Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2017., 12:40   #1
Hard disc problemi

Trebam pomoć. tko može neka pomogne. dakle, štorija ide ovako. Hard disc sa laptopa je otišao kvragu. I sada kupio novi, nasnimio nove windowse i sve šljaka. Stari sam stavio u kućište i planirao prebaciti podatke sa staroga na novi. Međutim tu se dogodio problem. Taj stari je imao dvije particije. Jedna je naravno sistemska i na toj sistemskoj su bile fotke s putovanja i hrpa fajlova (posebice na desktopu) koji mi trebaju za posao. Kako je taj windows imao šifru za logiranje, svaki puta sada kada pokušam ući na sistemski disk kako bih prebacio podatke javlja mi da nemam ovlasti. Drugim riječima, ne mogu nikako ući u disk niti sistemsku particiju. Ne mogu do fajlova, niti slika, ničega. Što mogu napraviti da zaobiđem taj problem i da spasim podatke. Probao sam preko frendovog kompa (on ima LINUX) i tamo spojiti. Ide, ali jako sporo i morao bi biti satima kod njega doma da fajl po fajl prebacim i rinejmam. Za to nemam vremana. Ima li neka online mogućnost? Ako tko zna neka pomaže

thnx
Oxyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 12:56   #2
Quote:
Oxyn kaže: Pogledaj post
Probao sam preko frendovog kompa (on ima LINUX) i tamo spojiti. Ide, ali jako sporo i morao bi biti satima kod njega doma da fajl po fajl prebacim i rinejmam. Za to nemam vremana.
Budi sretan da možeš i to..... Inače, na najgori način, naučit ćeš što znači "BACKUP".
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 14:34   #3
probaj sa Take ownership
Zizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 22:39   #4
Quote:
Zizo kaže: Pogledaj post
probaj sa Take ownership
Čitam take ownership upute i čini mi se da sam na dobrom putu. Sutra na poslu ću odmah probati. thnx
Oxyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 14:18   #5
ok počeo sam danas prema Take ownership i nakon svega i dalje ne mogu pristupiti particiji, točnije folderu unutar particije koji je zaštićen šifrom. Bilo koji drugi prijedlozi?
Oxyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 14:44   #6
probaj isključiti 'simple file sharing' u File explorer, pa ako treba ponovi 'take ownership' na tom folderu ako ostalim dijelovima particije možeš pristupiti
Zizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 17:37   #7
Quote:
Zizo kaže: Pogledaj post
probaj isključiti 'simple file sharing' u File explorer, pa ako treba ponovi 'take ownership' na tom folderu ako ostalim dijelovima particije možeš pristupiti
Čekaj, misliš pod properties? nisam baš na ti u tom mjeri s detaljima. Taman dok naučiš, dođe novi windows i džabe ti. Kako doći do File explorera?
Oxyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 22:40   #8
Quote:
Oxyn kaže: Pogledaj post
Čekaj, misliš pod properties? nisam baš na ti u tom mjeri s detaljima. Taman dok naučiš, dođe novi windows i džabe ti. Kako doći do File explorera?
Ovako:
http://lmgtfy.com/?q=how+to+start+file+explorer
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 10:49   #9
a koje windowse koristiš?
Zizo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.