Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2017., 10:13   #6721
susjed na našem 8. katu ima "psića" od 1,5 metra
naravno da se taj veliki pas jako dopao mojem minijaturnom psiću

vlasnik mi je rekao da njegov ne podnosi male pse pa smo spriječili moguće opačine u liftu

ostaje "mali" problem jer moj obožava velike ali srećom samo kuje
čim neku vidi maše repom, jurca k njima pa nam nije dosadno
pogledala sam u njegovu europsku putovnicu danas mu je 3 mjeseca i 15 dana
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:59   #6722
Quote:
BetelPapar kaže: Pogledaj post
Ne znam je li ovo prava tema za postavljanje ovog pitanja ali nisam našla prikladniju. Imam kujicu maltezericu staru 5-6 mjeseci, obožava ljude, pogotovo djecu i starije (najviše starije, njima se najviše voli uvaliti ), ali se čini dosta sramežljiva prema psima, U kvartu smo gdje ima baš brdo pasa i u svakoj šetnji ih dosta sretnemo, imamo i pseći park u koji često znamo otići. Brine me što većina pasa dođe do nje, njuše ju, a ona se namjesti u položaj kao da piški, ukipi se i čeka da taj pas ode. Nekada i ona ode do nekog psa (često i tog koji ju je njušio, a ona je bila kao kip, pa kada on ode, ona ide za njim) ali ju baš i ne fermaju Primjetila sam da su joj zanimljiviji dosta veći psi od nje. Što napraviti? Bilo bi mi drago da se igra s drugim psima, je li to zato što je štene? :/ Kući i s ljudima je mali hahar i ničega se ne boji.
Ne brini,to je normalno ponašanje. Ona je štene,ima tek 6 mjeseci i oprezna je jer joj je sve novo. Ako su svi psi oko nje normalno socijalizirani ne moraš se niti miješati već pusti da ona sama ide svojim tempom, opustit će se s vremenom. Mi imamo štene od 9 mjeseci i takav je bio sa 6,kao tvoja kujica. Sada je već vani harambaša,ali na momente je isto još uvijek oprezan.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 15:31   #6723
Sta ako kupim stene ciji brat ili sestra ima neku "gresku",npr nema dovoljno jak ugriz
Da li to znaci da ako parim to stene koje nema gresku,da ce njegovi potomci imati tu gresku?
pasich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 20:18   #6724
Quote:
pasich kaže: Pogledaj post
Sta ako kupim stene ciji brat ili sestra ima neku "gresku",npr nema dovoljno jak ugriz
Da li to znaci da ako parim to stene koje nema gresku,da ce njegovi potomci imati tu gresku?
Lako moguće. Prije nego što uopće počneš razmišljati o uzgoju, prouči malo i raspitaj se.

Pod "nedovoljno jak ugriz" pretpostavljam da misliš "loš zagriz" (predgriz ili podgriz), što se uglavnom vidi tek u kasnijoj dobi. Ako se primjećuje odmah, u pitanju je loša linija.

Nadalje, vjerojatno ne misliš pariti štene, nego odraslog psa ili kuju, i to tek pošto dobiješ uzgojnu dozvolu i u dobi koja je primjerena za uzgoj.

Ako misliš drukčije, zalutao si na pogrešno mjesto - ovdje se na štancere ne gleda lijepim okom.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 20:34   #6725
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Lako moguće. Prije nego što uopće počneš razmišljati o uzgoju, prouči malo i raspitaj se.

Pod "nedovoljno jak ugriz" pretpostavljam da misliš "loš zagriz" (predgriz ili podgriz), što se uglavnom vidi tek u kasnijoj dobi. Ako se primjećuje odmah, u pitanju je loša linija.

Nadalje, vjerojatno ne misliš pariti štene, nego odraslog psa ili kuju, i to tek pošto dobiješ uzgojnu dozvolu i u dobi koja je primjerena za uzgoj.

Ako misliš drukčije, zalutao si na pogrešno mjesto - ovdje se na štancere ne gleda lijepim okom.
Planiram si kupiti psa i uzgajivac kod kog sam se raspitivao mi je rekao da jedno stene ima los zagriz i da je zbog toga smanjena cijena za njega
Pa ne znam da li mi se isplati kupiti stene kod njega?
Ne planiram se baviti uzgojem,ali me zanima kako sve to funkcionira
Jos nisam odlucio da li zelim muzjaka ili zenku,ali zelim psa koji ce biti odlican na izlozbama
A u vezi stancera,ne kuzim zasto ljudi stancaju pse koji se prodaju za 1000 kuna i manje?da li je to uopce isplativo?
pasich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 20:49   #6726
Quote:
pasich kaže: Pogledaj post
Planiram si kupiti psa i uzgajivac kod kog sam se raspitivao mi je rekao da jedno stene ima los zagriz i da je zbog toga smanjena cijena za njega
Pa ne znam da li mi se isplati kupiti stene kod njega?
Ne planiram se baviti uzgojem,ali me zanima kako sve to funkcionira
Jos nisam odlucio da li zelim muzjaka ili zenku,ali zelim psa koji ce biti odlican na izlozbama
A u vezi stancera,ne kuzim zasto ljudi stancaju pse koji se prodaju za 1000 kuna i manje?da li je to uopce isplativo?
Moja je frendica na sličan način nabavila šnaucera - loš zagriz, nije za izložbe, nije za uzgoj, ali je unaprijed odlučila da ga neće pariti niti mu dopustiti da bilo što naštanca na svoju ruku. Kastracija je u vidu kad pas odraste.

Ukratko, pas s manom ili iz legla u kojemu postoji mana vrlo vjerojatno tu manu može prenijeti na potomstvo. Pas s lošim zagrizom neće biti odličan na izložbama.

U vezi sa štancerima, nažalost, isplati se. Ti ljudi ne ulažu ništa, a poberu lovu. I tako će biti sve dok bude kupaca - zašto bih kupio psa s papirima kad isti takav na Njuškalu košta deset puta manje?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 16:18   #6727
pozdraav, evo nova sam na forumu i za 10-15 dana dolazi mi stene haskija
iscitala sam sve ovo pa za sad nemam pitanja,vjv ce biti kad dode haha
evo slike ako uspijem staviti
https://imageshack.us/my/images

Zadnje uređivanje haski lexi : 10.06.2017. at 16:47.
haski lexi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 16:41   #6728
Stavi na imgur, ovo ti se ne vidi sretno

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 21:21   #6729
Prije par dana dok sam setao sa svojim psom od 4 mj (njemacki ovcar) na njega su se zaletila tri psa lutalice, mjesanci izgleda kao Belgijski ovcari. Nazalost u tom trenutku nisam mogao razmisljao podigao sam svog psa i morao sam udariti jednog od tih pasa da bi prestali i pobjegli. Užasno se osjecam zbog toga jako mi je tesko sto sam to morao uraditi. Nadam se da me necete osuditi svi. Ono sto sam primjetio da mi je pas od tada napet kad vidi druge pse, uopce im se ne raduje kao prije toga. Sta mislite je li to privremeno ili ce ostaviti neke traje posljedice? Ne znam jesam li na pravoj temi?
william is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 21:40   #6730
Quote:
william kaže: Pogledaj post
Ne znam jesam li na pravoj temi?
Nisi na pravoj temi, ali prebacit će nas. Jesi li siguran da je baš pas napet ili ta napetost možda potječe (i) od tebe?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 11:55   #6731
Pas te napada, ti ga udariš i osjećaš se užasno? Da treba te u zatvor na bar 5 godina... Ccc ironija naravno. Bi li se osjećao kao da te treba sudit i kaznit da se od pijanca obraniš pleskom. Ljubiteljica sam životinja ogromna, ali valjda ti i ljudski razum nečem služi... Pas ti se sigurno prepao isto kao i ti, ali isto kao i ti prebolit će. Dogovori s prijateljima koji imaju neagresivne ljubimce druženje i polako ga socijaliziraj da vidi kako nisu svi psi ratoborni i da je siguran.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 19:03   #6732
A nisu oni agresivni prema ljudi bas su se na njega zaletili, znao sam ja da oni nece meni nista, bas su ga htjeli zgrabiti cak i kad sam ga podigao pa nisam imao druge opcije...I sam sebi govorim da nisam imao druge opcije, ali prvi put mi je da sam udario neku zivotinju nije mi svejedno..
On je bas, bas napet ukoci se i rezi ili par puta je htio pobjeci, jedino sto sam uspio kad krenem maziti tog psa koji mu priđe on se tada smiri i razigra, sad ne znam je li mu to daje neku sigurnost, a ako je pas manji od njega normalan je...
william is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 20:26   #6733
Quote:
william kaže: Pogledaj post
A nisu oni agresivni prema ljudi bas su se na njega zaletili, znao sam ja da oni nece meni nista, bas su ga htjeli zgrabiti cak i kad sam ga podigao pa nisam imao druge opcije...I sam sebi govorim da nisam imao druge opcije, ali prvi put mi je da sam udario neku zivotinju nije mi svejedno..
I pas koji ne pokazuje ama baš nikakve znakove agresije skočit će prema psu kojega vlasnik drži na rukama ili ga podiže na ruke. Iskreno, da su se tri psa u tipu belgijskog ovčara htjela dočepati šteneta koje su mislili napasti, istrgnuli bi ga oni tebi iz ruku, a na nozi kojim si udario psa imao bi ugriz. Nemoj me krivo shvatiti - postupio si instinktivno, a razumijem i tvojeg NJO-ića: kada se moje dvije labradorice u punom trku zalete prema nekome manjem psu, kao, hajdemo se igrati, ja uvijek zamislim kako bi meni bilo da prema meni jure dva medvjeda.

Uglavnom, sad imamo ovakvu situaciju: štene se preplašilo kad su na njega poletjela tri velika psa, a ti si ga dodatno podignuo na ruke i time mu potvrdio da je situacija bila iznimno opasna pa je to zapamtio.

Quote:
On je bas, bas napet ukoci se i rezi ili par puta je htio pobjeci, jedino sto sam uspio kad krenem maziti tog psa koji mu priđe on se tada smiri i razigra, sad ne znam je li mu to daje neku sigurnost, a ako je pas manji od njega normalan je...
Moj bi prijedlog bio da preduhitriš takvo ponašanje i da odabereš nešto što je tvojem psu posebno drago - većina pasa voli poslastice, ali neki bolje reagiraju na neku cvileću igračku. To moraš sam isprobati. U šetnji s psom na lajni skeniraj teren kao na vojnoj vježbi, procijeni unaprijed bi li tvoj pas mogao negativno reagirati na psa koji vam dolazi u susret pa mu počni privlačiti pažnju na sebe i na nagradu (poslasticu odnosno igračku). Ako ne uspiješ odnosno ako u nekom trenutku ipak loše odreagira, odmakni se u prolazu, zaobiđi.

Ujedno ga vodi na druženje (istrčavanje bez lajne) s poznatim psima za koje znaš da će oni na njega i on na njih pozitivno reagirati. Tako ćeš mu pomoći da se ohrabri i stekne samopouzdanje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 23:51   #6734
Hvala puno na razumijevanju i korisnim savijetima.
william is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 10:53   #6735
Slažem se da su ga mogli ugristi da su htjeli i vjerovatno nije dobra ideja dizati psa na ruke.

No, da sada imam štene, ne bih stajala i čekala da li bi ta tri psa rastrgala mojeg ili bi se samo igrala. Mislim, koja je alternativa? Nije dobro dizat psa na ruke, slažem se i ne bi to radila (ali iz razloga što ja želim imat slobodne ruke) ali bogami ne bih čekala i poslije pričala kako su se usvari htjeli igrati jer ga eto nisu rastrgali.

Mi smo uostalom imali par napada za koje ti dok drugi pas juriša na tvojeg - ne vidiš oće završiti napadom ili ne, sve se odvije u sekundi.

Kad vidim jurišajućeg psa na mojeg, a pogotovo više njih, Kiru stavim iza ili sa strane i raširim ruke i viknem.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:36   #6736
Molila bi za pomoć ako netko ima iskustva jer više ne znam šta da radim. Imam retrivericu staru 8g i prije mjesec dana smo nabavili štene retrivera maminom dečku. Žive u dvije odvojene kuće ali problem je što smo često skupa a naša retriverica ne reagira najbolje. Svaki put kad joj se štene približi ona brzo ode ili reži na njega. Tako je bilo i prvih par dana u šetnji ali se sada to stabiliziralo. Dopušta mu ćak da leži pored nje i dodiruje ju i to je sve super dok smo vani,vidi se da su baš tim međutim čim dođemo doma bilo kod maminog dečka ili kod nas situacija se mijenja. Cijelo vrijeme smo svi napeti jer se bojimo da će ga ugrist,ćak je to probala dva puta dok je mali skočio na nju. Inace je divna,umiljata i poslušna ali kad smo doma situacija je jednostavno neizdrživa,stalno moramo gledat gdje je ona a gdje štene. Kad njega pomazim jednom nju pomazim 3 puta i više se posvečujem njoj nego njemu ali svejedno... za mjesec dana idemo skupa na more i morat ćemo ih ostavljat same u apartmanu i trenutno se toga jako bojim. Ako bilo tko ima kakav savjet neka pliz napiše. Ne znam jel bi ju trebala kaznit tipa svaki put kad nastavi režanje unatoč mojem upozorenju da ju stavim u drugu sobu ili nešto drugo? Svaki savjet je dobrodošao


Sent from my iPhone using Tapatalk
lorchyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:42   #6737
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Kad vidim jurišajućeg psa na mojeg, a pogotovo više njih, Kiru stavim iza ili sa strane i raširim ruke i viknem.
Ja sam upravo to i radila u susretu s onom kujom na uglu koju obje znamo, a koja je u doba dok je Jucko bila mala, landrala okolo bez lajne - sad je lik vodi na lajni. Naglo sam izletjela pred Jucku, zakoračila prema zvijeri i dreknula, uz podignuti dlan, što je valjda arhetipski znak za "ne mrdaj".

Dakako, od vlasnika sam dobila objašnjenje kako njegova kuja to nikad ne radi, ali napada moje zato što su na lajni pa nisu socijalizirane. No to je već druga priča.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 12:22   #6738
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Iskreno, da su se tri psa u tipu belgijskog ovčara htjela dočepati šteneta koje su mislili napasti, istrgnuli bi ga oni tebi iz ruku, a na nozi kojim si udario psa imao bi ugriz.
Ne bi ga nužno istrgnuli iz ruku. Ja jesam protiv dizanja psa za svaki klinac, ali ću bez iznimke dići štene ili psa poput svog Pere. Bolje ja ugriz za nogu (nakon čega će vlasnik dotičnog fasovati i to gadno) nego moj pas u komadima. Ja na to tako gledam.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 13:32   #6739
Kira ce na svakog psa koji se tako zaleti - odreagirat. Zato je meni potpuno svejedno da li taj jureci pas ima tratincice u glavi i nosi joj poljubac- ili ce ju ugrist. Ona odmah reagira.

Jednostavnije mi stat ispred i dreknut na psa (ako treba i klepit cu ga) nego sama razdvajat dva psa. Pisala sam o onom ridgebacku koji se sam iza okuke keseci sjurio prema kiri i meni. Tu je nisam stavila iza jer sam vidila da on ne staje pa sam ju pustila sa lajne da se pas spasi a ona budala njemu ususret.

Niti nju niti mene ne zanima sta ie tom psu bilo u glavi. Ja bi ga bila podbila nogom da sam mogla. Za to vrijeme kokos od gazdarice narice i niti prstom ne pomice da makne svog psa. Naravno da mi je sutra rekla (iako je brze bolje zavezala psa kojeg drzi slobodnog) da ga je Kira ugrizla.

Rekla sam joj da su dobro prosli jer nazalost samo jadan pas dobio po piksi.

Ne zanima me mentalno stanje psa koji se zalijece prema meni i psu a pogotovo ako je vise od 1 psa.

Govorimo o situaciji koja se ne odvija na sluzbenoj psecoj livadi, tu nek se zalijece tko god gdje hoce.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 20:00   #6740
Quote:
william kaže: Pogledaj post
On je bas, bas napet ukoci se i rezi ili par puta je htio pobjeci, jedino sto sam uspio kad krenem maziti tog psa koji mu priđe on se tada smiri i razigra, sad ne znam je li mu to daje neku sigurnost, a ako je pas manji od njega normalan je...
Skoro identično ponašanje je i kod moje odkad joj je bokser ozlijedio rep naskakivanjem. Rješavamo to tako da joj govorimo kako je dobra (kad joj kažemo "dobra" zna da slijedi posastica) i ako ne potjera psa kad ju krene ponjušiti dobije hrpu poslastica. Također, kako ona ima problema dok joj njuškaju guzicu, ako je pas krenuo njušiti trpamo joj poslastice u usta cijelo vrijeme dok ju njuši jer brijemo da se tako koncentrira na nešto pozitivno.
Uglavnom, nakon par mjeseci se opustila dovoljno da se može ponjušiti sa psom većim od sebe, ali za igru uvijek bira one manje i mislim da će tako biti cijeli život. Mi i dalje nastavljamo sa praksom šopanja poslasticama u nadi da će se skroz opustiti.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.