Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2006., 16:26   #1
Question Open Office

Jeli neko vec skidao? Kakva su vam iskustva? Koliko je losiji od MS Offica?

Eto mislio sam skinut, al reko da vidim ima li neko ko vec koristi prije nego se odlucim preci s onog govneta sa spajalicom.
Il Bestione is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 16:47   #2
Ja koristim Open Office Writer i zasada ne vidim razliku od MS Worda. Ali nisam neki zahtjevni korisnik.

Ne sviđa mi se lokalizirana verzija, nekako mi je zbunjujuća
__________________
You are unattached and formless, the witness of everything -- so be happy.
mramesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 16:57   #3
ja koristim za neke osnovne stvari tipa napisi i isprintaj nesto osnovno, kojekakve tekstove za fax i sl i sasvim je ok.
lilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 17:04   #4
sasvim oke

znam da sam jednom nešto radila i naišla na neku korisnu opciju koje nema u wordu. bila sam oduševljena al je se sad ne mogu sjetit
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 17:37   #5
znaci u biti ima sve opcije kao i ovaj MS (ako ne i vise )? i da sta sve dodje u paketu, word editor, "excel fazon" , i za prezentacije (sto mi i netreba) jel?
Il Bestione is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 17:46   #6
Skini slobodno. Nećeš se razočarati... Baš naprotiv!
Dell is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 17:51   #7
izvrstan alat, jedino me živcira onaj njihov derivat basica
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 19:03   #8
Writer je korektan.. Calc je dobar.. Ostatak nisam koristio..
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 23:54   #9
mi smo prešli na OO... sve super, sve ok... samo me onaj njihov Base (access) užasno živcira! ostatak ok osim što mi se nešto prečesto voli rušiti! to mi se događalo na nekoliko računala! al bar ima auto-save...

inaće ko mora birati između licenciranog ms officea i OO... svakako OO!
 
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 17:20   #10
Quote:
ilbestione kaže:
Jeli neko vec skidao? Kakva su vam iskustva? Koliko je losiji od MS Offica?

Eto mislio sam skinut, al reko da vidim ima li neko ko vec koristi prije nego se odlucim preci s onog govneta sa spajalicom.
Meni je odlican. Nisam vjeroval da netko moze napraviti produkt koji bi se uopce mogel natjecati s M$ Office-om, a kamoli biti bolji od njega, ali OOo je jednostavno bolji i cak mi je laksi za koristenje od Worda.

Konkretan primjer: jako puno koristim templates odn. styles. U Wordu mi je to bas nezgrapno, dok sam u Ooo u 15 minuta skuzil kak se delaju vlastiti stilovi i onda templates iz toga, i puno mi je logicnije nego kak je to rijeseno u Wordu.

Online dokumentacija je context sensitive i stvarno je dobra.

Isto tak, do sada nisam imal nikakvih problema s citanjem ili PISANJEM M$ Word formata u OOo.

u svakom slucaju, zakon!
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 14:39   #11
eh sad, sitno pitanje: StarOffice ili OpenOffice? Pros/cons?
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 15:30   #12
StarOffice ti samo dolazi s nekim komercijalnim sitnicama, kao što su fontovi i clipart.
Zanemari.

Inače, ono što mi se u Writeru nimalo ne sviđa jest način izrade tablica... za neke mi stvari trebaju mergevi pojedinih ćelija, a vrlo je restriktivan po tom pitanju...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 19:04   #13
Meni je osobno OpenOffice super i intuitivniji za korištenje. Ne bih se mogao vratiti na MS Office.
ariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 20:10   #14
Istina. Sve je istina; pročitao sam da je najnovija inkarnacija 2.0.3 za 25 posto brža od prijašnje. To je jedina boljka, na mojem ultra močnom Pentiumu 2 treba nekih 10-15 sekundi (ovisno o opterećenju) da se OOo aktivira. Doduše, na p4 valjda traje 10-15 nanosekundi.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 09:58   #15
i malo predaha i razonode!!!

ako nista drugo instalirajte oo samo zbog ovog

Otvorite Calc i upišite ovo u neko polje:

=GAME("StarWars")



root is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 01:52   #16
Quote:
root kaže:
ako nista drugo instalirajte oo samo zbog ovog

Otvorite Calc i upišite ovo u neko polje:

=GAME("StarWars")



ima li jos takvih sranja?
Il Bestione is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 02:51   #17
Genijalno. Di si to izvukao?!
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 03:02   #18
OO - sasvim dovoljan za puno korisnika koji zbilja nisu zahtjevni. Evo jos jedna fora:

Upisete u Writeru "StarWriterTeam" (naravno bez navodnika ) i pritisnete F3. Dobijete sliku tog nekog tima i imena njihova...
Rejl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 15:52   #19
Vec neko vrijeme koristim OO i sve je OK. Punokrvan Office paketi nije jako razlicit os MS Office-a tako da ne bi trebao biti problem preci na OO.

Neke stvari su bolje u Open Office-u a neke u MS Office-u.

Npr. jedna stvar koja je po meni jos uvijek lose rijesena u OO je Copy+Paste izmedju Calca i Writera. Nije moguce (ver. 2.0.3.) kopirati sadrzaj nekih celija u Calcu i zalijepiti ih direktno u tablicu u Witeru jer OO zalijepi kopirano kao Calc objekt, a ne kao tekstualni sadrzaj celija.

Rjesenje je Paste special -> Formated text (RTF) na prazni dio stranice i onda iz te novo nastale tablice kopirati u neku postojecu tablicu u dokumentu i na kraju izbrisati tablicu nastalu s Paste special. Sve skupa ne radi ako postoje neke spojene celije u odredisnoj tablici u koju se zeli kopirati, dakle prvo kopiranje i na kraju eventualni merge celija.

HR rijecnik mi je npr. bolji u OO nego u MS Officeu, dok je npr. pisanje matematickih jednadzbi u OO mozda brze negu u MS Officeu ali je vrlo nejasno za nekog prosjecnog "Stefa" ili "Baricu".

Itd, itd,....

Dakle, tesko mi je reci koji je paket bolji ili losiji. Svakako je OO jako dobar paket i dosta brzo se razvija tako da ce sigurno biti sve bolji.
__________________
Pouzdanost mehanizma obrnuto je proporcionalna broju i važnosti ljudi koji motre na njega.
Dexxxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 16:55   #20
dobre su ove fore

rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.