Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2009., 09:35   #81
jesam li dobro shvatila da je već izašla i deseta knjiga? polako se bližim devetoj, pa da znam ima li smisla tražiti i desetu...


još jednom hvala merry gentry!
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 10:04   #82
Quote:
vall kaže: Pogledaj post
jesam li dobro shvatila da je već izašla i deseta knjiga? polako se bližim devetoj, pa da znam ima li smisla tražiti i desetu...


još jednom hvala merry gentry!
koliko ja znam, na proljece izlazi 10.
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 22:52   #83
C.Harris uvijek početkom svibnja izdaje novu Sookie knjigu , znači 10.dio nas čeka u 5/2010.

@vall:
nema na čemu - drago mi je da se još netko "navukao" na knjige
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 11:10   #84
aaaaaaaaaaaaaa! sad moram čekati godinu dana do nove knjige!
zakaj nisam mogla čekati sa čitanjem ovih 9? ne volim čekati nastavke

moram malo i komentirati...

ova sookie mi je fakat prilično draga postala, al mi diže tlak samo tako koliko manipulia erica. o da, on je sebični gad, ona je naivna, ali kako brzo može skontati što se događa oko nje inače, a ne vidi što se događa uz erica...
ima nešto manipulativno u njoj i okrutno prilično, kako se događaji razvijaju sve više se to vidi. (ili je to zato što je razmjenila previše krvi s ericom pa su im se počeli i izmjenjivati karakteri? hoće li ona postati novi eric, a on zbunjena plavuša?)
ne bi me čudilo da sve završi tako da bude i s billom i ericom istodobno, izazove rat među vampirima koji će ih toliko oslabiti da će se povući opet u tajnost i nestati ljudima sa očiju.
a ona će kukati kako nije voljena i završiti sa samom koji se više neće pretvarati u psa nego u dinosaura kako bi se mogao nositi s njom

grozim se i same pomisli kaj slijedi, vjerujem da će biti i gore od moje mašte

koji kraj devete knjige. eric ... je samo meni iritantno njeno pitanje koji vampir?
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 10:37   #85
Quote:
vall kaže: Pogledaj post
je samo meni iritantno njeno pitanje koji vampir?
Ne.
To je jedan od razloga zašto "mrzim" Charlaine Harris. Namjerno ili zbog vlastite gluposti nas zaje...a, a Sookie ispada prava plavušica.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 11:19   #86
Ima li prijevod te knjige...Čitala sam na jednom forumu da će doći ali to je bilo u 4.mj. pa dali neko zna dali je došo ili ne? Inače danas ću posuditi knjigu jer me zanima....
BUBLICA14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 00:02   #87
Quote:
BUBLICA14 kaže: Pogledaj post
Ima li prijevod te knjige...Čitala sam na jednom forumu da će doći ali to je bilo u 4.mj. pa dali neko zna dali je došo ili ne? Inače danas ću posuditi knjigu jer me zanima....
Nema, Algoritam je otkupio prava na prva 3 dijela ali nisu ih još preveli!
Ako znaš i možeš čitaj na engleskom - uvijek je original bolji od prijevoda !

Ako C.H. nije mislila na Erica pod " vampirom koji je dobar čovjek i voli te " onda prestajem čitati knjige...
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 09:05   #88
nego, kak ce ubiti marryann
nemrem docekati ponedjeljak.... spoilajte malo
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 09:51   #89
Quote:
Poluplave okice kaže: Pogledaj post
nego, kak ce ubiti marryann
nemrem docekati ponedjeljak.... spoilajte malo
Menada u knjigama nije ubijena.
Što ne znači da u seriji neće biti. Koliko sam skužila, na opscenom tulumu nije bilo ni Erica (što je veliki propust, he he he).
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 10:19   #90
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Menada u knjigama nije ubijena.
Što ne znači da u seriji neće biti. Koliko sam skužila, na opscenom tulumu nije bilo ni Erica (što je veliki propust, he he he).
kako su je se rijesili?
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 11:44   #91
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Koliko sam skužila, na opscenom tulumu nije bilo ni Erica (što je veliki propust, he he he).
hehe, ovo je jedino loše u razlici knjiga - serija. mislim da bi njegov dolazak u rozom lateksu na orgije sa sookie bio efektniji od samovog odlaska u fangtasiu. a i razjasnio bi neke stvari...
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 12:03   #92
Quote:
Poluplave okice kaže: Pogledaj post
kako su je se rijesili?
Ne znam kako je u seriji, ali u knjizi je tražila prihvatljivu "žrtvu", koju je dobila na orgiji (što je za neke završilo fatalno). Nakon toga se samo pokupila i otišla.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 13:57   #93
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je u seriji, ali u knjizi je tražila prihvatljivu "žrtvu", koju je dobila na orgiji (što je za neke završilo fatalno). Nakon toga se samo pokupila i otišla.
a tko je bila ta zrtva?
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 19:58   #94
jedan veeeeliki SPOILER za 10. knjigu ahead:

Sookie Stackhouse has finally settled into a relationship with the Viking vampire Eric, and her errant brother Jason seems to have his life in order, too. But all the other people in Sookie’s life – Eric himself, her former lover Bill, her friend and boss Sam – are having family problems. Eric’s maker shows up with Eric’s ‘brother’ in tow, the ailing Bill can only be healed by a blood sibling, and Sam’s brother’s marriage is about to take place …or will it? The furor raised by the coming out of the two-natured has yet to settle; some people are just not ready to sit down to dinner with a man who turns into a dog. And Sookie herself is still recovering from her last ordeal. She’s definitely improving, physically and mentally, but she’s always going to have some dark moments now. The werewolves tell her that there have been strange and ominous passers-by in the Stackhouse woods; now Sookie is about to come face-to-face with one of her more distant relatives…

izvor: http://www.ericnorthman.net/?p=974
selma21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 22:51   #95
Quote:
selma21 kaže: Pogledaj post
jedan veeeeliki SPOILER za 10. knjigu ahead:

Sookie Stackhouse has finally settled into a relationship with the Viking vampire Eric,

izvor: http://www.ericnorthman.net/?p=974
e to se trazi!

nego, zanima me za ove koji su citali, da li se u knjigama pojavljuje jaci vampir od Godrica tj. neki vampir koji je jos stariji od njega?
junot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 00:20   #96
Godric u knjizi uopće nije toliko star kao u seriji, nije Ericov maker i karakterno je puno "lošiji" lik nego u seriji!
Zapravo se ne mogu sjetiti nekog posebno starog vampira iz knjige , samo mi Eric dolazi na pamet sa svojih 1000god...
Tko se sjeti nek' javi!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 09:00   #97
Merry, Merry... pa Ericov mejker naravno.
S obzirom da je bio rimski legionar (ak me sjećanje ne vara), mogao bi imati najmanje 1600 godina?

Za one koji su čitali 10. knjigu - kad je Eric pričao o Renfield sindromu, jel se i vama činilo kako o Draculi priča kao da ga poznaje?
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 12:49   #98
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Merry, Merry... pa Ericov mejker naravno.
S obzirom da je bio rimski legionar (ak me sjećanje ne vara), mogao bi imati najmanje 1600 godina?

Za one koji su čitali 10. knjigu - kad je Eric pričao o Renfield sindromu, jel se i vama činilo kako o Draculi priča kao da ga poznaje?
oho, zanimljivo
steta da su toliko toga izmijenili, bilo bi zanimljivo imati legionara u seriji.
Ali su valjda racunali da ce fanovi pocet citati knjige pa im nece biti toliko zanimljivo ako unaprijed znaju sto ce se dogadati u seriji.
junot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 14:04   #99
Quote:
junot kaže: Pogledaj post
Ali su valjda racunali da ce fanovi pocet citati knjige pa im nece biti toliko zanimljivo ako unaprijed znaju sto ce se dogadati u seriji.
Ha, čitajući samo knjige također nikad nisi siguran kako će se stvari razvijati. Na primjer gore spomenuta epizoda s menadom (u seriji Maryanne) - u knjizi s epizodom Eggs, Tarin dečko, preživi jer mu se svidjela, a u nekoj od kasnijih knjiga iznenada piše kako je Eggs u toj epizodi umro... pa ti znaj što će te čekati u slijedećem nastavku.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 17:10   #100
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Merry, Merry... pa Ericov mejker naravno.
S obzirom da je bio rimski legionar (ak me sjećanje ne vara), mogao bi imati najmanje 1600 godina?

Za one koji su čitali 10. knjigu - kad je Eric pričao o Renfield sindromu, jel se i vama činilo kako o Draculi priča kao da ga poznaje?
Sjetila sam se njega ali on nema ulogu tj. nikakav tekst u knjzi- samo se spominje pa ga nisam računala pod "likom".
I meni se činilo da se Dracula i Eric poznaju - nadam s eda ćemo saznati nešto više o tome!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.