Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 12:16   #21
Je možeš misliti. Ja nisam vratio televiziju bnetu samo zato što su mi dali 50% popusta na 2d paket uz uvjet da mi ostane i TV. Tako da imam optiku i TV za 120 kn. Inače bi već odavno vratio. Većinom gledam iptv...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:17   #22
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Daj mi objasni zašto ne iptv? Ja ga koristim i baš me zanima.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Zato sto je razlika izmedju kabela i iptv-a vidljiva, B.net ima bolju sliku.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:18   #23
Nije kvaliteta svakog iptv ptovidera ista ima dosta HD programa. Uglavnom ovisi od providera.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:24   #24
OK ti uzivaj u svom IPTV provajderu a ja cu u svom Cabel B.net provajderu, i sve 5.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:26   #25
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
OK ti uzivaj u svom IPTV provajderu a ja cu u svom Cabel B.net provajderu, i sve 5.
Pa dobro imam i ja bnet. Ali samo kažem da za pare bneta dobiješ bomba iptv paket. Nemoj da se ljutiš kolega. Slika na bnetu je kurton, ako uzmeš HD dobiješ par programa koji me ne zanimaju i to masno platiš.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:30   #26
@grga: nije poštena usporedba jer iptv je krađa sadržaja, ne može legalni kabelski opertater prenositi pakete i kanale koji su ekskluziva drugih legalnih satelitskih ili kabelskih operatera i koje ne prodaju ni u snu...na hrvatskom kabelu imaš većinu kanala i paketa koji su namijenjeni međunarodnoj preprodaji...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:33   #27
E sada si u pravu. Ali mene u ovoj državi ne zanimaju previše autorska prava i slični problemi. Ima tu puno gore krađe. Svi mi gledamo kodi i skinemo pokoju igru i uopće se ne zamaram. Ukrao je onaj koji mi je prodao.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:38   #28
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
E sada si u pravu. Ali mene u ovoj državi ne zanimaju previše autorska prava i slični problemi. Ima tu puno gore krađe. Svi mi gledamo kodi i skinemo pokoju igru i uopće se ne zamaram. Ukrao je onaj koji mi je prodao.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
boldano: Sve pet, očekujem isti stav kada drugi ne poštuju tvoja prava, recimo pravo na plaću za rad i sl...

Ne moraliziram, nego samo objašnjavam zašto imaš "kvalitentije" sadržaje na iptv-ju u odnosu na legalni kabel...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:43   #29
Pa taj bnet, T-Com i takva bagra prvi gaze svoje radnike, znam iz prve ruke. Da mi i internet uslugu može ponuditi neki po tebi "kriminalac" po meni poduzetnik i to bi uzeo od njega.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:58   #30
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Pa taj bnet, T-Com i takva bagra prvi gaze svoje radnike, znam iz prve ruke. Da mi i internet uslugu može ponuditi neki po tebi "kriminalac" po meni poduzetnik i to bi uzeo od njega.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Ma nisu oni nosioci autorskih prava ali nema veze...da, slažem se, i lopovluk je vrsta poduzetništva... razlikujemo legalni (Todorić-type) i ilegalni (čovjek prodaje nešto na crno jer inače ne može prehraniti obitelj)
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:58   #31
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Pa dobro imam i ja bnet. Ali samo kažem da za pare bneta dobiješ bomba iptv paket. Nemoj da se ljutiš kolega. Slika na bnetu je kurton, ako uzmeš HD dobiješ par programa koji me ne zanimaju i to masno platiš.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Ma ne ljutim se, ja mislio da ti pises o nasim domacim IPTV provajderima (tipa Amis, Optima, T-com itd.) ali ti otiso jako dalje, to se stvarno nemoze mjeriti, ok ali mislim da to anchi1 ne zanima.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:07   #32
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Ma ne ljutim se, ja mislio da ti pises o nasim domacim IPTV provajderima (tipa Amis, Optima, T-com itd.) ali ti otiso jako dalje, to se stvarno nemoze mjeriti, ok ali mislim da to anchi1 ne zanima.

da li je onda b net bolji od max tv i ostale ponude tv paketa u hr?
anchi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 13:08   #33
Trenutno sam na Bnetu (3D) i gledam isključivo zemaljske programe.
Uskoro se selim i tamo ne mogu imati Bnet.
Zanima me tko mi može ponuditi zemaljske programe uz onu opciju gledanja (premotavanja) programa 3 dana unazad kao što sad imam na Bnetu. Ovo mi je najbitnija opcija, sve ostlao me ne zanima.
Za povremeno gledanje filmova ću koristiti IPTV i to je to.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 15:19   #34
Strong SRT8210

Kupio sam Strong SRT8210 prijemnik. Kanali rade dobro no glavni problem je media player koji ne očitava č ć ž đ slova i još gori problem a to je da su titlovi neravnomjerni (jedan red je predugačak, spajanje riječi...). Jel mogu staviti neki drugi firmware od nekog drugog prijemnika da mi se to uspije nekako srediti?
Pepitto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 18:34   #35
Quote:
Pepitto kaže: Pogledaj post
Kupio sam Strong SRT8210 prijemnik. Kanali rade dobro no glavni problem je media player koji ne očitava č ć ž đ slova i još gori problem a to je da su titlovi neravnomjerni (jedan red je predugačak, spajanje riječi...). Jel mogu staviti neki drugi firmware od nekog drugog prijemnika da mi se to uspije nekako srediti?
Ako uz DVB-T2 prijemnik niste dobili uputu skinite ju sa ovog linka:
https://www.strong.tv/downloads/manuals/8210_UM_HR.pdf

Za podesavanja slova sa kvacicama koja ste naveli morate uci u glavni izbornik tocka 7.0 upute pritiskom na gumb na daljinskom MENU, zatim idete u tocku 7.3 POSTAVKE a zatim na 7.3.1 JEZIK "Prikaz titlova" izaberite Hrvatski.
Zatim u 7.4 MULTIMEDIJA, 7.4.1 Reproduktor multimedije "Tijekom reprodukcije filma s vanjskim titlovima pritisnite CRVENU tipku Titlovi kako biste otvorili podizbornik. U ovom izborniku možete odabrati veličinu i boju."
Ovim izborom mozete odrediti da vam titlovi stanu u ekran.

Morate citati uputstvo i poigrati sa opcijama izbornika na DVB-T2 uredjaju.

Na ovom linku imate i dodatni firmware za taj prijemnik, pogledajte koji je na vasem prijemniku:
https://www.strong.tv/en/Software?SoftwareId=575

Ko to seli vas post sa teme na temu.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 19:18   #36
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Ako uz DVB-T2 prijemnik niste dobili uputu skinite ju sa ovog linka:
https://www.strong.tv/downloads/manuals/8210_UM_HR.pdf

Za podesavanja slova sa kvacicama koja ste naveli morate uci u glavni izbornik tocka 7.0 upute pritiskom na gumb na daljinskom MENU, zatim idete u tocku 7.3 POSTAVKE a zatim na 7.3.1 JEZIK "Prikaz titlova" izaberite Hrvatski.
Zatim u 7.4 MULTIMEDIJA, 7.4.1 Reproduktor multimedije "Tijekom reprodukcije filma s vanjskim titlovima pritisnite CRVENU tipku Titlovi kako biste otvorili podizbornik. U ovom izborniku možete odabrati veličinu i boju."
Ovim izborom mozete odrediti da vam titlovi stanu u ekran.

Morate citati uputstvo i poigrati sa opcijama izbornika na DVB-T2 uredjaju.

Na ovom linku imate i dodatni firmware za taj prijemnik, pogledajte koji je na vasem prijemniku:
https://www.strong.tv/en/Software?SoftwareId=575

Ko to seli vas post sa teme na temu.
Sve ovo što ste gore naveli sam učinio no i dalje bez rezultata. Malo sam švrljao po forumu i vidio sam da se titlovi moraju saveati pod encoding UTF -8. Dobio sam normalna slova no problem je i dalje s time što titlovi nisu ujednačeni u dva reda nego su u jedan red duž cijele širine ekrana i koji puta dolazi do spajanja riječi. Nije sigurno problem u samom titlu jer sam probao više njih i stalno se isti problem javlja.
Pepitto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 08:07   #37
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post

Ko to seli vas post sa teme na temu.
Bilo je isto pitanje u dvije teme, pa je s jedne izbrisano
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:37   #38
Pozdrav svima,

Evo koristim ovu priliku da Vas pitam koje uređaje koristite za gledanje satelitskih programa i kako ste zadovoljni njima.

Naime, u procesu sam nabavke satelitskog sistema, a pošto prakticki od djetinjstva nisam korstio, odnosno gledao satelitske programe, zanima me kakva je situacija s time danas, jel još popularno, koliko ima dostupnih nekodiranih programa, jesu li national geograpich i Discovery kodirani, jel postoje kakvi piratski kodovi ili slično?

Vidim da ljudi dosta hvale Dreambox uređaje, pa stoga gledam DM 520hd. Ima tko da koristi navedeni?

Svaki komentar dobrodošao.
__________________
VW in heart GTI in blood
The Predator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 11:18   #39
Ipak HEVC

http://www.poslovni.hr/hrvatska/hako...jamnike-330120
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 20:37   #40
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Bilo je isto pitanje u dvije teme, pa je s jedne izbrisano
OK, ali se onda i odgovor na to obrisano pitanje mogao preseliti na tu drugu temu.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.