Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2017., 10:06   #1401
Quote:
Njorac kaže: Pogledaj post
Pitanje...
Imam Dick noz iz serije Ergogrip. Sada bi ga tebalo štrajherom proci. U ponudi postoji onaj kao plosnati i onaj okrugli strajher. Kojeg kupiti te koji je namjenjen cemu jer doista o tome nemam nikakva poima. Unaprijed hvala.

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
Svejedno koji oblik samo gledaj da je dijamantni.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 10:17   #1402
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Svejedno koji oblik samo gledaj da je dijamantni.
Gledao sam bas njihove no na deklaraciji ne mogu vidjeti materijal...

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
__________________
https://youtu.be/f_RjlIPuqyc

Povuci bilo koji potez, sigurno češ pogriješiti. Citat iz crtića/igrice.
Njorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:55   #1403
Pozdrav ljudi. Pratim ovu temu recimo od početaka jer volim imati dobar i oštar nož u ruci kada nešto radim kući. E sad, dobar nož i spremnost izdvojiti novce za njega u određenom trenutku mi nije bilo u skladu sa željom ali stvari su se promijenile. I taman kao nešto ulovim znanja ovdje kad malo poslije opet skužim da sam ustvari dosta šupalj sa znanjem. Zato bih napisao nešto svog razmišljanja i postavio par pitanja, pa ako je tko od volje da me prosvijetli, bio bih zahvalan. Kako sam rekao, pratim od ranih početaka pa sam na preporuku nekih članova kupio John Lewis nož za odkoščivanje, Richardson od 16cm i Mehrzer Chef's 8''. Ima tu još nekih ali ništa što vrijedi spomenuti. Onda sam kupio wet stone 600/1500 i Richardsona sam krenuo oštriti. Rezultat i nije bio baš zadovoljavajući ali to pripisujem svom neznanju..treba prakse jednostavno, mota. Imam čelični štrajher i on mi dobro dođe za povremeno našiljiti alatke. E sada slijede pitanja.
Da li ima smisla ove noževe uopće brusiti na kamenu ili je za njih sasvim dovoljan štrajher..u tom slučaju plan je uzeti dijamantni štrajher. I da li je on zbilja toliko bolji od čeličnog?
Da li se isplati nabaviti nešto od Victor inox ili nešto slično, a da je kvaliteta noža i održavanje istog, osjetno kvalitetnije od ovoga što imam?
I zadnje, da li su japanci zbilja toliko bolji od ovih evropskih? Znam da je drugačija izrada, kut oštrice i način odražavanja, ali pitam za razinu amaterskog korištenja kod kuće, dakle priprema obroka za članove obitelji. Lp
chico locco is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:09   #1404
Quote:
chico locco kaže: Pogledaj post
pitam za razinu amaterskog korištenja kod kuće, dakle priprema obroka za članove obitelji. Lp
Nedavno sam kupio jedan od kvalitetnijih noževa (600 kn). Puknuo mi je u dršci i to je bio kraj za njega.
Kupio sam u Lidlu, santoku, šef kuhinje, i još neki. Noževi su teški, jeftini 100 kn po komadu i traju i traju. Dakle, toliko o onim kvalitetnijim noževima za kućnu upotrebu.
Imam i neki kamen za brušenje slično kao i kod tebe. Ide to, kao i kod tebe nije onako kako treba biti, ali je i jebena gnjavaža. Onda, sam kupio od dellmana oštrač Brava Extreme. Mogu ti reći da sam s njime jako zadovoljan, povučeš četiri- pet puta i noževi su super oštri. Nisu onako oštri kao kada bi dao majstoru niti daleko od toga, ali sto puta bolje nego štrajher i brži od kamena. Uz njega sam dobio tri tanka i noževa sa kojim sam iznimno zadovoljan, ako izuzmemo njihovu kratku duljinu.

Uglavnom, ako želiš kvalitetnije raditi s noževima bitnije je da imaš nož koji je namijenjen za određenu upotrebu. Tako imaš nož za povrće, nož za okoštavanje, nož za meso, itd., itd. Barem tri, četiri noža.
A o nazivu proizvođača i cijeni noža, otom-potom, ti ćeš sa nožem od 600 kn napraviti isto što i sa nožem od 100 kn.
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 08:11   #1405
Quote:
Optimalmba kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima mozda tko iskustva sa ovim noževima što se sad mogu kupiti na Ininim benzinskim postajama. Dođu 100kn uz skupljene naljepnice, vrijede li toliko? Btw Richardson Sheffield je proizvođač.
Sent from my m2 note using Tapatalk
Vidim da su ovi Richardson Sheffield noževi još uvijek u ponudi.
Jel' ih netko kupovao? Santoku je 100kn i možda bi ga uzeo za povremeno rezuckanje...
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 21:33   #1406
http://www.oldschool-samp.com/slike/...00205c49e4.jpg
http://www.oldschool-samp.com/slike/...00205262e7.jpg
http://www.oldschool-samp.com/slike/...0020512994.jpg
Ovo je moj licni arsenal,smatram da je Shun Kai apsolutno nedodirljiv na tronu,taj noz jednostavno nema konkurnciju.To je moj stav izgradjen na osnovu dugogodisnjeg iskustva i rada sa razlicitim proizvodjacima nozeva.:

Zadnje uređivanje L3go : 23.05.2017. at 12:50. Reason: img
bojanb82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 21:43   #1407
Quote:
bojanb82 kaže: Pogledaj post
Ovo je moj licni arsenal,smatram da je Shun Kai apsolutno nedodirljiv na tronu,taj noz jednostavno nema konkurnciju.To je moj stav izgradjen na osnovu dugogodisnjeg iskustva i rada sa razlicitim proizvodjacima nozeva.:
Impresivna kolekcija
Kojim kamenom ih oštriš?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 22:13   #1408
Većina policijskih stanica je slabije naoružana
😲
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 03:02   #1409
kakav je miyabi, vidim da su ga dobili u sol i papar
__________________
Pić kondišin satisfektori.
masterchef is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 06:45   #1410
Ista stvar ko Shun Još uvijek smatram da je Karlo Ban najisplativiji za te novce.

Bojan - lijepa kolekcija
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 17:12   #1411
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Ista stvar ko Shun Još uvijek smatram da je Karlo Ban najisplativiji za te novce.

Bojan - lijepa kolekcija

Miyabi je u rangu Shuna slozio bi se sa tim misljenjem,izuzetan je model Miyabi SG2 imao sam cast da rukujem sa ovom zvjerkom.
bojanb82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 17:18   #1412
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Impresivna kolekcija
Kojim kamenom ih oštriš?
Hvala
Raspolazem sa 2 kamena trenutno,DICK 360 1000,Kai Shun 1000/6000
bojanb82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 17:25   #1413
Slucajno izostavih Skandinavca,noz je odlican,toplo preporucujem
http://www.oldschool-samp.com/slike/...0020541db1.jpg
http://www.oldschool-samp.com/slike/...0020583b7d.jpg
http://www.oldschool-samp.com/slike/...00205529eb.jpg

Zadnje uređivanje L3go : 23.05.2017. at 12:51. Reason: img
bojanb82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 13:03   #1414
Quote:
bojanb82 kaže: Pogledaj post
Miyabi je u rangu Shuna slozio bi se sa tim misljenjem,izuzetan je model Miyabi SG2 imao sam cast da rukujem sa ovom zvjerkom.
Miyabi mi se po cijeni od 150E(Amazon) onda cini daleko bolji buy od Shuna koji se moze dobit za iste pare.
MarkoMh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 13:04   #1415
Koristio ovaj, ali non-damascus, pa ga poklonio. Dobar noz, ali puno pretezak u drsci, nije za pinch grip dizajniran.
MarkoMh is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 10:07   #1416
U Kauflandu imaju Mehrzer noževe. Pretpostavlajm da nisu nešto ali 100kn za 18 centimetarski Santoku mi djeluje ok.
Ima li tko kakvih iskustava s Mehrzerom?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 11:05   #1417
Gledam neki dan u Kauflandu te noževe. Velika reklama stoji pored na kojoj piše: "Vrhunski njemački čelik". Onda pogledam ona najsitnija slova na kutiji od noža: Made in China... Meni dovoljno da produžim dalje...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 13:44   #1418
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Gledam neki dan u Kauflandu te noževe. Velika reklama stoji pored na kojoj piše: "Vrhunski njemački čelik". Onda pogledam ona najsitnija slova na kutiji od noža: Made in China... Meni dovoljno da produžim dalje...
Za 100kn ne očekujem čuda
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 10:21   #1419
Pozdrav

Imaju u konzumu Vivo Villeroy & Bosch Group nozevi uz naljepnice.
Gledam nekoliko nozeva ali me zanima da li je netko kupovao i vrijedi li ih uopce kupovati ili je to bacanje novca?

Hvala
Noirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 12:42   #1420
Pozdrav, žena mi je kuharica i za dar bih joj kupio neki dobar kuhinjski nož, znači ne za upotrebu kući nego za posao. Može li preporuka, s tim da mi budžet nije baš nešto, 500-1000 kn?
kevin love is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.