Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2017., 10:38   #721
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ja sam siguran da ne znaju svi svoja prava i obaveze.
Možeš im reći da prema odluci grada Zagreba pse smiju puštati bez lajne na ovim lokacijama:
11. na prostoru između Ulice Ivane Brlić-Mažuranić i Trga Ivana Kukuljevića,
13. na prostoru između Šoljanove ulice i Ulice Drage Gervaisa,
Hvala!
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:49   #722
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ja da smijem svog psa puštati s povodca, nosila bih sa sobom tu odluku. Bilo na mobitelu kao pdf, bilo isprintanu tu stranicu

Al, eto, ne smijem, pa nisam stranka u postupku


Nema šanse da ikoga učim onome što može sam naučiti sa dva klika na netu.

Uglavnom imam vrlo jednostavno ophođenje: ako me neko ljubazno priupita zašto mi je pas tu pušten, ljubazno odgovorim da je tu dopušteno i kažem gdje može provjeriti. Ljudi ne znaju i nije ih sramota pitati, na kulturan i civiliziran način.

Ako neka seljačina dođe i počne urlikat i prijetit se: nema boga da trošim svoj mir na takove spodobe. Nasmijem se i samo produljim. Tome ne vrijedi pokazivati da nije u pravu, jer ako nema osnove kulture sigurno ga ja neću učiti. Nisam stranka u postupku mama ga je to trebala naučiti.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:11   #723
Zna li netko gdje točno mogu naći propis prema kojem je zabranjeno držati pse na lancu u dvorištu? Takav propis je, ako se ne varam, donesen?

I je li itko od vas prijavio neki takav slučaj i kakav je bio postupak? Kome prijaviti? Ima li to uopće smisla tj. bude li li na neki način vlasniku tog psa „naređeno” da u svojem dvorištu pusti psa s lanca?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:30   #724
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
To mi je prvo palo na pamet, ali bismo pretjerano širili raspravu i otišlo bi sve kvragu.

Naime, poznavanje naših komunalaca i policije mi je bilo jasno kada su mi frendici htjeli opaliti kaznu što ima psa bez povodnika, a ona na psećoj livadi iza Braće Domany (rolleyez).

Koliko tek laici znaju prepoznati gdje psi imaju pravo biti pušteni, kad niti službene osobe pojma nemaju.

Da ne kažem da mi svako toliko neki proleter prigovori što imam puštenog psa na indundacijskom dijelu savskog nasipa. Da ne bi možda nosila Odluku sa sobom, pa pokazivala.
S obzirom na to da su jednom čovjeku komunalci naplatili kaznu jer mu je pas bio pušten na jugozapadnom dijelu parka na trgu Kralja Petra Krešimira IV gdje ih je dopušteno puštati, ja sa sobom nosim "odluku". Na jednoj strani je popis svih mjesta u Zagrebu, a na drugoj karta tog dijela grada s brojčanom oznakom te lokacije.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:42   #725
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
S obzirom na to da su jednom čovjeku komunalci naplatili kaznu jer mu je pas bio pušten na jugozapadnom dijelu parka na trgu Kralja Petra Krešimira IV gdje ih je dopušteno puštati, ja sa sobom nosim "odluku". Na jednoj strani je popis svih mjesta u Zagrebu, a na drugoj karta tog dijela grada s brojčanom oznakom te lokacije.
Razumijem, to je svakako jednostavnije.


Ja sam ove ipak htjela na sudu suociti s tim da ne znaju propis.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 19:59   #726
Quote:
TeenHunter kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ako sam pogrješio u aproksimaciji,ali sigurno više od 10 ljudi jednom mjesečno barem prolista ovaj podforum.Nek svaki ima jednu prijavu na dan,dok šeta svog ljubimca i to je već puno. No,ionako je besmisleno raspravljati o broju ljudi na podforumu.Lijep pozdrav!
Ja bi rado prijavila sve one koji pustaju pse da im se slobodno secu na nedozvoljenim lokacijama, ima ih ohoho! Ali, da me skuzi neki tako xy tip bi ja po nosu dobila plus, najcesce u setnji sa psom gledam njega i sve u vezi sa njim, nemam vremena i nije me briga za druge. U kvartu sam ozloglasena jer sam valjda jedini vlasnik koji ne samo da pazi gdje pusta psa nego i drugima ne dam mira dok ne skupe drek za svojim psima. I to mi je dosta


Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 08:20   #727
Super mi je kako neko misli da bi mu skakavac bija od velike pomoći da ga napadne Pit bull
Pogotovo mi je super kako misli da bi mu bija od velike pomoći da ga napadne pitbull kojem je vlasnik iskompleksirani celavac.
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 11:13   #728
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
U kvartu sam ozloglasena jer sam valjda jedini vlasnik koji ne samo da pazi gdje pusta psa nego i drugima ne dam mira dok ne skupe drek za svojim psima. I to mi je dosta
I ja se igram dežurnog komunalca. Nudim vrećice onima koji ne pokupe govance, uz primjedbu da su vjerojatno ostali bez njih. (Mo'š mislit'! ) Također zamolim vlasnike pasa da izvedu svoje ljubimce iz ograđenih dječjih parkića.

Stvar se svodi na to da zbog onih koji ne uvažavaju komunalne odluke možemo izgubiti neka prava Luna i ja u tandemu.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 17:20   #729
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ja bi rado prijavila sve one koji pustaju pse da im se slobodno secu na nedozvoljenim lokacijama, ima ih ohoho! Ali, da me skuzi neki tako xy tip bi ja po nosu dobila plus, najcesce u setnji sa psom gledam njega i sve u vezi sa njim, nemam vremena i nije me briga za druge. U kvartu sam ozloglasena jer sam valjda jedini vlasnik koji ne samo da pazi gdje pusta psa nego i drugima ne dam mira dok ne skupe drek za svojim psima. I to mi je dosta


Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Evo zar to nije žalosno? Da si u ovoj državi glup ako ne uzmeš mito,da si glup ako se držiš zakona..I još bi morao strahovat zbog toga što si pošten..

Nije ni mene briga za druge dok ne ugrožavaju mene,ali i moje je razmišljanje pogrešno

Gavun: to je smiješno jel? Što ti nema pomoći ako te napadne pitbull?
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 03:02   #730
Mene su izvrijedali kad sam ih izvjestila da pas zakonski mora biti na lajni (u mom parku, jel). I moje pse isto

Mozda da isprintam nekoliko primjeraka Odluke pa im putem samo dam
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 10:40   #731
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Mene su izvrijedali kad sam ih izvjestila da pas zakonski mora biti na lajni (u mom parku, jel). I moje pse isto
Ha jebiga, primitivci jedni, primitivci drugi, tolerancija potpuno izgubljena u našem društvu, svi samo natežu za svoja prava bez ikakvog osjećaja za društvo... Još nam je i dobro koliko su se takve stvari pogubile putem.

Quote:
Mozda da isprintam nekoliko primjeraka Odluke pa im putem samo dam

Ili možda da im samo pokažeš kartu: klik na članak s kartom
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 08:12   #732
Quote:
TeenHunter kaže: Pogledaj post
Evo zar to nije žalosno? Da si u ovoj državi glup ako ne uzmeš mito,da si glup ako se držiš zakona..I još bi morao strahovat zbog toga što si pošten..

Nije ni mene briga za druge dok ne ugrožavaju mene,ali i moje je razmišljanje pogrešno

Gavun: to je smiješno jel? Što ti nema pomoći ako te napadne pitbull?
Zašto misliš da bi te uopće napao pit bull?
Raspitaj se malo konkretnije o pasmini od poznavatelja pasmine, ne preko medija i nepoznavatelja iste.
Izuzetno su orijentirani na ljude, više šanse ima da će se pit bull ne složiti sa drugim psom, ali imaju ogromno povjerenje prema ljudima, uključujući strance.

I btw. primijetila sam da si spomenuo da neki čovjek pušta psa tamo gdje ti ideš po kvartu, ili ljudi puštaju pse, kako god... pa se bojiš što bi se moglo desiti.
Da se razumijemo, imam pse na povodniku i kupim za njima, tako da ne bi bilo.
Ali niti ne volim kad netko radi frku gdje je nema.
Ljudi puštaju pse gdje ne bi trebali to je istina, no srećem redovito u šetnjama puštene pse sa vlasnicima koji imaju te pse itekako pod kontrolom.
Pušten pas ne znači automatski da će te napasti.
Puno veće šanse su da ćeš imati problema sa puštenim psima ako i sam imaš psa.
Ako si čovjek bez psa, manje više nema problema, pogotovo u kvartu.
A da ne kažem Malešnica koju si spomenuo ako se ne varam, tamo sam često, redovito u tom kvartu šećem pse, i nikada nisam imala problema.

I da, vjeruj mi, ne bi ti obrana pomogla kod istreniranog belgijanera, njemačkog ovčara ili bilo koje druge radne pasmine, tako da okani se samo pit bullova, radije se malo raspitaj o pasminama, njihovim karakteristikama, razlikama od radnih pasmina i ostalih.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 08:27   #733
Da ga napadne labrador, ne bi bilo vajde od skakavca. To su budalaštine.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 10:51   #734
Nadam se da je (ne)efikasnost skakavca elaborirana.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 12:33   #735
Susjedov pas mi je naletio pod bicikl i izgrizo mi stene koje mu se skrilo ispod mene.Naravno da sam odreagiro, skocio sam i htio ga udariti batinom, splasio me se i pobjego k meni u dvoriste cvileci na sto sam se zatrco za njim i jednom ga uspio udarit (ne jako) i pobjego mi je. Sve su gledala susjedova djeca cij je pas. Nedugo kasnije mi dode susjed u dvoriste i napadne me da sam ja prebio njegova psa. Opako smo se posvadali. To se zbilo sve na cesti ispred nasih kuca. Znaci susijed ima neogradeno dvoriste i pas mu inace izletava na druge pse (s muzjacima se redovito potuce). A moje je stene musko na svoju nesrecu. Radi se o hrvatskom ovcaru. Stene mi je staro 2 i pol mjeseca Border collie. E sad mene zanima moze li on meni zakonski nesto jer sam mu udario psa? A napravio bi to svaki put u ovakvoj situaciji.
Frod is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:06   #736
Ne može.

U Mamića su pucali pa nikom ništa, di će tebe jer si udario psa koji te je napadao dok voziš bicikl.

Predlažem da komunalcima u svom mjestu prijaviš toga drugog vlasnika, koji ima neograđeno dvorište i psa van kontrole.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:36   #737
Hvala, ali komunalci kod nas nece pomoci selo je to i njih to nije briga. Dobit ce pismenu opomenu i to je to, samo da se oni ograde od odgovornosti. Znam to iz iskustva iz naseg kraja, jos nitko nije dobijo kaznu sto psi izletavaju na cestu i napadaju ljude a u mom selu je to cesto i prijavljuju ljudi i nikom nist i dalje sve po starom. A biciklom proci kroz selo je lutrija. Ma briga mene za prijavu iskreno, necu si time uzimati vrijeme. Ja sam svoj problem s tim psom rijesio sam, taj se vise nece usuditi izletiti na mene. Samo me zanimalo mogu li ja biti kaznjen zbog udaranja psa. Znaci nemogu. A stvarno volim zivotinje i nije mi zelja tuci ih al neke su stvari van kontrole. Isti je taj susjedov pas kod mene u dvoristu znao provesti citave dane i bilo je sve u redu i nikad ga iz cista mira nebi takno, dapace dok mi nije radio probleme nije mi ni smeto. Medutim stiglo je stene,a on pse ne podnosi. A susjeda mene sad predstavlja kao nasilnika po okolici i izvrce pricu, vise mi to smeta sto nevidi svoju krivicu, nego eto ja sam monstrum, a da si psa drze pod kontrolom do toga nebi doslo.
Frod is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:58   #738
Samo usput, istrčavaš li ti to dvoipol mjesečno štene uz bicikl ili sam ja nešto krivo shvatila?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 15:08   #739
Da, ali to nije istrcavanje vec sam tjero ovce na pasnjak udaljen 300 metara. A stene treniram za rad s ovcama. Vec sam napiso radi se o border colliu. I za tjedan dana se naviko da ovce nemogu ici nigdje a da neide i on.
Frod is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 15:27   #740
Quote:
Frod kaže: Pogledaj post
Da, ali to nije istrcavanje vec sam tjero ovce na pasnjak udaljen 300 metara. A stene treniram za rad s ovcama. Vec sam napiso radi se o border colliu. I za tjedan dana se naviko da ovce nemogu ici nigdje a da neide i on.
Okej, krivo sam se izrazila - ti voziš bicikl, a štene trči uz tebe?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.