Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2010., 13:55   #81
Dancing queen, samo kratko: navikavaj ga postepeno na sve situacije. Moja kujica je vrlo odgojena, poslušna, vodim je svuda, čak i putuje s nama, a uvijek je bila plašljivko. Ne forsiraj, samo budi cool i ne izbjegavaj "ajme, kako ću s njim" situacije. Što više na livade s drugim psima, što više u šetnje gradom (buka, promet itd), što više upoznavanja sa drugima. Ne izbjegavaj to, već polako kreni u sve ono što njega plaši. Skuži što pali kod njega, jeli to neko fino meso, komadić šunke, poslastica, igračka koja nije uvijek na raspolaganju-nosi to uvijek sa sobom i pohvali ga kada se pristojno ponaša.

I pomiri se s njegovim karakterom. IZNIMNO će biti privržen pas vama. Ni moja ne voli nepoznate, neće im se odmah maziti, treba joj barem 3-4 susreta prije nego nekog "počasti" svojim prijateljstvom. A onda takvo prijateljstvo traje zauvijek.

Ovo da se boji drugih pasa, može biti povezano s napadom. Moj stariji pas je preživio težak napad i ima traume od toga. Psima koji su slični onome koji ga je napao, neće ni blizu. Ne forsiram ga, ali ga ni ne tješim ni čuvam. Jednostavno prođemo, cool i polako, ne paničarimo ni ja ni on, a on se podruži s onima koji mu se sviđaju.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 23:53   #82
Hvala vam svima na odgovorima!
Pa,mogla bi reci u zadnjih tjedan dana dosta se promijenio
Ignorirala sam kada se boji i nekako kao da je malo smireniji.
Za nagrade mi je jedino malo teze jer u javnosti ne zeli uopce jesti,da mu dam najfiniji komadic mesa nebi mu ni primirisao.A da smo doma nestao bi u tren oka. A igracke ne sljivi ni 5 posto osim novina koje uredno ocerupa do najsitnijih komadica. Ali vidim da reagira kada mu kazem bravo i pomazim ga.
Nekim psima je poceo prilaziti,najcesce su to zenke ili mala luda stenad,ali kad se setamo ili ne vidimo niti jednog psa ili su neki koje vlasnici drze na uzicama i nedo bog da se ponjufaju .
Samnom je jos opusteniji,vise se igra samnom,izvali se na leda i pomalo kao da ce me grickati ali ne zagricne i tako... Idemo prema boljem
Strah jos postoji,ali u puno manjoj mjeri
daancing queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 01:27   #83
Strahovi i fobije kod pasa

Nisam uspjela pronaći sličnu temu na tražilici.

Kakve strahove imaju vaši ljubimci ?

Moj se više od grmljavine jako prepadne kad nam izbaci sklopka od struje illi kad nestane struje...čak i po danu.
Boji se kad tresem vreću od smeća priej nego je stavljam u kantu

Boji se otvorenog i zatvorenog kišobrana naročito onog koji se automatski otvara..što se mene tiče kad imam kišobran ne treba mi "davilica"

Ne voli zvuk kiše, pljuska..stalno traži gdje bi se zavukao, mrzi grmljavinu i sav se trese kad grmi i petarde su mu živa muka..što mi je sasvim shvatljivo.

Ono što mi je sasvim neshvatljivo je bježanje od vlastitog izmeta

Mnogi psi "zatrpavaju "stražnjim nogama, moj čim zadnji komad ispuzne van bježi odmah par metara kao da hoće reći "niej to moje, nije"

I ponekad se, iz čista mira lagano trese, kao da nešto predosjeća a mi nemamo pojma što

Ne voli mocco za pranje poda, ne voli metlu a usisivač mrzi ..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 02:19   #84
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Nisam uspjela pronaći sličnu temu na tražilici.

Kakve strahove imaju vaši ljubimci ?

Moj se više od grmljavine jako prepadne kad nam izbaci sklopka od struje illi kad nestane struje...čak i po danu.
Boji se kad tresem vreću od smeća priej nego je stavljam u kantu

Boji se otvorenog i zatvorenog kišobrana naročito onog koji se automatski otvara..što se mene tiče kad imam kišobran ne treba mi "davilica"

Ne voli zvuk kiše, pljuska..stalno traži gdje bi se zavukao, mrzi grmljavinu i sav se trese kad grmi i petarde su mu živa muka..što mi je sasvim shvatljivo.

Ono što mi je sasvim neshvatljivo je bježanje od vlastitog izmeta

Mnogi psi "zatrpavaju "stražnjim nogama, moj čim zadnji komad ispuzne van bježi odmah par metara kao da hoće reći "niej to moje, nije"

I ponekad se, iz čista mira lagano trese, kao da nešto predosjeća a mi nemamo pojma što

Ne voli mocco za pranje poda, ne voli metlu a usisivač mrzi ..
moj rot se isto tak boji nekih stvari, neki dan unio u sobu onu glupost ab-roller (jel kakti pripremam se za ljeto) kad je ovaj konj poceo na to lajat, pa sve se priblizava pa ustukne, zbrise natrag i pocne opet lajat i rezat.ko ce znat sta mu je. nekad pone na neko drvo bezveze lajat

ovo sa izmetom moj kad ispusi g. pocne ko budala bjezat ko da mu neko feferon turio u paksu

nemoram ni napominjat kak se boji petardi pogotovo za novu godinu, nemre se cijeli zavuc pod krevet, pa samo gurne glavu, i nemres ga izvuc nema sanse
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 08:11   #85
Sita se boji samo usisavača. I to ga zaobilazi u širokom luku, radio ili ne radio. Kad sam prvi put dohvatila usisavač, samo se sakrila ispod pisaćeg stola. Kako je znala da je u pitanju usisavač, nemam pojma.

Doduše, primijetila sam i da s nepovjerenjem gleda na male kućanske aparate. Dok nešto miksam na radnom pultu, a ona sjedi sa strane i meni iza leđa - mislim, jasno je da mora provjeravati sve što radim, sve je OK, ali ako se okrenem prema njoj dok mikser radi, odmah ustukne. Pretpostavljam da se neki idiot zabavljao time da je kao malu plaši zujanjem mlinaca za kavu, miksera, usisavača i tako to.

Inače je ništa posebno ne plaši. Baš u smislu pravog straha. Zna se trznuti na neke neočekivane zvukove, recimo, ako netko naglo spusti roletu na kući kraj koje prolazimo, ali se samo trzne, a poslije kao da ništa nije bilo.

Najuplašenija izgleda u susretu s drugim psima, i to što su manji, kao da više cvika. Najozbiljnije se sva skupi u sebe, u nastojanju da postigne veličinu za Gucci torbicu, premda bi to, kako god okreneš, trebao ipak biti Vuittonov kofer, po mogućnosti na kotačićima, rep zavuče među noge, ali samo napola - tako da ipak može njime mahati pa obilazi oku novog psa ili pasa procjenjujući njihov stav prema njoj. Kad se u prve tri sekunde ništa ne dogodi, a ne znam zašto bi se i dogodilo, počne juriti za njima i pozivati ih na igru. Na kraju postane toliko dosadna da svi jedva čekaju da je se riješe.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 09:34   #86
moj se jadnik isto svega boji,posebno petarda,grmljavine,vec kad cuje da kisa jako pada trest pocne jel zna da ce grmit.kad netko vice,kao npr.nas luđak od susjeda koji kolje zenu svaki drugi dan,cim cuje njegov glas trese ko siba.mali bojezljivac
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 10:29   #87
Sjetila sam još nečega kod Site, maločas dok sam nešto prčkala po vrtu. Ne voli šmrk za polijevanje.

Nego, mislim da će tema biti smislenija i slikovitija ako svatko napiše kakvog psa ima - pasminu ako je rasni, mješavinu ako zna kojih pasmina ili veličinu ako je križanac nepoznate loze (to su oni junaci koji se na krjau romana otkrivaju kao kraljevići i štatijaznam).

Dakle, za Pimpinellu znam da ima lagotta romagnola, ja imam mješanku labradorice i zlatnog retrivera (Sita Herself), a ostali neka dodaju podatke.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 10:44   #88
Moja se rotica skoro ničeg ne boji. Mogu je fenirati, usisavati... kad grmi, sve 5. Petarde i vatromet moraju biti stvarno jako jako blizu i intenzivni da bi se ona povukla negdje na skrovito mjesto inače ovako kad smo na otvorenom ništa. Mrzi zvuk zveckanja lanca i od toga bježi.

Seronja (pekić x koker valjda) je šupčina samo takva. Ali se pravi frajer pa se sav napuhne i obično laje ili pobjegne glavom bez obzira na razne gluposti. Pucnjava ako je daleko - nema beda, ako je jako blizu uznemiri se i skriva pod stol ili gura k nama pod noge ako smo na kauču. Nije da paničari. Usisaču se elegantno miče, a feniram ga bez pol frke. Ima tak još nekih sitnica ali ne bi rela da su to fobije, više nelagoda nekakva.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 10:52   #89
ja imam bernskog i taj se nekad boji i svoje sjene
grmljavina ,kiša,vjetar,munje,o petardama da i ne govorim,općenito većine nekih zvukova,on jadan ne zna di bi se sakrio,neki dan je počelo dosta puhat,ali je bilo ful sunčano a on sav izbezumljen gleda kak se trava njiše i umire od straha,valjda je mislio da je sljedeće kiša i grmljavina.
inače kad smo doma ako padne samo kap kiše on je gotov,al prascu kiša u šetnji ne smeta!!!
usisavač,ajme majko,di ću se sakriti!boji se pasa koji laju,iako ih je većina deset puta manja od njega,pa mi bude smješno kad sretnemo nekog sa malim psom u šetnji koji uredno kad nas vidi diže svog na ruke(to mi nikako nije jasno,jer to rade i neki koje često sretnemo)a moj se više boji njegovog nego obrnuto
e da da ne zaboravim,voda nam je isto užas ,guma vani i kupanje,ko da ga vodiš na klanje!!!!
moj plašljivko
đurđa 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 11:50   #90
moj mali dzukac ( dijete ljubavi snaucera i neceg cupavog ) se niceg pod milim bogom ne boji.

petarde su mu nes ko buka od televizora. ak bas pukne kraj njega, digne glavu i kak se nis ne desava, nastavi dalje svojim poslom. da napomenem da imamo i ducan pirotehnicke opreme 100 m od prozora, pa to bude raj. mene zivcira, njega ne

grmljavina, nula bodova.... to ne registrira, desi se da kad stize nevrijeme, odem ga prije malo prosetat jer ne znam koliko bi moglo potrajat... zadnji puta je sastavilo nebo i zemlju, ja se usrala skoro, a on njusi, zapisava i mase repicem... jos je sokiran sto idemo doma... a meni neugodno pod vani drvecem

usisavac.... doslovno kak je Smartie rekla : elegantno se mice... ja usisavam, krkan lezi i ne mice se dok ne dodjem do njega, kad sam na 20 cm od njega, makne se u drugi kut... ne boji se, al vidim da se ne zeli druziti

voda ) ne boji se... al da odusevljeno potrci u more cim vidi plazu, a-a. stavis ga u more, on pliva prema obali, moze sjedit u plicaku, namakat cape, al da ce sam od sebe pojurit u vodu, no-way. kupanje u kadi, stoji ko drvo i dize poslusno sape po redu, prva druga , treca, zadnja..... nema odusevljenja, on odstoji svoje i sve 5
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 12:22   #91
mi se ničega ne bojimo!

Mješanka dva terijera, JRT i nekog............ničega, ama baš ničega se ne boji. Ni grmljavine, ni usisavača, ni pasa, ni auta, petardi, nekih mašina, fena i slično..................dapače močo i usisivač su znak za akciju, trčanje po stanu i narodno veselje......
Mislim da se sve te stvari nje boje.....
*Lotta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 14:34   #92
Veterinari - svih boja, denominacija i dezena, mladi, stari, zgodni, ružni, dosadni, veseli. Ne znam kojim senzorom na osobi sasvim nevina izgleda očitaju kakva im diploma stoji doma u vitrini.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 15:49   #93
boji se automobila, klinaca na skejtovima, bicikala i svega što je glasno kada smo vani. nekad mi zna ići na živce jer se taman malo unormali a onda se počne bacati i trgati sa lajne kao da ima žeravicu oko vrata nikako je riještiti te fobije. već me je dvaput skoro srušila jer mi se u strahu bacila u koljena svinja
__________________
Karton Macht Frei. by Tyndall ©
MyPoison is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 16:01   #94
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Veterinari - svih boja, denominacija i dezena, mladi, stari, zgodni, ružni, dosadni, veseli. Ne znam kojim senzorom na osobi sasvim nevina izgleda očitaju kakva im diploma stoji doma u vitrini.


Od 4 pasa, jedino se Laska (slijepa križanka uopće ne znam čega, vjerojatno šišmiša i bullterijera ) boji zvuka istresanja krpe ili vreće. Odmah se sva ušmrklji, spuzne u onaj grozni ščućureni položaj prebijenog šteneta ... no to nije čudno s obzirom da je bila kod zlostavljača.

Čupavi (hrvatić) se ponekad preplaši grmljavine ako baš jako lupa ali kad primijenim smirujuće signale smiri se.

Mogu ga usisavat, kupat, fenirat ... na sve to je reakcija k'o da je drogiran - nula
.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 16:45   #95
Moja se ne boji uobičajenih stvari i pojava kao što su petarde, grmljavina, usisavač itd... ništa, nula bodova. Totalna hrabrost po tom pitanju.

Kad je bila mala, znala je bit sumnjičava prema strašnim stvarima u šetnji, kao što je vreća koju vjetar nosi, snjegović...pa je lajala na to, onako čisto iz upozorenja..

Ali ono čeg se fakat boji... Mrzi ih iz dna duše... KAPUTIĆ, i prije dok je imala ormicu. Ne može ih očima vidjet! Ormica je uglavnom izbačena iz upotrebe. Ali kaputić, nekad joj ga fakat moram obuć kad je usrano vrijeme...
Napominjem da nikad nije doživjela nikakve traume s tim, ni ništa takvoga... Ali eto, takva mržnja, da čim otvorim taj ormar, zapegla rep i briši se sakrit!

Da naravno i veterinar joj je noćna mora. Toliko ga se boji da joj može napravit što god hoće, a ona ukipljena ne miče se od straha.

OK veterinar, to mi je jasno... Ali ovo dvoje, ormica i kaputić-fakat ne kužim

Napominjem da je to jedna straaašna zvijer od 10 godina i 6 kg, pekinezerica
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 18:25   #96
Ja ne razumijem kod Ota strah nestanka struje ...ono..kog vraga bi to njemu trebalo smetati. Meni smeta naravno a što njemu ??
Izbaci sklopka a on dojuri do mojih nogu i sav se trese..
I govno..bježi od vlastitog izmeta i to brzzzzzoooooo

Razumijem sve ostale strahove, buka, šuškanje kesama..kišobrane to su neki monstrumi, grmljavina i petarde su mi sasvim razumljive kod svih pasa..posebno vibracije grmljavine..ali zašto KIŠA..šuškanje i padanje kiše on se hoće zavuči pod noge..
Svašta...
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 18:57   #97
Meni je kaputić u slučaju Emme_86 poznat slučaj, ako već i nije jasan. Lakiju - smrzljivom mješancu koji je umro od epilepsije prije desetak godina - bila sam napravila kaputić od futranog skaja. Em nepromočivo, em toplo. Prvih je tjedan dana hodao u tome ukočeno kao da je paraliziran. Strogo uz nogu. Već su se ostali vlasnici pasa počeli raspitivati za "tajnu" kaputića - ako je u tome štos, ajmo svi stavit kaputiće. Nije dugo trajalo: frajer je skužio da i s kaputićem može divljati, a glavna je fora bila kad se s kaputićem zakvačio za nekakav grm i ostao visiti na njemu. I tako je kaputić-dresura neslavno propala.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 19:05   #98
Mala se beštija dolaskom kod nas bojala lajne, ogrlice, stepenica, lifta...

pa auta, grma tratinčica u mraku, kante na stazi

istovremeno je bila mrtva hladna na grmljavinu i slične zvukove

i bila nam je zabavna

s vremenom se naviknula na sve gore navedeno i sve je bilo u redu dok Faca nije uginuo

nakon toga (valjda je izgubila osjećaj sigurnosti i zaštitnika) kad krene grmljavina ili petarde panično se boji, trese, cvili

prvo smo ignorirali, nastavili se normalno ponašati, pa smo smirivali, pa čak i pokušali s dosta... ma kakvi, ništa nije pomoglo

sad smo, s početkom petardi, ponovno u dilemi što napraviti i kako to riješiti
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 19:12   #99
ne znam ni ja kako to riješiti
petarde su zapravo najgore..mi smo u stambenom kvartu visokokatnica ali živimo u prizemlju s vrtom..zgrade nas okružuju
možete misliti kako izgleda kad petarde počnu padati sa svih manje više katova dole u dvorište gdje gleda naš vrt, a posebno kad grunu one velike, takozvane garbure/homemade izvedba

pas ne cvili ali umire, rep je pod dupetom savijen, uši spuštene smotan je kao perec, zavlači se u najudaljeniji dio stana i trese se a kao da nikoga ne vidi oko sebe, sasvim izbezumljen.
čak sam razmišljala o vati u ušima, ali ne može hodati danima sa vatom u ušima...

a izlazak u šetnju je trauma za sebe..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 07:06   #100
Postoji trening mirnoće na pucanj.

Povežite se s nekim lovačkim društvom i objasnite svoj problem, vjerojatno će vas vrlo rado primiti na trening.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.