Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Pogledaj rezultate ankete: Koji internet provider vam je najbolji?
T-com 60 34.88%
A1 56 32.56%
Optima 6 3.49%
Iskon 33 19.19%
Tele2 17 9.88%
Glasovatelji: 172. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 14:42   #1721
Jutros zvao za fiksni telefon i internet u Puli i dobio sljedeće ponude:

210,00kn - OPTIMA
241,00kn - T-COM
159,00kn - ISKON
189,00kn - TERRAKOM
150,00kn - VIP

VIP neću jer nije preko parica, čuo sam dosta negativnih iskustava... Iskon je najjeftiniji, brzina bi bila 10, kolko imam i sad na Optimi, više infrastruktura ni ne dopušta. U iščekivanju optike, mislim da bolje ne mogu izvući.

Mišljenja?
__________________
Drink And Complain - Nothing To Lose!
leopnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:00   #1722
Tehnički ti je svejedno jer sve ide preko iste infrastrukture, dakle uzmeš najpovoljniju ponudu, eventualno obrati pozornost na pakete razgovora koje uključuje ta cijena ako ti je to bitno.

Koju brzinu ti nudi VIP? Ako nije parica, znači da je na tvojoj lokaciji dostupan koaksijalac od Bneta i potencijalno veće brzine od tih 10 Mbps preko parice.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:04   #1723
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Koju brzinu ti nudi VIP? Ako nije parica, znači da je na tvojoj lokaciji dostupan koaksijalac od Bneta i potencijalno veće brzine od tih 10 Mbps preko parice.
Po cijeni bi se reklo da je Homebox turbo.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:35   #1724
Ja sam prije nekih mjesec i nešto dogovorio prelazak na T-com, trio paket, tv, telefon i flat net. Dogovorena cijena je bila 230-ak kn mjesečno i besplatno seljenje na novu adresu. Zbog stjecaja okolnosti nisam se preselio na vrijeme i privremeno sam otkazao deal. Danas sam ponovno zvao i dogovarao, ponudili su mi isti paket za 209 kn ali prelazak bude jednokratno 125 kn, tj. 125 kn da zadržim postojeći broj. Bilo kako bilo, dugoročno mi je još bolja ponuda. Za sad tj. za slijedeće 2 godine a onda ćemo vidjeti dalje.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 08:49   #1725
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Tehnički ti je svejedno jer sve ide preko iste infrastrukture, dakle uzmeš najpovoljniju ponudu
Jesi siguran da ide preko iste? Meni su u Iskonu rekli za moju lokaciju da nemaju vise slob. linija, dok su mi u Optimi rekli da mi mogu ponudit uslugu jer imaju svoju infrastrukturu na lokaciji.


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 14:04   #1726
Iz Iskona mi tvrde da idem na njihovu centralu, ne na T-comovu. Također, iz Optime sam dobio info da sam prije mjesec dana preseljen na njihovu novu centralu... E sad, s obzirom da je to sve ista maneštra, da li su to stvarno 3 različite centrale ili je sve isti klinac, nemam pojma.
VIP nudi taj Homebox, da... Pročitao i poslušao dosta negativnih recenzija, pa iako garantiraju brzinu od 80-110 ako je signal dobar, neću se zaletavati...
__________________
Drink And Complain - Nothing To Lose!
leopnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 14:12   #1727
Uzmi u obzir i da Homebox nije flat (odnosno jest, ali s reduciranom brzinom nakon 100 GB).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 19:48   #1728
Znam da, zato sam i odjebao... Brijem da ću piknut ISKON, pa šta bude... Na Optimi mi je bilo ok 2 godine, al sad mi ovo dođe 50kn jeftinije mjesečno, nemala para... A u Optimi su me nadrkali sa posljednjim potezom: prije mjesec i po me zovu da mi ističe ugovor, ponude mi ok uvjete i ja prihvatim produljenje na nova 24 mjeseca. I neki dan dobijem prvi račun 35kn skuplji nego inače! I zovem i hladno mi kažu da nisam pod ugovorom, ja poludim, objasnim, a riba mi kaže da su ipak utvrdili da ne mogu na te neke parametre iz tog ponuđenog novog ugovora pa su me vratili na staro, al bez da mi produže ugovor, i najbitnije BEZ DA ME IŠTA OBAVJESTE! Kaže "nije nam to praksa"... Znači, malo naivnije i mogo sam 24 mjeseca peglat skuplje uvjeren da sam pod ugovorom. Pedala.
__________________
Drink And Complain - Nothing To Lose!
leopnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 21:14   #1729
Ja imam jako dobra iskustva sa Iskonovom Službom za korisnike. Do sad sam naučio da studenti u Službi za korisnike služe samo kao fikusi koji ponavljaju generičke odgovore "nemože brže od trenutnog jer će veza pucati, a imaš još 10Mbps lufta do maximuma, nadamo se da će se brzina povećati, da hoće, sama od sebe će doseći optičke brzine, itd", ali sa Iskonovcima se može argumentirano pričati, možeš dogovoriti i da puste stvarno max pa ako puca da ih nazoveš da ti spuste profil. Uglavnom odlična iskustva.
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 08:02   #1730
Quote:
leopnd kaže: Pogledaj post
Iz Iskona mi tvrde da idem na njihovu centralu, ne na T-comovu. Također, iz Optime sam dobio info da sam prije mjesec dana preseljen na njihovu novu centralu... E sad, s obzirom da je to sve ista maneštra, da li su to stvarno 3 različite centrale ili je sve isti klinac, nemam pojma.
VIP nudi taj Homebox, da... Pročitao i poslušao dosta negativnih recenzija, pa iako garantiraju brzinu od 80-110 ako je signal dobar, neću se zaletavati...
Vrlo vjetrojatno se radi o istoj centrali unutar koje svatko ima svoju komunikacijsku opremu...
dakle i je i nije isti klinac, fizički su te "centrale" vjerojatno sve na istom mjestu tj. unutar istog objekta koji isto tak možeš nazvat centralom...
samo sa eventualnom razlikom u proizvođaču opreme na koju se spajaju, no opet teško da je tu ikakva bitna razlika...

U konačnici tebi praktički pa isti klinac jer sigurno nije oprema ono što je usko grlo, već je to skoro pa sigurno tvoja parica ta koja je usko grlo pa određuje brzinu interneta...
E sad moguće da netko od operatera više nema mjesta na svojoj opremi za spajanje novih korisnika, dok netko drugi ima...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 22:03   #1731
pozdrav evo meni istekao ugovor s t-comom sad zovu za produljenje pa ne znam dali da ostanem ili da se prebacim do sad sam imao tv,internet,tel.300 kn.sad mi nude sve to i sportski paket za 234 kn.nisam baš nešt extra zadovoljan uslugom jer ne mogu dobit brzinu vecu od 4mbs ali tu je problem u parici tako da ne znam dali bih mi bilo bolje kod drugog operatera...pokušao sam u nekoliko navrata da mi povećaju brzinu ali su mi na kraju rekli da je to trenutno nemoguće...jedino da max tv prebacim putem satelita pa bih dobio malo brži internet....inače susjed mi imao max tv putem satelita ali kad bih puhala bura ili malo jače jugo slika mu je ledila.....
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 00:07   #1732
Evo moj prvi dan na t-scum-u nakon dobrih 6 i pol godina, možda i malo više od toga, prešao sam nazad na njih jer su mi ispali povoljniji u nekoliko segmenata od dosadašnjeg providera (H1) od besplatnog seljenja, do nižeg sveukupnog mjesečnog računa (prije 250-260 kn za tv, flat 5-6 megabita i telefon, sad bi trebalo biti oko 210 kn, vidjet ćemo), no ono što me najugodnije iznenadilo je brzina. Speed test pokazao preko 30 megabita D/L, točnije 31,5, a preko 5 megabita U/L, točnije 5,2. Trenutno mi je štok i vjeverica, vidjet ćemo dalje, ali za sad mi otvara sve full hd i ultra hd videe bez cukanja i glitcheva. No Max Tv receiver i sučelje su inferiorniji u odnosu na H1, barem po mom mišljenju i tu je bilo nekih glitcheva koji su se odmah telefonski otklonili...
Telefon bu ko i dosad uglavnom skupljal prašinu...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 22:07   #1733
Za relativno oke cijenu HT je definitivno najbolji odabir što se tiče operatera fiksnih usluga. Ja ako imam kvar na liniji (jedan (1) u zadnje dvije godine čovjek dođe u roku sat vremena i otkloni kvar. Čak se da i dogovoriti za veću brzinu ako je moguća. Stvarno bez ikakvih problema. MAXTV dok sam imao je isto super radio (raskinuo iz nekih drugih stvari i sada to žalim). Jedino zbog čega bi otkazao HT je VIP-ov koaksijalac tj kabel.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 23:28   #1734
Ja sam otišao sa H1 jer su mi dali najbolju ponudu, iako je preko 6 godina H1 bio najbolji "ponuđač" od meni dostupnih. Da mi T-scum nije uletio sa ovom ponudom, već sam se spremao otić na Optimu radi njihove akcije bez ugovorne obaveze. Iako znam da mi mnogi nisu vjerovali jer sam godinama hvalio H1 (iz vlastitog iskustva jelte), nikad nisam imao nikakve veze s njima, samo su u to vrijeme bili najpovoljniji i to je to. Nisam s nikim pupčanom vrpcom vezan. Svaki provider koji mi ponudi nešto bolje od postojećeg je moj potencijalni novi provider.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 17:40   #1735
Biram Internet (bez dodatnih paketa) i mislim se između Bneta i T-coma. Razlika je u par kn. Što mi vi savjetujete? Do sad sam na drugoj adresi bila na iskonu i super mi je bilo, al mi je ipak nepovoljno...
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 18:42   #1736
TCom parica ili optika?
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 11:30   #1737
Parica
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 11:47   #1738
Teško da je T-Com povoljniji od Iskona preko parice, što ti točno nude?
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 12:42   #1739
https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/maxadsl
141,43 kn mjesečno

Bnet - http://www.bnet.hr/internet/turbo_internet#?of=tab1
139 kn + 10 za modem

Iskon - https://www.iskon.hr/Za-kucu/Paketi
169 kn

Treba mi šta povoljniji net, a da je isto oko 20mbs
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 13:18   #1740
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
To ti je cijena uz fiksnu liniju (znači, još 95 kn više). Bez fiksne linije su ove cijene.

Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
Gdje si izvukla ovih 10 kn za modem?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.