Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2010., 18:39   #21
Čuo sam od dosta ljudi za to iskustvo, pogotovo od ženskog spola. I meni se par puta znala desiti ta paraliza od par sekundi, no ja mislim da se to mi samo na silu želimo probuditi.
Također, treba se biti svjestan činjenice da je biti paraliziran za vrijeme sna sasvim normalna pojava. Da, možda zvuči čudno, ali mi moramo biti paralizirani za vrijeme sna jer ako nismo, tada je to zbilja poremećaj i koliko sam ja čuo, iz tog razloga postoje mjesečari jer se ne paraliziraju, pa snove provode uživo.

Ta priča sa raznim iskustvima paralize obično je praćena osjećajem nečijeg prisustva. Ljudi obično na tijelu osjete kao da je netko sjeo na njih. Nekada su to bili demoni, a u novije vrijeme tu se priča o otmicama vanzemaljaca itd. jer ljudi žele jednu očito ne tako neprirodnu pojavu objasniti, kao i obično, na najcrnji i najdebilniji mogući način.

Ono što ja mislim da se dešava jest to da kada se čovjek počne buditi, da mozak još spava, te nije u tom trenu u stanju otparalizirati tijelo. Znači, to se radi samo o duljem prijelazu iz sna u javu. Vi se probudite, ali se tijelo ne stigne dovesti u funkciju tog trena i ta određena "svjesnost" da vi mislite da ste budni, a u pravilu zapravo niste, stvara to stanje osjećaja paralize, tuđeg prisustva, gušenja itd.
Logičkim razmišljanjem može se doći do razloga takvog nečega.

Meni se zna desiti da sanjam ili jednostavno samo spavam i odjednom u tom snu ja postanem svjestan da sanjam i tada u toj svjesnosti da ja sanjam se želim probuditi i na silu pomaknuti ruku, nogu ili bilo što i probuditi se, ali to je nemoguće jer smo postali svjesni da spavamo prije nego je naš mozak izašao iz sna i normalno je da smo paralizirani.
Znači naša svijest zna da spavamo prije nego li je mozak u stanju otparalizirati naše tijelo i izvuči nas iz sna.

Obično to zna biti izraženije kada ljudi prolaze stresnija razdoblja u životu, a na žalost kod nekih je to puno izraženije i češće nego kod drugih.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 20:23   #22
Unhappy paraliza tokom sna

[moram reci da sam imala problema sa paralizom tokom sna.Bilo je to jedne kobne veceri,kasno sam zaspala i nekako jedva sam se umirila da mogu zaspati.na jednom sam u snu,ali svjesna svega cula da mi pored usiju ali kao u glavi netko lupa loncima i to me jako uznemirilo,pocele su mi vibracije prolaziti kroz tijelo,pokusavala sam otvoriti oci i dozvati brata ali nisam uspjela otvoriti usta.shvatila sam da sam upala u paralizu,nakon tri minute koje su za mene trajale jako dugo probudila sam se i cula da netko hoda po dvoristu,upalila sam svijetlo vani i u kuci i dozvala brata,brat je naravno mislio da fantaziram i da je sve to u mojoj glavi zato sto sam dva mj.prije toga izgubila mamu.otisla sam u sobu, sjela na krevet i razmisljala kako sam prolupala i da si umisljam sve.nakon nekoliko trenutaka pocele su mi se pojavljivati mamine slike pred ocima,pomislila sam boze sto se sa mnom desava ustala sam se priblizila tim slikama i vidjela uistinu da si neumisljam jer slike su se mijenjale najedanput vidim kriz na zidu koji je bio osvijetljen.poslije toga 3mj me glava rasturala,sanjala sam sve sto ce mi se dogoditi,imala sam problema sa stomakom...kasnije sam zakljucila da me netko urekao,jer ja nikada u to nisam vjerovala.mama mi se stalno javljala u snovima i pricale bi po cijelu noc.upoznala sam jednog decka koji mi je rekao da me je netko uvracao i kad se pocnem moliti protiv toga da cu sanjati tu osobu i znati cu tko me je uvracao,ja sam nakon nekog vremena sanjala moju babu kako mi nosi vradzbine u kucu,ali ona me nije uspijela unistiti s time pa mi je poslala zloga duha u kucu te sam ja svoju kucu napustila,jer sam se bojala jako,nisam smijela tamo spavati,htjela sam se ubiti a sve zbog toga.isla sam na egzorcizam,pila sam sv.vodu cistila se od toga.ja sam im potpuno oprostila,ali oni meni nisu oprostili sto sam ja uistinu spoznala da se radi o urocima i zato je mene dan danas strah spavati sama i vratit se u svoju kucu.znam da nisam bolesna,najtuznije trenutke uz mamu dokk je umirala bila sam jaka i molila se,inace sam snazna osoba,vjerujem u boga jako ,jako,vjerujem da je sve u snazi boga.ali ovakvo nesto je nadnaravno i poslano je radi osvete i da se naudi drugima.moram reci da sam nasla vradzbinu u kuci.ljudi su se poklonili sotoni,dusu mu prodaju samo da bi na zemlji bilo ima lagano,ali sotona je lukav zauzvrat ce im dusa goriti u paklu i nece moci imati nikada mira...]
anamarija88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 22:52   #23
i meni se to događalo sto puta. evo neki dan sam prispala popodne i isto tako sam se htjela probudit al nisam mogla. i imala sam osjećaj da mi se noge izdužuju,nekakvi trnci mi prolazili tijelom. mene je strah nastavit spavat, imam osjećaj koda ću se ugušit ili neću probudit uopće. i onda sam se trgnula naglo pa sam se probudila.....
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 13:12   #24
mene je isto tako strah zivjeti poslije svega toga,jedni su mi govorili da sam povezana sa parapsihologijom posto mi se uz to sve ukazao lik male bebe na nebu i svasta tako.ja uopce neznam sta se samnom dogadja,svaki dan se bojim da nesvjesno pricam sa medijima,jer sve sto ja sanjam ostvari se...tesko je uopce govoriti drugima o tome jer svi misle da sam luda...ja sam podanu normalna mlada osoba,ali po noci osijecam se kao da imam 99godina i kao da cu bas tog trena umrijeti.
anamarija88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 13:15   #25
citala sam kad nas uhvati paraliza da se treba poceti moliiti ili pak imati nekakvu svetu sliku pored sebe.
anamarija88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 13:29   #26
Ajoj, žao mi te je. Jedna meni bliska osoba to često doživljava. Užasno je, znam. Vjerujem da tu ima još nešto osim gole znanosti, ali nećemo to razjasniti, još dugo, tako da je praktički uzaludno. Ne mogu zamisliti stanje budnosti, a nemogućnost kretanja. Strašno.
Jekaterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 13:36   #27
Quote:
Jekaterina kaže: Pogledaj post
Ajoj, žao mi te je. Jedna meni bliska osoba to često doživljava. Užasno je, znam. Vjerujem da tu ima još nešto osim gole znanosti, ali nećemo to razjasniti, još dugo, tako da je praktički uzaludno. Ne mogu zamisliti stanje budnosti, a nemogućnost kretanja. Strašno.
To sam ja dosta često znao imati. To je san,ništa drugo. Osjećaš da ležiš potrbuške na krevetu.Ruke i noge su ti obamrle i gušiš se. Užasan osjećaj.
spartacus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 13:39   #28
I meni se ovo događa,ali na sreću,vrlo rijetko.Ali strašno bude,imaš osjećaj da se ne možeš pomicati,disati,govoriti.Užas.
__________________
A kad mi dođeš ti,i osmijeh vratiš mi,sva patnja i bol života mog,će proć...:( <3 <3
heleny 15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 13:41   #29
Možda je spomenuto u ranijim postovima, ali nisam čitala sve precizno - čula sam da svi to dožive barem jednom u životu, a nekima je to već ritualan događaj par puta mjesečno. Znanstveno gledajući, nekakav je problem nastao u hippocampusu, tako su mi rekli.

@spartacus1 - ne znam baš je li san, možda bi bilo lakše prihvatiti da je, i to onaj lucidan

Osobno nisam doživjela.
Jekaterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 13:42   #30
Quote:
anamarija88 kaže: Pogledaj post
[moram reci da sam imala problema sa paralizom tokom sna.Bilo je to jedne kobne veceri,kasno sam zaspala i nekako jedva sam se umirila da mogu zaspati.na jednom sam u snu,ali svjesna svega cula da mi pored usiju ali kao u glavi netko lupa loncima i to me jako uznemirilo,pocele su mi vibracije prolaziti kroz tijelo,pokusavala sam otvoriti oci i dozvati brata ali nisam uspjela otvoriti usta.shvatila sam da sam upala u paralizu,nakon tri minute koje su za mene trajale jako dugo probudila sam se i cula da netko hoda po dvoristu,upalila sam svijetlo vani i u kuci i dozvala brata,brat je naravno mislio da fantaziram i da je sve to u mojoj glavi zato sto sam dva mj.prije toga izgubila mamu.otisla sam u sobu, sjela na krevet i razmisljala kako sam prolupala i da si umisljam sve.nakon nekoliko trenutaka pocele su mi se pojavljivati mamine slike pred ocima,pomislila sam boze sto se sa mnom desava ustala sam se priblizila tim slikama i vidjela uistinu da si neumisljam jer slike su se mijenjale najedanput vidim kriz na zidu koji je bio osvijetljen.poslije toga 3mj me glava rasturala,sanjala sam sve sto ce mi se dogoditi,imala sam problema sa stomakom...kasnije sam zakljucila da me netko urekao,jer ja nikada u to nisam vjerovala.mama mi se stalno javljala u snovima i pricale bi po cijelu noc.upoznala sam jednog decka koji mi je rekao da me je netko uvracao i kad se pocnem moliti protiv toga da cu sanjati tu osobu i znati cu tko me je uvracao,ja sam nakon nekog vremena sanjala moju babu kako mi nosi vradzbine u kucu,ali ona me nije uspijela unistiti s time pa mi je poslala zloga duha u kucu te sam ja svoju kucu napustila,jer sam se bojala jako,nisam smijela tamo spavati,htjela sam se ubiti a sve zbog toga.isla sam na egzorcizam,pila sam sv.vodu cistila se od toga.ja sam im potpuno oprostila,ali oni meni nisu oprostili sto sam ja uistinu spoznala da se radi o urocima i zato je mene dan danas strah spavati sama i vratit se u svoju kucu.znam da nisam bolesna,najtuznije trenutke uz mamu dokk je umirala bila sam jaka i molila se,inace sam snazna osoba,vjerujem u boga jako ,jako,vjerujem da je sve u snazi boga.ali ovakvo nesto je nadnaravno i poslano je radi osvete i da se naudi drugima.moram reci da sam nasla vradzbinu u kuci.ljudi su se poklonili sotoni,dusu mu prodaju samo da bi na zemlji bilo ima lagano,ali sotona je lukav zauzvrat ce im dusa goriti u paklu i nece moci imati nikada mira...]
__________________
A kad mi dođeš ti,i osmijeh vratiš mi,sva patnja i bol života mog,će proć...:( <3 <3
heleny 15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 14:13   #31
sto puta sam pazila i nisam mislila na to,zaboravljala sam te stvari,pocela raditi stvari koje volim,ali snovi su mi i dalje bili uzasni,buđenja u pola dva,preznojavanje,osijecaj da me netko gleda Bože sacuvaj.Kazem pocela sam istrazivati sve to i povezivati snove,i doslo je do zakljucka da se u istinu nesto samnom zbiva.bilo je jako tesko zivjeti sa cinjeenicom da sam ja sve to svojim ocima gledala i samim time sto ce biti kada se opet ponovi,da li cu prezivjeti sve to?!Hvala Bogu uz pomoc obitelji i prijatelja shvatila sam da nisam luda,jer je moj bratic imao iste simptome kao i ja.Ponekad me uhvati panika jer pocnem misliti na sve sto se dogadjalo i onda uzmem svoj molitvenik i krunicu i molim se sve dok neprestane,a onda zaspem i sutra mi je bolje.
anamarija88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 14:38   #32
Strašno mi je drago da postoji ovakva tema. Stvarno sam mislila da je to samo moj problem. Već dugo sva sreća to nisam osjetila.
Imala sam dvije moguće situacije. Prva je da spavam s mamom, nešto me probudi, otvorim oči, ne mogu ju dozvati, kada uspijem vrlo tiho izgovoriti njeno ime i ona me čuje-grč istog trena nestaje i glas mi je normalne glasnoće. Takve stvari su mi se dosta često događale i nisam baš sigurna da bi ih mogla objasniti apsolutno znanstvenom teorijom.
Druga situacija je bila samo jednom i odtada ne idem na groblje. Bili smo na grobu dede koji inače nije bio dobra osoba, čak je i jadan klesar ostao bez par prstiju kad je unosio njegove podatke na ploču. Tada sam stvarno s mamom tamo bila preko k..., i sa nekom "mržnjom" radi toga kakav je bio baki. Tijekom dana nisam nijednom pomislila o njemu, da bi ga u snu vidjela kao vrlo blijedog, onako ludo nasmiješenog- grozan prizor, i tada sam osjetila kako je nešto vrlo teško leglo na mene (bila sam na trbuhu), nisam se mogla pomaknuti, nisam se usudila otvoriti oči. Iduće jutro mi je teta koja inače ima drugačiji pogled na te stvari rekla da mu zapalim svijeću.

Ne znam, možda je stvar samo moje mašte, a možda tu nešto ima. I dan danas znam "osjetiti" da mi je nešto u sobi, blago upalim svjetlo i spavam dalje kasnije. Drago mi je da nisam jedina.

Prema nekim teorijama (premlada sam da bi se time više bavila), duše koje ne mogu naći mir, nalaze žrtve koje su emocionalno labilne ili u lošem periodu i crpe njihovu energiju. Koji put kad me tako nešto probudi pitam naglas da li je dosta konačno

Mnogo zračenja mi ne osjetimo, primjer je samo kad odeš na rengen- nikada sam ne znaš kad možeš disati- to jest ne osjetiš kada zrake koje te snimaju prestanu ići. A pošto smo svi smrtnici i jedino možemo teoretizirati o tome gdje su ljudi koji su nekada bili tu, da li uopće postoje i u kojem obliku, ne bi apriori vjerovala ni odbacivala ništa.
Veracruz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 16:42   #33
[QUOTE=Veracruz;25417087]Strašno mi je drago da postoji ovakva tema. Stvarno sam mislila da je to samo moj problem. Već dugo sva sreća to nisam osjetila.
Imala sam dvije moguće situacije. Prva je da spavam s mamom, nešto me probudi, otvorim oči, ne mogu ju dozvati, kada uspijem vrlo tiho izgovoriti njeno ime i ona me čuje-grč istog trena nestaje i glas mi je normalne glasnoće. Takve stvari su mi se dosta često događale i nisam baš sigurna da bi ih mogla objasniti apsolutno znanstvenom teorijom.
Druga situacija je bila samo jednom i odtada ne idem na groblje. Bili smo na grobu dede koji inače nije bio dobra osoba, čak je i jadan klesar ostao bez par prstiju kad je unosio njegove podatke na ploču. Tada sam stvarno s mamom tamo bila preko k..., i sa nekom "mržnjom" radi toga kakav je bio baki. Tijekom dana nisam nijednom pomislila o njemu, da bi ga u snu vidjela kao vrlo blijedog, onako ludo nasmiješenog- grozan prizor, i tada sam osjetila kako je nešto vrlo teško leglo na mene (bila sam na trbuhu), nisam se mogla pomaknuti, nisam se usudila otvoriti oči. Iduće jutro mi je teta koja inače ima drugačiji pogled na te stvari rekla da mu zapalim svijeću.

Ne znam, možda je stvar samo moje mašte, a možda tu nešto ima. I dan danas znam "osjetiti" da mi je nešto u sobi, blago upalim svjetlo i spavam dalje kasnije. Drago mi je da nisam jedina.

Prema nekim teorijama (premlada sam da bi se time više bavila), duše koje ne mogu naći mir, nalaze žrtve koje su emocionalno labilne ili u lošem periodu i crpe njihovu energiju. Koji put kad me tako nešto probudi pitam naglas da li je dosta konačno

Mnogo zračenja mi ne osjetimo, primjer je samo kad odeš na rengen- nikada sam ne znaš kad možeš disati- to jest ne osjetiš kada zrake koje te snimaju prestanu ići. A pošto smo svi smrtnici i jedino možemo teoretizirati o tome gdje su ljudi koji su nekada bili tu, da li uopće postoje i u kojem obliku, ne bi apriori vjerovala ni odbacivala ništa.[ja znam da je moja mama bila jako dobra osoba,i da nije mi se ona javljala u snovma tko zna sta bi bilo samnom,ja bih se vjerovatno ubila.mama mi je u snove ubacivala slike osoba koje mi cine zlo tako da kad god mi zele napraviti zlo ja to sprijecim.vjerujem u svee to sto ostali govore,jer znam da to nije bolest psihe,nego opsijedanje zlo duha.a njega treba otjerati od sebe./QUOTE]
anamarija88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 16:48   #34
Mislim da ovdje nije riječ o nikakvim dušama, vragovima, bogovima, nebogovima ili što je sve već spomenuto
Po simptomima koje navodite rekla bih da se radi o čistim hipnagognim halucinacijama.
Dešava se i nije neuobičajeno, niti tome treba pridavati teška mistična značenja
Nije ugodno, ali uz svijest da znaš da se radi o hipnagogiji - nije ni neugodno Radi se o trenucima između budnog stanja i sna, a najčešće se dešava u trenucima usnivanja.
Samo bez straha I vičite - hipnagogija, hipnagogija - i odmah će nestati
Saomai is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 17:00   #35
Paraliza spavanja nije niti tako rijetka pojava, samo što ljudi o tome ne pričaju jer je to u pravilu neugodno iskustvo. Kao što je već netko lijepo opisao, radi se o privremenom poremećaju funkcije spavanja, odnosno, postajemo djelomično svjesni dok nam je tijelo još uvijek paralizirano (što je normalno tijekom spavanja, da nema te paralize, svi bismo mjesečarili). Link http://en.wikipedia.org/wiki/Night_terror koji je postan od Shree Kali je odličan, pogledajte i http://en.wikipedia.org/wiki/Narcolepsy o Narkolepsiji. U psihijatrijskoj klinici u Vrapču ima odjel koji se bavi poremećajima u spavanju (već je netko to spomenuo), preporučam svima kojima to predstavlja problem da se tamo jave (ne, neće vas gledati kao luđake i da, to što vam se događa je normalno). Između ostalog i nekoliko poznatih lica iz našeg javnog života je tamo bilo na promatranju i ništa im se nije desilo
anamarija88 - to što ti se događa tijekom sna teško da je rezultat nekog uroka, radi se o običnom poremećaju spavanja koji zahvaća jedan dio populacije i nema veze sa urocima. Prekognicija, pak, je nešto sasvim drugo i ako je to što govoriš istina (da ti se tijekom tih epizoda priviđaju stvari koje se poslije obistine) bilo bi zanimljivo to malo istražiti, u svakom slučaju nije nešto čega bi se trebala bojati.
psiho patak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 17:12   #36
Quote:
anamarija88 kaže: Pogledaj post
sto puta sam pazila i nisam mislila na to,zaboravljala sam te stvari,pocela raditi stvari koje volim,ali snovi su mi i dalje bili uzasni,buđenja u pola dva,preznojavanje,osijecaj da me netko gleda Bože sacuvaj.Kazem pocela sam istrazivati sve to i povezivati snove,i doslo je do zakljucka da se u istinu nesto samnom zbiva.bilo je jako tesko zivjeti sa cinjeenicom da sam ja sve to svojim ocima gledala i samim time sto ce biti kada se opet ponovi,da li cu prezivjeti sve to?!Hvala Bogu uz pomoc obitelji i prijatelja shvatila sam da nisam luda,jer je moj bratic imao iste simptome kao i ja.Ponekad me uhvati panika jer pocnem misliti na sve sto se dogadjalo i onda uzmem svoj molitvenik i krunicu i molim se sve dok neprestane,a onda zaspem i sutra mi je bolje.
Pretpostavlja se da postoji genetska komponenta koja uzrokuje ovaj poremećaj spavanja - možda bi ti bilo lakše da popričaš malo sa tim bratićem...
psiho patak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 20:55   #37
Iz svog iskustva ne mogu se složiti s time da je samo fizička pojava. I nikome to ne želim da prolazi.
Inače sam znanstven čovjek, tako da neću ulaziti u neke opake sfere egzoterije, ali mislim da ne znam sve. Pojednostavljujete nešto što nikada niste iskusili.
Veracruz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 21:54   #38
nije to nikakva genetska pojava,bratic nije imao paralizu ali je imao probleme kad je dolazio u moju kucu i osjetio svasta,znaci da to nema nikakve veze sa znanosti,znanost nemoze govoriti o bogu,jer ga nepoznaje,ali isto tako ne moze govoriti da je to na strani psihe,jer ako je osoba po danu normalna,znaci da bih trebala biti i po noci.vjerovala sam i ja nekada da je znanost jaca od svega,sve dok nisam imala simptome koji upucuju na nadnaravne sile...probajte popiti casu sv vode(egzorcizirane) i vidjet cete simptome.
anamarija88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 01:40   #39
Quote:
Veracruz kaže: Pogledaj post
Iz svog iskustva ne mogu se složiti s time da je samo fizička pojava. I nikome to ne želim da prolazi.
Inače sam znanstven čovjek, tako da neću ulaziti u neke opake sfere egzoterije, ali mislim da ne znam sve. Pojednostavljujete nešto što nikada niste iskusili.
Sama paraliza spavanja jest čisto fizička pojava, koja uz sebe često veže hipnagogne halucinacije. I nije mi namjera išta pojednostavljivati, u svom životu sam doživio i neke znanstveno neobjašnjive stvari, samo želim reći da ne treba od jedne normalne pojave raditi dramu, bez uvrede ikome. A ukoliko netko smatra da ima posla sa urocima, duhovima ili nečim sličnim, postoje svečenici u našoj zemlji koji se bave egzorcizmom, obratite se nekom od njih...
psiho patak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 19:49   #40
Quote:
Veracruz kaže: Pogledaj post
Iz svog iskustva ne mogu se složiti s time da je samo fizička pojava. I nikome to ne želim da prolazi.
Inače sam znanstven čovjek, tako da neću ulaziti u neke opake sfere egzoterije, ali mislim da ne znam sve. Pojednostavljujete nešto što nikada niste iskusili.
Mogu podržati samo drugu tvoju rečenicu koju sam i boldala, iz jednostavnog razloga što pojava uopće nije ugodna i ljudi je se često preplaše.
Nitko ovdje ne tvrdi da zna sve, niti se banaliziraju stvari.

Paraliza u snu je itekako nužna kako bi i tebe i mene spriječila od ozljeda za vrijeme sna.
Problem nastaje ukoliko REM faza nastupi ranije, odnosno prije negoli je čovijek potpuno usnuo ili ukoliko potraje nešto duže nakon što je čovjek već budan. Otuda i tvoja svijest o paralizi. Nalaziš se u prijelaznom stanju između budnosti, odnosno jave i sna. A takvo se stanje naziva hipnagogijom.
Ona ima nekoliko, nazovimo ih, simptoma, a jedan od njih je i paraliza sna. Osim toga tu su još i zvučne i vizualne halucinacije, osjećaj pritiska i težine na tijelu, osjećaj gušenja, panične nemogućnosti otvaranja očiju i sl.

I da, ja sam ju osjetila, jer ju tijekom svog života barem jednom osjeti više od polovice populacije dok se samo kod manjeg postotka događa učestalo.
Ljudi se boje nepoznatog i zbog tog su straha skloni za njih neobjašnjim pojavama davati predznak demonskog, magičnog ili mističnog. Dobro znamo da su zbog toga u prošlosti padale i glave.
Međutim, meni je bilo puno jednostavnije čitati o tome i objasniti si onoliko koliko si želim objasniti.
Nekima je s druge strane jednostavnije pozivati na ispijanje egzorcističkih tekućina.
Živjeli!
Saomai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.