Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2017., 14:07   #1121
Quote:
sulavezi kaže: Pogledaj post
lexluthor84 ima li za kupiti kod nas ova serija?
Fatalnu bliskost i Probodeno srce,u nakladi Lumena,izdano je 2015.
Ovo su 3.i 4. roman u nizu,prva dva nakladnik iz nekog razloga je preskočio (niš novog za naše izdavače,često neznaju slijediti redoslijed objavljivanja).
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 18:37   #1122
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Fatalnu bliskost i Probodeno srce,u nakladi Lumena,izdano je 2015.
Ovo su 3.i 4. roman u nizu,prva dva nakladnik iz nekog razloga je preskočio (niš novog za naše izdavače,često neznaju slijediti redoslijed objavljivanja).
Hvala puno na odgovoru
sulavezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 08:15   #1123
Quote:
sulavezi kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovoru
Nema na čemu.
Eto upravo sam pročitao i Probodeno srce, od Lynn Shepherd.

Detektiv Maddox,nakon događaja iz prethodnog romana,odlazi u Austriju istražiti zagonetnog baruna koji financira oxfordsku zbirku starih knjiga.barun je čudan osoba koja se bavi čudnim stvarima.Na povratku u London dočekuje ga istraga o podmuklim ubojstvima mladih djevojaka.Izgleda da je u gradu prisutan vampir..a sve je to nekakao povezanom sa zagonetnim barunom.
Roman je zanimljiv,originalna,stilski se odlično uklapa u gotičkei vikotrijanske trilere,a autorica se nadahnula romanom Drakula-sama radnja zapravo slijedi Stokerov roman (susret baruna i Maddoxa na početku je istovjetan dolasku Harkera u Drakulin dom,barun podsjeća na drakulu,...).Sličnosti ima.
Zanimljivo je da je istraga bila pokrenuta već u prethodnom roamnu.
Autorica imastila i smisla za pisanje viktorjanskih romana,i svakako plus ide originalnim premisama,ali veliki minus je na samom razvoju priče koji kao i Fatalnoj bliskosti je prilično konfuzna nepotrebno se skače s jednog dijela na drugi.S tim da je ovaj roman puno kraći,samo 170 stranica pa ostavlja dojam nerazrađensoti i brzopletosti.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 15:34   #1124
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Fatalnu bliskost i Probodeno srce,u nakladi Lumena,izdano je 2015.
Ovo su 3.i 4. roman u nizu,prva dva nakladnik iz nekog razloga je preskočio (niš novog za naše izdavače,često neznaju slijediti redoslijed objavljivanja).
Ovo me strahovito odbija kod naših nakladnika.

Zato tražim i nabavljam knjige na engleskom, pa određene serijale čitam po redu i neizmjerno uživam u tome, jer imam poveznicu likova i radnje na koje se često referira u kasnijim knjigama, bez obzira koliko slučajevi nepovezani bili.
lava72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 16:35   #1125
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Nema na čemu.
Eto upravo sam pročitao i Probodeno srce, od Lynn Shepherd.

Detektiv Maddox,nakon događaja iz prethodnog romana,odlazi u Austriju istražiti zagonetnog baruna koji financira oxfordsku zbirku starih knjiga.barun je čudan osoba koja se bavi čudnim stvarima.Na povratku u London dočekuje ga istraga o podmuklim ubojstvima mladih djevojaka.Izgleda da je u gradu prisutan vampir..a sve je to nekakao povezanom sa zagonetnim barunom.
Roman je zanimljiv,originalna,stilski se odlično uklapa u gotičkei vikotrijanske trilere,a autorica se nadahnula romanom Drakula-sama radnja zapravo slijedi Stokerov roman (susret baruna i Maddoxa na početku je istovjetan dolasku Harkera u Drakulin dom,barun podsjeća na drakulu,...).Sličnosti ima.
Mene tema podsjeća na Povjesničarku Elizabete Kostove, koja mi je jedan od dražih romana ovog žanra. Iako je po meni to čisti horor i bilo mi je nelagodno u vrijeme dok sam ga prvi put čitala iako inače nemam neke strahove
sulavezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 20:37   #1126
Quote:
lava72 kaže: Pogledaj post
Ovo me strahovito odbija kod naših nakladnika.

Zato tražim i nabavljam knjige na engleskom, pa određene serijale čitam po redu i neizmjerno uživam u tome, jer imam poveznicu likova i radnje na koje se često referira u kasnijim knjigama, bez obzira koliko slučajevi nepovezani bili.
Slažem se,ovdje kod nas odaberu random neke romane iz serije i počnu ih objavljivati,a onda je i pitanje dali će ostalo objaviti i kada.
Quote:
sulavezi kaže: Pogledaj post
Mene tema podsjeća na Povjesničarku Elizabete Kostove, koja mi je jedan od dražih romana ovog žanra. Iako je po meni to čisti horor i bilo mi je nelagodno u vrijeme dok sam ga prvi put čitala iako inače nemam neke strahove
POvjesničarka je i meni jedna od najdražih.
Vidim da je Probodeno srce zadnji roman zasad u seriji,nadam se da će ih biti još,jer kraj obećaje.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:39   #1127
Ako već tražite dobre krimi trilere, tko voli psihološki (mystery, suspense) neka pročita moju knjigu na Amazonu . Triler je dobio dobre kritike, evo link

https://www.amazon.com/Girl-Train-St...+train+station
no_name2233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:26   #1128
Oštri predmeti - Gillian Flynn


Dugo me nešto nije ovako "opralo" i učinilo da se naježim iznutra na van. Nakon ove knjige trebalo mi je dobra tri dana da se vratim sebi.

Tko voli napetu, mračnu atmosferu, uvrnute (većinom ženske) likove i morbidne odnose(o kojima iako ti se sve u tebi duboko buni ipak naprosto moraš čitati) svakako će se oduševiti svakim odlomkom.

Mene je knjiga uplašila, rasplakala i duboko pomjerila.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 20:48   #1129
Quote:
no_name2233 kaže: Pogledaj post
Ako već tražite dobre krimi trilere, tko voli psihološki (mystery, suspense) neka pročita moju knjigu na Amazonu . Triler je dobio dobre kritike, evo link

https://www.amazon.com/Girl-Train-St...+train+station
vauuu svaka čast
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 11:23   #1130
BENJAMIN BLACK-CRNOOKA PLAVUŠA
Phillip Marlowe se vratio.Najpoznatiji američki hard-boiled detektiv je ponovo oživio u ovom krimiću koje g je napisao romanopisac Joihn Banville pod lažnim imenom.Marlowe istražuje navodnu smrt jednog čovjeka kojeg je navodno njegova ljubavnica vidjela ipak živog.
U romanu ima svega: fatalnih žena,kriminalca,sumnjivih tipova.
Roman je ok,zanimljiv,Banville/Black se uspio dosta približiti Chandleorvim romanima,ali mu fali neka doza autentičnosti,ali nije bitno jer uglavnom autori koji nastavljuju neku knižvnu seriju nikad ne pogode 100% stil i atmosferu izvornika.Ali bitno da se ne udalje previše od istog (ko recimo romani Laurie King o Sherlock Holmesu koji veze nemaju s izvornikom-iako su u biti dobri).Tako da eto,ko voli Chandlera i Marlowea preporuka da proba pročitat i ovja roman,preveden je na hrvatski.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 18:44   #1131
Moze neki prijedlog za dobar triler? zadnje sam citala serijal knjiga Chrisa Cartera s detektivom Robertom Hunterom kao glavnim likom i mogu reci da su mi se jako svidjele. Moze li mi netko preporuciti nesto slicno za citanje?
jmjmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 13:23   #1132
Meni su odlicni krimici nele neuhaus.samo treba pocet citat od prve knjige.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 12:14   #1133
Quote:
jmjmj kaže: Pogledaj post
Moze neki prijedlog za dobar triler? zadnje sam citala serijal knjiga Chrisa Cartera s detektivom Robertom Hunterom kao glavnim likom i mogu reci da su mi se jako svidjele. Moze li mi netko preporuciti nesto slicno za citanje?
Serijal o Smoky Barrett od Cody MCFadyena.Slična spika,lov na serijske ubojice.
Trileri Greg Ilesa.
Krimići LOuise PEnny I Caroline Graham.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 07:11   #1134
Douglas Preston & Lincoln Child-Still life with crows (Pendergrast #4)
Medicine Creek je mali,uspavani gradić u Kansasu,tipična zabit u kojoj se ništa ne dešava,život teče sporo i dosadno,a jedini izvor prihoda je obližnja tvornica za preradu mesa. Jednog dana u polju kukuruza koji okružuje grad bude pronađen leš žene okružen vranama.I to je tek prvi od nekoliko stravičnih ubojstva koja potresu gradić.Ubrzo u gradu se pojavljuje i agent Pendergast,koji sumnja da je ubojstva počinio serijski ubojica i uz pomoć lokalne djevojke počinje istraživati slučaj.
Četvrti roman iz odlične serije trilera o agentu FBI-a Pendergastu je i dalje vrh žanra.Roman je napet,odličan miks horrora i trilera,atmosferičan i posebno mi se sviđa taj setting tipičan za američke horrore (mali grad,serijski ubojica i to).Pendergast mi je definitivno najdraži (ili među najdražim) likovima u triler literaturi,nasljenik velikog Sherlock Homesa u mnogočemu.Roman je fabulativno odvojen od prethodna tri,iako se neke stvari spominju,a nagovještavaju se neki likovi koji će se tek pojaviti u narednim romanima.Sviđa mi se taj način kako autori grade svijet oko svog glavnog lika korak po korak.Već se bacam na čitanje 5.romana u seriji koji započinje novu mini triologiju u ovom serijalu koja zadire malo dublje u tajne obitelji Pendergast.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 11:23   #1135
Danas krenula s krimićem Simon Beckett Kemija smrti. Početak, a vjerujem i cijela knjiga su takvi da bi voljela da je beskonačna

Nisam ovdje čula za njega, ali usporedivo je s Midsomerom i predivno piše.

Forenzični antropolog nakon smrti žene i djeteta seli se iz Londona u neku englesku zabit da bi radio kao liječnik opće prakse. Nakon tri godine kreću ubojstva, a on pristaje pomoći policiji...


Mljac

Nkon mesaranja djeca u skandiju kojeg sam upravo završila lijek za dušu.
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 07:04   #1136
CAMILLA LACKBERG: LEDENA PRINCEZA
CAMILLA LACKBERG: PROPOVJEDNIK

Dugo me nisu neki krimići ili trileri toliko zaokupili i toliko oduševili kao ove 2 knjige!
Švedska spisateljica, poznata već u cijelom svijetu.

S jedne strane jezive priče, u obje knjige, ali toliko napeto da nisam ispuštao iz ruke dok nisam pročitao.
Ocjena: čista petica!
Definitivna preporuka!

Zadnje uređivanje mondeo99 : 10.06.2017. at 07:17.
mondeo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 07:16   #1137
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Čitah Krvavu Žetvu i odličan mi krimić ,mislim da nećeš požaliti .
Krvava žetva, Sharon Bolton
Pročitao sam roman prije nekoliko mjeseci.
Jako dobar, preporučam svima.
Priča izvrsna i zaokupi čitatelja, ubojstvo povezano sa drevnom legendom iz tog kraja.
mondeo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 08:33   #1138
James Rollins-The last oracle(Simga force #5)
Peti roman u nizu iz serije odličnih pustolovnih romana Jamesa Rollinsa.Ubojstvo znanstvenika vodim pripadnike Sigme na trag tajne organizacije koja želi iskoristiti nadarenu djecu (tkz.savant djecu) za stvaranje novog svjetskog poretka.Djeca savant su djeca sa posebnim psihičkim moćima,a navodno su i prorci u antičkoj grčkoj bili neki od njoih (od tud i naziv romana).
Kao i prethodni romani iz serije,i ovaj uspješno mješa akciu,znanstvena otkrića,povijesnu misteriju i malo sci-fi špijunaže.I dovršava jeda nozbiljan cliffhanger iz četvrtog romana,dok na kraju nagovještava nove opasnosti koje se spremaju za glavne junake u narednim romanima.
Čista petica ko i sve što Rollins napiše.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 00:33   #1139
Krimići i trileri

@mondeo imam Lackbergicu na čekanju već neko vrijeme. Hvala na preporuci, mogla bih je malo pogurati naprijed u redu
Edit: imam čak pet njezinih knjiga
Pored dvije navedene: Kamenorezac, Zlosretnik i Skriveno dijete.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 08:54   #1140
Quote:
mondeo99 kaže: Pogledaj post
Krvava žetva, Sharon Bolton
Pročitao sam roman prije nekoliko mjeseci.
Jako dobar, preporučam svima.
Priča izvrsna i zaokupi čitatelja, ubojstvo povezano sa drevnom legendom iz tog kraja.
Također nedavno pročitao, može se preporučiti. Interesantno mjesto radnje i par zanimljivih likova.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.