Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2008., 22:29   #81
Thnx na odgovoru! Mislim laganini krenut prvo neko brzo hodanje da si vratim kondu onda lagano istezanje, rad sa malim tezinama i onda postepeno pojacavat. U pondeljak idem po uputnicu da dogovorim oprješn.
Ivan Sp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 00:54   #82
Bruh?

poz svima
vec duze trazim informacije o svom stanju al nigdje ne mogu do njih.
prije 15 dana mi se javila tupa bol u podruciju desne prepone i testisa koji se povecao poprilicno.
osao sam vadit krv, nije upala,
pa sam osao na pregled, i dokt. mi rekao manja vodena hernija u desnom testisu...
rekao da mirujem i ak ne prode da se narucim na ultrazvuk,
sad je proslo vec 7 dana,
boli skoro da nema, al mi se povremeno vrati,
ne mirujem bas, imam faks pa ne mogu
al sad me pocelo bolit i kod ljevog kuka al malo prema unutar
zanima me,
kako se ljeci ova vrsta bruha, i sto da radim?
sve mi pomalo smeta
i brinem se...
Gabrielko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 18:48   #83
Jedan dan ides unutra, drugi dan te operirarju, taj dan ces prelezat. Treci dan te stave na noge, mozes setat i onda ako je sve uredu ides cetrvti dan kuci. Jebeno boli, mozes da trazis injekcije protiv boli ili tablete. Takvo je barem moje iskustvo...
johan183 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 09:56   #84
za 13 dana igraš košarku...iz vlastitog iskustva. boli prvih par dana...izbjegavaj smijanje,kihanje, kašljanje
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 13:48   #85
Quote:
davor9 kaže: Pogledaj post
za 13 dana igraš košarku...iz vlastitog iskustva. boli prvih par dana...izbjegavaj smijanje,kihanje, kašljanje
Na koju si operaciju isao? Citam da se u slucaju laproskopske isti dan ide kuci
coleman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:18   #86
klasična operacija...ja sam išao kući dan poslije. nije baš pametno isti dan ići kući, ipak je tu anestezija u pitanju i bolje je biti u bolnici zbog ne daj bože nekakvih komplikacija
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 09:23   #87
Bruh (hernija) - savjeti & iskustva

dakle, malo sam se prepala

prije tjedan dana primjetila sam malu mekanu izbocinu kod prepona, dosta nisko doslovce kod stidne kosti
tada mi uopce nije padalo na pamet sta bi to moglo biti, no jucer na ginekol. pregledu doktor je i to pogledao i njegovo misljenje je bruh. iako nemoze zasigurno postavit dijagnozu, napisao je misljenje, rekao da trazim uputnicu i idem na kirurigiju.

e sad, ja sam ostala u soku jer nisam nikad mislila da bi se to meni moglo pojavit- u familiji nema slucajeva bruha a ja se ne sjecam nikakvog extra naprezanja zbog kojeg bi se to moglo dogodit. A da nadodam kako imam prilicno cvrstu muskulaturu trupa i tih donjih misica. Jedini sto sam par tjedana kihala ko manijak zbog svoje proljetne alergije

Ja za 2 ipo tjedna imam termin za pregled na Rebru (kirurgija) radi madeza, a ginic mi je rekao da pricekam do tad i usput im pokazem taj bruh.
Ja sam u strahu jer neznam dal je pametno cekati - ja bi se toga rado rjesila sto prije.

Vas molim za neki savjet, da li je pametnije da odem po uputnicu i u neku bolnicu na svoju ruku, ili u traumu gdje me moraju primit i pregledat, i najvaznije: imate li saznanja na kojoj kirurgiji provjereno dobro rade tu opreaciju ? (isla bi na lokalnu anesteziju radje)

puno hvala na buducim odgovorima
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 17:59   #88
bok ljudi
zdravko78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 18:01   #89
dobio sam bruh ljeve prepone.sad me zanima dali im tko ili je imao sličan problem?uskoro ću na operaciju na merkur.da li mi tko preporuča opću anesteziju ili regionalnu?nakon koliko vremena se oporavljaš
.hvala
zdravko78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 12:51   #90
Quote:
zdravko78 kaže: Pogledaj post
dobio sam bruh ljeve prepone.sad me zanima dali im tko ili je imao sličan problem?uskoro ću na operaciju na merkur.da li mi tko preporuča opću anesteziju ili regionalnu?nakon koliko vremena se oporavljaš
.hvala
Ja sam u Vinogradskoj prije 3 godine operirao bruh (herniju) desne prepone.
Uzeo sam spinalnu anesteziju (u kičmu).
Anesteziolozi lagano nagovaraju ljude na spinalnu anesteziju, valjda radi manjih posljedica za organizam.
Svaka anestezija ima dobre i loše strane - koju god izabereš misliš da je ona druga bolja.
Oporavak je od 3 do 5 dana u bolnici i 30-ak dana doma (bez ikakvih naprezanja) (lagani sex ).
Čuvati se sljedećih 6-9 mjeseci i onda po starom
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 17:29   #91
stomach hernia/bruh?

zanima me sve ok bruhu na trbuhu.. koji su simptomi? kako se tretira bolest? i koje su posljedice?? ako itko ima iskustva, molim pomoc! hvala!
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 18:04   #92
Baš se nekom da pisat sve o kili. Daj molim te. Imaš dr. Google:

http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id=12866
http://www.zdrav-zivot.com.hr/index.php?cat=kila&nrsp=1
...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 00:58   #93
4 godine nakon bruha

pozdrav svima

neuspješno po forumima tražim nekog sa sličnim simptomima pa ću probat pronaći nekog ovdje.
prije 4 godine sam operirala bruh. od tada se plinovi pojavljuju češće nego prije. zadnjih godinu i pol učestalo imam unutarnje hemeroide koje dosta brzo izliječim, ali samo na kraći period jer se svaki mjesec vrate. posljednjih par mjeseci osjećam zatezanje, bol, pulsiranje na mjestu ožiljka od bruha. stolica također varira, od tvrde do mekane i tanke, ali je redovita. nekoliko puta plinovi su uzrokovali mučninu sve dok nisu uspjeli izaći.
promatram reakciju na prehranu kako bi ih umanjila. čekam na pregled uzv abdomena i nalaze krvi, kao i stolice. gastroenterolog u suncu mi je preporučio i gastroskopiju te kolonoskopiju, malo me prepipkao po trbuhu ali mi je područje oko ožiljka (koji je natečen otkad sam operirala bruh) očito prepustio drugim doktorima, unatoč cifri koja se mora izdvojiti za njegov pregled..
ako itko ima slične simptome ili zna nešto o tome bila bi zahvalna na odgovoru jer na preglede idem, u najboljem slučaju, tek za dva tjedna..
zanima me da li je moguće stvaranje polipa na tom mjestu "bivšeg" bruha i mogu li izazvati ovakve simptome?
dimoony is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 23:57   #94
Mene je pocelo zatezati samo u desnoj preponi, dugo je trajalo oko 3 tjedna pa sam posao doktorici, dijagnosticirala mi je manju palbabilnu inguinalnu herniu...kada sam kod doktorice opce prakse otisao po uputnicu za pregled kirurga rekal mi je da se ne brineme da se to samo zna povuc...to je bilo prije mjesec dana, u sljedeci ponedeljak ipak idem na pregled cisto da vidim sto ce specijalist reci...nemam otekline i nikada me ne boli samo zateze mrvicu..zanimaju me iskusta ljudi koji su to operirali, jel bolje rez ili laparaskopski ? citao sam za laparaskopiju da se moze desiti da nehotice naprave unutra neko krvarenje i to ? i koja anastezija je bolja lokalna ili opca ? hvala vam na vasim odgovorima !
bubble boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 00:01   #95
p.s kakav je osjecaj biti u opcoj anesteziji ? jel sanjate ili ?
bubble boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 00:46   #96
Ja bih se radije odlučio za laparoskopsku (ako mi se već nudi), tijekom anestezije ne sanjaš ništa, vrijeme brzo proleti i ničega se ne sjećaš.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 02:26   #97
hvala na savjetu a valjda cu to morati pregristi...isto kao i prvi let avionom ako netko jos ima kakav savjet neka slobodno javi, bio bi zahvalan
bubble boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 12:17   #98
Preponsku kilu sam operirao u Vinogradskoj prije cca 3g. Kad sam spomenuo laparoskopiju skoro su pukli od smjeha.
U bolnici 3 dana nakon operacije, a ako nemaš sreće/veze možeš koji dan biti i prije operacije.
Nakon spinalne (lokalne) anestezije zna bolit glava (ako ne ležiš) oko 5 dana, a nekad i dosta duže.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 12:30   #99
Evo još malo iz prijašnjih tema:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=180651
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 19:40   #100
valjda su unazad 3 godine se ipak malo modernizirali ja sam narucen na pregled na rebro...kod doktora Romića, cuo sam da je jako dobar u operacijama abdomena...hvala na odgovorima daddo
bubble boy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.