Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2017., 10:16   #1
"No signal" poruka na monitoru

Trebam pomoć, savjet, nešto jer sam izludio jučer spajajući sve komponente.

Uglavnom, konfiguracija je sljedeća:
http://oi64.tinypic.com/znlfr8.jpg s tim da je matična ASUS B150M-A/M.2, Intel B150, DDR4, SATA, M.2, PCI-E, G-LAN, D-Sub, HDMI, DVI-D, zvuk, USB 3.0, mATX, s. 1151
Monitor je sljedeći:
Monitor 24" LED AOC G2460VQ6, FHD, 1ms, 250cd/m2, 80.000.000:1, D-Sub, HDMI, DP, crni

Samo napomena, fakat nisam stručnjak i prvi put spajam komp od nule, no prije sam rastavljao i sastavljao svoje kompove kada sam ih čistio, tak da sam provjerio sve kablove i da li su spojeni kako treba.
E sad, grafička, provjerio sam više puta da li je dobro spojena i da li je sjela dobro u utor i izgleda da jest. Svijetli plava lampica, što znači da ima struje no zašto dalje ne daje nikakav signal, to ne shvaćam. Kako monitor nema DVI-D, probao sam komp spojiti preko HDMI i DP, stavio sam ih zasebno, zajedno, bili su spojeni na grafičku direkt, pa sam HDMI spojio na ulaz od matične, ništa, i dalje stoji "no signal". Ostale stvari uredno rade, CPU, disk normalno vrti, sve je spojeno po uputama pažljivo.

Jedino što još nisam napravio jest nabaviti VGA to DVI-D adapter, pa tako spojiti na grafičku i izvaditi bateriju od BIOS-a što sam pročitao na internetu da isto pomaže, al već je bila ponoć i nisam imao više snage se zajebavati još s time.
Ako netko možda zna što bih mogao još dodatno napraviti prije nego što vratim dijelove nazad da ih provjere u dućanu jer fakat sam počeo sumnjati da je grafa sjebana i da zato ne daje signal dalje.

Danas ću nakon posla ponovo sve rastaviti i sastaviti, al nemam baš nekakvo povjerenje u to da će se problem time riješiti...
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 11:21   #2
Na toj matičnoj postoji integrirana grafička a stavio si i zasebnu grafiku.
U BIOSu pogledaj koja je uključena.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 11:25   #3
Jučer sam izvadio grafu i upalio komp, no možda sam samo zaboravio prebaciti postavke na monitoru da vuče VGA, pa mi je isto pokazivalo. Morat ću još jednom provjeriti.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 11:29   #4
probaj monitor piknut na matičnu
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 12:54   #5
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Jučer sam izvadio grafu i upalio komp, no možda sam samo zaboravio prebaciti postavke na monitoru da vuče VGA, pa mi je isto pokazivalo. Morat ću još jednom provjeriti.
Ajde provjeri da si spojio mikrofon na matičnu, jel ti komp plače kad ga upališ?
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 16:01   #6
I provjeri dali si sve dobro spojio, da nešto ne gubi kontakt (pogotovo eps kabel tj. 4-pin kod procesora)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 16:06   #7
Jel ok testirati sve što trebam spojiti za komp, a da nije u kućištu? Htio bih provjeriti da me možda ne jebe malo i kućište jer sam imao malih poteškoća sa šarafanjem grafičke, pa da zbog toga nije skroz u utor sjela. To mi je sad palo na pamet.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 17:07   #8
Mozes testirati, ako imas kutiju od maticne ploce stavi na nju komponente...
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:53   #9
Evo mali update vezano za ovo. Spojio sam mikrofon od matične i kada sam upalio komp, nije bilo nikakvog zvuka upozorenja, da nešto pišti i sl.
Nakon toga, iskopčao sam sve kablove, spojio i ponovo prema uputama, spojio komp s monitorom preko HDMI kabla, signala i dalje nema. Izvadio sam bateriju od BIOS-a, pričekao oko 30 sekundi, vratio ju nazad, vratio grafičku, signala nema. Ponovo sam grafičku izvadio, spojio VGA kablom monitor i matičnu da proba povući signal preko integrirane grafičke, i dalje nema signala.

Izvukao sam sve van kućišta, spojio sve ponovo po uputama, grafička je sjela do kraja, signala nema. Uzeo sam stari monitor koji je testiran i radi, spojio njega preko VGA na matičnu, signala nema.

Sad više ne znam kaj bih napravio jer nemam ideja, a sve ono kaj sam pročitao na netu vezano za taj problem, svi govore o ulasku u BIOS i njegovom update-u te brisanje starih drivera, a ja ni do tamo ne mogu kad mi ništa ne pokazuje, a i friško je kupljen komp. Fakat sam mislio da će ovo biti lagano jer slijedio sam pažljivo sve upute, no očito negdje nešto jebe...
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:22   #10
Jesi probao spojiti monitor na neku drugu kantu?

BTW ako se ne varam kupili ste cijelu konfiguraciju = imali ste besplatno sastavljanje
Ugl. uvijek može biti da je nešto krepano (DOA)... Budući da kažeš da ne daje sliku ni sa mbo niti gpu, možda je problem u ramima, mbo, napajanju ili monitoru. Naravno pod uvjetom da je sve dobro spojeno tj. da nisi nešto previdio
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:44   #11
Komp smo preuzeli odmah, bez slaganja i to je očito bila pogreška.
Monitor radi, spojili smo ga na laptop, uhvatio je signal odmah.
Evo i slike spojenih kablova, bez grafičke jer grafičku treba samo staviti u slot i spojiti kabel od napajanja i to je sve.
http://i67.tinypic.com/105o4yh.jpg
http://i63.tinypic.com/zirj3t.jpg
http://i64.tinypic.com/2kg1ds.jpg
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:12   #12
Nije ti spojen 4pinski konektor za CPU, gore pa lijevo od procesora, kabeli od ventilatora ti prolaze preko njega na prvoj slici
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:18   #13
Ok, ovaj konektor kaj je 20+4 pin, on cijeli ide na EATXPWR utor. Kaj da odvojim taj 4-pin i ovaj 20-pin i da svaki zasebno spojim?
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:39   #14
imo sam ja slican problem u startu isto sa no signal.
prikopcam monitor na novi komp ne radi. prikopcam na stari radi, prikopcam na novi radi. drugi dan na novom kompu ne radi, napravim sve opet ko i prije pa proradi opet. onda sam se sjetio instalirat cd kaj sam dobio sa maticnom i od tad radi.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:49   #15
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Ok, ovaj konektor kaj je 20+4 pin, on cijeli ide na EATXPWR utor. Kaj da odvojim taj 4-pin i ovaj 20-pin i da svaki zasebno spojim?
NE!

Imas ove kablove

http://www.lc-power.com/en/product/n...lc6560gp3-v23/

20+4 pinski ostaje u EATXPWR utoru. Imas 2x pci/e sa 8 pinova koji idu na graficku, i imas ovaj 4+4 pin mainboard 12V / EPS. Taj EPS pronadji, razdvoji konektor / obicno imas neke kukice ili kvacice da ga razdvojis na 2x4 pina i tih 4 pina spoji u konektor na maticnoj.

Usred tipkanja mi se tipkovnica prebacila na englesku, dobit cu zivcani slom
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:53   #16


Imaš poseban kabel za cpu 8pin (4+4 pin) odvojivo, taj jedan zabiješ u taj utor kod cpu-a. To je prvo što sam i pomislio da ti je problem
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 22:19   #17




Eto koji sam ja noob, al fakat nisam znao da se taj konektor može rastaviti. Gledao sam još na svom starom kompu i vidim da je isto bilo spojeno s tim 4-pin, ali sam računao da EATXPWR napaja sve jer je on imao 20+4 pin konektor.

Od srca vam hvala, fakat ste mi pomogli sa svime, ne mogu opisati koliko sam sretan da sada radi sve i grafička i sve, ma sve bih vas izljubio od sreće.
Sada samo moram kupiti još jedan SATA kabel da mogu spojiti HDD i onda kreće gejmanje. Hvala još jednom.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 22:28   #18
Eto, ništa nije mrtvo (mada se i to događa out of the box), a sad ga čeka peglaona...
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 04:26   #19
Ajde Miki, nek smo te riješili, prije nego te žena zadavi više puta uzastopno
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 07:58   #20
Haha ajde neka je proradilo, još sam mislio reći da poslikaš sve kako si pospojio ali mislim si pa valjda je čovjek pratio neki tutorial i pospajao sve... Ali, ipak je fotka spasila dan
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.