Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2017., 13:50   #8221
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Koliko dugo? Inače ništa ti to ne znači što je dugo na nekoj hrani, dovoljno je da malo promjene recepturu pa da krenu perutanja, proljevi i sl. Meni se jednom dogodilo da sam pokupovala 50-tak vrećica hillsa za urinarne, sve ista vrsta i na određene mi je vrećice dobivao proljev. Nije mi u početku bilo jasno šta se događa pa sam popratila serijske brojeve i probala mu 2 puta uvesti tu seriju nakoju sam sumnjala i svaki puta je dobio proljev pa sam to šiknula. A sve ista klopa, isti proizvođač, ista vrsta, samo druga serija.
Ne bi mi nikada palo napamet da je pitanje u seriji a ne klopi da nisam pokupovala cijelo čudo toga pa sam mogla popratiti, nije ništa drugo jeo pa da ga okine tako svakih nekoliko dana.
koliko dugo je na totw? nemam pojma skoro 2 godine, čini mi se. nemam pojma što da joj sad uzmem, a da bude cjenovno tu negdje. i bez žitarica i sa skresanim mineralima
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Old 15.04.2017., 10:48   #8222
Koliko plaćaš kilu?

Ja svojima u zadnje vrijeme kad kupujem grain free uzimam carnilove iz pet centra. Vole je jesti, nema nitko problema sa probavom od nje, dlaka im fino izgleda na njoj, a cjenovno je puno jeftinija od ostalih gran free klopi. Kila je inače 50 kn, često zna biti na na akciji po 40 kn/kg. Još kad se na to nadoda kod iz pet centra pa se dobiej 10 posto popusta, izađe me 35 kn kg grain free klope sa nelošim sastavom. Evo ti link pa si čekiraj sastave: https://www.pet-centar.hr/Proizvodi....8-faeba616e7d5

I ono što je meni bitno da nije napucana sa mineralima (magnezij, kalcij, fosfor) tako da ako i micko ukrade kokošima i jede ne moram paničariti da će mu se napraviti kamenci.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 15.04.2017., 10:51   #8223
Mojima dosta smrdi kenja od carnilovea
shelby-eleanor is offline  
Old 15.04.2017., 11:03   #8224
Nisam primjetila da im smrdi više nego obično. U biti maloj i ne toliko, mački samo kad se tjera, ali zato mici na kojoj god da je klopi nadoknađuje sa smradom za ove dvije. Uopće ne kontam u čemu je fora, čak i kad su svi bili na identičnoj hrani njegovo je smrdilo tak da grize za oči. Kastriran je, njegovo bi trebalo smrditi manje nego mački koja je nesterilizirana al nope.

A kad smo kod nesteriliziranih, ako vam itko kaže da se stare mačke ne tjeraju, lažu. Evo imala sam show dva dana, izgleda da je odustala. Ne kontam je, dokle više.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 15.04.2017., 23:21   #8225
Kakvih se oglasa nade na njuskalu - http://www.njuskalo.hr/macke/gravoss...oglas-22273918
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 16.04.2017., 00:28   #8226
Bože, kad ih vidim kako prodaju mačiće stare mjesec dana, uhvati me sveti bijes
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 16.04.2017., 10:52   #8227
stancera puno njuskalo
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 16.04.2017., 15:26   #8228
Meni su najodvratniji ovi koji se rješavaju ljubimca i još bi upiknuli parstotinjak kuna za to (prvi oglas koji sam vidjela je za sijamku staru 4,5 godine )
Trebamo mačju policiju
__________________
neukusu treba reći NE
veruschka is offline  
Old 16.04.2017., 16:49   #8229
Carnilove nije što je bio.Promijenili ambalažu,ali čini se i recepturu.
Moji su ga jeli s oduševljenjem,a od kad je proizvodnja iz češke,poljske,odkudgod,nešto ne štima....ne jure baš na padelicu
A bila nam je izbor br.1.
Oasy nam je momentalno na repertoaru.
Čekam aplaws da probamo.
Dammy is offline  
Old 16.04.2017., 17:13   #8230
Moji nikada na grain free nisu ni jurili na zdjelice. U biti jedina klopa na koju otkidaju, koju počiste iz zdjelice i koju žderu svako malo je rc. Ne znam šta stavljaju unutra, al oš veterinarski, oš obični rc, to se jede ko da sutra ne postoji. Droga.

Moram se izjadati. Mala mačka je danas na sebe srušila kuhinjsku stolicu (a te su mi od punog drveta, teške i velike). Dotrčala mi je u sobu, krenula puzati i počela mijaukati. Nisam odmah ni skontala šta se dogodilo jdok mi mama nije rekla. Ja je čopila, smirila se, gledam je i pipam, ništa ne vidim. I nakon minutu dvije krene sa capom prema njušci, zanosi se na obje strane, ne može stajati, zjenice ko tanjuri i liže si nos i usta. Ja sam se oduzela, mislila sam da je gotova. Nakon par minuta je došla k sebi, počela se normalnije ponašati, normalno hodala. Na kraju kad se smirila i legla sam je opet cijelu pregledala i skontam da joj je slomljen očnjak na pola. Valjda se od toga previjala i nije mogla stajati na nogama.

Provjeravam je svako malo da vidim jel se čudno ponaša i dal joj se pogoršalo, za sada mi se osim blago otečene donje čeljusti i slomljenog gornjeg očnjaka ništa drugo ne čini da nije kako spada. Imala sam doma rc babycat pa sam joj dala jer s sitni briketići i ne mora žvakati i pozobala je, valjda ju ondane boli jako i nije ništa osim zuba slomljeno.

Ne znam za vaše mačke, ali moji uvijek neko sranje naprave preko vikendima (pogotovo vole kad je produženi vikend) ili za vrijeme blagdana, a umijeće je dobiti veta u te dane.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 16.04.2017., 17:26   #8231
Brz oporavak micici

Ja sam svoju planirala izvesti van u setnju, ide na povodac bez problema, ali obicno odemo na zumberak ili neku zg okolicu gdje nema ljudi, pasa, auta...i bas kisa za produzeni vikend samo se sad mozgam da li uopce ici vani kada zatopli, pocinje sezona krpelja


Sto se hrane tice, svi oko mene su presli na oasy (suhu i mokru)...zadovoljni su i vlasnici i mačke...

moja je jos uvijek na canaganu (suhom i mokrom), sirovom i tu i tamo dam forthglade kitten s patkom (mokra)...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 17.04.2017., 20:40   #8232
mačkoznalci, imam pitanjce. koliko daleko mačka odnosi mačiće kad ih premiješta i u kojoj dobi to radi?

iza zgrade se okotila, u kutiji puštenoj za zimske hladnoće, na mjestu koje nije baš sigurno (polaze mačori, a i psi mogu do njih). imaju jedanaest dana. oko podne su bili u kutiji, bez mame. večeras ih nemam. mama je viđena prije par sati, ali nije došla na večernju klopu.

koliko mi je poznato, susjedi ne znaju za njih, ali im smeta što se ovim odraslima pušta hrana. mačiće sam dirala od njihovog trećeg dana i uopće se nije bunila, nije se gurala između mene i njih. pitoma je skroz, mene pozna, umjesto da odmah ode mladima nakon jela pratila bi me do ulaza. nije ih premjestila zbog mene. pretražila sam kontejnere i okolo zgrade. sutra bih išla u daljnju potragu jer sam im našla bolji privremeni smještaj, sigurno dvorište. samo da ih ljudi nisu bacili...

hvala
pikuli is offline  
Old 18.04.2017., 17:36   #8233
ekipa ajd bacite oko na temu o pijesku da mi odgovorite
volverine is offline  
Old 19.04.2017., 15:19   #8234
Quote:
Dammy kaže: Pogledaj post
Carnilove nije što je bio.Promijenili ambalažu,ali čini se i recepturu.
Moji su ga jeli s oduševljenjem,a od kad je proizvodnja iz češke,poljske,odkudgod,nešto ne štima....ne jure baš na padelicu
A bila nam je izbor br.1.
Oasy nam je momentalno na repertoaru.
Čekam aplaws da probamo.
Koliko sam vidio Acana se vratila na Zooplus, nije velika razlika u cijeni po kg, a nama se pokazala bolja od Applawsa.
Jedno vrijeme je nisu imali dostupno, pa smo uzeli veliko pakiranje, odmah se kuži po kakici da je manje kvalitetna od Acane.
Sad jedva čekam da potrošimo to.
frenchman is offline  
Old 19.04.2017., 19:12   #8235
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Koliko sam vidio Acana se vratila na Zooplus, nije velika razlika u cijeni po kg, a nama se pokazala bolja od Applawsa.
Jedno vrijeme je nisu imali dostupno, pa smo uzeli veliko pakiranje, odmah se kuži po kakici da je manje kvalitetna od Acane.
Sad jedva čekam da potrošimo to.
Naručila sam probno pakiranje od 400g,da se ne dogodi da gospoda ne budu zadovoljna,a novci otišli.Mislim ne baci se,ima vani miceka za nahraniti...
Acanu probamo u slijedećoj turi
Dammy is offline  
Old 20.04.2017., 15:12   #8236
Nama je sve grainfree dobro.
S Carnilove smo prešli na Acanu (jer je all stages), pa na Orijen, sad smo na Applawsu i Purizonu. Kakica se promijenila na Acani, i još je uvijek solidna , ali tu ima više faktora - jedan je da sam izbacila Mullerove vrećice (iako sam kupovala gf i bez dodanog šećera, očito su lošije kvalitete od DM-ovih) a druga dva su da se hiperosjetljiva Flora napokon priviknula i opustila a maloj mici se probava stabilizirala nakon uličarenja.
Applaws mi je dobar jer ima nekoliko varijanti bez ribe (sad smo na piletini i patki) i malo je tvrđi pa hrskaju. Acana mi je malo preskupa za to što nudi (s tri mačke koje jedu dosta mokre nije mi baš za zanemariti 25kn po kili) i pogotovo neisplativa ako se ne kupi najveće pakiranje (kao i Orijen) a ako već dajem te novce, radije ću uzeti Orijen. I Acanu su požderale u roku keks, Orijen mi se čini zasitniji.
Carnilove uzmem malu vrećicu ako čekamo dostavu, nisam primjetila neku razliku u veceu.
Od smrdljivaca, DM-ove paštete s ribom svakako izbjegavati.
__________________
neukusu treba reći NE
veruschka is offline  
Old 21.04.2017., 15:16   #8237
Jucer sam sterilizirala jednu vanjsku macu koja nema svoj dom ... Kad je dosla kod vetice ispalo je da je krcata glistama. Za vrijeme operacije stavljen joj je Stronghold no kako je ona sad vani, stavila bih je kod mog macka Sivkaca koji ima Fiv... Jesu te gliste pokrepavale od jucer ujutro? Je li sigurno da ide kod Sivkaca?
Contrast is offline  
Old 24.04.2017., 21:30   #8238
Selim se uskoro, razmišljam o tome da ugradim vratašca za mačke na ulazna vrata (drvena su, masivna, lijepo bi se dalo ugraditi). Ima netko nešto takvo? Nije mi bed naručiti izvana, ali da su kvalitetna. Ništa od senzora i čipova, samo obična vratašca, ali kvalitetna.

Inače, beba mačka sotona je dosta usporila s rastom nakon onog početnog perioda. Sad je oko 10 mjeseci i negdje je veličinom između mačke 1 i mačke 2, tako da vjerujem da će biti otprilike kao mačka 2 kad skroz naraste. Njih dvije se lijepo slažu i skaču jedna drugoj na glavu preko moje glave u cik zore, tako da sam jako sretan
_MK_ is offline  
Old 24.04.2017., 23:00   #8239
Moja rodbina ima na vratima od radione ona najjeftinija vratasca iz zooplusa. Macke ih prvo nisu uopce dozivljavale, al nakon nekog vremena su shvatili kako to funkcionira i sada se svaki dan sluze njima. Ja vec dugo razmisljam da ih ugradim na vrata od wc-a gdje mi stoji kutija s pijeskom, da smanjim sirenje smrada kenje kad debela princeza ne zeli zatrpati kenju
shelby-eleanor is offline  
Old 24.04.2017., 23:01   #8240
Postići ćeš samo to da neće htjeti ići unutra jer će im grozno smrditi pošto se ne može luftati
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.