Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2017., 11:54   #401
bio sam kod dermatologa, kaze mi da je to nekakav ekcem i da mazem deset dana nekom afloderm kremom i cicabio kremom. nekako mi je to previse krema, pogotovo se bojim ove prve jer je kortikosteroid. ovo je bas nezgodno jer su mi svrbezi periodicni, ali morat cu probat s ovim preporucenim.
dobio sam isto gel za tusiranje neki za kupit, la rocheov. naravno da ako promjena ne bude necu bezveze bacat pare.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 11:26   #402
kakva je nevenova mast za ovako neke upale i dermatitise, neda mi se mazat kortikosteroide za ovakvu periodicnu svrbez..?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 16:37   #403
Tijekom erekcije zna mi se desni testis uvući tj podignuti gotovo u penis, te zbog nelagode moram odmah prstima vratiti na mjesto i pritusnuti uz korijen penisa dok ne "svrsim"

Kako starim sve mi više smeta.

Ima li rješenja za ovo?
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 12:31   #404
Javi se LOM i dobiti ćeš uputnicu urologu. Prilikom operacije hernije liječnici su mi potegnuli testise i ojećaj je pozitivan. Ali čini mi se daje to rješivo i bez operacije
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 12:12   #405
Pozdrav. Evo imam problem i malo me strah. Uglavnom, mislim da mi se na početku ove godine prvi put pojavila ova situacija s testisima. Uglavnom, lijevi testis je ok i uvijek je na mjestu gdje treba biti, ali desni testis se nekad zna "nagnuti" prema naprijed. Malo mi je teško to objasniti pa sam napravio jednostavnu ilustraciju testisa bočno (nadam se da ćete shvatiti).

Dakle, neznam od kad, ali desni testis mi je uvijek malo "nagnutiji" prema naprijed u odnosu na lijevi kao na ilustraciji ovdje.

Ali kad mi se desi ovo, onda mi se desni testis još više nagne i onda izgleda ovako.

Ne osječam nikakvu bol, ali točno znam kad se to desi jer osječam taj neki čudni osječaj nelagode. To mi se desilo par puta, ali obično drugi dan bude opet dobro, tj, testis se vrati u prvobitno stanje.

Ali mene to muči jer to se po meni nebi smjelo dešavati. Da li je itko imao slična iskustva?
Jedan... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 21:05   #406
Pomoc rak testisa moguci

Pozdrav citao sam o simptomima raka testisa neki su kvrzice na testisima imam jednu vecu i 2,3 manje i trenutno imam jednu kvrzicu koja je crvena,da li ovo moze znaciti da imam rak testisa ili je samo neka prehlada nesto?Ako moze pomoc
Selmin10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 23:03   #407
Traži uputnicu za urologa i ultrazvuk pregled.

Nisi iskusan, pa neznas mozda pipas spoj sa žilama p stečes dojam da su kvrzice ali svejedno otiđi na pregled da budes siguran. Nemoj paničarit, mozda su se samo žile zapetljale

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 07:40   #408
Quote:
Selmin10 kaže: Pogledaj post
Pozdrav citao sam o simptomima raka testisa neki su kvrzice na testisima imam jednu vecu i 2,3 manje i trenutno imam jednu kvrzicu koja je crvena,da li ovo moze znaciti da imam rak testisa ili je samo neka prehlada nesto?Ako moze pomoc
Kao sto si upucen dobit ces uputnicu za uzv testisa. Kvrzice su definitivno nesto sto treba uvijek provjeriti ali u vecini slucajeva se radi o uvecanim limfnim cvoricima. Ako si bio bolestan u zadnjih par mjeseci moguce je da se upravo o tome radi, iako cak ni to nije nuzno pravilo.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 22:00   #409
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kao sto si upucen dobit ces uputnicu za uzv testisa. Kvrzice su definitivno nesto sto treba uvijek provjeriti ali u vecini slucajeva se radi o uvecanim limfnim cvoricima. Ako si bio bolestan u zadnjih par mjeseci moguce je da se upravo o tome radi, iako cak ni to nije nuzno pravilo.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
A kvrzice su vidljive kao bijele su
Selmin10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 21:48   #410
Pozdrav, zadnjih par dana imam neki cudan osjecaj u lijevom testisu. ne boli, ne osjetim na dodir nikakvu kvrzicu, samo jednostavno neki cudan osjecaj, vise koda žulja, ne mogu točno opisati. kada nešto radim i zaboravim na to uopće ne osjećam ništa, nego kad se umirim i počnem razmišljat o tome, pa valjda još i podsvjesno iritira


naručio sam se kod urologa na pregled u poliklinici medikol. dobio sam termin za 2 tjedna. Ne znam jel to pre dugo za čekat, dali da odem kod dr da mi da uputnicu, možda bi mogao ranije prek hzzo

dali se kome kad tako šta desilo?
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2018., 07:36   #411
Quote:
lord_voldemort kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zadnjih par dana imam neki cudan osjecaj u lijevom testisu. ne boli, ne osjetim na dodir nikakvu kvrzicu, samo jednostavno neki cudan osjecaj, vise koda žulja, ne mogu točno opisati. kada nešto radim i zaboravim na to uopće ne osjećam ništa, nego kad se umirim i počnem razmišljat o tome, pa valjda još i podsvjesno iritira


naručio sam se kod urologa na pregled u poliklinici medikol. dobio sam termin za 2 tjedna. Ne znam jel to pre dugo za čekat, dali da odem kod dr da mi da uputnicu, možda bi mogao ranije prek hzzo

dali se kome kad tako šta desilo?
Jutros se probudim i ti simptomi "zuljanja" i nelagode nekako koda su presli s lijevog na desni testis. Wtf
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 02:58   #412
Lijepi pozdrav, imam 31 godinu. Pred jedno 7 dana primjetio sam povremenu laganu nelagodu u desnom testisu prilikom naglih pokreta (recimo naglo sjedanje). Nije nikakva bol već jako blaga nelagoda, nelagodu bih ocjenio max 2/10, većina ljudi možda ne bi ni išla za tim.

Malo sam se i opipao za svaki slučaj i nisam osjetio ništa... do prije par dana kada sam prilikom erekcije uočio kao nekakvu malu kvržicu nepravilnog oblika u desnom testisu. Tvrđa je od preostalog relativno mekanog testisa.

Kada penis nije u erekciji (makar djelomičnoj) puno ju je teže napipati i nije tolika izražena, međutim u erekciji je to znatno primjetnije i vizualno i opipom.
Čitao sam da se samopregled testisa najbolje obavlja kad je koža skrotuma opuštena, međutim ja tad ne mogu napipati ništa. Kvržica se jasno pojavi tek kada je koža skrotuma napetija.

Da, otići ću na pregled, ali ima li netko ideju što bi moglo biti (uzevši u obzir činjenicu da je najvidljivije u erekciji tj. dok su testisi napeti)?
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2019., 23:27   #413
Kvrzice na testisu

Pozdrav,na testisima imam kao neke kvrzice sitne(više su na izgled kao čviljci žute su boje i sitni su),citao sam simptome raka testisa i ja nemam nikakve bolove osim tih kvrzica koje su mi tu vec 2 godine..
Zanima me da li neko zna sta bi moglo biti?
Hvala.
Selmin10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2019., 14:22   #414
Quote:
Selmin10 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,na testisima imam kao neke kvrzice sitne(više su na izgled kao čviljci žute su boje i sitni su),citao sam simptome raka testisa i ja nemam nikakve bolove osim tih kvrzica koje su mi tu vec 2 godine..
Zanima me da li neko zna sta bi moglo biti?
Hvala.
urolog
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2019., 18:06   #415
Quote:
1brato kaže: Pogledaj post
urolog
Da li znate sta bi moglo biti
Selmin10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2020., 18:10   #416
Pozdrav.
Prije par dana napipao sam kvržicu na desnom testisu. Negdje na sredini, otprilike. Osjetim i zatezanje u desnoj preponi. Ima netko mozda preporuku za privatnog urologa? Posto se preko uputnice dosta ceka. Hvala
Zdravko12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2020., 18:16   #417
Muški problem

Osjetljiva tema pa me zanima ima li još netko problem s cistama na testisima? Ako udaram po malom i ne svrsim toliko se upale ti kanali da ubija od boli sve do bubrega.. To je na jednoj strani druga je ok..doktor reče ne može se tu ništa
StingRay1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2020., 21:34   #418
Krvne zile u testisu s jedne ili druge strane, ne sjecam se, standardno su pod kutom zbog kojeg dolazi do povecanog opterecenja istih, sirenja i bolova, uvijek s iste strane.

Moras ici kod urologa. I nemoj o tome preko interneta.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2020., 08:03   #419
Šta nisi brate zaobišao temu već kad ne možeš doprinijet
StingRay1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2020., 08:38   #420
Pa evo, dao ti je savjet da odes urologu.
Od toga ne mozes dobiti bolji savjet ovdje.
Ne mozes ocekivati da ce ti online netko ovdje izvrsiti zahvat na testisima.

Ako netko eventualno i dodje sa slicnim priblemom kojeg je rijesio - ok, ali i dalje ne mora 1/1 biti tvoj slucaj.
Tako da je urolog prava stanica, koju si mozda vec prosao...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.