Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 16:48   #10041
akcija 'potrošimo umiruće povrće': poriluk, špinat i vlasac s vrhnjem i jajima, domaći kruh s bučinim brašnom, ajvar
fri fri za desert jer frendica hoće da joj radim homemade, a ja pojma nisam imala kakvog je to okusa
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 22.04.2017., 18:07   #10042
a kod mene akcija friško povrće s tržnice
rizi-bizi s teletinom (sa svježim mladim graškom kojeg sam pol sirovog pojela dok sam ga čistila ) i salata od mlade misticanze s ljubičastom mrkvom i rotkvicama
Donata is offline  
Old 22.04.2017., 19:07   #10043
donata, tvoja mi se akcija više sviđa
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 23.04.2017., 14:01   #10044
Šparoge, avokado i jaje na oko s prepečenim lješnjacima
samotna šetačica is offline  
Old 23.04.2017., 14:35   #10045
piletinu iz grill tave + salatu od grilanih tikvica, bosiljka, oraha i gorgonzole
domaći raženi (miješani) kruh
za desert jagode i...nešto. neodlučna sam
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 23.04.2017., 14:57   #10046
teleća juhica sa zakuhanim vrećicama s parmigianom, teletina s graškom*, artičoke začinjene divljom mentom i češnjaom kuhane u bijelom vinu, salata o kristalke, ljubičaste i obične mrkve i rotkvica ...

* nismo već dugo, jel'
pozelenit ću više od graška i artičoka i onda kad ih vidim na tržnici ne mogu se suzdržati i idem doma s 4 kile graška i 10 artičoka
Donata is offline  
Old 23.04.2017., 15:03   #10047
Ja bi htjela bit tvoje prase
Otvorim topic samo zbog tebe.
I xavi.

Kod mene bezvezni rucak. Picek iz tave i blitva iz rajngle.
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 23.04.2017., 15:10   #10048
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
Ja bi htjela bit tvoje prase
Otvorim topic samo zbog tebe.
I xavi.


obzirom da sam jučer na placu ostavila 28 eurića, do srijede smo u zelenoj fazi, treba potrošit' sav taj grašak, mahune, artičoke, k tome me hvataju godine, pa zaboravim da doma imam kristalke i kupim skoro kilo mlade mješane salatice ... škafovi koje zadnja dva dana stavljam na stol bi i tebe prepali
Donata is offline  
Old 23.04.2017., 16:36   #10049
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post


obzirom da sam jučer na placu ostavila 28 eurića, do srijede smo u zelenoj fazi, treba potrošit' sav taj grašak, mahune, artičoke, k tome me hvataju godine, pa zaboravim da doma imam kristalke i kupim skoro kilo mlade mješane salatice ... škafovi koje zadnja dva dana stavljam na stol bi i tebe prepali
Ovako i kod mene. Nabavljam domaću salatu na kile, a kilo salate je popriličan volumen.

Kod nas danas odmak od tradicije - pileća masala s kokosovim mlijekom i riža s kurkumom uz to. Plus naravno zdjelurina miješane zelene salate s rotkvicama.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 23.04.2017., 17:19   #10050
Pih. Kaj je kila salate


Ja ju jedem uz sve osim uz juhu, kiselu repu i kiselo zelje.
Spinat, blitva, cuspajzi, lesade,.....nis nije potpuno bez škafa šalate
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 23.04.2017., 17:23   #10051
Polka I kod mene danas šš uz pečenu puretinu i dinstane tikvice.
Gipsyqueen is offline  
Old 23.04.2017., 19:12   #10052
polly
samo da znaš, za sutra sam u tvoju čast skuhala pollyluk s nekom mješavinom grahorica i žitarica.* ispao lonac od milijun litara pun do vrha, jest' ću ga cijeli tjedan.

i ja bih kod donate, između ostalog da me nauči kuhati artičoke, jer to zapravo uopće ne znam. rijetko ih i vidim za kupiti (velika tržnica na kojoj ima mi je na drugom kraju grada, a bliže meni ih gotovo nikad ne nađem), a i kada ima nisu previše dobre. doma ih nikad nismo kuhali, pa nemam uopće naviku, a ni znanje. a fine su mi .

a mogla bih i kod coffee svratiti

*dobila, pa da se potroši. sve unutra fino, ali logike nikakve: jedan grah se kuha dva sata, drugom treba sat i pol; leća jedna gotova za 20ak minuta, druga malo više; ječam se već dotad odavno raskuha, etc. šteta sjajnih komponenti kad ne idu dobro skupa.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 23.04.2017., 19:28   #10053
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
i ja bih kod donate, između ostalog da me nauči kuhati artičoke, jer to zapravo uopće ne znam. rijetko ih i vidim za kupiti (velika tržnica na kojoj ima mi je na drugom kraju grada, a bliže meni ih gotovo nikad ne nađem), a i kada ima nisu previše dobre. doma ih nikad nismo kuhali, pa nemam uopće naviku, a ni znanje. a fine su mi .
Najveći problem je očistiti artičoke, kad su mlade onda ima malo škarta, ali ako su starije i pune dlaka ostane ti niš' od lišća. Za početak ih je najbolje napraviti u kombinaciji s nekom paštom, kao rižoto ili u omletu, a onda kad vidiš kakvo im je vrijeme kuhanja, kako se čiste, možeš uložiti i nešto novaca i kupiti više komada. Na žalost, skupe su svuda osim u Italiji i Španjolskoj. Ja ih jako volim kada ih cijele bace u žar, pa im vanjski listovi služe kao lonac, onda očistiš te vanjske listove, malo soli i maslinovog i nema boljeg, samo neizvedivo na gradskom balkonu.


Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
*dobila, pa da se potroši. sve unutra fino, ali logike nikakve: jedan grah se kuha dva sata, drugom treba sat i pol; leća jedna gotova za 20ak minuta, druga malo više; ječam se već dotad odavno raskuha, etc. šteta sjajnih komponenti kad ne idu dobro skupa.
zato nikad ne kupujem te gotove kombinacije, treba unaprijed planirati kada ćeš kuhati, jedini spas je namočiti sve preko noći i onda kuhati na laganoj vatri - tako jedino neće biti jedan dio raskašen, a drugi nikako da se skuha.
Donata is offline  
Old 23.04.2017., 20:13   #10054
rižoto od sipa, hrpa salate
Magenta123 is offline  
Old 23.04.2017., 21:31   #10055
Vezano uz mix grahorica.
Ja znam nakuhat raznih grahova i slanutka pa smrznut.
Takoder i ricet, pir, psenicu. Pa onda smrznem paketice i mijesam po volji.
Lecu i suhi grasak kuham u pripremi cuspajzeka jer se brzo skuha a kuhane smrzotine dodam.
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 24.04.2017., 00:35   #10056
Quote:
samotna šetačica kaže: Pogledaj post
Šparoge, avokado i jaje na oko s prepečenim lješnjacima
Otkuda su sparoge? 🙂
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Old 24.04.2017., 12:59   #10057
Fritaja od domacih sparoga i jajaca, pun skafic zelene domace salate sa naravno domacim bucinim uljem....sve domace i zdravo...ah....

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
altheasun is offline  
Old 24.04.2017., 15:08   #10058
hobotnica ispod peke
Magenta123 is offline  
Old 24.04.2017., 15:38   #10059
grašak* na mladom luku i fantastičnoj panceti (našla jednog lokalnog proizvođača oko 60 km van grada koji radi bez kemije), a od kuhane teletine koju sam skinula s kostiju iz juhe od neki dan, napravila sam salatu s cherry rajčicama, stabljikama celera i svježim bosiljkom i poslužila ne na posteljici, nego na king size madracu od mlade misticanze



*srećom, pa zakoniti voli i mene i ... grašak ... zli jezici bi mogli reći da je riječ o prehrambenom nasilju, ali spremila sam ga baš na njemu najdraži način (srećom po mene, najjednostavniji)
Donata is offline  
Old 24.04.2017., 15:49   #10060
Ajme, sad bi ja jela grašak

Ontopic, škarpina na žar ploči i šš, u našem marenda bircu kraj posla. Žalibože ribe Onda sam našla u ladici neku Dorinu domaćicu tko za otkad. Nema je više

P.S: Jučer sam umjesto buketa cvijeća dobila mac šparoga
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.