Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2016., 13:20   #461
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Pohodio festival na Europskom trgu. Prvi dan probao gyoze iz Umamija. Fino, nisam to nikad prije jeo, meni dosta slično springrollsima.
uh. gyoze ne bi trebale imati niti jednu komponentu slicnu springrollsima, tako da ti savjetujem da ih jos negdje probas (obicno su izvrsne)
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 20:09   #462
Na Trgu bana Jelačića održava se Sajam slavonskih delicija, a u njima možete uživati od 19. do 23.rujna, od 8 do 20 sati.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 19:30   #463
Dani hrane i tradicijskih proizvoda
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 18:10   #464
Za ljubitelje slastica
http://buddydolazi.hr/
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 09:14   #465
Ovaj vikend je Sajam prsuta u Tinjanu, deseti.

U Oprtlju Kestenijada.

U Livadama Dani tartufa.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 08:11   #466
Danas je Dan hrvatskih trznica na Jelacic placu. Koga zanimaju kozji sirevi i Stancija Kumparicka ima stand.

Zadnje uređivanje Magenta123 : 15.10.2016. at 09:14.
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 08:59   #467
Okusite Turopolje na Nedjeljnom turopoljskom ručku
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 13:20   #468
Za sve koji vole ljuto: Klub Ljubitelja Ljutine – Beef Weekend
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 17:05   #469
TJEDAN DOBRE HRANE: Ovog vikenda počinje najvažniji gastro događaj godine!
Tjedan dobre hrane u organizaciji Dobrih restorana najveći je višednevni festival hrane na ovim prostorima.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 10:49   #470
TJEDAN GABLECA 21. do 25.11.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 15:02   #471
Bio netko na festivalu palačinki? Jel to čemu?
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 15:28   #472
i ja si baš mislim da li da idem, ima kupon na crnom jajetu za kupiti
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 20:16   #473
S kobasicom u Evropu danas i sutra u Svetom Petru u sumi, vec peti put. Ulaz 20 kuna, ima puno slavonskih delicija, moze se kupiti za ponijeti, nema konzumacije unutra. Vrijeme lipo, ljudi puno.

Oleum Olivarum u Krasici kod Buja. Nema placanja ulaza, ima malo ulja puno ostaloga (vina, cokolada i ribe Drazin koji su bili i u Sv. Petru, fuza, bucinog ulja.....


Kupili par boca ulja u Krasici, muskata i vina kod vinara u obliznjem Momjanu. Lipo vrime, malo ljudi,mali parking.

Ako ste blizu jedno i drugo dobro za izlet.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 14:56   #474
Festival vrhunske klope, cuge i odlične mjuze stiže na Bundek
http://gastro.24sata.hr/chill-grill
https://www.facebook.com/events/1399066903489163/
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 12:43   #475
ZZZagreb Delimano Food Festival
2. lipnja – 4. lipnja · Strossmayerov Trg · Zagreb
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 10:18   #476
Na onom platou iza Klovićevih ima neki wine&food festival. Mi smo jeli kod Jankovića, dobra pašteta od zaboravila sam čega i džem od luka. Odličan DJ.

Poslano sa mog HTC Desire 626 koristeći Tapatalk
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 12:51   #477
Street Food

Eto, danas se otvorijo strit fud festival tu iza hazu na zrinjevcu....mali stross ili tak nekaj.
Od klope sam probao nekakav venezuelanski specijalitet. Izgleda kao debela (oko 3 cm) žemlja kaj se radi od kukuruznog brašna. Mislim da to drži bračni par iz venezuele s time da je zemskica naša. On tam mjesi i peće te žemljice a onda ih puni prema izboru. Ima 4 opcije koliko sam vidio: piletina- avokado- sir, tri sira, piletina- cheddar i četvrti sam zaboravio. Idu i prilozi, jedan od umaka je zelenkasti možda guacamoli
Ja sam uzeo cheddar a zena ovaj s avokadom. Fino je, porcija možda malo premala za mene. Fali mi možda luka i malo arome na umacima. Interesantan je okus tog peciva. Onak kao mlječno pecivo ali od kuruze. Cijena je 35 kn

Probali smo još i ham-steak, radi se zapravo o svinjetini. Krki ovo je za tebe i mene. Steak ima oko 700 grama jer su but narezali okomito tak da je ostao u sredini komad kosti. Fino je pečen, taman slan. Uz njega ide ona salata gdi je mrkva i zelje narezano na prutiće s majonezom i pol pečene lepinje. Za dvoje je dosta. Cijena 45 kouna.
Ima još i tzatziki janjetina, to su komadići janjetine (slično kao pulled pork) pomiješani s lukom i povrćem, pečeni i onda ih stave u pol somuna s tzatziki umakom. To nisam probao.
Ima i klasični hamburger. Komad mesa je solidan, prema mojoj procjeni oko 160-180 g. Velika žemlja. Frajer kaj peče jedino zakenja kaj je previše rastegnuo hamburger tak da dolazi do kraja peciva al je debljine oko 1 cm. Bolje da je manji a deblji. Zajedno s dodacima i pečenim krumpirom mislim da je cijena 35 ili 40 kn.
Pive...ima pan svoj štand. Točeni zlatni i normalni 12 kuna kao i u flaši. Ima i nekoliko vrsta craftova u frižideru od 0.33. Ima dost onog cidera i tak. Cuga se plaća na samom šanku a za klopu se uzme bon na blagajni.
Vidio sam i štand delimano s tavicama i loncima. Štandovi su onak po rubu a u sredini october-fest klupe pod suncobranima. Ima i ligeštula tam pod drvećem. Preporučam posjetiti ak ste u gradu
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:39   #478
Taj iz Venezuele je bit će Ricardo Luque
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:42   #479
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Probali smo još i ham-steak, radi se zapravo o svinjetini. Krki ovo je za tebe i mene. Steak ima oko 700 grama jer su but narezali okomito tak da je ostao u sredini komad kosti. Fino je pečen, taman slan. Uz njega ide ona salata gdi je mrkva i zelje narezano na prutiće s majonezom i pol pečene lepinje. Za dvoje je dosta.
fala Kumek mada po ovakvim vrućinama nemam volje jesti, priće ću otići na pivo
Quote:
aliceblue kaže: Pogledaj post
Taj iz Venezuele je bit će Ricardo Luque
to me čudi jer sada ima puno svirki, što sa Cubismom a što sa filharmonijom
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:51   #480
Zar je on još ili opet u Cubismu? A s ZF, tko zna, on je solist, vjerojatno i ne radi svaki tjedan.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.