Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2007., 12:58   #1
Renault Clio III (2005)

Prelistala sam prvih par stranica, no nisam našla sličan thread, pa evo pitanja...

Neovisno o iskustvu s Renaultom općenito (znam da ima svega, od oduševljenja do psmtr iskustava), imate li iskustva s novim izdanjem Clia? Sad je već skoro 2 godine na cestama, kako se ponaša? Postoje li neki učestali kvarovi? Spačke? Dobra iskustva ponosnih vlasnika?

Imala sam Clio I iz 2000 godine (zadnja serija prije izlaska Clio II) i s njim sam bila izuzetno zadovoljna - 4 godine, 55.000km, osim redovnog servisa i promjene akumulatora ništa nisam na njemu morala popravljati...
U međuvremenu vozila neke službene VW i sad, kad opet kupujem auto, kako god okrenem opet mi ispadne da mi Clio najbolje odgovara (veličina x oprema x cijena x kvaliteta + dizajn )...

Kako sam pod zadnje ganjala dizele, zapeo mi je za oko Clio 1.5 dci/85KS. Ali nisam ravnodušna ni na 100KS koji se navodno mogu izvući iz 1.2 16v TCE motora. Maksimalna brzina je tu negdje (174 km/h dizel, 183 km/h benzinac - iako uz ovolike na cestama nema šanse da toliko potegnem), potrošnja je naravno na strani dizela (mješovita vožnja 4.4L/100km vs. 5.9 kod benzinca). Ne sumnjam da je 1.2 16v TCE/100KS vrlo živahan na cesti, no ima li tko koju dobru riječ za 1.5 dci/85KS?

I još jedno, nimalo nevažno pitanjce: obzirom da nemam nigdje nikakve žnore, ima li veze gdje ću naručiti vozilo i, ako ima, GDJE u ZG i okolici je najbolje kupiti Renaulta? Rijeka i okolica također dolaze u obzir... za shopping.

Muchas gracias unaprijed od nadobudne

Zadnje uređivanje moonlight : 11.09.2007. at 13:02. Reason: korekcija
moonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 13:06   #2
Jesu li popravili Lucasove pumpe na tim 85 ks 1,5 dCi motorima?
To im je bila najslabija točka (i to baš na TIM modelima no 68 ni 106 nisu imali TOLIKO tih problema).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 13:18   #3
U cliu II dci pumpa goriva je boljka (u Zapadnoj Europi nije rikavala. Bit će da je bilo do našeg goriva) u Cliu III nisam još čuo da se nekom pumpa raspala.
Ja imam II sa 82 ks. Mjenjam ulje i filtere na 10000 km i do sada problema nema (kuc-kuc u drvo).
Inače dci 1.5 od 110 ks će se ugrađivati i u novu Lagunu.
Taj tce je izbacio 1.4 16V. Od ljudi koji ga voze sam čuo riječi hvale ali motor je prekratko na tržištu da bi se nešto moglo reč.
Ne znam koliko km radiš ali taj dci od 105 ks dođe skuplje nego megan 1.6. 16V.
__________________
Be present, it's a gift.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 13:34   #4
Ja sa svojim zasad prešla nekih 16000 km i nikakvih problema s njim. Moja preporuka je uzeti 1.2 16v TCE
Nata2804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 13:44   #5
Quote:
cincilator kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko km radiš ali taj dci od 105 ks dođe skuplje nego megan 1.6. 16V.
Ne razmišljam o 1.5dci/105KS, taj mi je, nažalost, preskup...
A Megane, iako ih sada ima svuda dosta povoljno na akcijama, ne želim obzirom da mi starci imaju poprilično problema sa svojim... a i prevelik mi je i ružnjikav, IMHO.

Glede kilometraže - ne radim tako puno km (oko 15.000 godišnje), ali imam dosta gradske vožnje, gdje benzinci puno više troše... razlika u cijeni između 1.5dci/85KS i 1.2 TCE 16v/100KS, uz aktualne popuste, ispadne samo 8.000kn. Znam da nije ista konjaža u pitanju, ali slične su performanse, pa mi se čini da se isplati ubost dizela...

Kod npr. Opel Astre razlika u cijeni dizel/benzinac mi je ispala čak 22.000kn!!!
moonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 16:08   #6
mislis kupiti novi auto ili rabljeni?
dorino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 16:19   #7
Novi. Zbog niza razloga. Uobičajenih. I ucjene, roditeljske... ne pitaj.

Enivej, kupujem novi "Novi Clio", kako ga službeno nazivaju
moonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 18:04   #8
Ja imam Clio II 1.5 dCi sa 68 KS. Dosad sam s njim prešao skoro 40000 km u nešto manje od dvije godine (auto sam uzeo u jednoj od prvih serija koje su došle u Hrvatsku, deklariran je kao 2005. godište) i nemam nikakvih zamjerki. Je, istina je da mu je na 30000 riknuo akumulator, ali kao što je netko na forumu veće rekao, akumulator je potrošni dio auta i to nema veze s Renaultom kao firmom i njihovim mašinama. Inače, to mi je popravljeno pod garancijom. Potrošnja je smiješna - po gradu 5.8 litara. Malkice je trom, ali meni ne smeta jer se inače vozim po ograničenjima i ne volim divljanje. Evo, ovo ljeto sam bio i na moru s njim i po staroj cesti sam se iznenadio kako drži zavoje. U svakom slučaju preporučio bih ga.
@Purger@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 20:38   #9
mozda bi ti bilo pametnije kupit auto star par mjeseci...imas garanciju jos godinu i nekaj,mozes doplatit za produzeno jamstvo,i ispast ce te puno jeftinije nego da uzimas novi,a nemoze bit unisten za tak kratko vrijeme
dorino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 20:43   #10
I ta je mogućnost u igri, dizel star 4 mjeseca koji je prešao oko 10.000km, došao bi me oko 11.000kn manje od osnovne cijene... samo to je bio "zamjenski auto" u servisu i vjerojatno ga je vozilo bar 20ak ljudi, a to ne može biti dobro za motor... plus pitanje je kako su ga vozili prvih par tisuća, pa sam malo skeptična.
moonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 20:52   #11
ako je gradska vožnja, defintivno dizela
stari mi ima megana 1.5dci/105ks i auto fakat ko da ide na zrak. otvorena cesta 4-4.5l, po gradu ne prelazi 6...a ide jako fino s obzirom na snagu/veličinu auta
marconi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 21:18   #12
Quote:
moonlight kaže: Pogledaj post
I ta je mogućnost u igri, dizel star 4 mjeseca koji je prešao oko 10.000km, došao bi me oko 11.000kn manje od osnovne cijene... samo to je bio "zamjenski auto" u servisu i vjerojatno ga je vozilo bar 20ak ljudi, a to ne može biti dobro za motor... plus pitanje je kako su ga vozili prvih par tisuća, pa sam malo skeptična.
Nemoj to uzimat...sama si rekla zašto.
 
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 00:33   #13
i ja bih se slozio s ovim,ali probaj pogledat malo aute stare par mj od prvog vlasnika,da se to nac,ili ako je bio salonski primjerak al ne zamjensko vozilo
dorino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 03:26   #14
ovako.....
Posto je vecinom gradska voznja u pitanju par KS vise manje nije greda...(pogle zakon o brzini u naselju)...
1.5 dci u renaulta bi bio dobar da nema jednu manu, a ta mana je uzasna, ma drugim rijecima katastrofa....problem sa turbinom, kako sto je kolega cdrw-lightscribe napomenuo
Posto ne prelazis preko 20 000 km godisnje (sto je neki ajmo rec minimum za dizela, iako po ovim sadasnjim cijenama goriva bi trebala prelazit bar 30 000 km) preporucio bi ti koliko toliko stedljivog benzinca. A vidi vraga, u tom segmentu je daleko najbolji Fiat, ko bi rekao.... Sad imas na akciji Grande Punta sa fakin dobrom opremom za lijepe pare, nazovi i provjeri... Ne znam da li se jos ugradjuju motori kojeg ja imam u Puntu II, 1.2 60 ks.....ide nelose a trosi dosta manje od dosta skupljeg volkwagenovog tdi-a...
Sto se tice servisa i rezervnih dijelova, Renault i Fiat ne idu u istu recenicu
Tonii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 08:14   #15
Problem sa turbinom su imali dci motori 2001 i 2002 godište, nakon toga ne.
Problem sa pumpom goriva, si imali od 2001 do 2005 godište. Dci 100 Ks nije imao takvih problema (barem neznam da je nekom riknula).
U III koliko znam nije bilo problema sa pumpom. Vani na zapadu nije bilo problema sa pumpama (valjda bolje gorivo ili bolji primjerici pumpe).
__________________
Be present, it's a gift.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 10:38   #16
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 10:59   #17
Quote:
Tonii kaže: Pogledaj post
ovako.....
Posto je vecinom gradska voznja u pitanju par KS vise manje nije greda...(pogle zakon o brzini u naselju)...
1.5 dci u renaulta bi bio dobar da nema jednu manu, a ta mana je uzasna, ma drugim rijecima katastrofa....problem sa turbinom, kako sto je kolega cdrw-lightscribe napomenuo
Posto ne prelazis preko 20 000 km godisnje (sto je neki ajmo rec minimum za dizela, iako po ovim sadasnjim cijenama goriva bi trebala prelazit bar 30 000 km) preporucio bi ti koliko toliko stedljivog benzinca. A vidi vraga, u tom segmentu je daleko najbolji Fiat, ko bi rekao.... Sad imas na akciji Grande Punta sa fakin dobrom opremom za lijepe pare, nazovi i provjeri... Ne znam da li se jos ugradjuju motori kojeg ja imam u Puntu II, 1.2 60 ks.....ide nelose a trosi dosta manje od dosta skupljeg volkwagenovog tdi-a...
Sto se tice servisa i rezervnih dijelova, Renault i Fiat ne idu u istu recenicu
Ne trkeljaj gluposti. 1.5 dCi nema nikakvih problema s turbinom. Radilo se o visokotlačnoj pumpi za gorivo Delphi, ali u novom Cliu taj se problem nije pojavio, otklonjen je. Stoga, kupi Clia, kakav Fiat.
@Purger@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 14:23   #18
Kupila. Renault Clio 1.5dCi/85KS RipCurl. http://cliobyripcurl.renault.hr/

Sad se naoružat strpljenjem i

Fala svima na savjetima u svezi glede diesel motora - valjda me neće razočarati. Reče mi frend "sve 5, samo pazi di tankaš, izbjegavaj INU u širokom luku", a i u salonu mi potvrdili da i oni tankaju diesel samo na OMV i Tifonu... e sad, odnedavno INA i Tifon imaju istog vlasnika, pa...
Ajd, valjda se Tif neće prilagodit INA standardima...

Uh, jedva čekam...
moonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 14:33   #19
Quote:
marconi kaže: Pogledaj post
ako je gradska vožnja, defintivno dizela
stari mi ima megana 1.5dci/105ks i auto fakat ko da ide na zrak. otvorena cesta 4-4.5l, po gradu ne prelazi 6...a ide jako fino s obzirom na snagu/veličinu auta
Inače, just for the record, zadnjih par dana vozim Megane 1.6 16v/105KS od starog i baš sam namjestila putno računalo da vidim koliko će trošit po gradu... u vrijeme rush-hour gužvi (tad i ja bauljam po gradu ) troši nevjerojatnih 13L/100km .
Baš me zanima koliko će u istim uvjetima trošit Klinjo...
moonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 14:41   #20
Volio bih da to istrazis malo... trenutno sam i sam u kupnji auta i od toliko opcija se totalka zgubil. Koliko sam lud vidi se po tome da mi je u izbor dosla i fiat panda 4x4
Clio III, Fiesta, Grande Punto... kaj uzet? Grrrr...
kilkenny is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.