Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2010., 02:08   #61
Quote:
ubibuhu kaže: Pogledaj post
lezim na krevetu kad nesto zasvrbi na nozi ispod trenirke, povucem nogavicu i skoci buha. cesto znam biti u doticaju pasa, a imam macku doma, samo sto ta macka je zadnji put u sobi bila prije godinu dana i to u prolazu samo (1min). pitanje kak je uspjela ta buha doc sim i kak da je se rijesim da se nebi nakotila jos? hvala

Biokill.
Mozes ga kupiti u ljekarni ili DM-u, bocica košta 25-35 kn. To je prava stvar protiv buha. Usisavaj stan sto cesce i zaspricaj sve povrsine sa biokillom.

Problem je sto ce ti vjerojatno trebati puno bocica biokilla, pogotovo ako moras tretirati cijeli stan, ili kao u mojem slucaju, cijelu kucu. Zato je bolje kupiti neopitroid alfa. To pomijesas sa vodom i dobijes 10 litara za cijenu od 50-60 kn. Puno povoljnije od biokilla, a radi jednako dobro.

Samo spricaj bez milosti! Nemoj stediti te male smradove!

Sretno


ps. Nemoj zaboraviti na macku... daj joj Frontline ili sto vec...
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 17:13   #62
Zanimljiva mala đubrad te buhe.
Prolaze kroz 4 stadija u svom životnom ciklusu (57% jaja, 34%larve, 8%pupe i tek oko 1%odrasli). Razmnožavanje počinje već za 8-24h, a produkcija jaja za dan i po do dva od prvog hranjenja i može potrajati do 100dana. Ciklus im traje od 12 pa sve i do cca 180 dana ovisno o uvjetima.
A jedna ženka može proizvesti i do 2000jaja u svom životu. Treba negdje oko 70 ženki da posišu 1ml krvi dnevno.
Jaja im nisu ljepljiva i padaju po okolišu, a iz njih se razvijaju larve koje baš i ne vole svjetlo, a vole biti što bliže tlu pa se u stanu zavlače ispod namještaja, u vlakna tepiha i sl. Pri prelazu u pupu stvaraju kukuljicu za koju se prihvačaju čestice iz okoline i pružaju dobru zaštitu od insekticida. I tu nastaje muka ako se uspiju udomačiti u stanu, od micanja namještaja, usisavanja, tretiranja insekticidima...

Uf, ovo je ispalo više 'Jeste li znali?' post nego neka konkretna pomoć
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 00:42   #63
imam pitanje. po netu vidim da se reklamira frontline plus i da je skuplji od obicnoga, a nisam ga primjetila kod nas. kakav je to frontline ako neko zna? citala sam kako djeluje i ne vidim razliku od frontline comba, pa mi nije jasna cjena?
macki inace stavljam combo al svedno pokupi svaki dan krpelja novog.
hvala
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 11:16   #64
Biokill

Što mislite o upotrebi Biokilla kao sredstva za suzbijanje krpelja i ostale gamadi kod pasa?

Moj pas je nakupio krpelja, no Frontline baš i ne djeluje. Što da radim?
Rikardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 11:26   #65
meni su preporučili Biokill kad je pas imao buhe, ali samo da našpricam po mjestima u stanu gdje ona boravi, pa neko vrijeme nije smjela ići tamo dok to ne pocrkava itd. ali mislim da se ne bi trebalo životinju špricat s tim.
inače i mene zanima dal ima nešto što bi se moglo našpricat po životinji.... jer u pitanju je veći broj pasa pa im se ne može priuštit Frontline itd. prašimo ih s Neopitroidom, kao zbog buha, al ne znam koliko to djeluje.

a što se tiče frontlinea, on ni nije repelent, dakle ne sprječava krpelja da dođe na psa. ali bi krpelj onda kad se primi, trebao sam od sebe otpasti, osuši se, jer ga ubije frontline.

Zadnje uređivanje Tyndall : 11.05.2010. at 11:47. Reason: spojeni postovi - koristiti opciju "edit" za nadopunu posta
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 11:51   #66
Ja psa našpricam biokilom (i sebe čak) kad idemo u malo žešću šetnju po šumi/šikari.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 12:14   #67
Ma ok je, samo kratko djeluje
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 21:09   #68
čitao sam dosta loših komentara okolo po forumima o tom biokillu
__________________
Kako oblikovati potpise
Aleks24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 22:20   #69
Meni je pomogao. Prvo sam pokušala neopitroidom, ali pas je jako čupav pa sam ju drugi dan malo po leđima našprickala i buhe su nestale. A i piše na njemu da se može.
TheBlaženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 22:28   #70
Neotrovan je za ljude i toplokrvne životinje, dakle smije se špricati na pse/eventualno mačke
iako naravno bilo bi zgodno da se pripazi da se životinja ne liže dok se skroz ne osuši (što je s mačkama problem)
najučinkovitiji je kod tamanjenja buha i legla buha u kući, npr tepisi, tapisoni, prostirke, itd

ono što je bitno je da nema "produljeno" djelovanje, dakle ne računajte ako psa našpricate biokillom da drugi dan neće pokupiti krpelja.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 14:31   #71
Biokill ne smije na mice!!! Ako ga koristite u kućanstvu, macu zatvorite u drugu prostoriju i pustite tek kada se pošpricana mjesta dobro osuše. Direkt na micu nikako!
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 15:06   #72
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Biokill ne smije na mice!!! Ako ga koristite u kućanstvu, macu zatvorite u drugu prostoriju i pustite tek kada se pošpricana mjesta dobro osuše. Direkt na micu nikako!
tako su i meni rekli za psa... da našpricam njene ležajeve i sl., pa da ju izvedem van bar na pol sata-sat dok se to ne posuši....

a opet, u azilu koristimo i neopotriod, i biokill, mislim i neki akvacid nisam sigurna, pa nikom još ništa nije bilo, barem vidljivo

inače, ti si u azilu nekom ili...? ako da, kako rješavate pitanje buha i krpelja?? jer frontline i takve stvari su tu neizvedivi nažalost (financijski).
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 15:56   #73
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Biokill ne smije na mice!!! Ako ga koristite u kućanstvu, macu zatvorite u drugu prostoriju i pustite tek kada se pošpricana mjesta dobro osuše. Direkt na micu nikako!
Može nekaj konkretno da ne smije na mačke, link, nešto?


OK, vjerujem da iz predostrožnosti možda ne bi bilo baš pametno špricati na ona mjesta koja mačka može dohvatiti/oblizati, ali je generalno NEOTROVAN za toplokrvne životinje & ljude... koliko se sjećam onoga što na njemu piše, nemam tu da provjerim.
Više od nekoliko puta sam potamanila buhe na vanjskim mačkama na moru Biokillom, i sve je bilo okej.

malo guglanja kaže sljedeće:
"Biokill je tekući insekticid i akaricid koji ne ostavlja tragove, stoga je primjeren i za zaštitu tekstila, krzna i tepiha. Biološki je razgradiv i bez mirisa i djeluje 4 tjedna. Djelatna tvar je permetrin koji je sintetski piretroid koji djeluje na živčani sustav insekata, te ih na taj način ubija."

Da, postoji zaseban proizvod BioKilla namijenjen baš za kućne ljubimce (Biokill PetCare) ali evo što piše za "obični" dakle general purpose BioKill:
službeni site BioKilla
"Safe to Humans & Pets
Due to its unique formulation and the very low dosage of active ingredients combined with cosmetic type of emulsifiers and water, BioKill® is extremely safe to humans, warm-blooded pets and other warm-blooded animals. You don't have to leave the treated areas after spraying."

Jedino negativno što nalazim u FAQ-u je:
Q10. If my cat/dog happen to lick BioKill®, will that affect it's system and later on cause poisoning?
Cats / Dogs are warm-blooded animals and thus BioKill® is safe to cats / dogs. We had few cases of high breed cat that reacted allergic to BioKill® . This is however rather exceptional and can happen even with humans (many people are i.e. allergic to strawberries, plants etc.)
.

Svugdje drugdje nalazim da SMIJE direktno na pse i mačke, jednako.
- http://www.apetslife.co.za/detail.as...=162&p=522&x=0
- http://www.pesticideinfo.org/Detail_...DIST_NR=064321
- http://www.effectivesolutions.co.za/...questions.html
- http://www.bioveta.cz/en/veterinary-...ad-us-vet.html
- http://www.geoexpat.com/forum/thread27337-2.html



Da, aktivni sastojan permethrin je toksičan, no u daleko većim količinama nego što se nalazi u npr. tekućem Biokillu (0.25%).

Svejedno, iz predostrožnosti ga ja ne bih upotrebljavala direktno niti na psima niti na mačkama osim ako nije NUŽNO (nema ništa raspoloživo a korist od toga je veća nego rizik). A i tada, DOBRO PAZITI DA SE MAČKA/PAS DOBRO OSUŠI DO KRAJA bez da se liže.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 14:09   #74
Samo kratko, permethin je izrazito otrovan za mačke. Ryell, u pravu si 0,25% ga ima u Biokillu i PROIZVOĐAČ tvrdi da je neopasan za mačke, ali ja njegovu učinkovitost i neškodljivost nebi isprobavala na svojoj mački. Vetica mi je pričala o tome, navodno je znalo biti sranja, pa i ona savjetuje špricanje isključivo po površinama i tek kad se osuši maca se može pustiti u prostoriju. Također, s Biokillom se životinja cijela mora nasprejati, ne vidim način da se mica onda spriječi da se liže. Inače, savjetuje se oprez i kod apliciranja samih ampula namjenjanih za mice, da se apliciraju tamo gdje se životinja ne može polizati. Pa to su vam sve živi otrovi, ljudi.

Emmma, da bila sam u azilu. Davno. Znam kakvi su uvjeti u većini njih i u azilima je često pravilo "snađi se druže". Mi smo Biokillom sprejali unutrašnjost kućica dok psi šetaju, imali smo još neka sredstva-ali davno je to bilo, ne znam nazive, kupali pse (nešto protiv buha i krpelja), a ponekad bi imali i Frontline. Najgore je kad padne kiša, pa sve jovo nanovo, a krpelji se kote ko blesavi nakon kiše. Srećom, tamo gdje je bio taj azil, krpelji nisu bili zaraženi piroplazmozom (barem nismo imali takav slučaj, a grizli su pse, o da ).
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 10:49   #75
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Srećom, tamo gdje je bio taj azil, krpelji nisu bili zaraženi piroplazmozom (barem nismo imali takav slučaj, a grizli su pse, o da ).
da ne ureknem sad , ni kod nas u zadnjih 5 god. koliko sam ja tamo, nije bio ni jedan slučaj piroplazmoze ... a krpelja naravno isto puno...
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 20:38   #76
nećete vjerovati, upravo saznah da nam jedna kujica ima piroplazmozu navodno

dobro da sam rekla što sam rekla u prošlom postu (nisam praznovjerna!)

Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 16:08   #77
kunic mi ima buha pa me zanima smijem li ga okupati u šamponu protiv uši..jer sam citala da taj biokill nesmijem špricati direktno na kunica...jer im šteti...
nana95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 18:41   #78
A taj šampon je?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 18:57   #79
stavi mu stronghold ili advantage 40 (najmanju ampulu),a stan biokill-om

niikako nemoj stavljati advantix ili frontline
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 23:13   #80
Bube koje grizu

imam neke bube u sobi,najvjerojatnije je da su prešle s moje mačke.
bube su kao komarci i grzu pa me jako svrbi.to je bilo i prošle godine isti slučaj.
ta gamad su mala,manja od komarca i skaču ko ludi,te ih je teško ubit treba mi 10minuta da ih ubijem.ja stanem nogom na nju pomaknem nogu ona skoči i više je nema.kada spavam uvijek me izgrizu.
molim vas pomoć i kako da ih se riješim...


__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.