Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2006., 17:22   #1
Nadutost - povećana količina zraka u probavnom sustavu

ne znam, možda je već i bila ova tema, ali ko bi sad pretraživo cijeli forum (možda nekom drugom prilikom ).......ako je bila, molim vas da me usmjerite.....uglavnom, inače nemam problema sa kilažom, vitka sam i sve, ali imam trbuh kao trudnica......naravno, to nije stalno tako.....u jutro kad se probudim je ravan i ok, ali čim nešto pojedem ili popijem odmah se napuše (nekad više, nekad manje) i to me tak živcira - nikad ne znam šta mogu očekivati dok sam bila klinka i tinejđerica zbog toga čak nisam htjela ni jesti, ili u skroz malim količinama samo da mi se ne napuhne trbuh....i naravno, bila sam čačkalica sa trbuhom takvim kao da sam upravo progutala loptu.....stvarno me već to živcira......i sad mene zanima da li još netko ima takvih problema (il sam jedina kao što često mislim)? da li znate kako to spriječiti? jel neko uzimo kakve tablete, čajeve ili sl. i da je stvarno pomoglo??
-martina- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 17:22   #2
A što tvoj liječnik kaže na to?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 17:25   #3
pa nisam zapravo nikad ni bila kod liječnika u vezi toga......jednom me zapravo mama vodila kad sam još bila u osnovnoj, i sjećam se samo da sam išla na neakav ultrazvuk i da je bio neki bahati doktor koji je reko da je sve u redu i da ja takoreći izmišljam gluposti.....i poslo me doma i to je to.....
-martina- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 17:35   #4
pa,kolko ja znam,"trbuščić" nastaje najviše od proizvoda od bijelog brašna.
jel jedeš puno tijesta i bijelog kruha?
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 20:33   #5
Isti "problem". Prije mi je to smetalo, al' sad me bas boli briga za to, nek je napuhan ako i dalje izgleda tvrd kao stijena. Jedino mi je ravan ujutro kad mi je prazan zeludac, a cim nesto pojedem ili popijem casu vode odma se napuse. Da se zivit sa tim.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 17:35   #6
Quote:
-martina- kaže:
ne znam, možda je već i bila ova tema, ali ko bi sad pretraživo cijeli forum (možda nekom drugom prilikom ).......ako je bila, molim vas da me usmjerite.....uglavnom, inače nemam problema sa kilažom, vitka sam i sve, ali imam trbuh kao trudnica......naravno, to nije stalno tako.....u jutro kad se probudim je ravan i ok, ali čim nešto pojedem ili popijem odmah se napuše (nekad više, nekad manje) i to me tak živcira - nikad ne znam šta mogu očekivati dok sam bila klinka i tinejđerica zbog toga čak nisam htjela ni jesti, ili u skroz malim količinama samo da mi se ne napuhne trbuh....i naravno, bila sam čačkalica sa trbuhom takvim kao da sam upravo progutala loptu.....stvarno me već to živcira......i sad mene zanima da li još netko ima takvih problema (il sam jedina kao što često mislim)? da li znate kako to spriječiti? jel neko uzimo kakve tablete, čajeve ili sl. i da je stvarno pomoglo??

Kao da sam ja pisao ovaj post. Vjerojatno ne podnosiš laktozu, kao ja. Probaj izbjegavat mlijecne proizvode, sve di ima mlijeka, cokolade, sira.... jedno 10-ak dana i trebalo bi ti biti bolje. Meni je. Samo što ja ne mogu bez slatkog pa par dana ne jedem mlijecno a onda navalim ko sivonja
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 17:45   #7
Quote:
don Kacunko kaže:
Kao da sam ja pisao ovaj post. Vjerojatno ne podnosiš laktozu, kao ja. Probaj izbjegavat mlijecne proizvode, sve di ima mlijeka, cokolade, sira.... jedno 10-ak dana i trebalo bi ti biti bolje. Meni je. Samo što ja ne mogu bez slatkog pa par dana ne jedem mlijecno a onda navalim ko sivonja
pa jedi crnu čokoladu. malo je skuplja,al je puno finija i zdravija.
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 22:18   #8
vježbaj trbušnjake (sve). nema šanse da ti iskače nakon toga.
 
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 14:32   #9
Ja imam slican problem.
Evo vec 7-8 dana ne jedem vecinu karbohidrata, kruh, tjestaninu, rizu, krumpir ( sa izuzecima tu i tamo ali uglavnom malu malu mrvicu krumpira)
Isto tako jedem malcice ( 1/4 snite dnevno) njemackog kruha od sjemenki i razhe.
Ne pijem vocne sokove, ne jedem secer niti kolace, grickalice i slatkishe.
Masnocu jedem, mlijecne prozivode tu i tamo.. jaja isto jedem i jedem puno povrca.. s izuzetkom mahunarki.
Nisam izgubila nista kila ( samo oko 1 kg)a izgledam kao da sam 10 kila laksa, trbuh ravan.. misici zategnuti
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 18:56   #10
Quote:
creative kaže:
vježbaj trbušnjake (sve). nema šanse da ti iskače nakon toga.

Kako netko može lupati ovakve gluposti i ostati živ

Ta osoba nije debela i nema salo, nego joj je trbuh napuhan. Tako da joj nikakvi trbušnjaci tu nece pomoci. Barem je tako u mom slucaju
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 14:01   #11
@-martina- a jesi bila kod ginekologa?
::andariel:: is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 18:41   #12
Quote:
don Kacunko kaže:
Kako netko može lupati ovakve gluposti i ostati živ

Ta osoba nije debela i nema salo, nego joj je trbuh napuhan. Tako da joj nikakvi trbušnjaci tu nece pomoci. Barem je tako u mom slucaju
trbušnjacima se ne topi salo i to nije bio moj point. trbušnjacima se ojačaju trbušni mišići koji "stegnu" utrobu tak da ne ispada van.
inače, postoje i neke tablete koje zrak koji se stvori pretvara u pjenu,pa onda to putem crijeva izađe van. zaboravih kak se zovu, imaju nacrtanog slona.
 
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 22:08   #13
Ja isto imam dosta problema sa nadutosti. Inače, imam kandidu, napala mi je debelo crijevo koje je toliko oslabilo, da se ne može reći hoću li više ikada moći jesti "normalnu" hranu (pizza, njoki, tjestenina, zdenka sirić, nutella, čokolada, krafna, burek....) Ponekad me napada i vaginalno, ali ne više tako jako i tako često kao prije.
Ne jedem bijelo brašno i proizvode od bijelog brašna, ništa slatko (suho voće ponekad i samo po komad-dva), ništa od kravljeg mlijeka, samo ovčji ili kozji sir, sojino mlijeko, tofu, trebam izbjegavati pomidore, krompir, gljive, tikvice... ništa što ima kvasca u sebi.
Jedem integralne žitarice, rižine krekere, beskvasni kruh. Od mliječnog: sojino mlijeko, ovčji ili kozji sir i dimljeni tofu. Od povrća: mrkva, luk, poriluk, kupus, kelj, prokulice (jako me napuhnu), karfiol, brokula, kiseli kupus, kukuruz, grašak, sve vrste salata i radića. Ništa konzervirano. Ponekad malo koncentrata rajčice. Od mahunarki: slanutak, soja, azuki, leća. Od voća: ne smijem ništa što je jako slatko, uglavnom jabuka, breskva, koja marelica, koja smokva, kupina, trešnja, kruška, grožđe, šljiva. Od sjemenki: bučine, lanene, suncokretove, sezam. Od orašastih plodova: orah, lješnjak, badem, indijski oraščić ponekad. Od suhog voća, samo ponekad i to samo kad nemam nikakvih tegoba, što je rijetko: marelica, smokva, šljiva, datula. Ponekad malo rogača.
Od ribe: konzerve tune i skuše, od svježe ribe uglavnom lignje i oslić fileti (smrznuto), sardele, skuše. Od mesa: pileća i pureća prsa, tu i tamo malo nemasne svinjetine ili teletine. Pijem zamjenu za kavu, čajeve i vodu. Povremeno popijem koji voćni sok

Više mi ništa ne fali tako jako kao prije. Ali, voljela bih jesti sladoled. Palačinke. Sa nutelom. Može i sa marmeladom. Voljela bih vani popiti kavu. Svaki dan kad se vraćam sa posla vidim ljude u poznatoj riječkoj pizzeriji i guštam... Mislim si, blago njima, kakvo smeće trpaju u sebe, a ništa im nije

Jebi ga, tako je to
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 08:44   #14
trbuh-balon

je li tko napuhan? ali bas napuhan! kad pojede nesto da mu trbuh bude tvrd i okrugao i nemoze ga uvuc i onda mora lezat na leđima da splasne a ne splasne min 3 sata....ja bila u doktora i nemaju poojma! nista, sve normalno....a za one zlobne, nisam trudna....
ali osjecaj je ocajan...u zadnje se vrijeme i budim okrugla iako sam prospavala na leđima,,,nedajboze da sam bila malo nna boku sve bi se rasirilo...
isto se događa i kad mi je pun mjehur drob bude 85cm,,,a poslje mokrenja 62 ...mislm normalan...

i jos me ta napuhanost smeta jer me boli donji dio kicme koliko pritisce....
ako tko ISTA zna, moze pomoc, savjetovat,,,
preocajna sam...
mrnjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 09:33   #15
Lijepo kod ginekologa.
Pa kad i to obaviš, onda lijepo na ultrazvuk abdomena.
Pa tek kad ti i ginekolog i na ultrazvuku abdomena kažu da je sve OK - možeš mirno spavati.

Ne želim te tu plašiti i prepadati, ali i moj je trbuh bio ogroman i napuhan. Manje sam jela, ali je trbuh svejedno bio napuhan. Poznanici su već mislili da sam i trudna, a nisam bila.

Nakon ginekoloških pretraga, ultrazvuka i CT-a abdomena, završila sam hitno na operaciji. Imala sam ogroman miom na maternici.

Lijepo ti kod liječnika opće prakse i traži uputnicu za ultrazvuk abdomena. A otiđi i kod ginekologa. Od viška glava ne boli.
Makenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 09:44   #16
ultrazvuk abdomena je bio ok... ginekologa nisam posjetila ... uups.. kako ginekoloski prblemi utjecu na napuhanost? (ok,mesecnica mi je u q.cu ..... rijetka pojava)
al vidis meni splasne kad ne jedem hm...15 vise sati... i kad se popiskim
mrnjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 10:16   #17
Ajde onda lijepo još i kod ginekologa, pa da si skroz mirna.
Drago mi je da je ultrazvuk abdomena ok.
Makenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 12:08   #18
danke
mrnjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 22:35   #19
imam ja slicne probleme, ja se napusem prije spavanja. ujutro sam ravna ko daska.

zato mislim da nemam nikakvih "gostiju" u trbuhu, jer oni ne bi samo tako nestajali.

odlucila sam pocet pisat sto sam jela i pila, jer mislim da je meni to od hrane. (al ja toliko volem da cu radije bit napuhana nego nesto prestat jest ).

e, da, u zadnje vrijeme puno hodam i primijetila sam da mi to jako odgovara trbusnim misicima
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 23:28   #20
Svakako poslušaj savjete i isključi po život opasna stanja!
A možda je kandida?
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.