Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2013., 13:11   #1
Soda bikarbona bez aluminija

Nakon već nekoliko dana čitanja,googlanja,obilaska apoteka dragi moji forumaši recite mi di griješim. Također oprostite ako ova tema već postoji.
Daklem prvo di sam vidila informaciju o sodi bez aluminija je jedan tekst o doktoru Simonciniju koji sodom tretira rak . E sad nije on tema već me stvarno začudilo to "soda bez aluminija", daklem logika jest soda koju kupim u dućanu sadrži aluminij
Nadobudno krenem u apoteku kupiti jelte sodu bez aluminija,u prvoj biljnoj ljekarni žena mi nudi sodu od Kemiga međutim nije mi nešto ulila povjerenje jer vidim da nije baš znala što tražim, u drugoj apoteci mi veli žena znate gospodična jučer su me živu tražili, reko Ja nisam poštovana već tražim sodu bez aluminija daklem imate li je ili nemate ,nema...U trećoj mi daje obično neko pakiranje 5 kn, piše soda bikarbona...
što propuštam?
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 13:42   #2
ponovi gradivo kemije za osnovnu školu...soda bikarbona je natrije bikarbonat, NaHCO3 i neznam gdje vidiš aluminij...
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 13:53   #3
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
ponovi gradivo kemije za osnovnu školu...soda bikarbona je natrije bikarbonat, NaHCO3 i neznam gdje vidiš aluminij...

osnovne škole nemam a bavim se postavljanjem glupih pitanja po forumima
dakle malo bolje pročitaj moj post
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 17:23   #4
Što te točno zanima u vezi sa sodom bikarbonom? Soda bikarbona ne sadrži aluminij pa mi nije jasno kakvu sodu tražiš.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 18:10   #5
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Što te točno zanima u vezi sa sodom bikarbonom? Soda bikarbona ne sadrži aluminij pa mi nije jasno kakvu sodu tražiš.
Konkretno se radi o tom da sam u par navrata naisla na taj termin soda bez aluminija , takodjer i da ova soda po ducanima sadrzi aluminij, navodno samo od dr.oetker ne, i to sam procitala na vise mjesta.
Za nekakve pripravke cesto pise soda bikarbona bez aluminija ...
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 18:40   #6
Slobodno koristi najobičniju sodu bikarbonu jer u njoj nema aluminija. To da u sodi bikarboni ima aluminija su bapske priče...
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 18:54   #7
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Slobodno koristi najobičniju sodu bikarbonu jer u njoj nema aluminija. To da u sodi bikarboni ima aluminija su bapske priče...
A vidi zelim raditi dezodoranas jer u kupovnom ima aluminija... Shvacas sad paradoks.
Zlu ne trebalo. I kruh bi tribali rasclaniti na vodu, brasno i kvasac pa dobijemo jos hrpu aditiva tako da me ne bi cudilo niti Al u sodi
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 19:27   #8
Dezodoransi sadrže aluminij klorid i aluminij oksid koji su antiperspiranti, sredstva protiv znojenja i to nije nikakava tajna.
Kao što sam napisao, kemijska formula sode bikarbone je NaHCO3 a iz nje se jasno vidi da ne sadrži Al (aluminij).
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 13:13   #9
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
Nakon već nekoliko dana čitanja,googlanja,obilaska apoteka dragi moji forumaši recite mi di griješim. Također oprostite ako ova tema već postoji.
Daklem prvo di sam vidila informaciju o sodi bez aluminija je jedan tekst o doktoru Simonciniju koji sodom tretira rak . E sad nije on tema već me stvarno začudilo to "soda bez aluminija", daklem logika jest soda koju kupim u dućanu sadrži aluminij
Nadobudno krenem u apoteku kupiti jelte sodu bez aluminija,u prvoj biljnoj ljekarni žena mi nudi sodu od Kemiga međutim nije mi nešto ulila povjerenje jer vidim da nije baš znala što tražim, u drugoj apoteci mi veli žena znate gospodična jučer su me živu tražili, reko Ja nisam poštovana već tražim sodu bez aluminija daklem imate li je ili nemate ,nema...U trećoj mi daje obično neko pakiranje 5 kn, piše soda bikarbona...
što propuštam?
Ja imam sodu iz bio&bio. Kao neka pročišćena sorta. To sam uzela još prije godinu dana pa ne znam da li još imaju.

Uglavnom, znam da ove regularne kupovne sode imaju neki još aditiv, pa sam zato i ja tražila baš čistu sodu. A da li je taj aditiv aluminij, ne znam. Ma da je i nešto posve bezazleno, ne zanima me. Htjela sam baš čistu i srećom našla. Pa možeš pokušati u bio&bio.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 21:33   #10
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Ja imam sodu iz bio&bio. Kao neka pročišćena sorta. To sam uzela još prije godinu dana pa ne znam da li još imaju.

Uglavnom, znam da ove regularne kupovne sode imaju neki još aditiv, pa sam zato i ja tražila baš čistu sodu. A da li je taj aditiv aluminij, ne znam. Ma da je i nešto posve bezazleno, ne zanima me. Htjela sam baš čistu i srećom našla. Pa možeš pokušati u bio&bio.
srce si
koliko sam shvatila,jedna cura mi je mnogo pomogla,pitala je direktno u Dr.Oetker,soda bikarbona sadrži aluminij u tragovima,to je njihovo službeno objašnjenje,ako sam dobro shvatila radi skladištenja i pakiranja
Čitala sam cijeli mail,sada sam smetnula s uma što je bio točan razlog ali poanta je da su rekli da sadrži aluminij
Stvarno sam se začudila ali i potvrdilo da nisam baš glupa
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 18:53   #11
dakle i od doktor otkera sadrži aluminij to je njihova službena potvrda?

di sad da kupim čistu sodu bicarbonu bez aluminija?

ako sam shvatila mora na pakiranju pisati aluminium free,mora biti naglašeno da nema tog aluminija jel?

ako nađeš u biobio javi,ono što sam ja vidla na njihovoj web stranici da 1 kg dođe skoro 20 kuna,malo je skuplja možda je ona ta koju tražimo
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 19:17   #12
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
dakle i od doktor otkera sadrži aluminij to je njihova službena potvrda?

di sad da kupim čistu sodu bicarbonu bez aluminija?

ako sam shvatila mora na pakiranju pisati aluminium free,mora biti naglašeno da nema tog aluminija jel?

ako nađeš u biobio javi,ono što sam ja vidla na njihovoj web stranici da 1 kg dođe skoro 20 kuna,malo je skuplja možda je ona ta koju tražimo
rekla mi je jedna gospođa da ona kupuje u bio bio dućanu i da ni u ludilu ne radim sa ovom običnom sodom
nisam još stigla otići tamo ali mislim kroz ovaj tjedan
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 01:17   #13
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Slobodno koristi najobičniju sodu bikarbonu jer u njoj nema aluminija. To da u sodi bikarboni ima aluminija su bapske priče...
Potpuno si u krivu. U uobičajnoj sodi bikarboni redovito je aluminij kao dodatak. To i nije neka tajna.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 10:20   #14
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Potpuno si u krivu. U uobičajnoj sodi bikarboni redovito je aluminij kao dodatak. To i nije neka tajna.
dobro pogledaj kemijsku formulu sode bikarbone...
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 13:40   #15
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
dobro pogledaj kemijsku formulu sode bikarbone...
Kako si ti nedokazan. Šta stalno govoriš o formuli? Nju svi znaju. Aluminij je tu kao dodatak. Šta ne vidiš da je i proizvođač priznao da ga ima?
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 14:59   #16
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Kako si ti nedokazan. Šta stalno govoriš o formuli? Nju svi znaju. Aluminij je tu kao dodatak. Šta ne vidiš da je i proizvođač priznao da ga ima?
Koji proizvođaš je priznao? Na tržištu je soda bikarbona koju pakira Franck. Gdje je točno objavljen Franckov odgovor?
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 15:06   #17
Quote:
E500 Natrijevi karbonati
Prirodna sredstva za reguliranje kiselosti, tretiranje brašna, rahljenje, te tvari protiv zgrudnjavanja. Poznatiji pod nazivom soda ili soda bikarbona. Dopušteni su u ekološkoj proizvodnji namirnica. Smatraju se bezopasnima.
samo toliko...
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 15:16   #18
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Koji proizvođaš je priznao? Na tržištu je soda bikarbona koju pakira Franck. Gdje je točno objavljen Franckov odgovor?
Pogledaj odgovore malo ranije. Daleko od toga da je na tržištu samo Franck.
Slažem se, soda bikarbona je bezopasna ako nema dodatka.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 16:52   #19
Imam par kila sode bikarbone bez olova... A mogao bih nabaviti i bez bakra... Kupci?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 19:41   #20
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Imam par kila sode bikarbone bez olova... A mogao bih nabaviti i bez bakra... Kupci?
super to mi treba,a jel imaš možda sa dodatkom zlatne prašine,čula sam da je to super za mozak?
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.