Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2013., 19:16   #181
Ne znam to objasniti, nekad mi se čini kao povezanost s nadrealnim, tj. neki trenutak kad se čovjek uzdigne iznad realne situacije i osjeti povezanost s nečim neobjašnjivim. Ako treba dati neko racionalno objašnjenje, čini mi se povezanim sa snovima jer se (barem meni) deja vu obično javlja kao osjećaj da sam nešto sanjao, pa se sad to ponavlja u realnosti. Može biti jako ugodan, kao jedan kojeg sam osjetio prije 7 godina (i još se sjećam) kad sam posjetio jedan random grad i uhvatio me predivan osjećaj proživljenosti tog trenutka. A jednom sam osjetio jedan neugodan, situacija je išta otprilike ovako: na poslu, običan sastanak na kojem je svako nešto pričao, ali nitko zapravo nije razumio problem, svatko je vrtio svoju priču da se održi konverzacija i svi su se dopunjavali u tom besmislenom razgovoru, a meni kao da je bila unaprijed poznata svaka besmislena rečenica ili reakcija. Obično deja vu traje par sekundi, ali ovaj mi se činio kao da ne prestaje i ta situacija me prestrašila toliko da sam osjetio da moram izaći na zrak jer ću se inače srušiti. Vjerojatno ih ima različitih...neki su potaknuti stresom, neki pozitivnim emocijama...jako interesantan fenomen u svakom slučaju.
Robierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 14:30   #182
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Radi se o tome da mi se nekada zna dogoditi da sam neš' sanjao i da se to što sam sanjao zapravo i dogodi. Sada ne znam da li je za to pravi naziv déjà vu (deža vi, je l' te?), al' koje je objašnjene tome. Sada ne znam da li me to mozak laže ili što već, al' često mi se dogodi nešto što sam sanjao (jer u tom trenutku se sjetim da sam to isto sanjao ili jednostavno zapamtim taj san) dogodi. Sada, koje objašnjenje psihologija ima za ovaj "fenomen", jer mnogim se ljudima koje znam ovo dogodilo, a to su (ako vam nešto znači) bili ljudi različitih vjerskih uvjerenja. Sada ne želim da ova tema postane još jedna tema za Religiju ili Alternativu (jer tamo već postoji), već me zanima objektivno mišljenje (ako ga ima) psihologije. Hvala unaprijed.
isto se i meni desava vec godinama!!!
__________________
“None but ourselves can free our minds.”
psionic69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 14:55   #183
deja vu

Znate onaj osječaj deja vua?On je svima poznat samo, samo mane zanima kako on nastaje u mozgu?
Fireskull is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 12:57   #184
Quote:
Fireskull kaže: Pogledaj post
Znate onaj osječaj deja vua?On je svima poznat samo, samo mane zanima kako on nastaje u mozgu?
Još se uvijek ne zna točno, al' postoji više vjerojatnih teorija koje možeš proučiti pa odlučiti koja ti se čini najbolja.
NuriaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 01:05   #185
Snovi, kojih se podosta do ro sjecam su mi sve zanimljiviji, a dani ne bas zanimljivi.

Naj vise taj deja vu za blagdane, cak pamtim i neke emisje od nekoliko godina koje su se emitirale u odredjene blagdanske dane.
Imam dosta nejasnih stvari
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 01:34   #186
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post

Naj vise taj deja vu za blagdane, cak pamtim i neke emisje od nekoliko godina koje su se emitirale u odredjene blagdanske dane.
Ja isto imam deja vu na Sam u kući
Anwyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 03:22   #187
jedan dio deja vu iskustava zasigurno ima korjene u tome - što smo ta iskustva već zaista i - doživjeli

sinoć oko 22:00

Skrolam beze po fejsu , naletim na objavu neke vau mjau grupe o smrti belgijskog tinejđera na kojeg 1989 . se srušio - ruski avion https://en.wikipedia.org/wiki/1989_Belgian_MiG-23_crash
frapiran , odma idem potražiti sve što se moglo naći o tom događaju, uopće ne razmišljam jesam li o toj vijesti ikad išta dosad čuo niti razmišljam o tome , sve mi je novo , nedoživljeno i nečuveno

prošla su tri sata, na nogama sam, vrtim se nešto oko sudopera , misli mi lutaju onako - odjednom mi živo navru sjećanja kako sam nešto s nekim kao pričao o tom događaju te 1989 , pravo deja vu stanje , jednom već viđeno i doživljeno

Trenutak nakon shvatim da mi na jutubu ide
Jean Michel Jarre - Equinoxe part 3 https://www.youtube.com/watch?v=eLMgAptlj7M
inače glazbena podloga tzv videostranica tv zagreba iz osamdeseih (za koje sam bio jako vezan)
Može biti slučajnost, ne mora imati nikakve veze ali se može ostaviti prostor razmišljanju - kako je upravo ta glazba potakla deja vu osjećaj
Male su šanse da mi je ta vijest iz 1989 promakla , nije isključeno čak i da sam ju pročitao na tim videostranicama , i eto ponovno je probuđena spletom okolnosti , duboko potisnuta iz najmračnijih kutaka uspomena
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 23:09   #188
evo mi sad izleti na fejsu članak

4 Possible Explanations for Déjà Vu

https://www.psychologytoday.com/blog...ampaign=FBPost

ovako na brzinu, ovo bi moga bit moj slučaj

Memory explanations make the assumption that some detail of the new experience is familiar but the source of this familiarity has been forgotten.
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 02:03   #189
Dvostruki deja vu je zakon. Ne znam kako to objasniti. Deja vu u deja vu-u Šteta što kraje kratko, par sekundi.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 15:42   #190
jučer-prekjučer deja vu na poslu, kolegice nešto pospremaju i dolazi kolega po nešto i započne razgovor, maknuo sam oči s monitora i samo se zagledao van, slušao i u sebi se pitao dal je moguće da opet slušam taj razgovor, a radim tu cca 1 godinu
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.