Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2017., 16:12   #81
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
A kad smo na temi: Corduroy, da li je veterinarski uopće potrebno cijepiti psa svake godine protiv bjesnoće, odnosno da li cjepivo stvara dulju rezistenciju od samo 12 mj? Znam da postoji zakonska obveza cijepljenja svake godine, ali pitam za veterinarsku stranu.

Isto i za zarazne: je li nužno potrebno cijepiti svake godine?
Za bjesnoću ćemo se za sad držati zakona. Moram priznati da sam rastegnut na sto strana i nisam tražio koliko koje cijepivo, od dostupnih protiv bjesnoće, održava imunost. Ponekad ne stignem ni spavati. No to opet nije teško provjeriti putem titra

Zarazne, ako je pas procijepljen kao štene i kasnije nadocijepljen ne moraš svake godine. bilo je govora i linkova o nekakvih sedam godina držanja imuniteta, ali to mi zvuči naaategnuto.
Za sad se držim svake druge
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 16:17   #82
Što se gornjeg slučaja tiče, još sam skeptičan.
Evo ljetos mi je uginulo štene taman u dobi kada se trebalo cijepiti, dobro ne meni vlasnicima
Uzrok, školski primjer invaginacije crijeva, razlog gliste
Obzirom da znate biti tvrdi, vlasnici nisu krivi, došao je takav
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 18:07   #83
Ovih sam dana u jednoj emisiji dr. Pola čula kako na pitanje vlasnika o potrebi cijepljenja odgovara da je najbolje vidjeti antitijela u krvi, pa po njima prosuditi kad opet cijepiti životinju. Pojma nisam imala da postoje ovakve mogućnosti.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 18:13   #84
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a sto su ti ljudi cekali do 4,5 mjeseca sa orvim cjepivom? - totalna neodgovornost vlasnika
Paaa, moja Kira je prvi put cijepljena i još starija. Udomljena je starija i tek onda cijepljena.

Nije nužno neodgovornost.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 18:17   #85
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Ajme užas.

Moja Kira se i inače cila umiri posli cijepljenja, i dosta spava..
moj se umiri i nakon samo vaganja, nekima je to uzbuđenje/stres sami odlazak i događaj pa zato spavaju, a ne posljedica cijepljenja


titar antitijela postoji već godinama i za neka putovanja je nužan (500 kn), ali zakonski svejedno se par mora cijepiti svake godine

koliko cjepivo "drži" je stvarno individualno jer ima slučajeva i kad redovito cijepljeni psi nemaju dovoljan titar.... zato nas još i drži naredba za svake godine... + dodati doma da se ponekad odgodi jer se pas ne može cijepiti, vlasncii zaborave i sl., a i masa uopće ne cijepi

oko zaraznih po istraživanjima je dovoljno svake 2-3 godine, ali ako je pas kao štene cijepljen 3 puta i obavezno sa godinu dana

ostaje cjepivo protiv leptospiroze čija zaštita traje 6 mjeseci, a nije da je nema i da nije opasna....
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 18:19   #86
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
moj se umiri i nakon samo vaganja, nekima je to uzbuđenje/stres sami odlazak i događaj pa zato spavaju, a ne posljedica cijepljenja
Ziher cjepivo, jer ne ide kod veta - doma ju cijepi.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 18:24   #87
Meni se hrpa vlasnika pasa i dalje cudi kad cuju da cijepim protiv zaraznih bolesti, vecina uglavnom prakticira godisnje protiv bjesnoce...Ja sam vecinom cijepio istovremeno ali poceti cu i ja raditi razmak...

Sent from my SM-A500F using Tapatalk
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:51   #88
kroz koju instituciju država reagira spram vlasnika psa ako istoga ne cijepi protiv bjesnoće u tekućoj godini?
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:58   #89
Istovremeno cijepljenje - nuspojave

Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ovih sam dana u jednoj emisiji dr. Pola čula kako na pitanje vlasnika o potrebi cijepljenja odgovara da je najbolje vidjeti antitijela u krvi, pa po njima prosuditi kad opet cijepiti životinju. Pojma nisam imala da postoje ovakve mogućnosti.


Samo sto te za bjesnocu zakon obvezuje jednom godisnje. A titar test se vrlo cesto spominje u temama.

Prosle godine smo preskocili zarazne dok moj veterinar podrzava teoriju kako su svakogodisnje zarazne bitnije od bjesnoce (da nema zakonske obveze).

Nego nacuo glasine da bi od sljedece godine i mi mogli na 2 ili 3 godine razmaka za bjesnocu kao zapadniji Europljani?

Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Paaa, moja Kira je prvi put cijepljena i još starija. Udomljena je starija i tek onda cijepljena.



Nije nužno neodgovornost.

Ako uzmes psa iz legla s preporicena dva i pol mjeseca te cjepis po preporucenom kalendaru ne mozes nikako odraditi bjesnocu prije cetvrtog mjeseca.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 20:04   #90
Hajde da mi je barem u nečem Luna supermenka.

Nikada ne pokazuje nikakvu reakciju na cjepivo (kuckam u drvo, da ne ureknem). Čim izađemo iz ordinacije ona veselo trčkara prema kući (dva tri km), ubičajeno skrećući lijevo desno gurajući nos gdje treba i ne treba. Nisam zapazila nikakvu promjenu ponašanja, kretanju ili teku ni na dan cijepljenja, ni poslije.

Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Samo sto te za bjesnocu zakon obvezuje jednom godisnje. A titar test se vrlo cesto spominje u temama.
Naravno da znam što su mi zakonske obaveze. Pitam za određivanje titra na zarazne, budući da mi ovu mogućnost veterinari nikada nisu spomenuli, a ne mogu se sjetiti da sam ovdje vidjela da je netko spomenuo da na ovakav način određuje li je došlo vrijeme za cijepoljenje. Voljela bih znati koliko dođe ovakva pretraga.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 20:56   #91
Meni se nešto čini da je test za titar (bjasnoća) oko 500kn. Možda je kod nas skuplji zato što šalju krv za Zagreb.
Ako nisam nešto pobrkala. Spominjali su da će titar trebati za prelazak granice, a ne treba skoro ni putovnica.
-----

Ako sam dobro shvatila Corduroy zarazne bi se mogle cijepiti svake druge godine??
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 21:36   #92
I u Zagrebu je oko 450, bar je bio prije 3godine kad smo ga radili. Tko je spominjao da ce biti potreban za prelazak granice? Koliko sam upucena, jedino je potreban psima koji prelaze granicu sa Srbijom, odnosno u povratku u Eu.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 22:23   #93
Hvala na informacijama što se ticalo cijene! No, nisam mislila na bjesnoću, već na zarazne bolesti.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 22:54   #94
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Hvala na informacijama što se ticalo cijene! No, nisam mislila na bjesnoću, već na zarazne bolesti.
Ne znam radi li se kod nas uopće titar na zarazne bolesti, ali evo jednog zanimljivog članka o tome. Kratki sadržaj: titar pokazuje prisutnost antitijela, ali ne i stanični imunitet.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 23:03   #95
Normalno, pa titar i radimo da pokažemo antitijela za specifičnu bolest.
Dotle mi nisu važni, recimo, fagociti
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 07:03   #96
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Normalno, pa titar i radimo da pokažemo antitijela za specifičnu bolest.
Dotle mi nisu važni, recimo, fagociti
Žena u članku objašnjava da titar može pokazivati kako antitijela nema, a da imunitet postoji.

Quote:
That’s because a titer only measures antibodies, not cell-mediated immunity, which is the real-world measure of protection. In fact, as I learned, pets can sometimes come up negative (unprotected) on the titers and still have plenty of perfectly protective, cell-mediated immunity.
Koliko je, prema tvojem znanju, to točno? I dalje govorimo o cjepivima protiv zaraznih bolesti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 08:49   #97
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
kroz koju instituciju država reagira spram vlasnika psa ako istoga ne cijepi protiv bjesnoće u tekućoj godini?
Mi smo imali situaciju da sam iz "Gradske ambulante" otisla u jednu drugu i tamo smo nadalje bili pacijenti i sve obavljali, pa su mi iz ove prve ambulante stalno slali opomene da pas nije cijepljen i da im se moram javiti u određenom vremenu jer cu inace platiti kaznu i pas ce o mom trosku ici 14 dana u karantenu.
Naravno, odnjeta im je knjizica cijepljenja 2 puta i opet nisu nista bili proveli te sam nakon 3 opomene jednostavno odustala i cekala da mi pokucaju na vrata. I naravno nakon nekoliko novih telefonskih poziva od njihove strane, jednog dana dosli su mi djelatnici ambulante pod prijetnjama da ce mi odvesti psa jer ga nisam 2 godine cijepila i bla bla- a onda je postalo gadno: zaprijetila sma im policijom zbog uznemiravanja i nisam im se imala vise ni volje opravdavati jer su totalno traljavi i receno im je da im je 2 puta donesena knjizica cijepljenja koju nisu proveli u svom sistemu i imena veterinara koji su trebali unjeti datume cijepljenja u svoj sistem a nisu to ucinili - cak im je bila donjeta i kopija knjizice cijepljenja/putovnice.

Poslije su me prestali maltretirati tako da ne znam tko kasnije i dal itko preuzima taj dio posla.

Jedino sto znam sigurno da brdo pasa jos uvijek niti se cijepi a nije niti cipirano na zalost.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 09:11   #98
Moje su sad stare cca. 5 i 7 godina i vetica je savjetovala cijepljenje protiv zaraza svaku drugu godinu.

Prijasnjih godina je uvijek razmak izmedju bjesnoce i zaraza bio oko mjesec dana. Ove godine (tj. prosle u rujnu) smo prvi put preskocili zaraze, na redu su na jesen.

Inace, tko ima e gradane, dolazi podsjetnik na cijepljenje pasa. Kod nas je jedan pas na muza pa je za nju dosao podsjetnik, a druga je na mene al ja nemam e gradane pa mi se nitko nije javio

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 11:16   #99
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Inace, tko ima e gradane, dolazi podsjetnik na cijepljenje pasa. Kod nas je jedan pas na muza pa je za nju dosao podsjetnik, a druga je na mene al ja nemam e gradane pa mi se nitko nije javio
Ja sam e-građanka, ali nisam dobila nikakvu obavijest za Sitku - njezin je datum 5. siječnja. Baš me zanima hoće li išta doći za Jucku - njezin je datum kraj sedmog mjeseca, ali sam ja prošle godine zeznula pa se cijepila početkom osmog. Nitko ništa niti je slao niti je pitao.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 12:24   #100
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Mi smo imali situaciju da sam iz "Gradske ambulante" otisla u jednu drugu i tamo smo nadalje bili pacijenti i sve obavljali, pa su mi iz ove prve ambulante stalno slali opomene da pas nije cijepljen i da im se moram javiti u određenom vremenu jer cu inace platiti kaznu i pas ce o mom trosku ici 14 dana u karantenu.
Naravno, odnjeta im je knjizica cijepljenja 2 puta i opet nisu nista bili proveli te sam nakon 3 opomene jednostavno odustala i cekala da mi pokucaju na vrata. I naravno nakon nekoliko novih telefonskih poziva od njihove strane, jednog dana dosli su mi djelatnici ambulante pod prijetnjama da ce mi odvesti psa jer ga nisam 2 godine cijepila i bla bla- a onda je postalo gadno: zaprijetila sma im policijom zbog uznemiravanja i nisam im se imala vise ni volje opravdavati jer su totalno traljavi i receno im je da im je 2 puta donesena knjizica cijepljenja koju nisu proveli u svom sistemu i imena veterinara koji su trebali unjeti datume cijepljenja u svoj sistem a nisu to ucinili - cak im je bila donjeta i kopija knjizice cijepljenja/putovnice.

Poslije su me prestali maltretirati tako da ne znam tko kasnije i dal itko preuzima taj dio posla.

Jedino sto znam sigurno da brdo pasa jos uvijek niti se cijepi a nije niti cipirano na zalost.
pitam iz razloga jer je susjedi kuja pobjegla prije mj dana...i sad ne zna šta da radi.

dali da prijavi vetu kod kojega je cijepila, ili....
girling is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.