Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2017., 00:05   #1
Procijena ljudi, i kakav dojam imaju o vama

Da li znate procijeniti što netko misli o vama, u stilu, upoznali ste nekog novog, kolegu na poslu, bili na dejtu, neke nove ljude na nekom druženju.
Vama je bilo dobro, druga strana je stekla isto dobar dojam o vama, a možda i ne. Mene zanima da li znate to prepoznati, nije uvijek, meni/njima je bilo dobro( imaju/imam dobar dojam) da je tako i drugoj strani, toga sam svjestan.

Ali ovo drugo, da to znam procijeniti, to baš i ne, i zato mi uvijek visi upitnik nad glavom, kakav sam ja zapravo ostavio dojam na nove ljude, sada će netko pomisliti, vidi ovoga, taj se želi svima svidjeti. Uopće nije stvar u tome, jasno mi je da nitko ne paše svima, tako niti ja, vjerojatno većini, razlog radi kojeg me to zanima, da znam dalje uspostaviti kontakt s ljudima, ako sam i ja sjeo njima, kao oni meni, potrudim se oko odnosa, ako ne, a jebiga, taj jedan dan je bio odličan, ali što sada, idem dalje, neću ih zamarati a niti gubiti svoje vrijeme.

Ne želim biti onaj naporan lik koji ne shvaća kako stvari stoje, ali u drugu ruku ne želim biti čovjek koji će propustiti priliku za izgraditi neki novi odnos u svom životu. Da su ljudi iskreni pa da ti kažu, a gle, a nisi mi sjeo, idem dalje, ali ljudi nisu takvi.
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 00:21   #2
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Ne želim biti onaj naporan lik ...
a da budes ono sto jesi .. bez zelja-potreba-misljenja i/ili ocekivanja okoline?

sto je najgore sto bi ti se dogodilo u tom slucaju?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 09:31   #3
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
a da budes ono sto jesi .. bez zelja-potreba-misljenja i/ili ocekivanja okoline?

sto je najgore sto bi ti se dogodilo u tom slucaju?
Ne bi se ništa desilo, ali stvarno drugima ne želim biti naporan, niti sam ne volim takve ljude, kao što mi se nekada neda otuširati a moram negdje ići (među druge ljude), to napravim, pošto imam obzira, i znam da nitko ne voli da mu netko smrdi pod nosom, tako nitko niti ne voli da je netko napastan i ne zna kada odustati. Ja većinom kasno shvatim da li jesam ili nisam.
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 14:38   #4
Za napasnog koji ne zna odustati, barem se može "zaključiti" da/kako moguće ima ("bez obzira na..") karakter. Nije, svoj krcati ormar prepun "ne sebi svojstvene" duginih boja robice, mirisića, seksualnih i inih pomagala.... ovisno o namjeni (mimikrije) crpljenja interakcije. Nasmiješeni, voštani ili u modernije vrijeme plastični, "ljudi"; bez obzira na netom prije "interakcije" tuširanje ili ne, uvijek jednako mirisni po (dr đekil & mr/s) formal-de-hyde-u.. nisu za ništa osim apsolutne eskivacije. Koja ponekad, kao precizno, sasvim jasna, prođe apsolutno mimo jasnoće. Biti prekomjerno jasniji potom, te po istome popiti urokljivo oko, usta, mozak.."d´o ti Bog..!" kletvu.. zapravo kao daleko "gore" nego razumljive razine karakterne, ljudske interakcije (oko ne-interakcije) s "napasnikom koji ne zna odustati".
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 14:53   #5
Meni je prije nekoliko godina cijelo tijelo prakticki drhtalo prilikom novih poslova, prilikom domijenaka, prilikom neobicno velike kolicine ljudi. Danas uglavnom chillam {uz povrmenu malo do umjerenu depresije {jos nije pretezno vedro, vakula me zaeznuo}}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 18:58   #6
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Meni je prije nekoliko godina cijelo tijelo prakticki drhtalo prilikom novih poslova, prilikom domijenaka, prilikom neobicno velike kolicine ljudi. Danas uglavnom chillam {uz povrmenu malo do umjerenu depresije {jos nije pretezno vedro, vakula me zaeznuo}}
Od hiperventilacije do nekrotičnog stupora. Entropija moguće.
Živjela depresija/starenje čini se. Kao autosugestivni mehanizam/lijek/obrana od psihoze, moguće.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 20:48   #7
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Od hiperventilacije do nekrotičnog stupora. Entropija moguće.
Živjela depresija/starenje čini se. Kao autosugestivni mehanizam/lijek/obrana od psihoze, moguće.
Treba znati onako , pronaci svoj smisao , rijesiti se problema {dati sve od sebe, prijeci na akciju {ocekivati {pozitivnu} reakciju} bas sada} jer to ce baciti na mene bolje svjetlo, to ce na mene utjecati mnogo pozitivnije.

Svaki dan je nova mogucnost, svaki dan je p.rilika za hitne akcije {i bolje situacije}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 06:19   #8
Kod mene je "problem" sta ako šutim misle da sam sramezljiva i dobrica.
Ako pricam odma bude jasno da san luckasta i perverzna i ljudi se zgroze... posebno ako sam u PMS-u onda imam totalno luckasti imidž.
Uglavnom, takva sam kakva san.
Nije bas da ispred svakog pričam taboo teme, al otvorena san i volim se našalit, što zna nekad bit neprimjereno
Sta se tice drugih ljudi, briga me se sta neki "no name" ljudi misle.
Bitan mi je uzi krug ljudi, ako novoupoznati misle da san luckasta- woow nista cudno. Recimo da mi netko kaze da sN dosadna- to bi me vec iznenadilo.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 10:19   #9
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Kod mene je "problem" sta ako šutim misle da sam sramezljiva i dobrica.
Ako pricam odma bude jasno da san luckasta i perverzna i ljudi se zgroze... posebno ako sam u PMS-u onda imam totalno luckasti imidž.
Uglavnom, takva sam kakva san.
Nije bas da ispred svakog pričam taboo teme, al otvorena san i volim se našalit, što zna nekad bit neprimjereno
Sta se tice drugih ljudi, briga me se sta neki "no name" ljudi misle.
Bitan mi je uzi krug ljudi, ako novoupoznati misle da san luckasta- woow nista cudno. Recimo da mi netko kaze da sN dosadna- to bi me vec iznenadilo.
Nemam ja problem što će xy misliti o meni. Već što sam ja možda stekao dobar dojam o xy, i onda iniciram neko druženje, javim mu se, a on misli, što se ova budala nakačila na mene. Ja se nakačio, ne zato što sam budala, već zato što ne znam napraviti procjenu, pa mislim da je on isto stekao dobar dojam o meni, kao ja o njemu
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 10:42   #10
Nekada me brinulo što drugi 'misle' o meni, no danas mi puca ona stvar. Samo bih si još to trebao nabaciti kao 'problem'.
Neka se danas drugi brinu što ja mislim o njima.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 10:49   #11
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Nemam ja problem što će xy misliti o meni. Već što sam ja možda stekao dobar dojam o xy, i onda iniciram neko druženje, javim mu se, a on misli, što se ova budala nakačila na mene. Ja se nakačio, ne zato što sam budala, već zato što ne znam napraviti procjenu, pa mislim da je on isto stekao dobar dojam o meni, kao ja o njemu
Ne forsiraj nikakve odnose s nikime. Niti ja to ne radim. Zato sam uglavnom sam. Mi smo kao narod prilično nevaljali i sitne duše (čast iznimkama) i zato jesmo napravili od države to što jesmo. Imati POSLA s takvim ljudima na bilo kojoj razini je štetno za zdravlje (fizičko i psihičko). Rijetko sam kad upoznao osobu koja nije na neki način razjebana, bilo nekim psihičkim problemima kojih nije svjesna, a ometaju ju u normalnoj i ljudskoj komunikaciji s drugim stvorenjima, bilo da se radi o teškim karakterima ili manjku karaktera.
Upoznati par ljudi čije ludilo korelira s mojim je sve što mi treba i meni sasvim dovoljno. Neke fenomenalne osobe sam odjebao po kratkom postupku kada sam vidio da mi ne daju što mi treba, već mi daju ono što me crpi.
Praktički odjebavam nove ljude skoro svaki dan od sebe. Čim vide da im dam odmah mogućnost da me imaju takvog kakav jesam- otvorenog, iskrenog, sjebanog, odmah to na neki način počnu koristiti tako da liječe sebe preko mene i to na moju štetu. Nabijem ih.
Iniciram 'druženja' s nekim novim jedino ako se zaljubim u tu osobu, a to se desi jednom u 10 godina.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 15:19   #12
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Kod mene je "problem" sta ako šutim misle da sam sramezljiva i dobrica.
Ako pricam odma bude jasno da san luckasta i perverzna i ljudi se zgroze... posebno ako sam u PMS-u onda imam totalno luckasti imidž.
Uglavnom, takva sam kakva san.
Nije bas da ispred svakog pričam taboo teme, al otvorena san i volim se našalit, što zna nekad bit neprimjereno
Sta se tice drugih ljudi, briga me se sta neki "no name" ljudi misle.
Bitan mi je uzi krug ljudi, ako novoupoznati misle da san luckasta- woow nista cudno. Recimo da mi netko kaze da sN dosadna- to bi me vec iznenadilo.
Wow.
Do sad nisam upoznala osobu koja bi na prvoj kavi pokretala teme zbog kojih bi ju na kraju opisala kao perverznu.
Stani malo na kocnicu, ne moraju svi ikad znati sve ikad o tvom seksualnom zivotu i fantazijama.
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 16:00   #13
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
Stani malo na kocnicu, ne moraju svi ikad znati sve ikad o tvom seksualnom zivotu i fantazijama.
Zašto ne bi znali? Možda joj se posreći, pa naiđe na perverznjaka s kojime će upražnjavati svoje fantazije. Ako ne bude svoja, neće joj se desit nikada, stoga od mene ima apsolutnu podršku.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 19:06   #14
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi znali? Možda joj se posreći, pa naiđe na perverznjaka s kojime će upražnjavati svoje fantazije. Ako ne bude svoja, neće joj se desit nikada, stoga od mene ima apsolutnu podršku.
Mda, neke stvari bi ipak bilo okej sacuvat za bar drugu kavu.
Nemam ja nis protiv toga da ljudi budu svoji, ali napadnim ponasanjem ces prije otjerat nego privuc nekog.
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 19:18   #15
Vrlo lako procjenjujem ljude ali često se prevarim. Jednom sam procjenil za jednu sobu da ne želi komunicirati sa mnom jer je arogantna svinja. No ispostavilo se da me se bojal ko vrag tamjana pošto ja dosta otvoreno komuniciram sa ljudima o svemu. Imam problema sa sramežljivim ljudima u komunikaciji. Uplaše me se na prvu jako. A kad se mene neko uplaši ja ga odmah izignoriram. Igrom slučaja taj je dobil drugu šasnu i postal mi je jako dobar prijatelj.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 19:35   #16
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Uplaše me se na prvu jako.
Aww. Pa zar se Josuhice itko može prepasti? A tako fino i milo stvorenje. Preko foruma, of course. Tko zna, možda si zapravo psihopat.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 19:53   #17
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Aww. Pa zar se Josuhice itko može prepasti? A tako fino i milo stvorenje. Preko foruma, of course. Tko zna, možda si zapravo psihopat.
Ma moja finoča i milina je besprijekorna no problem je kaj ja i live gnjavim ljude. Nema okolišanja.I onda neki sramežljivi se uplaše. Ma kakav jebeni psihopat? To je za lude ljude,a ja sam full normalan po udžbenicima normale.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 21:09   #18
O meni prvi dojam je da sam smirenija osoba koju je tesko izbaciti iz takta. Da nemam misljenja po mnogim temama...to je slucaj u situacijama kad sam okruzen s vise, 5+ ljudi s kojima nisam bas na prst i nokat. Sto i nije istina u potpunosti.
Jer nisam osoba koja se gura u pricu, trazi trenutak kad ce upasti i reci svima sto mislim. To su za mene trenuci kada brzo dolazi do psihofizickog zamora.
U biti da svi stanu pricati i meni daju prostora, rekao bih 18 puta toliko koliko oni svi zajedno . Nikad nisam bio osoba koja zivi od povremenih upadica u razgovor. Zamara me to pa se ni ne ukljucujem.
Nekad mi bude zao jer sam kao covik podosta informiran, kad nadjem za sebe produktivno okruzenje mogu drzati visok nivo sto saljive sto konstruktivne cakule, no istinu reci bas i ne nalijecem na takva okruzenja.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 23:01   #19
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Nema okolišanja.
Dobro je to. Bravo. Sjedi 5.
Sjetih se, na prvom, in real life susretu (virtualno smo se jedno razdoblje dopisivale), s prijateljicom, sam joj odmah ukratko rekla svoje mane i loše strane. Prošlo je skoro destljeće. Prijateljstvo je još živo i živi. Nedavno smo sat vremena se dopisivale o oblicima, veličinama, bojama govana i što može ukazivati na rak. Prije toga je tema bila rak usne šupljine gdje mi je ona poslala detaljnu fotografiju svoje usnu šupljine.
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
.....
Što je s Afrikom?
Jesi nadogradio tetovažu?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 10:41   #20
za mene svaka osoba ima drugačije mišljenje tako da to ovisi o promatraču a ne o onom koji je promatran.

poanta, ne opretećujte se tuđim mišljenjem
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.