Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2012., 22:44   #81
Bok, nadam se da sam na pravom mjestu )

Slabo se razumijem u računare i imam jedan problem..do nedavno sam koristila obični kablovski internet, ali u zadnje vrijeme kontam da kupim wireless router i povezem racunare i laptop. E problem je u tome sto ne znam da li mi laptop ima mreznu karticu (ako se tako kaze) ustvari da li ce mi net moci na njemu. Surfajuci netom, nasla sam na neki clanak gdje pice da provjerim computer menagment tacnije network adapters...kada tvorim to pise mi: intel(R) PRO/100 VE Network connection; Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network connection ...sta ovo znaci ?
inace laptop je hp 530.
Hvala unaprijed
svaštara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 10:40   #82
Quote:
svaštara kaže: Pogledaj post
Bok, nadam se da sam na pravom mjestu )

Slabo se razumijem u računare i imam jedan problem..do nedavno sam koristila obični kablovski internet, ali u zadnje vrijeme kontam da kupim wireless router i povezem racunare i laptop. E problem je u tome sto ne znam da li mi laptop ima mreznu karticu (ako se tako kaze) ustvari da li ce mi net moci na njemu. Surfajuci netom, nasla sam na neki clanak gdje pice da provjerim computer menagment tacnije network adapters...kada tvorim to pise mi: intel(R) PRO/100 VE Network connection; Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network connection ...sta ovo znaci ?
inace laptop je hp 530.
Hvala unaprijed
Ovaj Intel PRO/Wireless... znači da imaš ugrađenu wireless karticu

Ako se ne varam pored tipke Power s lijeve strane imaš dugme za paljenje i gašenje Wirelessa. Uključiš wireless pa možeš provjeriti da li radi i pronalazi neke bežične mreže u susjedstvu...

Zadnje uređivanje WiseGuy : 28.12.2012. at 10:47. Reason: dopuna
WiseGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 03:09   #83
evo citao sam po temi , naisao sam na korisne postove ali ipak bih još nešto priupitao:
Naime dogadja se to da mi netko konstantno probija u wireless , radi se o tenda routeru i kad udjem na njegovu stranicu vidim connected client 5 a ja koristim max 2 , znaci promjenim sifru resetiram vidim da sam jedini spojen , pogledam za sat vremena kad ono opet 3 do 5 ljudi spojeno, i tako unedogled, ja promjenim on probije, ocito ne koristim dovoljno duuuuuguuu sifru ili moram jos neke postavke namjestiti na stranici od rutera, pa me zanima koje ? hvala
__________________
za vas samo kolega jugend
collegiumjugend is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 09:12   #84
Quote:
collegiumjugend kaže: Pogledaj post
evo citao sam po temi , naisao sam na korisne postove ali ipak bih još nešto priupitao:
Naime dogadja se to da mi netko konstantno probija u wireless , radi se o tenda routeru i kad udjem na njegovu stranicu vidim connected client 5 a ja koristim max 2 , znaci promjenim sifru resetiram vidim da sam jedini spojen , pogledam za sat vremena kad ono opet 3 do 5 ljudi spojeno, i tako unedogled, ja promjenim on probije, ocito ne koristim dovoljno duuuuuguuu sifru ili moram jos neke postavke namjestiti na stranici od rutera, pa me zanima koje ? hvala
Ne znam koji ruter imaš. Moj je Siemens Gigaset SX763 koji ima mogućnost filtriranja korisnika prema MAC adresi uređaja.
Ja sam pored passworda naredio i filtriranje po MAC adresi uređaja.
Tako da sam upisao MAC adrese uređaja kojima dozvoljavam spajanje na mrežu.
WiseGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 10:12   #85
Quote:
WiseGuy kaže: Pogledaj post
Ne znam koji ruter imaš. Moj je Siemens Gigaset SX763 koji ima mogućnost filtriranja korisnika prema MAC adresi uređaja.
Ja sam pored passworda naredio i filtriranje po MAC adresi uređaja.
Tako da sam upisao MAC adrese uređaja kojima dozvoljavam spajanje na mrežu.
onda čitaj pažljivije, radi se o tenda routeru, i on ima to filtriranje po mac adresi, a kaj je to mac adresa i kako mogu vidjet koja je npr. mac adr. na mom laptopu i postoji li još koja sigurnosna opcija koju bi valjalo uključiti
__________________
za vas samo kolega jugend
collegiumjugend is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 14:33   #86
mac adresa je adresa preko koje se usmjeravaju paketi u lokalnoj mreži(za više informacija prošvrljaj malo po netu)...da bi sazna mac adresu ethernet (žično) ili wlan (bežično) sučelja svog laptopa otvori command prompt(start->acces->command prompt) i upiši ipconfig /all...ispisat će ti se sve informacije o mrežnim postavkama sučelja...mac adresa ti je zapisana pod physical address(ako se spajaš žično, gledaj pod ethernet, za bežično pod wlan)...kad saznaš mac adrese svojih računala, otvori postavke rutera i u mac filtering dijelu upiši mac adrese svojih računala kojima želiš dati dozvolu za spajanje na mrežu...također promijeni, ako već nisi, šifru koju upisuješ kad se logiraš na ruter(po defaultu budu prazno ili isto ko i username, pa je promijeni tako da se samo ti možeš ulogirat na ruter)
OF&H is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 20:44   #87
Problem sa povezivanjem

Imam problem vezan uz wifi povezivanje i ne znam kako da ga popravim. Nedavno smo se prebacili na novog operatera od kojeg smo dobili novu opremu za internet i televiziju. Novi router je TP-LINK koji ima mogucnost da se ukljuci i WiFi. Posto imam laptop Toshiba Satellite A355-S6935 sa Windows 7 pokusao sam se spojiti bezicno na mrezu preko novog routera, bez onog zutog kabla (preko kojeg sam se prije spajao). Kad mi se prikazala mreza kliknuo sam povezivanje i povezalo se i radilo je sve. Cak sam obisao kucu sa laptopom da vidim dokle mogu koristiti signal. Kad sam tad poceo da sredjujem postavke tj. da mjenjam lozinku za WiFi i sve to, ponovno sam se povezao i nije uspjelo. Otvorim popis bezicnih mreza, odaberem ovu moju, kliknem povezivanje i nakon nekoliko trenutaka mi pise da se nije uspio povezati sa mrezom, a ne pise uopce zasto. Molim vas jel znate mozda u cemu je problem?
miki2209 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 09:50   #88
Posto sad ne mogu ukloniti prethodnu objavu, zelim samo reci da sam nasao rjesenje citajuci uputstva od modema
miki2209 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 14:38   #89
vidim da tema nije dugo bila aktivna al fuckaj ga ako tko zna neka pomaze, imam ZXDSL 931VII V4.0 ruter, i imam d-link repeater e sad repeater mi se nemoze spojit na ruter ako imam bilokakvu zastitu ukljucenu, znaci imam otvorenu wifi mrezu sto mi nikako ne pase ako itko zna kako da postavim lozinku a da i dalje mogu spojiti repeater na ruter...znam da bi trebalo funkcionirati sa WEP zastitom ali nece ni na to, ali opet radje bi i tu jadnu zastitu nego nikakvu, molim ako itko zna da mi kaze
SophieLuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 07:15   #90
Znaci jucer sam morao iskopcati router iz struje, kada sam ga ponovno ukljucio sve lampice rade osim wi fi......

wi fi sam ponovno uspio ukljuciti tipkom iza, on je proradio, nasao sam ga na mobitelu, spojio se, ali pise mi na mobu da je mreža nezaštićena....tj. svi mi se mogu spojiti ne......radi se o optimi i router je onaj polegnuti sa antenicom.

kako sad vratiti da bude zaštićena mreža ponovno?
PanameraFlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2023., 20:41   #91
Zna li itko kas ce WPA3 bit u ruterima od providera ?
Martar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2023., 17:06   #92
Quote:
Martar kaže: Pogledaj post
Zna li itko kas ce WPA3 bit u ruterima od providera ?
Svi Wifi 6 routeri (802.11ax) bi morali biti kompatibilni sa WPA3. Iako, to nije nužni uvjet. Stoga oni koji jesu imaju oznaku "Wi Fi certified 6". Ostali bi se morali moći softverski upgradeati.

Neki Wifi 5 (802.11ac) su kompatibilni ili bi se mogli softverski upgradeati.

Naravno, i klijenti bi morali biti kompatibilni sa WPA3.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2023., 16:17   #93
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Svi Wifi 6 routeri (802.11ax) bi morali biti kompatibilni sa WPA3. Iako, to nije nužni uvjet. Stoga oni koji jesu imaju oznaku "Wi Fi certified 6". Ostali bi se morali moći softverski upgradeati.

Neki Wifi 5 (802.11ac) su kompatibilni ili bi se mogli softverski upgradeati.

Naravno, i klijenti bi morali biti kompatibilni sa WPA3.
Nedavno sam dobio ax router ali nije Wifi 6, i nema WPA3 opciju
Martar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2023., 18:03   #94
Sad treba promijeniti temu u kako postaviti WPA3 zaštitu.
Došao mi je rutwr s WPA3 neki dan, ali nažalost nema Wifi 6.
Nema veze, ima 5GHz koji je ludo brz.
Martar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.