Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2016., 07:59   #581
Citam u VL da u Petrovoj ulici postoji samoposluzna praonica za pse Petsy i da je cijena 72.50 kn
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 08:01   #582
Evo
http://www.petsy.com.hr/index.php/petsy-usluge
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 09:57   #583
Na njihov fejs stavio sam link u postu 557.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 10:37   #584
@Zagrabiana, reklamiranje nije dozvoljeno po temama. Zbog toga su ti već brisani postovi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 12:37   #585
Ja sam prije cca mjesec dana bila u salonu slatke zvijeri na Vrbik sa svoja tri psa.
Zamolila sam vlasnicu da mi dopusti da sama izgroomiram svoje pse, ne zato kaj joj ne vjerujem nego sam željela probati masinicu sa kojom radi.

Dok sam ja svoje sređivala u salonu je prvo bio veliki mješanac, pa afganistanski hrt i onda yorki. Mogu reći da su psi super uređeni i da stvarno vlasnica radi dobar posao što se tiče pasa.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 19:38   #586
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Sjetio sam se da je prijatelj ovdje išao par puta nakon Maksimira. Možeš sam prati svog psa. Ne sjećam se cijene.
Kad sam se raspitivala prosle godine cijena je bila oko 80kn.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 07:22   #587
Quote:
Zagrabiana kaže: Pogledaj post
Iz osobnog iskustva znam fda Kristina kojatamo radi tuče pse.. pa ko voli nek izvoli. Dobila je otrkaz u salnu u kojem je učila zbog toga
Ne možeš vjerovati što su u stanju bivši šefovi napisati o svojim radnicima Sve samo da bi oduzeli nekom posao
Tko je ikada nju upoznao zna kakav taj žena ima odnos sa psima, a ja vas eto iz priča poznajem jer su komentari uvijek isti i to od samo jedne osobe
Uostalom sa svojim psom možeš uvijek ostati do kraja tretmana pa vidjeti tu zlokobnu narav

Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Sjetio sam se da je prijatelj ovdje išao par puta nakon Maksimira. Možeš sam prati svog psa. Ne sjećam se cijene.
Sam da nesto dobacim - kod njih ima jedan problem, a to je susenje. Susenje je blefiram cca 10 minuta ukljuceno u cijenu (jer se vise ne sjecam koliko je, ali kratko je) nakon tog nadoplacivas slijedece minute susenja cca 5 kn (5-10 min). Ja svog psa trebam susiti najmanje 1,30 min, a to je puno novaca. Tako da nije uracunato u cijenu susenje psa, nego mislim 10 min da je u pitanju, a blower je tamo dosta slab. uvijek ista snaga.

Meni to služi samo za hitne slučajeve, a to je kad se ice uvaljao u mrtvu kravu i tele gdje ih nađe...

Zadnje uređivanje _21_ne-tipicna : 18.02.2016. at 07:39.
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 07:49   #588
Quote:
_21_ne-tipicna kaže: Pogledaj post
Sam da nesto dobacim - kod njih ima jedan problem, a to je susenje. Susenje je blefiram cca 10 minuta ukljuceno u cijenu (jer se vise ne sjecam koliko je, ali kratko je) nakon tog nadoplacivas slijedece minute susenja cca 5 kn (5-10 min). Ja svog psa trebam susiti najmanje 1,30 min, a to je puno novaca. Tako da nije uracunato u cijenu susenje psa, nego mislim 10 min da je u pitanju, a blower je tamo dosta slab. uvijek ista snaga.

Meni to služi samo za hitne slučajeve, a to je kad se ice uvaljao u mrtvu kravu i tele gdje ih nađe...
E to nisam znala.
Nista, onda cemo ako ikad budemo isli na solo tretman a ne u Flocco, doci kod Icea na susenje, zauzvrat ce se decki nakon susenja izigrati

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 08:01   #589
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
E to nisam znala.
Nista, onda cemo ako ikad budemo isli na solo tretman a ne u Flocco, doci kod Icea na susenje, zauzvrat ce se decki nakon susenja izigrati

Powered by LG G4
Ja sam bila na vrbanima???? To mi je bilo najblize, e sad ne znam jesu svi isti, no mislim da je rezim isti No naravno to na kraju kažu kad ti blower stane
hahahahaha to sigurno jer ce ice zabaviti se sa svim, samo da se ne kupa
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 21:55   #590
Pozdrav!

Možete li mi preporučiti dobar salon u Rijeci ili bližoj okolici (Kastav, Opatija...)?
Planiram vrlo brzo uzeti psa iz azila kojemu je dlaka, po mojoj laičkoj procjeni, u groznom stanju te bih ga željela prije dovođenja doma odvesti na kupanje, četkanje, šišanje i što god drugo da mu je potrebno.
Mislila sam da bih se mogla sama snaći i pronaći neki salon ali u dva salona koja sam do sad zvala su me odbili jer je u pitanju pas u tipu njemačkog ovčara pa im je "prevelik". E sad, koliko ima istine u tome da je prevelik... Moja je zlatna retriverica iste veličine (ako ne i malo viša, a tokom godina je bila i teža no što je ovaj nj.o. sada) pa nitko nikad nije ništa rekao. Ja sam pokušala ljude uvjeriti da je u pitanju jedna divna dobrica od psa ali čini se da kad se čuje nj.o. iz azila uvjeravanje nema smisla
Također, pas je star (10 god) i jako mi je bitno da se s njim postupa vrlo nježno.
Naravno, željela bih biti s njim za vrijeme uređivanja pa saloni koji to ne dopuštaju ne dolaze u obzir.

Moju sam kujicu do sad vodila u zMaju i bila jako zadovoljna. Isprva su predložili da ne budem ondje za slučaj da ne bi bila nemirna, ali objasnila sam im da moja reagira na naredbe rukom i da im potencijalno mogu i u tišini pomoći pa smo se složili da ostajem. Toliko su zaslužili moje povjerenje s godinama i bili toliko divni da sam čak jednom i otišla na sat vremena na kavu.
Vrlo bih rado nastavila ići ondje no, nažalost, gospođu koja tamo radi je počeo hvatati išijas i treba joj pomoć kod prebacivanja većih pasa u kadu a kako i ja imam išijas to je postao problem te bi stvarno trebala naći novi salon zbog zdravlja svih uključenih.

Vidjela sam da u Wooff-u nude besplatno pranje pasa iz azila ali jednom sam prilikom ondje bila s mojom retrivericom i nisam bila nimalo zadovoljna, a ne mogu dopustiti da moj novi pas doživi neugodno iskustvo samo zato što je besplatno. Gospodin koji ondje radi činio se vrlo prepotentnim i kad je stavio moju kujicu u kutiju za sušenje nije ni oko bacio na nju dok je ona isprepadano gledala i pokušavala izaći.
Je li to samo moje iskustvo ili su se ondje i drugima događale neugodne stvari?

I zanima me još jedna stvar; znate li možda koji se sve tretmani u salonu koriste na nj.o.? Neki su mi rekli da se njih ne šiša ali meni se čini da je na ovom psu dlaka prerasla svaku mjeru i da bi trebalo bar malo prorijediti dlaku.

Unaprijed vam hvala na odgovorima!

Zadnje uređivanje Angie6 : 04.04.2016. at 22:40.
Angie6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 23:49   #591
Quote:
Angie6 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Možete li mi preporučiti dobar salon u Rijeci ili bližoj okolici (Kastav, Opatija...)?
Planiram vrlo brzo uzeti psa iz azila kojemu je dlaka, po mojoj laičkoj procjeni, u groznom stanju te bih ga željela prije dovođenja doma odvesti na kupanje, četkanje, šišanje i što god drugo da mu je potrebno.
Mislila sam da bih se mogla sama snaći i pronaći neki salon ali u dva salona koja sam do sad zvala su me odbili jer je u pitanju pas u tipu njemačkog ovčara pa im je "prevelik". E sad, koliko ima istine u tome da je prevelik... Moja je zlatna retriverica iste veličine (ako ne i malo viša, a tokom godina je bila i teža no što je ovaj nj.o. sada) pa nitko nikad nije ništa rekao. Ja sam pokušala ljude uvjeriti da je u pitanju jedna divna dobrica od psa ali čini se da kad se čuje nj.o. iz azila uvjeravanje nema smisla
Također, pas je star (10 god) i jako mi je bitno da se s njim postupa vrlo nježno.
Naravno, željela bih biti s njim za vrijeme uređivanja pa saloni koji to ne dopuštaju ne dolaze u obzir.

Moju sam kujicu do sad vodila u zMaju i bila jako zadovoljna. Isprva su predložili da ne budem ondje za slučaj da ne bi bila nemirna, ali objasnila sam im da moja reagira na naredbe rukom i da im potencijalno mogu i u tišini pomoći pa smo se složili da ostajem. Toliko su zaslužili moje povjerenje s godinama i bili toliko divni da sam čak jednom i otišla na sat vremena na kavu.
Vrlo bih rado nastavila ići ondje no, nažalost, gospođu koja tamo radi je počeo hvatati išijas i treba joj pomoć kod prebacivanja većih pasa u kadu a kako i ja imam išijas to je postao problem te bi stvarno trebala naći novi salon zbog zdravlja svih uključenih.

Vidjela sam da u Wooff-u nude besplatno pranje pasa iz azila ali jednom sam prilikom ondje bila s mojom retrivericom i nisam bila nimalo zadovoljna, a ne mogu dopustiti da moj novi pas doživi neugodno iskustvo samo zato što je besplatno. Gospodin koji ondje radi činio se vrlo prepotentnim i kad je stavio moju kujicu u kutiju za sušenje nije ni oko bacio na nju dok je ona isprepadano gledala i pokušavala izaći.
Je li to samo moje iskustvo ili su se ondje i drugima događale neugodne stvari?

I zanima me još jedna stvar; znate li možda koji se sve tretmani u salonu koriste na nj.o.? Neki su mi rekli da se njih ne šiša ali meni se čini da je na ovom psu dlaka prerasla svaku mjeru i da bi trebalo bar malo prorijediti dlaku.

Unaprijed vam hvala na odgovorima!
Po meni je u Rijeci najbolja, najnjeznija u radu s psima Morana, koja radi u okviru veterinarske ambulante na Kostreni kod dr. Dalibora Boljata. Uzme samo jednog psa u odredjeno vrijeme i do kraja mu se posveti. Ima i jednu asistenticu koja joj pomaze (primjerice u rascesljavanju jako guste dlake nekih pasa). Nas je pas sasvim miran s njom, odnosno, kad ga ostavimo kod nje. Moguce je i ostati s njim ako se zeli. Mogu sutra poslati njezin broj telefona na pm.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 23:56   #592
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Po meni je u Rijeci najbolja, najnjeznija u radu s psima Morana, koja radi u okviru veterinarske ambulante na Kostreni kod dr. Dalibora Boljata. Uzme samo jednog psa u odredjeno vrijeme i do kraja mu se posveti. Ima i jednu asistenticu koja joj pomaze (primjerice u rascesljavanju jako guste dlake nekih pasa). Nas je pas sasvim miran s njom, odnosno, kad ga ostavimo kod nje. Moguce je i ostati s njim ako se zeli. Mogu sutra poslati njezin broj telefona na pm.
Je li to salon Nera? Ako su to oni, njih sam već prema preporukama iz ove teme našla i planiram sutra nazvati da vidim kakve su cijene i kad bi imali vremena, ako bi prihvatili azilanta na uređivanje
Ako to nije taj salon, da, bila bih zahvalna na broju
Angie6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 10:34   #593
Quote:
Angie6 kaže: Pogledaj post
Je li to salon Nera? Ako su to oni, njih sam već prema preporukama iz ove teme našla i planiram sutra nazvati da vidim kakve su cijene i kad bi imali vremena, ako bi prihvatili azilanta na uređivanje
Ako to nije taj salon, da, bila bih zahvalna na broju
Saljem malo kasnije.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 12:17   #594
Higijena u salonima

Može mišljenje vas koji imate iskustva sa salonima?

Koji je stupanj higijene koju salon mora održavati? Osobno sam se šokirala kad sam došla u jedan ZG salon stanjem i mašinica i češljeva pa čak i radnog stola. Sve puno dlaka u mašinicama i u češljevima i po radnom stolu. Jeli to normalno? Razumijem da se možda nema vremena za očistiti, pa da li je to možda razlog? Meni je glavom samo prolazilo što se sve može pokupiti preko tih mašinica i češljeva, ali možda sam ja samo paranoična
Smeta li vam takvo stanje u salonima ili je to pod normalno i na to se moram naviknuti?

I da li ste ikad imali slučaj da je psić porezan s mašinicom kod uklanjanja čvorova?
Hvala!
trueblood is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 13:57   #595
Mi idemo u salon u kojem ne izbrijavaju pse vec ih rascesljavaju i sisaju skarama. Zadovoljni smo stanjem kod njih. Jako paze na pse, vrata su uvijek zaključana kako nebi zbrisali dok netko iznenada uđe, a oni su gotovi pa čekaju gazdu. Svaki put je pometeno, uredno i nemamo zamjerki za nasu groomericu.
Cibalibaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 11:33   #596
Iz svih navedenih razloga šišam psa kući. Ljudi su znali i u salonu za ljude pokupiti kožne bolesti, a što ne bi mogli i psi.
Samo jednom smo se šišali u salonu. Podloga za šišenje je od tkanine i to se ne može dezinficirati, a mislim da bi trebalo svakako. Pa ako platiš šišanje 200kn bit rebali za taj naš novac da posprejaju i očiste.
Kad smo išli u salon nosila sam svoje ručnike, to radim i kad idem frizeru. Navikne se, a i ne diram njen.
Otkud znam da ne koriste i na više ljudi i prosuše između. Gljivice se lako dobiju a teško liječe.

Tvrde da noževe mašinice špricaju svaku veče nakon upotrebe, nekim sprejem. Nešto sumnjam da je to svaku veče. Od 100 pasa jedan mora imati kožne probleme i zato bi trebalo dezinficirati te stvari.
Ni ja se ne češljam češljem od supruga pa mi je to fuj da ide na više dlaka i kožu drugih.
Imala sam prilike pofarbati susjede i poznanice, pa svašta vidiš na tuđoj glavi od alergije do neznam čega.

A čujte prije 20 godina u jednoj skandinavskoj državi sam vidjela da onaj tko radi s hranom koristi u svakoj prilici rukavice. Ne grabi ti ništa rukama, a kod nas svašta i danas vidiš.
Zakon i kultura naroda.
Tako da je bolje spriječiti nego liječiti, bar kod nas. Škare i češljeve u ruke i učite.

A to za zarezati mašinicom ili škaram se i meni desilo. Jednostavno nagli pokret životinje i eto ga.
Čvorove nesmijete dobustiti, to životinju boli i liže pa će gljivice dobiti.
Možete 5 min posvetiti psu na dan da ga raščešljate.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 15:33   #597
Da, najbolje je to sam raditi ako se zna i može. Mislim da je generalno problem što smo kao kupci/korisnici usluga preljubazni pa nam je neugodno prigovoriti. Barem meni. Također bih kod kozmetičarke/maserke/frizerke htjela nositi svoj ručnik ali mi je uvijek bilo neugodno da je ne uvrijedim. A opet, ispada da se sama moram brinuti za soje zdravlje/zdravlje ljubimaca jer to što plaćamo uslugu ne znači baš puno
trueblood is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 16:27   #598
Dobro ošišati psa ne zna ni svaki groomer sa završenim tečajem i iskustvom, tako da ova DIY izdanja malo kad ispadnu kako treba. Sorry, ali je tako. Pasminu treba znati ošišati i to se posebno vidi na ovim brzoobrastajućim dlakavcima. Smiješno je kad je šnaucer ošišan kao westy, a wesy izbrijan kao kineksi kukmasti. Za maltezere postoji nekoliko stilova kratkog šišanja, ali maltezeru izbrijati rep i uši A to vidim na nekim kvartovskim psima. Ili one četkice koje ponosno vijore u zraku. Nisu ih šišali vlasnici. Pravom groomeru ne postoji tako spetljan rep da ga se ne bi moglo urediti kako treba. Ako kaže da se mora brijati, mijenjati groomera. To sam ja učinila s prvim. Ne samo da je htio izbrijati Lunu već ju je htio i sedirati jer da je nemirna. Štene od šest mjeseci. Lik još veterinar. Pisala sam već o tome ovdje negdje. Uglavnom, uzela ja svoje zapetljano zlato u naručje, pitala koliko sam dužna i van iz salona. Imala sam sreću da je sljedeća bila žena s puno više iskustva sa psima od onog veterinara. Isto kao i sa šišanjem.

Što se higijene pribora za šišanje tiče... pa, ne znam koliko često moji frizeri peru i steriliziraju pribor za češljanje i šišanje, a ne sjećam se da je itko oko toga napravio problem. Naravno, ima i onih koji ponesu svoje četke, ako se tako jako boje da ne zarade nešto u frizeraju, ali ja poznajem samo jednu takvu.

Salon u koji vodim Lunu daleko je od 'apoteke', ali je Luna uvijek dobro izbedinana. U ovih 11 godina dogodilo se tri ili četiri puta da je bila lošije ošišana i to zbog toga jer su je šišali praktikanti. Ok, trebaju i oni vježbati. Kad je jednom od tih prilika bila baš loše ošišana, sljedeći sam put to spomenula vlasnici salona i sljedeću godinu praktikanti više nisu vježbali na Luni.

Ima groomera ovakvih i onakvih. Čak ni cijena ne govori puno o njihovoj umješnosti. Treba si dati malo truda i obići barem dva tri salona.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 21:34   #599
Quote:
trueblood kaže: Pogledaj post
Da, najbolje je to sam raditi ako se zna i može. Mislim da je generalno problem što smo kao kupci/korisnici usluga preljubazni pa nam je neugodno prigovoriti. Barem meni. Također bih kod kozmetičarke/maserke/frizerke htjela nositi svoj ručnik ali mi je uvijek bilo neugodno da je ne uvrijedim. A opet, ispada da se sama moram brinuti za soje zdravlje/zdravlje ljubimaca jer to što plaćamo uslugu ne znači baš puno
Sad imam (ček da izračunam, prestala sam prije 4 godine brojati) 44 banke. I što sam starija sve me manje briga što će drugi misliti. To ti je draž starenja, izuzev pogleda na ogledalo.
Za moje pare ću se boriti koliko je moguće jer ih Bogami krvavo zaradimo.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 21:54   #600
Čuj dvije kritične muške osobe mi znaju reći kad tek ošišam psa da je kao da je izletio ispod kosilice. Stvar je je u mašinici koja nije bila preskupa, isto kao i sa škarama.
Odgovor im je da okrenu glavu na drugu stranu ako im smeta. Jedna je moj suprug.
Zbog friza svi misle da mi je pas mlađi nego što jeste.

Šišam skroz na kratko uglavnom proljeće i jesen. Zimi rjeđe imamo šišanje (više je popravljanje i održavanje dlake da se od odjeće ne zapetlja). To skoro bude na najmanju dužinu dlake. Noge i glavu škarama oblikujem.
Svejedno ja ne vidje na svijetu ljepšeg psa od moga, kako god da je šišam.
I malo mi je dosadno što su svi psi jednaki, a moj je poseban i lijep.
Pas mi je čist i uredan i nikad nije zapetljan. To mi je važnije od svega. Umjesto da platim šišanje imamo kvalitetne šamponiće.

Dobro znam da ne može svatko šišati. Ali treba pokušati. I gledati što grumeri rade.
Suprug je u 22 godine braka samo jednom išao frizeru. Sebe sama znam popraviti nakon frizera.

Uvijek se sjetim kako mi je jedna ženska pričala da joj je pas prešao livadu gdje idu koze i dobio šugu. A što da je u međuvremenu, i prije prvih znakova bio na stolu gdje i moj pas. A mogao je, jer sam u salonu tog centra gdje ženska radi jednom ošišala psa. Nikad više.

A to sa četkom nije neobično ja idem i kod svog frizera sa mojom četkom, ručnikom, sprejevima, šamponom.... Imam dobrog i razumnog frizera, razumije moje fobije.
Ali kažem kako sam starija uopće me ne zanimaju tuđa mišljenja, sve dok ne radim protuzakonito nešto i na štetu drugih. Treba uživati u životu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.