Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2017., 20:03   #1821
zato jer zivimo u rvackoj i placamo todoriceve dvorce? mislim, stajaznam.
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 09:07   #1822
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
A znade li netko zašto se nakon internet naruđbe na odgovor čeka 5 dana?
... a na pregled oka u KBC zagreb treba čekati 5-6 mjeseci??
... a naruđbe za ultrazvuk abdomena se više ne primaju? ( jer nema doktora za
rad) ?
1. Valjda zato kad se posalje na centralno narucivanje, pa centralno narucivanje salje u odgovarajucu djelatnost (pretpostavljam) ?

2. pretpostavka je da se ne bave samo problematikom tercijarne razine ? (Oftalmolog po mjestu stanovanja, opce bolnice bi eventualno trebao zatraziti pregled na Klinici)

3. isto kao i drugo. Vecina DZ ima UZV, ali se svejedno neko udaljen 80- 100 km naručuje u Zgb na UZV.
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:55   #1823
Quote:
valed kaže: Pogledaj post
Doktorica me poslala na testiranje na inhalatorne alergene i spomenula mi je da trebam otići na črnomerec preko puta Klinike za tumore i da se tamo može obaviti testiranje. Pretpostavlja da se ne naručuje. Mene zanima, di trebam otići i koga trebam nazvati za više informacija? (to je navodno zgrada bivšeg doma zdravlja zapad). Pošto smo nedavno doselili u Zagreb, svaka informacija bi mi bila od velike pomoći. Da li je to u sklopu KBC Sestre Milosrdnice ili sam sve pobrkala?


joj, dobro da ovo citam. bas to trebam i neznam kamo bi. a tamo idem i pulmologu u petak. forum je zakin
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 09:38   #1824
Godinama nisam vadila krv i sada sam dobila uputnicu da vadim krv za hormone štitnjače - liječnica mi je samo rekla da se trebam negdje naručiti, nije mi rekla ni gdje ni kako niti išta u Zagrebu sam, koja je procedura?
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 16:53   #1825
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Godinama nisam vadila krv i sada sam dobila uputnicu da vadim krv za hormone štitnjače - liječnica mi je samo rekla da se trebam negdje naručiti, nije mi rekla ni gdje ni kako niti išta u Zagrebu sam, koja je procedura?
Pa naručiš se di hoćeš - na Rebru su ti najbolji (stvarno su ljubazni i pikne te tak brzo i stručno da jedva osjetiš), možeš se naručit osobno ili na mail od Nuklearne (guglaj) i u privitku pošalješ sken uputnice i povijest bolesti specijalista koji ti je predložio tu pretragu (ako je doktorica opće prakse preporučila, onda nemaš povijest bolesti). I naruči se u roku od 90 dana, jer ti toliko vrijedi uputnica...
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 20:59   #1826
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Pa naručiš se di hoćeš - na Rebru su ti najbolji (stvarno su ljubazni i pikne te tak brzo i stručno da jedva osjetiš), možeš se naručit osobno ili na mail od Nuklearne (guglaj) i u privitku pošalješ sken uputnice i povijest bolesti specijalista koji ti je predložio tu pretragu (ako je doktorica opće prakse preporučila, onda nemaš povijest bolesti). I naruči se u roku od 90 dana, jer ti toliko vrijedi uputnica...
Hvala ti, no što je sa sv.Duhom, piše da se ne treba naručivati: http://www.kbsd.hr/MedLab-radno-vrijeme-i-kontakti
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 22:20   #1827
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Hvala ti, no što je sa sv.Duhom, piše da se ne treba naručivati: http://www.kbsd.hr/MedLab-radno-vrijeme-i-kontakti
Ne znam za Sv.Duh, ja sam obavljala na Rebru (mada i tamo piše da se ne treba naručivati ), ne znam kakve su sad to nove procedure... Kad sam se naručivala u ožujku toga nije bilo... Uglavnom, naruči se u bilo koju bolnicu (a možeš i nazvati i pitati što je s tom politikom ne naručivanja) koja obavlja te pretrage...
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 09:04   #1828
Jel zna netko kako izgleda pregled kod medicine rada? Sjećam se prije 15-ak godina kad sam išla za vozačku da su mi samo slušali pluća i provjeravali vid. Da li se što promjenilo? Idem sljedeći tjedan a rekli su mi da dođem natašte pa me zato zanima.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 19:16   #1829
Zna li tko koliko vrijedi uputnica za laboratorijske pretrage stolice?
Diegos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 18:04   #1830
Nadam se da ne pitam na pogrešnome mjestu. Dakle, zna li tko telefonski broj ili mejl Prvoga općeg ortopedskog odjela Klinike u Lovranu? Oni te podatke, čini se kriju kao zmija noge. Imam broj centrale (cijeli dan tuli zauzeto) i šaltera za centralno naručivanje (zvoni, ali se cijeli dan nitko ne javlja). Ravnatelja još nisam probala zvati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 19:11   #1831
Koliko vrijedi ona bijela uputnica?
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 20:38   #1832
Interna uputnica? Ovisi i o djelatnosti, a obično uz nju dobiješ i potvrdu o narudžbi za određeni datum, ako je predviđeno.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 23:22   #1833
Uputnica za laboratorij primarne zdravstvene zaštite.
Samo je napisan datum izdavanja te uputnice.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 23:28   #1834
Je li ju izdao specijalist u bolnici ili dr opće prakse? Ako je ovo drugo onda je to pretpostavljam za labos lokalnog laboratorija, a u tom slučaju labos vidi i elektronsku uputnicu prema kojoj je izdana ova papirnata koja tada služi samo kao pismena potvrda (ajmo to tako nazvati) o onome što će se u labu kontrolirati.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 23:35   #1835
Dr. šk. medicine.
Da, laboratorij je lokalni.
Meni u glavi zvoni mjesec dana.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 23:47   #1836
Da, mjesec dana.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 23:56   #1837
Hvala.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 17:37   #1838
Pozdrav,

kako sam se vratio u Hrvatsku nedavno, nakon izbivanja radi posla, prijavio sam prebivaliste nazad. Kada sam otisao na zdravstveno, objasnili su mi da nemam pravo na besplatno osiguranje (nezaposlen sam godinu dana). Navodno da se treba prijaviti unutar mjesec dana od gubitka posla.

Moje pitanje jest: Dali mi se isplati placati drzavno osiguranje (cca5500 kuna) ili je bolje da se osiguram dopunski u nekoj poliklinici?

Hvala
__________________
"Čini mi se, rođače, da je standard pokvario ljude. Jedu govna i sanjare!"
Umpah-Pah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 18:47   #1839
Da li je elektronska uputnica ista ko i "papirnata" tj da li vrijedi mjesec dana za vadjenje krvi ili manje?
U DZ Siget moram vaditi krv i dr kaze da je uputnica njima poslana.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 11:18   #1840
Trebalo bi štimat.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.