Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2007., 08:14   #41
s time se i ja mucim vec dva mjeseca i jos nije posve proslo. ne znam sto da ti savjetujem ali svaku lijecnicku terapiju provedi do kraja a ako ti se stanje ne sredi trazi uputnicu za pulmologa. sretno.
p.s. meni je od svih sirupa za kasalj najvise pomogao sirup od islandskog lisaja.
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 13:25   #42
bro

imate apetita??
škorpion 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 17:12   #43
bok,mrpink!ako imas predispoziciju da obolis od toga tada ti nikakvi ljekovi nece pomoci..to je stvar koja se mora drzat pod kontrolom..ovo sve govorim jer od 97 bolujem od bronhijalne astme...cuvati se ne mozes neznam kako..nitko ne moze zivjet pod staklenim zvonom..neznam dali pusis ako pusis ostavi se toga sto prije jer to nikako ne ide zajedno.ja imam pumpicu al je koristim samo nekoilo puta godisnje kad se mjenjaju godisnja doba uhvati me nenormalni kasalj koji me gusi inace nikad ne ostajem potpuno bez zraka.ezop je dala dobar prijedlog..ukoliko ces imati dalje problema s tim tada ces morat pulmologu.mozda i na spirometriju..jooooj nadam se da te nisam prepala..sretno..mozda vise nikad ne dobijes bronhitis
elypsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 23:13   #44
evo ovako ovo mi je prvi put da iimam bronhitis i ne pušim pa sad neznam.
mrpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 00:13   #45
Baš sam budala stara mi je prije 3 dana ponudila da idem na čok-čok i na specijalistički pregled i to da ne čekam u redu pošto je i ona doktorica i mogo sam doć bez problema no ja budala bojim se čok-čoka pošto imam devijaciju i nikad mi nije bilo jasno kako mi mogu ugurat dva ogromna štapića u nos usto još i svrbi prokleta alergija!!!
mrpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 21:42   #46
Bronhitis

evo vec skoro 3 tj me pere prehlafa i bronhitis non stop kasljanje i iskasljavanje promjenila vec 3 antibiotika i nista
tko zna kako si pomoc da prode???
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 21:52   #47
Ima li itko u tvojoj obitelji astmu? Ili atopijski dermatitis?
Da li si alergicna na polen i/ili prasinu? Pusis?

Sto kaze tvoj dr? Astma? Postnazalni iscjedak zbog upale sinusa? Kronicna opstruktivna bolest?
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 22:18   #48
MA nema niotko nista kaze da je prehlada koja je prosla u bronhitis znam da mi je imunitet na 0 zbog kortikosteroida zbog autoimune bolesti al sad jos i ovo.........nikak da prinode ima kakva prirodan nacin med kapsule ???
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 23:48   #49
nisu ti pomogli antibiotici jer se bronhitis ne liječi antibioticima. znači da imaš osjetljivo bronhalno stablo i oštećenje nakon viroza dulje traje. Izbjegavaj hladan, suh zrak, uzimaj dosta tekućine, nekima pomaže med, sirupi za iskašljavanje...osobno sam našao odličan sirup od majčine dušice, samo se ne sjećam proizvođača.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 12:47   #50
Quote:
Khan kaže: Pogledaj post
nisu ti pomogli antibiotici jer se bronhitis ne liječi antibioticima. znači da imaš osjetljivo bronhalno stablo i oštećenje nakon viroza dulje traje. Izbjegavaj hladan, suh zrak, uzimaj dosta tekućine, nekima pomaže med, sirupi za iskašljavanje...osobno sam našao odličan sirup od majčine dušice, samo se ne sjećam proizvođača.

a di mogu kupiti taj sirup od majcine dusice'??
kakav med cajeva i meda sam se naljevala i nista
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 16:26   #51
kolko traje taj bronhitis meni vec 3 tj i sa 2 razlicita antibiotika nista
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 23:32   #52
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
kolko traje taj bronhitis meni vec 3 tj i sa 2 razlicita antibiotika nista
upravo je to krivo. postoje jasne smjernice kada se daje kod bronhitisa antibiotik, a u tu skupinu ne spadas ti (pretpostavljam da imas 25 godina). 95% je uzrokovan virusima, dok i oni koji su superponirani bakterijama nisu (osim u slucaju krinicnih bolesnika) prikladni za lijecenje antibiotikom. studije su pokazale, da antibiotik skracuje trajanje bolesti samo 1-2 dana, dok su nuspojave vrlo cesce. daklem-"ne isplati" se, drugim rijecima. a ti si dobila 2 komada. hm, pozdravi onoga koji ti je to propisao.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 12:39   #53
pa dobro kakoonda prolazi ako ne s antibioticima cime ovo je vec strasno 3 tj neradimnista
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 12:48   #54
S obzirom da se borim sa bronhitičnom astmom praktički od rođenja,znam kako vam je svima.....
Lijeka nema,postoje samo preventive...nikakvi sirupi i antibiotici neće to izliječiti do kraja nego samo ublaziti....
Pošto sve to prolazim,mogu vam svima preporučiti da u proljeće odete u Mali Lošinj gdj ce vam se bronhiji reparirati(koliko je to moguće) i šećete tamo po borovim sumarcima....
Eto toliko od mene...
Ah da,,,probajte uzet žlicu meda pomiješano sa hrenom(smanjuje kasalj)

Poz
__________________
I tvoja jela su nejestiva sva,bez okusa, al žilava i neprobavljiva

Zadnje uređivanje cmicmi : 17.11.2007. at 13:30.
cmicmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 12:00   #55
dal je moguce da se ima stalna temperatura uz bronhitis tipa do 37,5?
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 12:48   #56
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
dal je moguce da se ima stalna temperatura uz bronhitis tipa do 37,5?
moguće ako su malo zahvaćena pluća,stoga brzo kod doktora i reć mu da je i temperatura prisutna
__________________
I tvoja jela su nejestiva sva,bez okusa, al žilava i neprobavljiva
cmicmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 17:38   #57
u apoteci. Pljosnata bočica, od tamnog stakla. Mislim da ju još imam kod kuće, pogledat ću.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 21:21   #58
kaj je to baz za bronhitis ? ajde please vidi
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 01:13   #59
Bronhitis?

Da li se ovo moze trajno izljeciti i kako?

Imam ga od malena s vremena na vrijeme a zadnje 2-3 godine malo ucestalije zbog cestih promjena klime.....Imam 19 godina......nisam nikad koristio nikakve lijekove......nisam sklon gripama i prehladama....mozda 2 put na godinu....medjutim ovo me iritira strasno psihicki....bio sam kad doktora i nista dao mi sirup stabililzovalo se stanje kaslja.....onda koristio ventolin 15-ak dana.....uradio testove na alergiju u krvi....svaki Negativan......Citao sam negdje da se to gubi oko 25 godine jer kao tada je covjek 100% zavrsio sa razvojem.....da cujem vasa iskustva
nemam_pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 07:52   #60
jesi li radio rtg pluca? kakav ti je bio nalaz?
zabrinut122333 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.