Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2007., 20:22   #21
sto se tice druzenja u ZG, mi smo iz Rijeke, ali doci cemo u sub ili ned ako se dogovorimo malo unaprijed
gani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 19:45   #22
jao super nek sam vas nasla!!!!
uskoro hocu da nabavim samojeda pa bi mi dobro dosao koji savjet, kako se snalazi u stanu, koliko mu vjezbe treba ... ma sve me zanima. nacisto sam zaljubljena u te pse!!!
SteficaCvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 20:43   #23
Nasa je jos mala beba,ali je vec skoro 2 mjeseca kod nas pa ti mogu reci iz iskustva da se jako dobro prilagodila i snasla u stanu.Trebas mu nametnuti neki ritam i on ce s vremenom tako poceti funkcionirati.Nasa se budi oko 8 ujutro,odemo u setnju oko pola sata,dodje doma igra se i zaspe do podne,pola jedan.Onda opet setnja,igranje,spavanje.Pa u 5 popodne opet van,pa oko 8 navecer.Sve zajedno je vani oko 2 sata dnevno,za to vrijeme se izmori i istrci,doduse divlja ona i po stanu ali zato jer je beba,pa je jako zaigrana.Sto se karakterta tice,to je stvarno najdruzeljubiviji pas kojeg sam imala.Imam 3 djece i podnosi sve moguce gluposti koje joj rade.Obozava i ljude i djecu i pse.Ali je isto tako jako tvrdoglava,ako joj se nesto neda,nema sanse da je nagovorim na to.S njima treba puno razgovarati,provoditi sto vise vremena uz njih,to nisu psi koji mogu funkcionirati bez ljudske blizine.Eto,nisam neki expert,ali toliko znam.Ako imas dovoljno vremena za samoyeda-neces pozaliti.To je stvarno preprekrasan pas.
darja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 22:01   #24
Hvala ti Darja!
A mogu li ostajati sami? To mi je jos jedino problem. Imam vremena da se posvetim psu, i zelje i volje napretek ali zivim sama, eventualno bih ponekad mogla racunati na mamu da ga proseta i bude sa njim al opet bih ga morala ostaviti samoga ponekad.
SteficaCvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 01:31   #25
Quote:
gani kaže: Pogledaj post
ima, ima...
ponosna vlasnica ženke samojeda stare 5 mjeseci...
http://img441.imageshack.us/my.php?i...1010732zw9.jpg
joj kako bi je sad izgnjavila
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 13:42   #26
Nebrini SteficaCvek mogu ostati sami. Moja Gani sada ima 6 mjeseci, od prvog dana kad je došla kod nas sa dva mjeseca ostala je sama jer i ja i dečko radimo. Tj. subotu je došla, nedjelju je bila s nama a ponedjeljak radni dan. Ja, pošto radim blizu navratim za vrijeme marende na 10-15 minuta i to je sve. Bez problema ostaje doma samo joj moramo osigurati dovoljno igračaka i kost za zubiće.

Evo novih slikica....





i još jedna
gani is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 17:31   #27
super! bas ti hvala!
a gani je preprepreprekrasna!!!!!
SteficaCvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 12:39   #28
Ako imaš bilo kakvih pitanja slobodno pitaj, rado ćemo ti pomoći.
Barem ono što znam iz iskustva i što su nam preporučili uzgajivači i veterinar.
Gani je nama prvi pas,ali smo se dosta raspitivali i čitali o pasmini i o odgoju šteneta prije nego je Gani došla k nama. Ona je brzo naučila naredbe sjedi, čekaj fuj i ne. Piškiti i kakati ide van bez problema. U kući je vrlo mirna i poslušna, a vani nestašna. Vrlo je inteligentna i brzo uči, ali sve kroz igru. Nevole direktan autoritet iako traže čvrstu ruku i vođu. Ako joj jednom nešto popustiš iako znaš de neće smijeti kad odraste gotovo je zapamtila je da smije za cijeli život. Nama su preporučili da unaprijed odlućimo što neće smijeti kao odrasla i da joj to nedamo niti kad je štene. Tako smo i napravili i nema nikakavih problema.





gani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 20:37   #29
Ma i ja vec danima samo iscitavam i trazim sve informacije koje bi mi mogle biti korisne. I uglavnom na dosta orpecne nailazim, pa mi je stvarno najbolje kad ovako iz prve ruke mogu da saznam sve sta me zanima
Posto je i vas pas u stanu, koliki je problem sa dlakama i linjanjem? Jel stalno problem ili samo u periodu linjanja (naravno uz redovno odrzavanje dlake)?
Jos imam jednu veliku dilemu: muzijak ili zenka? Kako je pazie u periodu tjeranja? Ako imate kakav savjet dobrodosao je
I jos samo nesto, procitah da je ne pustate sa povodnika. Jel to vazi bas za cijelu rasu ili mozda kad odrastu mogu da naviknu ici bez povodnika? Kako onda da se istrci ako ne mogu da ga pustim sa povodnika?
SteficaCvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 08:49   #30
S dlakama nema problema. Dlaka joj pada kad se linja u velikim (čitaj ogromnim)količinama. To je dva puta godišnje, inače joj dlaka skoro da ne pada. Kad primjetiš da na robi ti ostaje krajnje je vrijeme da ju se dobro počešlja. Kod češljanja pada poddlaka koju ima i ona izgleda kao vuna. To je normalno. Ako se češlja 2-3 puta tjedno nema dlaka po stanu.
Mi ju čepljamo 1-2 puta tjedno, temeljito i usisavamo 1-2 puta tjedno. Moram napomenuti da u kući nemamo tepiha pa se dlaka nema gdje skupljati.
I zbog toga su savršeni za stan u odnosu na kratkodlake pse i retrivere kojima stalno dlaka pada.
Gani ima 6 mjeseci i još nije prošla prvo tjeranje ( prvi put se javlja između 6 i 7 mj. starosti psa), ali mi ju planiramu uskoro sterilizirati, pa s tim mislim da nećemo imati problema. Ono što sam čula kuju se mora više paziti i uglavnom se šeta kad nema mnogo pasa, a ona počisti za sobom. Vjerojatno prvi put neće znati, ali shvatiti će.
gani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 08:58   #31
Razlika između mužijaka i ženke. Pa nema mnogo, mužijak je samostalniji i tvrdoglaviji, ženka je privrženija i poslušnija. Muški vole lutati i ženke neće daleko od vlasnika. Muški su nešto veći i dlaka im je dosta bujnija, duža i gušća od ženkine. Mi smo prvo mislili uzeti dečka, ali kad smo malo pročitali i razmislili počeli smo razmišljati ozbiljno o ženki. U razgovoru s uzgajivačem saznali smo da ima leglo i da su dvije curice, odmah smo se odlučili za jednu i nju doveli doma kad je imala 2 mjeseca.
Što se tiče povodnika malo si me krivo shvatila. Inače je to pasmina koja voli sama lutati i od prvog dana ju se mora učiti da bude blizu i da ne vuče povodnik. Od početka nije preporučljivo šetati bez povodnika, a štene do 4-5 mjeseci se ne smije istrčavati zbog kralježnice. Ono smije trčati i igrati se ali brzo trčati za loptom ili štapom na veću udaljenost ne smije. Do trećeg mjeseca nije preporučljivo da se penje na puno stepenica.
Danas Gani šeta na povodniku bez problema, na livadi trči za loptom i štapom i šeta bez povodnika kad nema puno ljudi i/ili pasa jer je to pasmina koja obožava ljude, djecu, pse.
gani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 09:08   #32
E da zaboravila sam ti reći najveću prednost samojeda: DLAKA NEMA MIRISA
Hoću reći da u kući nema onog mirisa ili smrada kako neki kažu po psu. Možeš se s njom igrati i skakati koliko god želiš ruke i roba ti neće imati nikakav miris. Jedino kad dlaka ima miris je kad je mokra. Dok se osuši sve po starom. Mene je s tim oduševila i svi koji dođu kod nas doma čude se što u kući nema mirisa po njoj.
gani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 10:05   #33
Quote:
gani kaže: Pogledaj post
I zbog toga su savršeni za stan u odnosu na kratkodlake pse i retrivere kojima stalno dlaka pada.
Mi imamo roticu (kratkodlaki pas) i samojeda..važno ih je oboje četkati pa onda nema ni dlaka po stanu, a usisavamo isto 2 puta tjedno. Nema neke razlike u brizi da bi stan bio uredan

SteficaCvek, što se šetnji bez povodnika tiče: najbolje ti je početi s psom raditi kroz igru i nagradice na poslušnosti polako čim dođe doma..ako si u ZGu, imaš par školica gdje se možeš upisati i trenirati.
Mi Dona vodimo bez povodnika (osim u centru grada i tamo gdje je jako prometno) i išli smo s njim u NeSi školu (završio je samo 1.stupanj). Dok je bio mlađi bio je dosta tvrdoglaviji, ali što je stariji to bolje sluša jer se konstantno radi s njim..s nama u školicu je išla i Tara (jedna samojedica) koja konstantno ide u školu na treninge i super sluša. Dolazi na poziv odmah.
Istina, mužjaci se znaju zaljepiti za ženke, ali sve je stvar odgoja..ako vlasnik nije uporan i popušta, pas će to raditi. Ali isto ga se tako može naučiti i da ne zaskakuje cure.
Don ne zaskakuje cure i ne odjuri za njima. Više im se veseli nego dečkima naravno i šnjofka ih, ali nikad ih ne zaskakuje i ne dosađuje im, a ne bi niti otišao za curom.

P.S.-nemoj zaboraviti da je samojed dominantna pasmina i zahtjeva puno rada i kretanja

Držimo ti fige da ti prinova brzo dođe
rot orka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 12:53   #34
slikice









pozdravić od Gani
gani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 10:54   #35
još slikica


gani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 16:19   #36
Ima li netko iskustva sa muškim samojedom koji se pario??
Moj je našao "curu" i provea je s njom tih par dana koliko je topla. Kad se vratija doma mislila sam da će umrit od tuge koliko se jadan zaljubija i patija za njom!
Bez pretjerivanja bila sam u straju što će bit od njega! Riječima vam ne mogu opisat kako je jadan bija i plaka za njom!
Nikad više!
jolandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 00:45   #37
a joooooooooj boze mili ....
i rastopila sam se i rastuzila i ... ma ne znam ni sama
definitivno obozavam samojede !!!

nazalost nemam nikakva iskustva oko toga da ti pomognem, ni svoja ni tudja. najiskrenije se nadam da ce brzo da preboli
SteficaCvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 09:49   #38
Slatkić jedan se zaljubio.
Nemam iskustva s muškim samojedima jer imam curicu. Iskreno ne znam što da ti savjetujem osim da ga maziš i paziš, jako su osjećajni i nježni. Izgleda da se dečko stvarno zaljubio.
Vjerujem da će proći nakon nekog vremena. Žao mi je što ti ne mogu više pomoći.
Možda se javi Rot orka, ona ima dečka.
dečku
gani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 14:12   #39
Ja nisam virovala da se životinja može zaljubiti i patiti!!! Sad je jadan puno bolje ali još on pati!
Ništa nije tija ist, nije pija, nije se diza, samo je leža i tulija tulija. A jesan se i ja isplakala skupa s njim! Tako mi je teško ga bilo slušat da bi legla kraj njega i skupa s njim plakala. Njuška bi mu bila cila mokra i orošena...ja mislim da su to suze iako moji doma kažen da pretjerujen.
jolandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 14:56   #40
Ma ne pretjeruješ, znam kad Gani napravi nešto što zna da nesmije npr, pojede komad zida ili štoka od vrata( iz inata što smo ju pustili doma), kad dođemo doma sama se stavi u kaznu. Što zači da legne u svoj kut složi tužnu facu i tuguje jedno 15-30minuta. Mi joj ništa ne kažemo niti prigovorimo jer ju nismo uhvatili "na djelu". Zovemo ju da dođe, kao da ništa nije bilo no ona leži dok ne prođe vrijeme.
Sjećam se kad ju je jedan pas ugrizao i srušio tako jako da je udarila zglob i šepala 3 dana, kad je pala toliko je tulila da su joj suzice krenule. Naravno i ja sam s njom plakala cijelo popodne, ležala mi je u krilu i grlile smo se i plakale.
Jako su osjećajni i vrlo inteligentni psi. Slatkice naše male
dečku.
Zaboravila sam pitati a kako se dečko zove?
gani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.