Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 09:25   #4021
Čini mi se da je i moj jeo tako, po čašu od jogurta (ali onu manju, 150ml ili 180 ml, ne sjećam se više) ujutro i navecer dok smo bili na dehidratu, a ima 8 kg.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 09:36   #4022
Quote:
zo-ey kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je i moj jeo tako, po čašu od jogurta (ali onu manju, 150ml ili 180 ml, ne sjećam se više) ujutro i navecer dok smo bili na dehidratu, a ima 8 kg.
Ovisi koja je hrana. Npr. jedno vrijeme, znači dok je bila još manje štene, probali smo Eukanubu, nje je trebalo 450 grama dnevno!!!
anaiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 09:56   #4023
Jeo je prvo vrijeme Royal, kasnije Acanu. Acane je nešto neznatno manje išlo, čini mi se. On je jeo više nego je bilo preporučeno po kilaži.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:25   #4024
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Zna tko za dehidrat Monge kakav je?
nitko?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 19:46   #4025
Sori ako je vec spomenuto... ali moram pitati... chia sjemenke si dozvoljene u ishrani pasa? Lanene vec dajem samljevene u klopu...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 20:05   #4026
Smijes ali posto psi imaju kratak probavni sustav sve to ide neprobavljeno direktno u istovar.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 20:06   #4027


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 12:05   #4028
Imate li kakvih iskustava s Fitmin hranom? Gledala sam na zooplusu maxi light varijantu i ne djeluje tako loše po sastavu...
Viva1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 20:00   #4029
Imam 1,5 godinu staru mjesanku neceg pticarskog i tkoznacega sve jos i otkad sam ju udomila s 3 mjeseca ima problem sa stolicom i analkama. Probala sam hrpu toga, i TOTW i Wolf of wilderness i Carnilove itd. Medjutim, nista joj ne odgovara savrseno. Npr, TOTW s janjetinom joj je bio super jedno pakiranje, drugo opet meksa stolica.
Skuzila sam samo da losije reagira na hranu s visokim postotkom proteina pa pazim da ne bude iznad 30% (doduse, na Carnilove reindeer je dobro reagirala, osim sto na je gusila vjetrovima).

U stalnoj sam potrazi za necim sto ce joj odgovarati i tako sam naisla i na Naturavetal hranu pa ne znam ima li netko iskustva s njom?
__________________
Viva indifference.
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 20:31   #4030
Naturavetal u svakom okusu ima puno žitarica.

Ako hoces nesto drugačije probaj platinum.hr
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 21:35   #4031
I hrani je i suhom i mokrom
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 07:56   #4032
Quote:
Paranoid Sheep kaže: Pogledaj post
Imam 1,5 godinu staru mjesanku neceg pticarskog i tkoznacega sve jos i otkad sam ju udomila s 3 mjeseca ima problem sa stolicom i analkama. Probala sam hrpu toga, i TOTW i Wolf of wilderness i Carnilove itd. Medjutim, nista joj ne odgovara savrseno. Npr, TOTW s janjetinom joj je bio super jedno pakiranje, drugo opet meksa stolica.
Skuzila sam samo da losije reagira na hranu s visokim postotkom proteina pa pazim da ne bude iznad 30% (doduse, na Carnilove reindeer je dobro reagirala, osim sto na je gusila vjetrovima).

U stalnoj sam potrazi za necim sto ce joj odgovarati i tako sam naisla i na Naturavetal hranu pa ne znam ima li netko iskustva s njom?

Koliko dugo si gurala tj davala im novu hranu,kakav je bio prelazak s hrane na hranu i to ti dosta utjece.......recimo mojoj bokserici kada smo sa totw prelazili na wow je sigurno trebala nekakva prilagodba od 2-3 tj da bi joj se kakica ustalila.
I jos jednu bolju stvar da joj mozda umjesto jedan obrok suhe hrane ubacis jedan obrok barfa
a-trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 18:34   #4033
Quote:
a-trix kaže: Pogledaj post
Koliko dugo si gurala tj davala im novu hranu,kakav je bio prelazak s hrane na hranu i to ti dosta utjece.......recimo mojoj bokserici kada smo sa totw prelazili na wow je sigurno trebala nekakva prilagodba od 2-3 tj da bi joj se kakica ustalila.
I jos jednu bolju stvar da joj mozda umjesto jedan obrok suhe hrane ubacis jedan obrok barfa
A ne znam tocno vise, tjedan dana? S tim da je vreca bila od 13kg, znaci par mjeseci je trajala... Ali vreca prije toga je bila super. Ista hrana, potpuno druga reakcija probave.

Onda cu probati s Platinumom i suhu i mokru pa kombinirati. Probala sam BARF u kucnoj izvedbi, nije bilo pomaka.
Hvala na prijedlozima
__________________
Viva indifference.
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 22:01   #4034
Ima li tko preporuku za dijetnu hranu za male pse?

Udebljala sam govno nakon operacije, mučili smo se mjesecima bez da smo grama skinuli dok nismo prešli na Hillsov metabolic.
Nismo došli na željenu težinu, al cca 4 mj. se ne spušta ispod 7.2 kg pa smo se prebacili na Fish4dogs weight control. Za manje od mjesec dana smo na 7.7.
A dobivao je manju količinu od preporučene i ne tovi ga nitko dok ja ne gledam.
__________________
I´m not grouchy. Everyone else is too happy.
chegrtusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 22:36   #4035
chegrtusha - Hillsova r/d weight loss/reduction (mokra i suha)...provjereno djeluje...

Meni bi trebalo nesto cime bih 15 i pol godina stsru pinčicu malo udebljala...trenutno je na samo 2,7 kg iako redovno jede - kuhana piletina i povrce, natural trainer suha...jela je canagan i forthglade mokru...trenutno je na hills recovery mokroj, jer je pokupila nekakvu crijevnu virozu i imala proljev jedno 5 dana i slabo jela...prije recovery je bila na hills gastro i/d mokroj...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 02:37   #4036
Sastav tog hillsa je jako loš.Bolje izabrat neku hranu bez žitarica normalnijeg sastava.

Hills r/d
Sastav: meso i životinjski nusproizvodi, biljni nusproizvodi, žitarice, biljni ekstrakti proteina, ulja i masnoće, minerali, sjemenke. 
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 11:28   #4037
yopa - koju god grain free je isprobala, pas se debljao ili nije bilo pomaka....zato je i presla na vet dijetu - to nije prehrana kojom hranis stalno, vec samo dok ne dode u normalno stanje...kad je dostigla opet kilazu prije sterilizacije, presla je na brit care weight loss jednu vrecu za svaki slucaj i onda na brit care (kombinira i grain free i one s rizom od suhoga, od mokroga isto sve)....sad je vec godinu i pol na brit care i normalne je tezine....i da, pas jede vise mokre nego suhe hrane...

Kod moje isto ide hillsova vet dijeta kad ima problema...cim ih rijesimo, vraca se na svoju hranu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 11:40   #4038
Quote:
chegrtusha kaže: Pogledaj post
Ima li tko preporuku za dijetnu hranu za male pse?

Udebljala sam govno nakon operacije, mučili smo se mjesecima bez da smo grama skinuli dok nismo prešli na Hillsov metabolic.
Nismo došli na željenu težinu, al cca 4 mj. se ne spušta ispod 7.2 kg pa smo se prebacili na Fish4dogs weight control. Za manje od mjesec dana smo na 7.7.
A dobivao je manju količinu od preporučene i ne tovi ga nitko dok ja ne gledam.
Tko je kriv što se udebljala?
Psu koji je aktivan treba veća količina hrane a psu koji leži treba upola manje i onda nema debljanja.
Tih tabela se ne treba striktno držati nego se na psu vidi najbolje koliko mu treba hrane,dali je više ili manje aktivan.Mojoj kuji u tabeli stoji 200g a ona jede 400g tako da toliko o tabelama.
Od dehidrata znam da su neki koristili TOTW losos ili janjetinu ali imaš i od Brit care light verziju(Brit Care Weight Loss Rabbit & Rice) koja je još manje kaloričnija i ima dosta niži postotak masti.
Metabolička energija: 3200 kcal/kg a postotak masti je samo 10% dok je kod TOTW-a više.
Više aktivnosti a manje hrane i kile idu dole.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 11:44   #4039
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
yopa - koju god grain free je isprobala, pas se debljao ili nije bilo pomaka....zato je i presla na vet dijetu - to nije prehrana kojom hranis stalno, vec samo dok ne dode u normalno stanje...kad je dostigla opet kilazu prije sterilizacije, presla je na brit care weight loss jednu vrecu za svaki slucaj i onda na brit care (kombinira i grain free i one s rizom od suhoga, od mokroga isto sve)....sad je vec godinu i pol na brit care i normalne je tezine....i da, pas jede vise mokre nego suhe hrane...

Kod moje isto ide hillsova vet dijeta kad ima problema...cim ih rijesimo, vraca se na svoju hranu...
Ali taj Brit Care Weight Loss Rabbit & Rice je dijetna hrana kao što sam napisao u prethodnom postu,meni to nije hrana za normalno aktivnog psa.Premali je postotak masti.
EDIT:
Moja kuja jede cca 300-400g Brit Premium dnevno i kad bih joj davao koji gram manje a malo povećao aktivnosti s vremenom bi gubila na kilaži iako ta hrana ima preko 4000kcal/kg.
Poslije sterilizacije nije se udebljala ni grama jer sam joj davao dosta manje hrane nego kad je normalno aktivna.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 12:03   #4040
Pa napisala sam da je taj brit care weight loss koristila jednu vrecu nakon sto je presla s hillsa i nakon toga je hrani normalnim i grain free brit careom (suho i mokro)...seta ga 2x dnevno jer vise ne stize zbog posla...vikendom su dulje vani...sad jako pazi na kilazu i tedovno je vaga, pogotovo jer je to labradorica...

Moja je uvijek bila jako aktivna i doma i vani, setnje duge 3-5 x dnevno i uvijek je bila misicava i vitka...sad idemo 3x dnevno u manje, jer ipak ima 15 i pol godina...ali i dalje trazim preporuku za neku hranu kojom bi je malo udebljala...bar na 3 kg
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.