Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2017., 22:48   #1321
Ne kabal nego konverter, obični kabal neće raditi
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 09:01   #1322


Jel misliš na nešto kao ono gore ?

Šteta što PC nema HDMI...ima li ga TV ?
Jer bi onda išlo nešto ovakvog.....
olif is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 09:16   #1323
Quote:
olif kaže: Pogledaj post

Jel misliš na nešto kao ono gore ?

Šteta što PC nema HDMI...ima li ga TV ?
Jer bi onda išlo nešto ovakvog.....
To prvo u sličnoj konfiguraciji bi eventualno radilo na projektorima koji komponentni signal primaju preko DB15 priključka... To je nestandardna aplikacija DB15 konektora... Plašim se da nema baš više za naći vga-composite konvertera, treba vidjeti koje još konektore TV ima...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 13:06   #1324
Meni su bas to na slici (kraci) izradili s bluraya i DUNEa na projektor.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 13:18   #1325
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Meni su bas to na slici (kraci) izradili s bluraya i DUNEa na projektor.
Da, to štima, međutim VGA izlaz iz kompa je RGB, ne komponentni (YPbPr)...eventualno bi radilo VGA-SCART kad bi grafička mogla dati 720x576i na VGA izlazu...dapače, svojevremeno sam uspješno sam spajao SCART izlaz RGB interlace iz DVB-T boxa na D Sub 15 ulaz na projektoru
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 15:45   #1326
odsjaj na tv-u

ima li netko ideju kako riješiti problem odsjaja svjetlosti na tv-u, a da nisu zastori jer onda je dnevni boravak stalno zamračen? promjena rasporeda također nije opcija.
postoji li neka folija koja se nalijepi na tv da tv ne stvara odsjaj od sunca tj. prozora? ili bilo koje drugo riješenje za takav problem.
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 17:30   #1327
Kad se spominje bilo koji konverter (ptetvarač), onda se tu prvenstveno misli na aktivni sklop.
Dakle, elektronički sklop koji velikom večinom ima strujno napajanje.

https://www.amazon.com/Lenkeng-10472.../dp/B001CJOLBW

Ko što reče @MytByte, samo ovakvi i sl. konverteri su dobavljivi...
olif is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 18:16   #1328
Pozz ekipa imao bih jedno pitanje tj Trebala bi ki pomoc.Naime posjedujem SHARP LC-43CFE6242E koji evo sad ce uskoro God I pol da ga imam.Dakle imam problem koji se poceo pojavljivat cca prije 3-4 mj a to je da kad ga upalim on jednoatavno kao da se zamrzne.Ima slike,tona....ali daljinske kontrole za prebacivanje,smanjivanje I to nece da radi
Dakle daljinski ne radi a kada stiscem tipke TV ima signala zatrepne ono svijetlo ma TV kao da radi neou funkciju a zapravo nece da funkcijonira
Dal jw tko do aad imao takav problem,kako ga rijwsiti
Moj jedini sistwm jw da iskopcma TV iz strujw I ukljucim ga opet
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 08:42   #1329
Najpametnije je da ga odneses trgovcu od kojeg si ga kupio, prijavis kvar i trazis da rijese problem u sklopu garancije.
Mozda je samo neki softwareski update, ali ...
Znam da je tlaka, ali tako to ide.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 08:58   #1330
Quote:
rrrrregoc kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio da je to več složeno ako je orginal kabal 15 pinski pa da je u njemu to več složeno..u mom slučaju su bile obe strane 15 pinski konektori...mislio sam da mogu jedan kraj odsječ a na drugi spojit cinč kabal ..jer koliko vidim na ovom kablu da je takav a konektor ne vidim osim ako je konverter u tom spoju
Ma možeš ti žicama spajati VGA I HDMI konektore, ali problem nije u žici niti konektoru nego u elektronici... VGA je komponentni RGB s tri zasebna kolor kanala, a jednostruki cinch/RCA su luma i kroma ujedinjeni, kroz jednu žicu - em drugi format signala em drugi broj žica... Ako si na oba kraja kabela imao isti 15-pinski konektor, šansa da je unutra neki konverter je minimalna do nikakva...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 13:09   #1331
Sony Bravia Rm Ed017

Pozdrav, frend mi ima TV Sony Bravia Rm Ed017. Nešto je stisnuo i pojavlju mu se reklame sa obje strane na TV-u i nikako da to makne. Nisam još stigao otići do njega jer nije baš blizu pa me zanima da li netko možda od vas mi može pomoći kako se to može maknuti? https://ibb.co/cn6zo5
Feno_Men is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 13:49   #1332
Vratit tv u tvorničke postavke i prilikom postavljanja odabrati kućni rad a ne način za trgovine
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 11:13   #1333
HDMI Problem?

Pozdrav, molim pomoć oko problema sa TV-om od jučer, isprike ako je krivi podforum.

Imam Panasonic TX-50DX750B i na dva HDMI ulaza su prikačene dvije stvari:
1. BNET-ov reciever
2. Panasonic HTB 10 soundbar


Sve je normalno radilo do jučer kada sam se vratio s posla. Obično nakon što upalim BNET reciever s njegovim daljincem upali se i TV i zvuk krene iz soundbara. To se nije desilo jučer već sam morao TV upaliti posebno a zvuk iz soundbara nije dopirao, bila je tišina.

Soundbar ima na sebi nekoliko LED-ica koje svijetle kada se zvuk pojačava i stišava i to je uredno radilo i reagiralo ali zvuka nema, dakle soundbar je živ. Iz TV-ovog menija morao sam odabrati da se prebaci na TV zvučnike da bi dobio zvuk.

Imate li kakav prijedlog što se zbiv, jesu li ova dva događaja povezana i ima li to veze sa HDMI ulazima iako slika i zvuk rade normalno kada se posebno upali TV i njegovi zvučnici rade?
goodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 12:03   #1334
Moguće da se nešto pošemerilo u HDMI postavkama (TV-a ?), pa isti nije prepoznat od drugih uređaja.

Jel sad uopće ne možeš dobiti zvuk Tv-a na Soundnbar (i naknadnim paljenjem/gašenjem istoga) ?
olif is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 12:07   #1335
tako je, ne mogu dobiti zvuk osim na zvučnicima od samog TV-a, kad prebacim u meniju na "kućno kino" nema zvuka

istodobno se TV više ne pali kad se upali reciever od BNET-a, ali kad ga upalim posebno uredno gledam sve

napominjem da ništa nije prčkano, ujutro prije posla je uredno sve radilo, nakon povratka s posla popodne problem
goodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 12:15   #1336
Probaj ponovo provjeriti postavke na Tv -u (HDMI), a prije toga ištekati/uštekati HDMI kabele iz Tv-a...možda pomogne....
...jer očito da tv ne prepoznaje spojene uređaje preko HDMI-a
olif is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 13:16   #1337
probat ću, a sada vidim da soundbar ima i optički ulaz pa moram kupiti optički kabel i probati spojiti na optički od TV-a i vidjeti jel radi

No to rješava samo zvuk, a ne i HDMI problem na TV-u (ako postoji)

Što bi moglo tako samo od sebe poremetiti HDMI postavke (ako su poremećene)?
goodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 14:03   #1338
Pa, kak se sve može pokvariti, tako se i ta svekolika, složena digitalija može i zblesirati.
Ti za spoj Soundbara na Tv koristiš na njemu onaj ARC HDMI izlaz, da bi iz Tv-a dobio zvuk.

Dakle, pogledati postavke, u krajnjem slučaju samo, staviti Tv na tvorničke postavke...a i optika je kao zadnje riješenje za zvuk....
olif is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 14:49   #1339
Optički kabel ću kupiti i spojiti da vidim je li problem u soundbaru, pa ako je, to eliminirati kao uzrok nepostojanja zvuka. U servisima traže preko 100 kuna unaprijed samo za detekciju kvara, pa ako nije do njega neću to plaćati bezveze.



Ako je problem u HDMI postavkama, to sam sinoć pokušavao podesiti ali nije bilo uspjeha.
goodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 20:52   #1340
Susjed mi se spaja na Smart TV -kako blokirati

Pozdrav,

Prije jedno tjedan dana mi je iskocio pop-up da se samsung galaxy s7 zeli spojiti na tv i naravno htio sam stisnuti ´deny´ ali sam slucajno stisnuo ´allow´ i sada se on stalno moze spojiti na moj tv bez mog dopustenja ikakvog.U zgradi ima dosta stanara i ne da mi se sada s tim zajebavati jer ocito je neki debil koji nema pametnijeg posla. Tu i tamo se spoji ali i odspoji hvala bogu. Po nekoj logici on se spoji preko bluetootha jel, pa me zanima kako da ugasim bluetooth na tv-u?.
Radi se o Samsungovom smart tv-u...ne znam je li potreban tocan tip tv-a,ako da napisat cu

Hvala unaprijed
Krustyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.