizam i meni tjera strah u kosti jer dosada nacionalizam nikad u povijesti nije vodio u nešto dobro
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 19:23   #978
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nacionalizam i meni tjera strah u kosti jer dosada nacionalizam nikad u povijesti nije vodio u nešto dobro
Nacionalizam je ljubav prema domovini, simbol neovisnosti, suvereniteta, identiteta i tu nema razloga za strah.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:13   #979
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
EU pijanci kažu poljacima da se uozbilje i osude "ksenofobni i fašistički" marš koji se zbio 11.11. Izgleda da im nacionalizam tjera strah u kosti ali očito nisu dovoljno inteligentni da shvate kako je porast nacionalizma upravo odraz briselske totalitarne politike. https://www.rt.com/news/409935-eu-pa...g86BK4.twitter
Mislim da jesu itekako inteligentni. Što se europe tiče jedino nacionalizam ima potencijal srušiti korporativni fašizam u liberalnom celofanu kakvog propagiraju centri moći iz Brisela, Berlina, Frankfurta, Strasbourga, Pariza...
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:56   #980
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Nacionalizam je ljubav prema domovini, simbol neovisnosti, suvereniteta, identiteta i tu nema razloga za strah.
Nije, to je patriotizam.

Nacionalizam je kad pomažeš samo jednu naciju, a ostale tko ih jebe, pustiš ih da propadnu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.