Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2011., 08:31   #61
Nisam nikad ispekla kruh, barem ne jestivi
Opcenito nikad mi nije uspjelo nekaj u kaj ide kvasac u bilo kojem obliku....

ajde budite tak dobri pa mi napisite reecpt za kruh od kukuruznog i bijelog ili integralnog brasna, mogu i peciva
(tak mi fali kukuruzni kruh.... )

Fala!!!!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 08:54   #62
Za kruh u kojem se lijepo osjeti kukuruz, iako nije čisti kuruzni:

200 gr kukuruznog brašna pofuriti sa 200 ml vruće vode, ostaviti da se ohladi
600 gr brašna (crnog ili bijelog ili pola integralnog, pola bijelog)
350 ml vode
žličica i pol soli
kvasca jedna vrećica ako hoćeš brzo dizanje ili samo 1/4 žličice ako hoćeš dugotrajno dizanje od 10-12 sati.

Kad se kruh digne, rastegni na pobrašnjenoj površini i preklopi kao kuvertu. Ostavi da se još jednom digne, peci u jako zagrijanoj pećnici kako sam već opisivala.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 09:17   #63
Stvarno mi sve ide od kuhanja, kolači.. sve, ali kruh nikako

ne znam di griješim.. stavim sve kako treba, umijesim ga.. ali mi nikad ne bude onako gladak..
uspije se on dignut, premijesim ga, opet se digne.. i stavim ga peć dok ne dobije finu bojicu..

kad ga idem rezat on unutra mljackav, žute boje... uopće lijepo ne izgleda...
ne znam u čemu je problem
__________________
... mami svijetlo na slijedećem brijegu; <3 Đ.B. <3 ...
malla21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 09:27   #64
Quote:
malla21 kaže: Pogledaj post
kad ga idem rezat on unutra mljackav, žute boje... uopće lijepo ne izgleda...
ne znam u čemu je problem
Napiši recept po kojem radiš ... ovako odokativno preniska temperatura i prekratko vrijeme pečenja.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 09:38   #65
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Napiši recept po kojem radiš ... ovako odokativno preniska temperatura i prekratko vrijeme pečenja.
- stavim kg brašna, bijelog TIP 550
- 1 vrećicu suhog kvasca
- cca. 2, 5 dc mlake vode
- žličica soli

Pećem na recimo 200 stupnjeva, oko 45 min- 60 min..
__________________
... mami svijetlo na slijedećem brijegu; <3 Đ.B. <3 ...
malla21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 09:55   #66
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Za kruh u kojem se lijepo osjeti kukuruz, iako nije čisti kuruzni:

200 gr kukuruznog brašna pofuriti sa 200 ml vruće vode, ostaviti da se ohladi
600 gr brašna (crnog ili bijelog ili pola integralnog, pola bijelog)
350 ml vode
žličica i pol soli
kvasca jedna vrećica ako hoćeš brzo dizanje ili samo 1/4 žličice ako hoćeš dugotrajno dizanje od 10-12 sati.

Kad se kruh digne, rastegni na pobrašnjenoj površini i preklopi kao kuvertu. Ostavi da se još jednom digne, peci u jako zagrijanoj pećnici kako sam već opisivala.
Fala Donata,
ak stignem isprobam danas, ak ne sutra pa javim
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 09:59   #67
Donata, to se samo kratko zamijesi, da se sjedine svi sastojci ili malo duže? Isprobat ću čim kupim brašno.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 10:39   #68
Quote:
malla21 kaže: Pogledaj post
- stavim kg brašna, bijelog TIP 550
- 1 vrećicu suhog kvasca
- cca. 2, 5 dc mlake vode
- žličica soli

Pećem na recimo 200 stupnjeva, oko 45 min- 60 min..
Ovo je premalo vode ... ne znam kako uopće uspiješ umijesiti kruh s tako malo vode. Na kilogram brašna stavi vrećicu suhog kvasca, kreni sa 6 dl vode i dodavaj po potrebi do 7 dl ... negdje za 2 sata kruh bi se trebao dići, po želji ga premijesi ili samo presloži. Peci u zagrijanoj pećnici na max. temperaturi i još nekih 20-30 min na 200.
Quote:
waterlily kaže: Pogledaj post
Donata, to se samo kratko zamijesi, da se sjedine svi sastojci ili malo duže? Isprobat ću čim kupim brašno.
Ja svaki svoj kruh početno umijesim dok ne bude lijepo izrađen, mikserom, tko bi toliko mlatio po njemu s time da uvijek dodajem po dl manje vode u početku i onda po potrebi dodam do pune količine vode ... ovisi i o postotku vlage brašna, općenito najmanje vode traži obično bijelo, što je brašno tamnije više vode treba, pogotovo integralni i raženi kruh.
Nakon što se kruh digne više ga ne premijesim, samo presložim, jer više volim da mi kruh ima velike mjehure zraka, a tamni kruh je ionako kompaktniji od bijelog.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 11:20   #69
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Ovo je premalo vode ... ne znam kako uopće uspiješ umijesiti kruh s tako malo vode. Na kilogram brašna stavi vrećicu suhog kvasca, kreni sa 6 dl vode i dodavaj po potrebi do 7 dl ... negdje za 2 sata kruh bi se trebao dići, po želji ga premijesi ili samo presloži. Peci u zagrijanoj pećnici na max. temperaturi i još nekih 20-30 min na 200..
hvala ti, probat ću tako
__________________
... mami svijetlo na slijedećem brijegu; <3 Đ.B. <3 ...
malla21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 05:19   #70
Donata, da li i recimo obican kolac od jaja, maslaca , germe itd. mogu peci tako da ga stavim u vruci protvan, da li ce se isto tako dobro dignuti kao i kruh?
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 09:14   #71
Nisam probala tako da ti ništa ne mogu reći ... kolači obično nemaju potrebu za tako visokom temperaturom, bojim se da bi se samo prepekli.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 21:11   #72
NE, nisammislila na tako veliku temperat. vec na ugrijani protvaan.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 21:26   #73
Pa zaljepili bi se ako temp nije bar 250C
Inaće donata ili ko je već bacio recept za kruh svaka čast. Od sada pečem po tom receptu i super je sve...jedino mi je u početku imao slojeve brašna u sredini ali i to sam riješio i sad je za 10
Neki dan sam probao bez poklopca ali se zaljepio...i nije se digao toliko
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 10:10   #74
Kruh od čistog durum brašna, sporo dizanje od 10 sati, vlaga 65%
Miješani od 150 gr kukuruznog, 500 integralnog i 35o crnog, koristila ostatke, slika malo mutna, ali okus fantastičan, vlaga 70%, sporo dizanje od 12 sati, moglo je i manje, ali ostavila sam preko noći da se diže.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 10:13   #75
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Kruh od čistog durum brašna, sporo dizanje od 10 sati, vlaga 65%
Miješani od 150 gr kukuruznog, 500 integralnog i 35o crnog, koristila ostatke, slika malo mutna, ali okus fantastičan, vlaga 70%, sporo dizanje od 12 sati, moglo je i manje, ali ostavila sam preko noći da se diže.
Ja se tako razveselim kad vidim da je tvoj post zadnji na ovoj temi, jer znam da me čeka ili neki dobar savjet ili slika finog kruhića
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 10:17   #76
Fala
Totalno sam se navukla na pečenje kruha ... k'o ti na praline
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 11:42   #77
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Fala
Totalno sam se navukla na pečenje kruha ... k'o ti na praline
Oba pdf-a, kruh i praline, djeluju inspirativno.
Imas li neki recept/ideju za kruh sa maslinama?
Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 11:51   #78
Quote:
Justin Thyme kaže: Pogledaj post
Imas li neki recept/ideju za kruh sa maslinama?
Ima jako puno recepata za takav tip kruha na talijanskim blogovima, ali kako ja jedem kruh samo za doručak, ograničavam se na vulgaris verziju bez dodataka, eventualno sa sjemenkama.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 21:46   #79
Quote:
Justin Thyme kaže: Pogledaj post
Oba pdf-a, kruh i praline, djeluju inspirativno.
Imas li neki recept/ideju za kruh sa maslinama?
Slažem se s prvom rečenicom. A za tvoje pitanje komentar da bih i ja neki fini kruhić s crnim maslinama pa ako se Donata sjeti nekog linka ljubit ću joj brašnjavi rub pregače
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 22:03   #80
Ok, ponavljam da ja nisam i vjerojatno niti neću peći kruh s maslinama (već mi je muka odupirati se napasti da se najedem do sita ovih koje pečem), ali moja prijateljica ima recept.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.