Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2009., 12:02   #41
Quote:
morgana le fay kaže: Pogledaj post
ovo su neke od knjiga koje imam, koje mogu preporučiti.
  • Hamm, Jack: Drawing the Head and Figure (Perigee, 2002.)
  • Hamm, Jack: How to Draw Animals (Perigee, 2002.)
  • Hogarth, Burne: Drawing the Human Head (Watson-Guptil Publications, 1996.)
  • Hogarth, Burne: Drawing Dynamic Hands (Watson-Guptil Publications, 1996.)
  • Hogarth, Burne: Dynamic Figure Drawing (Watson-Guptil Publications, 1996.)
  • Rogers Peck, Stephen: Atlas of Human Anatomy for the Artist (Oxford University Press, 1982.)

ovdje možeš skinuti knjige Andrewa Loomisa. nisam ih koristila, ali neki samouki crtači se kunu u njih pa vjerojatno valjaju.

za početak bi ti ovo trebalo biti dovoljno, za dalje ćeš se već snaći googlanjem.

hvala
nadam se da budem ih uspjela pronaci u knjiznici
vz18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 13:57   #42
samo crtaj

što više crtaš (može mala pomoć knjiga ali nije korisno ako ne radiš non stop), više ćeš dobiti osjećaj za prostor, kompoziciju, volumen, kontraste i ostalo. ponesi blokić svaki put kad ideš negdje i crtaj bilo šta. a kad nemaš šta, izmisli nešto i probaj nacrtati mamu iz glave recimo. Nisam ni ja neki crtač, samouk sam, ali vrijedi raditi na tome, užitak je i sreća u procesu a (bar kod mene) neko nezadovoljstvo u gotovom crtežu (kad pomisliš na van gogha, michaelangela recimo vermeera). Al sve je to rokenrol, treba se truditi i uživati.
hybryd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 21:28   #43
Ja sam išla u Studio Tanay već kojih 4-5 godina (sa razmacima od godinu do tri godine), i tamo sam naučila dosta toga vezano sa slikanjem. Ali, sada sam se snašla u takorečenom limbu- ja sad idem u 2. razred opće gimnazije, tj. prestara sam da tamo idem na same satove slikanja, a premlada sam da odem na pripreme na likovnu akademiju. A zbilja mislim da bi mi trebali satovi slikanja, pogotovo zato što već 3-4 godine slikam digitalno, i skoro pa sam zaboravila kako se barata temperama za vrijeme srednje škole. Mogla bih i slikati doma vaze i sve to, ali nemam ni vremena ni prostora za to za vrijeme školske godine. Plus, trenutno se želim upisati u likovnu akademiju kad dođe vrijeme, i bojim se da će me pregaziti tipovi iz primjenjene koji slikaju svaki dan. Za mene baš i ne paše ovaj centar na Rokovom perivoju, zbog nemoguće pozicije. Tako mi i treba kad ne živim u centru grada, gr.

P.S. Conceptart.org i DeviantArt su sjajna mjesta gdje se može naučiti svašta. Jedno od stvari koje sam tamo naučila je da ne možeš samo tako crtati iz glave ako ne znaš kako se crta realizam, osim ako ne radiš abstrakt.
dogzrule is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 13:38   #44
zašto misliš da si premlada za pripreme za likovnu? pa ne rade se pripreme zadnjih par mjeseci dapače oni koji se tek tad sjete definitivno neće upasti. ako ti je to bitno, odi na pripreme kad god nađeš slobodnog vremena, radi svojim tempom.
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 19:57   #45
Pa, imam još koje 3 godine do zadnje odluke za faks, i još postoji šansa da se predomislim za odabir karijere. I koliko sam shvatila gledajući uokolo, pripreme za likovnu akademiju su mnogo skuplje od običnih tečajeva crtanja *shrug*
dogzrule is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 20:05   #46
smatram da su ti pripreme za bilo kaj u većini slučajeva bespotrebne.. doznaj kaj ti je na prijemnom i što traže za mapu i to je to.. imaš više nego dovoljno vremena da se pripremiš za ro..

crtaj, crtaj, crtaj i samo crtaj.
skochibooha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 10:13   #47
Mislim da bi ti ova stranica puno pomogla.
to ti je stranica za umjetnike SVIH vrsta i svakakvih tehnika
tamo umjetnici rade svoje profile gdje objavljuju radove i kadkad tutoriale kako da se olakša crtanje i koji pribor koriste^^
jednostavno upiši što trebaš u tražilicu i ispast če ti 1000 primjera s tim da je to ogromna stranica^^
btw
nadam se da znaš engleski

mislim ja sam osobno naucila crtat prije 3 godine proporcije iz sestrine knjige iz biologije tako da sam precrtavala kostura i jos sam dost vjezbala sama na proporcijama i svemu (odma sam presla na covjeka s tim da me to zanimalo) i sad mi to sa 14 godina sve ide bez problema a nisam od nikoga učila vec sam samo promatrala predmete i prenosila ih na papir
a sto se tice onog DeviantArta to mi je puno pomoglo sa sjenčanjem, vodenim bojama i temperama i stvarno puno puno pomaže kad ti cak i skolarci tamo objasnjavaju jer ne koriste komplicirane izraze i pokazuju ti male trikove^^

Zadnje uređivanje AnnaItakodalje : 22.04.2011. at 10:22.
AnnaItakodalje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 12:51   #48
tanay je skup al je najbolji.....

dosta je popularan i rokov perivoj al oni su postali katastrofaa....
Medlino is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 11:20   #49
Odlična škola crtanja i slikanja se nalazi negdje na Kustošiji i nije skupa. Slikar Dražen Pavić. Na žalost ne znam točnu adresu niti broj telefona.
selin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 22:46   #50
Quote:
Medlino kaže: Pogledaj post

dosta je popularan i rokov perivoj al oni su postali katastrofaa....
Zašto?
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 00:16   #51
Quote:
Medlino kaže: Pogledaj post
tanay je skup al je najbolji.....

dosta je popularan i rokov perivoj al oni su postali katastrofaa....
Tanay nebi preporucila ni najgorem neprijatelju...isla sam tamo, nisam naucila nista, zena od Tanaya ,sefica jelte brine se o novcima i tako to, uopce joj nije stalo da se tamo nesto nauci, usred sata dok se crta ona upada u sobu i ispituje tko je platio tko nije blabla...ja sam jednom kasnila s placanjem 2 dana i digla me usred sata i pocela se pred svima derat na mene da nek odem doma da ja tamo vise nemam pravo bit ako taj tren ne namjeravam platit..a kako ja inace nisam ona od onih koje pognu glavu i poslusaju , to sto je ona rekla naravno nije se dogodilo, ostala sam na mjestu i crtala a ona je i dalje sizila...uglavnom, totalno neprijatno iskustvo i nepotrebno bacanje novaca..
imam jos iskustava s tanayem ali je predugo....pa ako ce nekoga slucajno zanimati nek se slobodno javi
iva2301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 14:49   #52
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Zašto?
Bila sam gore davno, i meni je bilo sasvim ok. Nisam znala crtu povući, a na kraju sam se ugodno iznenadila.
I ja se pitam što može postati katastrofa u učenju crtanja kad se radi o elementarnoj tehnici.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 15:47   #53
koja je zapravo svrha tih tečajeva crtanja? kaj se tamo može naučit, a da to ne možeš sam doma (pomoću raznih knjiga i tutoriala, ako već ne ide drukčije)?
išla sam godinu dana na neki žnj tečaj i ne sjećam se da mi je to donijelo ikakav napredak, samo bacanje love u vjetar.
potrebno je što više crtati (po promatranju (u početku)) i to je to.
naïveté is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 19:15   #54
Može se, vjerojatno kao što se može i neka osnova jezika za prvu ruku savladati iz kojekakvih tečajeva za samoučenje, ali neposredni kontakt s predavačem je drugo, uvijek čuješ još nešto, možeš postaviti pitanje ako te nešto dodatno zanima, ako nije jasno zatražit pojašnjenje, kad u nečemu griješiš brže skrene pažnju na problem i prištedi kopanja po literaturi i sl.

Na koncu, nije nevažan ni socijalni moment, zgodna su i to mjesta za druženje, dobar razlog da se skineš s kompa i izađeš malo iz kuće.

Zadnje uređivanje Illana : 23.07.2011. at 19:20.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 13:01   #55
Realistično Crtanje Portreta Olovkom-Video Tečaj

Pozdrav, ako vas zanima,pogledajte moju web stranicu:Realistično Crtanje Portreta Olovkom - Kompletan tečaj za savršeno crtanje portreta - 5 fantastičnih korak-po-korak video lekcija sa najbitnijim detaljima i savjetima za postizanje vrhunskih rezultata u crtanju portreta.
srdjan031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 11:34   #56
Quote:
selin kaže: Pogledaj post
Odlična škola crtanja i slikanja se nalazi negdje na Kustošiji i nije skupa. Slikar Dražen Pavić. Na žalost ne znam točnu adresu niti broj telefona.
da,Likovni klub "Paleta",slikar Dražen Josip Pavić,ja sam išla godinu dana i jako puno sam naučila,ipak je drukčije kad je pored tebe netko iskusan,atmosfera je odlična,ima ljudi svih generacija,cijena je bila negdje oko 150kn za mjesec dana,ide se jednom tjedno po dva tri sata,mogu se uzeti i dodatni sati ako treba,to se posebno plaća naravno,ja sam baš razmišljala da bih opet krenula jer sam prekinula zbog obaveza,sve u svemu je ok
Snješkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 12:09   #57
Jel netko isao na tecaj crtanja u Uciliste Agora pa da ima iskustva?
ruby20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 00:30   #58
pozdrav people!
tražila sam na netu al ne mogu naći nikakav kontakt za ovaj likovni klub Paleta...hilfe?! bar adresa.di je to točno na kustošiji?
marge4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 22:22   #59
Quote:
marge4 kaže: Pogledaj post
pozdrav people!
tražila sam na netu al ne mogu naći nikakav kontakt za ovaj likovni klub Paleta...hilfe?! bar adresa.di je to točno na kustošiji?
I mene isto zanima, ako netko ima bilo kakve podatke
ruby20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 17:00   #60
ruby tebi sam poslala poruku,ne znam da li si pročitala,probat ću ja naći broj telefona pa ako nađem poslat ću vam
Snješkaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.