Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2006., 03:02   #1
O ribarnicama i ribi općenito (te ostalim plodovima slatkih i slanih voda)

svako malo čujem da se neka ribarnica u zagrebu zatvara
prvo u dubravi, pa nešto pričaju i za dolac (kao više nema bazena), znači po ribu moram na kraj svijeta...grrrrr
kažu jedite ribu (što ja i želim), ali izgleda da ćemo ih morati sami pecati...
ljenjivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 09:22   #2
Zatvaraju ribarnicu na Dolcu???

Nemoj me plašiti! Kada? Planirala sam tamo provesti većinu godišnjeg
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 12:18   #3
A činjenica je da dobar dio ljudi u Zgb. ne voli ribu
Smrdi im ili kažu da su gladni od nje! Al zato prasetinu obožavaju. Zvao me prošle godine jedan prijatelj na kolinje, obitelj od 5 članova je priklala 5 prasaca od 130kg
Kod mene u firmi bude na meniju orada sa blitvom i bolonjez, i bogami dosta ljudi uzmu ovo potonje
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 12:21   #4
da nazalost, jedina "riba" ce nam ostat riblji stapici iz konzuma
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 12:35   #5
Quote:
Dora K kaže:
Zatvaraju ribarnicu na Dolcu???
ne
limitiraju broj prodajnih mjesta po jednom vlasniku
jedan se proširio na polovicu, drugi bi htjeli uć, al ne mogu jer nema mjesta
pa je po novom natječaju (a valjda tome, nisam sigurna kak se točno zove akt kojim su to propisali) limitirano 3 stola u ribarnici po jednom vlasniku/ribolovcu

tak je bar pisalo u novinama zadnjih dana
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 19:18   #6
Phuuuuu!!!! :brišeznojsačela:
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 20:50   #7
gdje uopće ima još u zg ribarnica? (osim dolca)
znam da puno ljudi ne jede ribu i da je dosta skupa, ali ima nas i koji volimo ribu - pa makar jednom mjesečno :-(
ljenjivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 09:42   #8
ima 2 ili 3 ribarnice na trešnjevačkom placu,tamo sam finih brancina(iz uzgoja dakako) kupijo
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 11:21   #9
Quote:
ljenjivac kaže:
gdje uopće ima još u zg ribarnica? (osim dolca)
znam da puno ljudi ne jede ribu i da je dosta skupa, ali ima nas i koji volimo ribu - pa makar jednom mjesečno :-(

Trešnjevački (štandovi na lijevoj strani, gledaju na vanjsku stranu, ne u unutrašnji dio placa, puno štandova, dobar izbor), Branimirac (mala ribarnica u zgradi, dva štanda, nemaju neki izbor), Utrinski plac (dvije ribarnice, nadsvođene, ona na strani di je mjenjačnica je bolja, tipp: nikad kupovati ribu petkom kod njih! Ponedjeljkom ribarnica ne radi jer idu u nabavku ribe, riba je friška samo utorkom- tu sam kupovala samo kada sam bila na go), Kvatrić (nadsvođena ribarnica, prednji štandovi mi nikad nemaju frišku ribu, lik koji drži zadnji štand s lijeve strane (nije tamo svaki dan, bum provjerila kad odem na go, pa napišem, sam ribari i ima frišku ribu, obično prodaje sa curicom (kćerka) od kojih 8-9 godina), Jarunska tržnica, par nadsvođenih štandova, nemaju neki izbor ribe, tamo gdje prodaje teta srednjih godina je dobro jer ženska iskreno kaže koja im riba nije friška

Najbolja ribarnica: Dolac (subota u 7 ujutro, friška riba )
Poslije, brzinska kavica u Tkalči s kokama opskrbljena vrećicama
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 00:37   #10
čovječe, pa moram zapisnik voditi, majko moja
još sam ja iz dubrave, pa će biti super ići s jednog kraja zg na drugi
naravno, hvala na iscrpnom izvješću :klap:
ljenjivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 00:50   #11
Još dvije ribarnice, ako smijem predložiti.

Isplati se pogledati na riblji odjel Mercatora. Desi se da imaju zanimljivih stvari.

Po meni najbolja ribarnica uopće je Dupin u Palmotićevoj (na uglu s Đorđićevom). Kupujte tamo stalno, upoznajte se s ljudima i garantirana vam je dobra riba, odlične školjke, rakovi itd itd. Sve hoće očistiti i pripremiti, za neke stvari imaju dobre savjete za pripremanje itd. jako velik izbor; mislim da je najveći u Zagrebu. nakon što te prihvate kao redovniog kupca, možeš i naručivati, rezervirati stvari telefonom itd. Meni je to mjesto spas. Tržnica u Utrinama mi je pomoćna, a i tamo nije loše ako znaš kod koga kupuješ i kada.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 08:26   #12
Quote:
Emericzy kaže:

Isplati se pogledati na riblji odjel Mercatora. Desi se da imaju zanimljivih stvari.

.
samo što smrdi na par metara pa nikad nemam volje pogledat što imaju

metro zna imat veliki izbor kvalitetne i svježe ribe, osim toga su vjerojatno i najeftiniji i dečki očiste ribu ako ih se zamoli
ja ju uvijek sama čistim, ali nekima je to velika pomoć

u coopu se isto zna nač dobre ribe

ribarnice imaju i mali plac i kustošijanski plac

kako sam ja u djetinjstvu dugi niz godina bila mladi ribolovac znam prepoznat svježu ribu, onu koja baš ni sasvim svježa ali se još može upotrijebiti i onu koja po mojim kriterijima nije za jelo, poznanstva sa prodavačima mi ne trebaju
osim toga ribu kupujem i spremam kad ju nađem, a ne da prvo odlučim da se danas jede riba pa onda spremam kakva se nađe
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 11:17   #13
Quote:
polly kaže:

ribarnice imaju .................. kustošijanski plac
hm?

ja imam problem.
volim ribu, al ne volim kosti tak da jedem oslic dom i lignje vani (jer lignje pak dragisha ne zeli jest)
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 11:28   #14
a tuna, raža, rombo, grdobina, pas, ugor and co. ? ni oni nemaju baš neke zamjetne kosti
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 11:32   #15
pas je kisel, ugora treba namlatiti, za tunu sam bash pitala neki dan i dobila recept, ovo ostalo nikad jela (ili jela a da je netko drugi cistio)

molim da se uzme u obzir cinjenica da, ono sto je morskim ljudima riba bez kostiju koja ima samo kitschmu meni riba s puno kostiju

probat chu tunu kupit jedan dan na kustosijanskom placu pa je baciti na grill tavu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 11:33   #16
Kako to misliš ugora treba namlatiti
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 11:36   #17
Quote:
atlantis kaže:
hm?

ja imam problem.
volim ribu, al ne volim kosti tak da jedem oslic dom i lignje vani (jer lignje pak dragisha ne zeli jest)
dobro, nisam tam bila cca 2 godine pa su je možda maknuli, iako sumnjam
prije 10 god je bil neki deda koji je mojoj kolegici i meni spremal šarune od po min 3/4 kile svaki
maleni su puni kosti, veliki su kak oslići, a fini mekani

meni nisu problem kosti
probaj filet grgeča, fino za ne baš velike ljubitelje ribe jer nema kosti, meso je lijepe roskaste boje i laganog okusa
malo ga pobrašniš i ispečeš
baciš na ulje u tavi malo sjeckanog češnjaka, vrhnja za kuhanje i bijelog vina, prokuhaš i preliješ ribicu
jedino što grgeč baš nije povoljan, mislim da je u metrou najjeftinij cca 65 kn kila, ali je čis, nemaš kaj za hiti
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 11:37   #18
Quote:
atlantis kaže:
pas je kisel
meni isto ni fini
veli moja kolegica da ga treba preko noći namočit u mlijeko
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 11:57   #19
Quote:
Lapulapu kaže:
Kako to misliš ugora treba namlatiti

pa kaj nema ugor hrpu kostiju koje zmlatish i pogurash u rep?

molim morske da mi se ne smiju jer samo prenosim ono sto sam chula

daklem, idem slijedeci tjedan u ribarnicu i probat chu ili grgeca ili tunu za pocetak
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 12:00   #20
Quote:
polly kaže:
meni isto ni fini
veli moja kolegica da ga treba preko noći namočit u mlijeko
Samo ako je star. Mladi pas je odličan, a staroga namočiš u mlijeko. Ništa finije od pohanog pesa s tartar sosom. Još je bolji dinstan u paradajzu i kaparima, ali sam to jeo u kuhinji dame koja je sad pokojna, a kreten nisam uzeo recept.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.