Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 11:37   #6121
Quote:
Zonozz kaže: Pogledaj post
Pa upravo to. Imam razloga vjerovati da to nije istina. Zato sam i napisao da se stječe takav dojam temeljem njenih priča. Priča koje mi apsolutno nitko drugi nije verificirao. Ako je suditi po njezinim riječima, njeni me ne mogu nacrtanog vidjeti, prijatelji preziru moje ponašanje itd itd. Ok, sad kad čitam, sve ovo kaj sam napisao mogu staviti u perfekt jer je to sada staro prek dva mjeseca

No činjenica ostaje da, da ih sretnem na cesti, bilo bi isuviše awkward. Ali to je, kako sam i naposao, hipotetska situacija, nije da radimo u istoj zgradi ili da se krećem na mjestima gdje može doći do bliskog kontakta.
Vidim da se nekoliko vas čudi tim situacijama, ali morate shvatiti da ste za njihove obitelji bili samo partneri njihove djece. Ti za njih nisi bio Zonozz i realno ne zanimaš ih previše ako im nisi zet, a pogotovo ako im niste napravili unuke. Jednom kada ste prekinuli, to da im više uopće nisi zanimljiv, a još manje simpatičan je sasvim normalno i prirodno. I bilo bi najbolje da baš to tako prihvatiš jer realno ni oni tebi ništa ne znače. Ako sam išta naučio u životu, to je da što manje treba imati doticaja s ljubavnom prošlosti. Taj vlak je prošao i u glavi čovjek može biti sposoban za nove veze samo ako se makne od svega što ima veze sa starima. Zar baš želiš biti dobar s njenim starim ili starom? Bilo bi ok da se na ulici pozdravite, ali čak i to s vremenom bi postalo besmisleno. Oni ti ne trebaju i ti ne trebaš njima, tako je najbolje. Bez obzira na to koliko dugo si ih poznavao, koliko ste vremena proveli skupa, imali ručkova, ljetovanja i sve ostalo. To je gotovo i ako imaš novog partnera posveti se odnosu s novim ljudima koji su u toj novoj priči.

Ponekad je radi prijateljskih odnosa nemoguće potpuno izbjeći točke kontakta s bivšima. Evo recimo imam zanimljivu situaciju gdje moj prijatelj ima curu s kojom je nedavno dobio dijete. Ja sam prije 4-5 godina bio u jednoj ozbiljnijoj vezi sa njenom najboljom prijateljicom. Ali, ja sam nakon toga upoznao svoju sadašnju curu, ona je ostala trudna nedugo nakon što je prijateljeva cura ostala trudna i kako smo se sreli na tulumu nove godine i počela je priča između moje cure i te frendove cure tako su se naše cure sada skompale i stalno komuniciraju u vezi djece. Što znači da je najbolja frendica moje bivše cure sada postaje jedna od boljih frendica moje sadašnje cure, a s onom bivšom nisam došao u nikakav kontakt već 4 godine. Vjerojatno je ova cura od frenda dovoljno pametna da sve to razdvoji i da uopće ne govori mojoj bivšoj da imam dijete, da je u kontaktu s nama itd.
Djed iz Mućki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:49   #6122
Quote:
anxietyx kaže: Pogledaj post
Može mi netko reći kako se nosio s prekidom veze bez closura? Znači da niste znali točan razlog prekida?
Situacija je sljedeća - bili smo u vezi 3 mjeseca (ne zvuči puno, znam), i u ta 3 mjeseca smo se zaista odlično slagali, što se tiče tema za razgovor, smisla za humor, osobnosti, stavova, dakle reklo bi se po svemu (naravno da uvijek ima nekih stvari po kojima si s osobom nisi kompatibilan, ali to su one zanemarive stvari). Cijelo vrijeme sam imala osjećaj da sam napokon našla nekog normalnog i nekoga tko mi se stvarno sviđa i koga nemam potrebu mijenjati ni na koji način, što u prijašnjim vezama nisam imala. Dakle, jedna onako, zdrava, stabilna veza dvoje mladih ljudi koji tek kreću u neki život, oboje dosta ambiciozni ali predani jedno drugome. U nekoliko navrata mi je rekao, međutim, da on dosad nije nikad bio u nekoj previše dugoj vezi (max pola godine, on ima 26), jer bi se uvijek dogodilo da mu druga osoba dosadi/nema više s njom o čemu razgovarati i slično. S nama nije nikad bila takva situacija i zato me to nije zabrinjavalo.
Prije mjesec dana počeo se jako čudno ponašati, nisam si nikako mogla opisati na koji način, ali recimo da sam po porukama shvatila da su malo hladnije nego prije. Smatrala sam da je to zbog opterećenosti poslom jer je uživo sve bilo normalno i odlično. Zadnja dva puta kad smo se vidjeli jednostavno više nije bio isti - skužila sam to po nekim malim stvarima, primjerice nema više onih spontanih zagrljaja u šetnjama i slično. Pitala sam ga je li sve u redu, u smislu muči li ga nešto (ne nužno vezano za nas), da bi rekao da je sve okej i da se nemam razloga brinuti. Zadnji put kad sam ga vidjela, priznao mi je da ne zna što želi, da nije siguran u vezi sebe niti u vezi nas. To mi je bio šok, jer je do tad sve bilo u redu (osim tih par sitnica koje opet nisu bile toliko strašne). Prije 2 tjedna mi je porukom javio da njemu to nije to, da se nije našao u vezi. Zbunjena sam, ne znam gdje se dogodio taj klik u njegovoj glavi, pogotovo zbog toga što smo skupa planirali hrpu toga. Je li moguće da se netko jednostavno "odljubi" u 3 dana, ili se to počelo događati puno ranije ali je toliko dobro glumio da je sve među nama savršeno? Fali mi jako taj razlog zašto se to dogodilo, što se uopće dogodilo i u kojem trenutku. Čak razmišljam da mu se javim i da ga otvoreno pitam, ali ne znam bi li mi rekao išta više nego prvi puta...
Nisi mu se dovoljno svidjela da bude s tobom. To je to. I nije to nikakav kraj svijeta, ti ni ne želiš biti s nekim komu se ne sviđaš. A to sada znati da nekome nisi dovoljno dobra je normalno da boli, ali pogledaj ovaj forum. Pogledaj te stotine i stotine ljudi koji su prošli isto što i ti. To je život i to se ponekad dogodi.
Djed iz Mućki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 11:10   #6123
Poz,

Procitao sam poprilican broj postova I mogu rec da kao mnogi, nasao sam se u vasim rijecima I osjecajima, neovisno dali pisala zena ili muskarac .

Volio bih I ja podijeliti svoju pricu posto ni sam ne znam sta mi je pametno misliti ili napraviti. Ko god ima vremena I volje procitati, slobodno nek komentira…sta reci…dosao sam do toga da razmisljam sa nekim profesionalno sjesti I popricati. Smatram da to nije nikakva bruka ako ce mi pomoci…a ni tih para mi nije problem.

Ugl, prekinuo sam sa curom (ona je to trazila), prije nekih 3-4 tjedna (bili smo zajedno nepunih godinu dana). U ovih par tjedan svasta sam prolazio, ko sta svi kazu tako mogu reci I ja, bilo je dobrih I losih dana, dana kad nisam spavo vise od 2-3 sata, dana kad sam pricao satima sa frendom koj bi imao me volje slusati Itd, da ne nabrajam.

Prica ide ovako, upoznali smo se pocetkom prosle godine, na drugom kontinentu (znam, di bas tako daleko), ja sam radio tamo povremeno posto sam vodio jedan projekt koji je bio poprilicno zahtjevan I bio sam tamo tri puta po 2 mjeseca. Inace sam vec u kasnim 20tima a ona u ranim hehe. Ali eto ,upoznali smo se preko chata I nasli se u jednom kaficu. Sve je od starta bilo dobro, isli smo lagano I ja nisam bio siguran dal je to to ali mi je bio lijepo. Vidali smo se svaki dan I kad bi ja otiso bi to preslo na dnevne razg preko whatsappa I skypea. S vremenom smo postali ozbiljniji te smo tako pri mom drugom dolasku odlucili uci u vezu. Bilo je nekih svada I nesuglasica ali nista ozbiljno. Posto sam inace Inzenjer gledo sam nju kao neki projekt (ne mislim ovo na los nacin), nego eto nekog maldog I neizgradenog ko je upijo sve sta sam je ja mogo nauciti ili objasniti/savjetovati. Mislim da sam imao dosta I zasluga da je nastavila faks, da ima bolji odnos kuci sa svojima itd. Nije mi ni trunke zao ako sam mogao pomoci. Slagali smo se dobro I imali smo slicne stavove I hobije. Bili smo iz drugacijih sredina I fin. Je ona bili lose ali nadam se da to nije bio problem posto ja imam za sebe dovoljno I nisam neki rastrosni tatin sin.

Pri kraju sam primjetio da nismo toliko vise pricali sa zarom kao prije ali opet to su bile samo nijanse. Imali smo planove za sljedece 2 godine I kad vidim tu koliko cura ima taj problem sa deckima, dode mi ili da skocim sa mosta haha ili da vas sve izgrlim…volio sam to kako smo oboje planirali sve nase sljedece korake I toga smo se I drzali. Mislim da smo ostali zajedno doveo bi je u Hrvatsku I vjer zaprosio kroz godinu-dvije. Mozda je to sad glupo reci ali tako se osjecam I ne vidim se u ovoj nasoj sredini di sve vrvi od fake glamura I zabave.

Da ne duljim, puklo je to kad je rekla da ne zna sta zeli, da misli da stojimo u mjestu, da je tuzna, da smo pre razliciti I ono najbitinije, da ne vidi buducnost u nama I da zna da kad dodem I opet odem da ce imate te iste osjecaje koje ima sad (mozda ti moji dolasci I odlasci su bili njoj pre teski - nisam pametan). Sve me to pogodilo jer se desilo iznenada, I ja na neki nacin nisam bio spreman na to…ier kad bi me moji pitali da li je to stvarno ozbiljno; ja bi reko da ne znam….valjda sam skuzio koliko mi je bitna tek kad sam je izgubio. Jos se imamo na Faceu-Insti-WhatsaAppu, ali ne znam do kad…nisam je spreman pustiti ali isto tako zbog nje same I posto nemam nista lose za reci o njoj, zelim joj dati prostora I cak ako nade srecu sa drugom osobom, na neki nacin cu biti I ja sretan. Boli me najvise sta ne znam di je puklo I kako tocno, treba mi taj closure, kako je vec neko spomenuo, kolko god on bio ruzan ili bolan...treba mi to, da mogu dalje

Ona je htjela da ostanemo u kontaku ali ne cujemo se I ja sam se morao javiti posto smo radili zajedno neki mali projekt pa mi je neke materijale duzna…nazalost mi je to potrebno pa smo se culi ali eto tu smo pricali samo oko toga, nisam bio spreman ulazit u nista relationship related.

Sta mi je pametno napravit? Pricat sa njom? Ne pricat…ja ne znam sta trenutno zelim posto sam jos povrijeden prekidom a ona kaze da ima jos osjecaje (bar je to rekla kad smo prekinuli)…posto sam spreman platiti kartu I otici tamo da se posteno oprostimo, to sam mislio predloziti, kad budem spreman.

Pere me lagano da mi je vrijeme; zena - brak - zivot zajedno, a cini mi se da sam opet dobio po lampi iako sam ulozio puno truda I volje I zbog posla kojeg imam, nisam siguran kad cu opet naletiti na nekog ko mi se toliko svida.

Isprike na dugom postu I greskama u gramatici…
Player11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 11:44   #6124
Makni je s društvenih mreža i pusti je... Ona je već donijela odluku. Da te voli, nema toga šta ne bi napravila da budete zajedno.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 11:47   #6125
Quote:
Player11 kaže: Pogledaj post
Poz,

Procitao sam poprilican broj postova I mogu rec da kao mnogi…
Ne voli te, malo se poigrala s tobom i aj' bok. Najbolje da tako i prihvatis, jer tako i je.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 11:56   #6126
Quote:
Makni je s društvenih mreža i pusti je... Ona je već donijela odluku. Da te voli, nema toga šta ne bi napravila da budete zajedno.
Uff...istinu je tesko prihvatiti iako i ja mislim vec polako, da je tako...cijenim misljenje


Quote:
Ne voli te, malo se poigrala s tobom i aj' bok. Najbolje da tako i prihvatis, jer tako i je.
Ako je tako, bar je mogla priznat nesto korisnije...Nije mi jasno da ljudi ce uvijek izabrat neku polu istinu ili sta vec...Mogla mi je u lice tako rec a ne malo bi malo nebi, ne znam, vamo tamo...
Player11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 12:05   #6127
Quote:
Player11 kaže: Pogledaj post

Ako je tako, bar je mogla priznat nesto korisnije...Nije mi jasno da ljudi ce uvijek izabrat neku polu istinu ili sta vec...Mogla mi je u lice tako rec a ne malo bi malo nebi, ne znam, vamo tamo...
Da su ljudi odmah od početka iskreni, sve bi bilo lakše.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 12:10   #6128
Quote:
Player11 kaže: Pogledaj post




Ako je tako, bar je mogla priznat nesto korisnije...Nije mi jasno da ljudi ce uvijek izabrat neku polu istinu ili sta vec...Mogla mi je u lice tako rec a ne malo bi malo nebi, ne znam, vamo tamo...
Nije to takva sorta, usotalom nemoj sudit po sebi kako bi ti, i sta bi ti, to je sve rizik kad ulazis u veze s nekim koga ne poznajes dovoljno dobro, i stvaras ideale i projeciras.

Ovako je kako je, i to je ono sto je, i nikako drugacije, nego bas tako, to sta ona prica ili ne prica, nije uopce bitno, sto prije to uvidis bolje za tebe.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 14:47   #6129
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
Nije to takva sorta, usotalom nemoj sudit po sebi kako bi ti, i sta bi ti, to je sve rizik kad ulazis u veze s nekim koga ne poznajes dovoljno dobro, i stvaras ideale i projeciras.

Ovako je kako je, i to je ono sto je, i nikako drugacije, nego bas tako, to sta ona prica ili ne prica, nije uopce bitno, sto prije to uvidis bolje za tebe.
Odvratan je osjecaj priznat poraz ali nekad je to jedini nacin...uostalom vec sad sam toliko toga naucio sta ce mi dobro doc u buducnosti
Player11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 15:41   #6130
Quote:
Player11 kaže: Pogledaj post
Odvratan je osjecaj priznat poraz ali nekad je to jedini nacin...uostalom vec sad sam toliko toga naucio sta ce mi dobro doc u buducnosti
Ma sjeban je taj osjecaj odbacivanja, ali nema tu poraza nikakvog, niti je bilo natjecanja za nesto da bi bilo nekakvog poraza. To je tako, ona je tako odlucila i bok, bit ces sjeban neko vrijeme i to je to, nemas sta drugo tako i tako.

Nemoj njoj cvilit nista, jer ce te zgazit i ponizit jos jace, pa ce ti bit jos gore nego sto vec je, dakle to ne, nikako, ti imas osjecaje prema njoj, ona prema tebi nema.

Vrlo jednostavna matematika, ti si odbacen od nje, a ne ona od tebe. Dakle, jasno sve.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 15:49   #6131
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
Ma sjeban je taj osjecaj odbacivanja, ali nema tu poraza nikakvog, niti je bilo natjecanja za nesto da bi bilo nekakvog poraza. To je tako, ona je tako odlucila i bok, bit ces sjeban neko vrijeme i to je to, nemas sta drugo tako i tako.

Nemoj njoj cvilit nista, jer ce te zgazit jos jace, dakle to ne, nikako, ti imas osjecaje prema njoj, ona prema tebi nema.

Vrlo jednostavna matematika, ti si odbacen od nje, a ne ona od tebe. Dakle, jasno sve.

Znam ja to...i drzim se toga...ali svi mi mislimo kako bi bilo da je bilo...ja se pokusvam okrenut drugim stvarima ali me jos dosta toga veze na nju...i kolko god ja jak bio kad se sjetim sta mi je pricala o tome kako sam joj drag/najbolji na svijetu i sve te fore...ljubavne...malo mi se gadi to sve sada...
Player11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 15:52   #6132
Quote:
Player11 kaže: Pogledaj post
Znam ja to...i drzim se toga...ali svi mi mislimo kako bi bilo da je bilo...ja se pokusvam okrenut drugim stvarima ali me jos dosta toga veze na nju...i kolko god ja jak bio kad se sjetim sta mi je pricala o tome kako sam joj drag/najbolji na svijetu i sve te fore...ljubavne...malo mi se gadi to sve sada...
Naravno da ti je tesko, kome ne bi bilo, ali ne mozes bas nista, ona ne misli na tebe vise, osim sto te vjerojatno sazaljeva kako bi sebe potvrdila.

A i usotalom tko kaze da nije bacila udicu drugdje, vec negdje u procesu.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 16:04   #6133
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
Naravno da ti je tesko, kome ne bi bilo, ali ne mozes bas nista, ona ne misli na tebe vise, osim sto te vjerojatno sazaljeva kako bi sebe potvrdila.

A i usotalom tko kaze da nije bacila udicu drugdje, vec negdje u procesu.
da, to sam je prvo pito...ko vjer vecina bi...kaze da ne...da ne trazi sad nista drugo i da jos ima osjecaje ali da je pricala sa nekime i da se nalazi sa frendom koji joj pomaze oko toga svega...znam da moze bit i jedno i drugo...cuo sam i procito slicne stvari, milion puta...cak i bio u tim situacijama...ali dal je stvarno tako, ne mogu znat...taj dio ce mi bit najetzi za prebrodit jer jed nisam spreman prec preko toga ako je nasla nekog ko joj bolje pase i nije imala hrabrosti mi tako rec...nebitno sta se desilo...ostavio sam curu jednom zbog druge i tako sam onda i reko...mozda jer karma...ma nek bude bilo sta...samo da znam haha

znam da zvucim ocajno...ma nek sam...iskreno nije mi vise do svog samopostovanja ili sta ti ja znam razvalila me mala ccc
Player11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 16:11   #6134
Quote:
Player11 kaže: Pogledaj post
da, to sam je prvo pito...ko vjer vecina bi...kaze da ne...da ne trazi sad nista drugo i da jos ima osjecaje ali da je pricala sa nekime i da se nalazi sa frendom koji joj pomaze oko toga svega...znam da moze bit i jedno i drugo...cuo sam i procito slicne stvari, milion puta...cak i bio u tim situacijama...ali dal je stvarno tako, ne mogu znat...taj dio ce mi bit najetzi za prebrodit jer jed nisam spreman prec preko toga ako je nasla nekog ko joj bolje pase i nije imala hrabrosti mi tako rec...nebitno sta se desilo...ostavio sam curu jednom zbog druge i tako sam onda i reko...mozda jer karma...ma nek bude bilo sta...samo da znam haha

znam da zvucim ocajno...ma nek sam...iskreno nije mi vise do svog samopostovanja ili sta ti ja znam razvalila me mala ccc
Znam da, ali gle', jedna je cinjenica sigurna, a ta je da ne zeli vise imat posla s tobom, i sta ti je napisla mala prije gore, da te voli i da joj je stalo do tebe nasla bi 100 nacina da ti ne prodaje te i takve trule fore. Zena koja bi te volila bi se borila za tebe (za vas oboje), a ovo je suprotno skroz od toga, i to je ono sto je bitno tebi u eventualnim promisljanjima.

Da ti je tesko to je normalno jer si vjerojatno smatrao da osjecate isto ili bar priblizno isto, a eto, nije tako.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 13:02   #6135
Tesko je i bit ce tesko.
I onda ce bit manje tesko.

Protok vremena i nedostatak komunikacije cini svoje.
Nepotrebna javljanja da "cujes kak je" ili bilo sto drugo u tom stilu ponistavaju bar dio napretka i akumuliraju laznu nadu.

Koliko god bilo tesko pokusaj napraviti ono sto je za tebe najbolje dugorocno.
Da, kratkorocno bi javljanje izazvalo neki osjecaj ugode, samo sastavljanje i slanje poruke, a onda iscekivanje odgovora vec najcesce donosi bad feel, koji sama hladna poruka zapecati.
I time si sam sebi napravio medvjedju uslugu. Da, na trenutak, dva, pet si se osjecao dobro, ali endgame tog razgovora nije ono sto zelis i zato si sam sebi dugorocno gledano napravio stetu.
Cak i da jedan dan komunicirate civilizirano, da ti kaze nesto lijepo to ti kurca vrijedi kad na kraju dana situacije ostaje nepromjenjena, a upravo promjena je ono sto ti zelis.

E sad, isto vrijedi i za njene poruke.
Nema kontakta.
Pokusaj se skontrolirat i ne odgovorit joj koliko god tesko bilo jer sad si sam sebi na prvom mjestu, a ne njeni osjecaji u vezi toga sto joj nisi odgovorio...
Razmisli - jel ni ona napravila nesto na svoju stetu, a za tvoju dobrobit?
Ukoliko je odgovor ne... Nemas sta vise razmisljat.
A kod ljudi koji nas ostave je odgovor uvijek ne!
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 14:44   #6136
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Tesko je i bit ce tesko.
I onda ce bit manje tesko.

Protok vremena i nedostatak komunikacije cini svoje.
Nepotrebna javljanja da "cujes kak je" ili bilo sto drugo u tom stilu ponistavaju bar dio napretka i akumuliraju laznu nadu.

Koliko god bilo tesko pokusaj napraviti ono sto je za tebe najbolje dugorocno.
Da, kratkorocno bi javljanje izazvalo neki osjecaj ugode, samo sastavljanje i slanje poruke, a onda iscekivanje odgovora vec najcesce donosi bad feel, koji sama hladna poruka zapecati.
I time si sam sebi napravio medvjedju uslugu. Da, na trenutak, dva, pet si se osjecao dobro, ali endgame tog razgovora nije ono sto zelis i zato si sam sebi dugorocno gledano napravio stetu.
Cak i da jedan dan komunicirate civilizirano, da ti kaze nesto lijepo to ti kurca vrijedi kad na kraju dana situacije ostaje nepromjenjena, a upravo promjena je ono sto ti zelis.

E sad, isto vrijedi i za njene poruke.
Nema kontakta.
Pokusaj se skontrolirat i ne odgovorit joj koliko god tesko bilo jer sad si sam sebi na prvom mjestu, a ne njeni osjecaji u vezi toga sto joj nisi odgovorio...
Razmisli - jel ni ona napravila nesto na svoju stetu, a za tvoju dobrobit?
Ukoliko je odgovor ne... Nemas sta vise razmisljat.
A kod ljudi koji nas ostave je odgovor uvijek ne!

Slazem se i pokusavam se drzati toga. Ono sta sam sebi govorim je da ako je stvarno imala osjecaje, imala bi snage i za gurati dalje...

Ne pomaze mi jedino to da mi poprilican broj dragih osoba (prijatelja i prijateljica), govore da bi probali jos jednom popricati da bar sebe same zadovolje da je to stvarno to...jer budimo realni nekad cure i traze da im se vratimo i cekaju taj prvi korak...ja inace nisam za to nit sam to u proslosti radio ali eto, mozda slusam druge iako nebi trebo...
Player11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 15:08   #6137
Quote:
Player11 kaže: Pogledaj post
Slazem se i pokusavam se drzati toga. Ono sta sam sebi govorim je da ako je stvarno imala osjecaje, imala bi snage i za gurati dalje...

Ne pomaze mi jedino to da mi poprilican broj dragih osoba (prijatelja i prijateljica), govore da bi probali jos jednom popricati da bar sebe same zadovolje da je to stvarno to...jer budimo realni nekad cure i traze da im se vratimo i cekaju taj prvi korak...ja inace nisam za to nit sam to u proslosti radio ali eto, mozda slusam druge iako nebi trebo...


Vracala sam se i ja.
Puno vise puta od samo jednom, a svaki povratak je ispao ustvari suvisan.
Nema tu prave srece.

Evo primjera.
Tadasnji decko me ostavio iz xyz razloga, a ja sam bila potrcko koji je tu za njega jer mi je stalo i jer je on ljubav mog zivota. E da, pricamo o 2012., cisto da se moze slozit timeline.
Pomirili smo se sredinom kolovoza, 6 mj nakon prekida.
Ptice su napokon mogle ponovno poceti pjevati .

Al ostalo je to nesto... Taj osjecaj da nisam dovoljna i da sam ustvari bila drugi izbor jer u tih 6 mj nije uspio naci nesto bolje.
Izjedalo me, mrvicu po mrvicu, a da nisam tog bila svjesna do nedavno.

Nismo se svadjali oko toga, zaboravili smo taj period, ponasali se normalno... Na kraju smo se vjencali, ali brak je ubrzo umro.
To je prica za sebe, al cisto kao epilog.

Svo to vrijeme je meni samopouzdanje bilo na nuli jer me naprosto kopkalo kako me mogao ostaviti netko tko me istinski voli?
Zbog tog sam postala nesigurna, imala sam lose misljenje o sebi i u nekoj dozi strah da ce se ista stvar desit opet.

Shvatila sam negdje putem da se tada nismo trebali pomiriti koliko god se voljeli.
Ili koliko god ja voljela njega i djelovala mu kao jedini izbor.

Nije da ne vjerujem u druge ili trece prilike, ako se fakat radi o stvarima koje se promjene nakon pomirbe, no vecina ljudi naprosto nastavi vozit po starom i onda je samo pitanje kad ce opet sve skupa puknut.

Uostalom, ja svaki put kad volim imam dojam da je to fakat to. For life.
I onda prekidi budu sjebani, ja polomljena i svejedno sam nekako prezivjela svaki... I nastavila dalje.
Manje ili vise slomljenja, ali uvijek na kraju cijela .

Volis nekog onoliko koliko sebi to dopustis.
Ukoliko cijelo vrijeme vrtis divan film u glavi o toj nekoj predivnoj curi koja je cisto savrsenstvo od osobe, jako tesko da ces ju zaboraviti ili preboljeti brzo.
No ukoliko se potrudis podsjetiti da je i ona osoba sa manama, da nije uvijek bila fer, korektna i savrsena - nekak ti bude lakse.

Nemoj se fokusirat na lijepo, nemoj ni na ruzno, gledaj situaciju realno.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 16:10   #6138
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post


Uostalom, ja svaki put kad volim imam dojam da je to fakat to. For life.
Cito sam negdje da dosta ljudi ima taj problem (ukljucujuci i sebe), da kad vole vole do kraja, te da se pre brzo zaljube u osobe koje im daju paznje ili pokazu interes...haha mozda je neiskustvo ili sam jednostavno takav...naivan malo
Player11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 19:59   #6139
Quote:
Player11 kaže: Pogledaj post
Cito sam negdje da dosta ljudi ima taj problem (ukljucujuci i sebe), da kad vole vole do kraja, te da se pre brzo zaljube u osobe koje im daju paznje ili pokazu interes...haha mozda je neiskustvo ili sam jednostavno takav...naivan malo

Mozda je problem kod osoba koja su bile 17 puta uvjerene da je to to i koje fakat na znam interesa odmah padaju...
Ja sam do voljela 3 puta, a nije da nije bilo vise tudjeg interesa u medjuvremenu...
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 10:50   #6140
Osobe koje kada vole vole do kraja mogu biti samo ponosne na sebe, jer znaju/sigurne su da je to to. Nemaju nedoumica. Na žalost, stvarnost je često bitno drugačija, pa možda druga strana nema takav intenzitet emocija.

Ali ne, vraćanja nema nikad. Tj. moglo bi ga biti, kao što dire dawn veli, samo ako do prekida dođe zbog nekih karakternih osobina koje nisu vezane za prevaru/nasilje/sklonost varanju itd. Iskreno, nema šanse da bi se vraćao bivšim djevojkama čisto iz razloga što uvijek postoji taj osjećaj recikliranosti u glavi. Pogotovo sa ovom zbog koje i jesam došao na US. What's done is done.

I da, iz retrospektive, 3 mjeseca od prekida, vrijeme doista liječi sve rane. Ali i za to je potreban trud i napor i volja staviti sebe na prvo mjesto i imati u fokusu sebe, a ne dio nekog para.

Vama svima koji ste friški iz prekida i koji se osjećate bolno, jer vas je partner/ica napucala, gledajte prvo sebe. Ne sebe kao partnera bivše/g, već kao jedinku koja sada ima vremena posvetiti se sebi, koja sada može istraživati, nanovo otkrivati svijet itd itd. Koliko god bili bolni prekidi, oni jesu svojevrsni blessing in disguise, ako ga možete prepoznati.
Zonozz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.