Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2012., 18:58   #81
pozdrav svima. Imam namjeru kupiti i postaviti video nadzor pa bi molio jednu stručnu pomoć. Do sada se nisam "igrao" sa video nadzorom već imam poprilično dosta iskustva sa satelitskim antenama a što u nekim dijelovima ima sličnosti.
Ovako- mislim uložiti u opremu (bez monitora jer ću je spojit na kućni tv) oko 6-7 tisuća kn. Postavi bi 8 kamera od toga dvije vani a ostale u prostoriju (od kuhanja ima poprilično vlage u zraku). Kako se ne snalazim u mnoštvu marki i tipova kamera i snimača, molim da mi netko napiše što bi mi sve trebalo i koje (marka i tip) da se uzmu. I na kraju što se tiče montaže dali ima negdje na internetu neki opisan način i postupak jer kako sam naveo želim to sam montirati.
Hvala.
jubra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 13:30   #82
Kamera koja snima 24 sata dnevno

Htio bi postaviti videonadzor, ali ne bi htio potrošiti velike pare. Stoga
sam našao ovo:
http://www.ebay.com/itm/Wireless-Wat...item2ebba8c27a

Zanima me da li mogu ovu kameru i ovaj monitor držati da su upaljeni
non-stop, 24 sata dnevno i tako bez prestanka. Da li ovakve kamerice u
pravilu crkavaju ako snimaju stalno ili to može raditi bez problema po
cijele dane?
DrTony is online now  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 23.05.2012., 10:26   #83
I dalje tražim mrežnu wireless kameru... Ima netko novih spoznaja. Fala...
gole is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 17:33   #84
Možete li mi pomoći?
Koliku max dužinu USB kabla može "podnesti" signal jeftine web camere.
U trgovinama dobivam takve informacije da bi ih trebao zapisivati za svakakve rubrike( od toga da je maximum tvornički kabel do neograničeno).

Trebam si složiti jednostavno i jeftino oko da vidim nešto u dvorištu kad mi zatreba, a ne znam koliko mi smije biti dugačak kabel.
__________________
ciljevi su snovi sa rokom ispunjenja
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 10:20   #85
Službeni limit je 5 metara. Ako uređaj ne troši puno struje možda se možda izvući i još nekoliko metara.

Za sve dulje od toga treba nabaviti aktivne USB produžne kabele ili složiti neko DIY rješenje sa posebnim napajanjem i kvalitetnijim kabelima npr.
http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?t=1207
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 09:43   #86
,... a nešto bežično? Bilo je svojevremeno u Metro-u bežičnih kompleta (kamera-prijemnik) na 1,2GHz za 200-300 kn.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 09:51   #87
produžiti sa UTP kabelom i na kraju staviti aktivni USB hub (sa napajanjem), to radi na 10-15m bez problema

postoje i gotova rješenja kao npr http://dx.com/p/usb-over-rj45-usb-ca...r-22343?item=1

ako je komp u igri (i mora biti, i recimo telefon, pa i pristup preko interneta) ima i malo skuplje rješenje: http://dx.com/s/ip+camera+wireless . softveri poput YawCAM ili iSpy su besplatni i rade čuda što se tiče pretvaranja webcama u nadzor, ali mora neki komp raditi 0-24
__________________
People. What a bunch of bastards.

Zadnje uređivanje Thurgood : 18.06.2012. at 09:56.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 20:42   #88
Puno hvala na informacijama, probaću sa jednim od 5m. Nadam se da ih ima po povoljnim cijenama.

Trebam jednostavni nadzor , tako da mi skuplje opcije sada nisu potrebne.
Cilj mi je kroz prozor provući kabel i montirati kameru na prozorsku dasku tako da vidim ispred kuće ( imam problem zbog kojeg to i radim ). Za to bi 1 + 5m moralo biti dovoljno.

Kamera je najjobičnija kupljena u kineskom dućanu. Bio sa jako skeptičan - prvo isprobavanje u sobi me ugodno iznenadilo, kako će biti vani pokazaće praksa. Besplatni program sam skinuo sa interneta - tako da mogu imati pregled, snapshot, alarm kretanja, po potrebi kratko snimanje.
Znači ako ju ne sakrijem dovoljno dobro i netko ju ošteti / ukrade neće biti prevelika velika šteta.
__________________
ciljevi su snovi sa rokom ispunjenja
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 13:23   #89
Htio bi postaviti kamere na vikendicu koja je udaljena 15-20 km od moje kuće odnosno moga laptopa preko kojeg bi gledao što se događa na tim kamerama, bi li se to moglo ikako izvesti, jer neznam koliki je domet putem wirelessa.
LiuKang is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 18:35   #90
Toliki domet sigurno nema.
Misli da je rješenje postavljanje sistema u vikendici ( računalo+kamere ) , a pristup putem interneta / telefona.
__________________
ciljevi su snovi sa rokom ispunjenja
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 14:08   #91
a, ima ako je dobra optička vidljivost i ima se cca 1000+ kn za investirati u wireless opremu
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 22:52   #92
Postavljajte pitanja o sustavima video nadzora i alarmima

Ovdje možete postavljati pitanja o sustavima video nadzora i alarmima jer na ovom forumu sam primjetio mnogo pitanja o video nadzoru i još toliko gluposti koje nemaju veze s realnosti.
Radim dugo sa sustavima tehničke zaštite i mogu vam pomoći.
cctv is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 10.07.2012., 00:31   #93
Quote:
marija868 kaže: Pogledaj post
Naime potrebna mi je observer kamera za nadzor koja ima sljedeće karakteristike (infra red, sim karticu i da šalje moving koji snimi na mail).
Ako možete preporučiti neku bilo bi dobro
http://http://www.telital-mobitel.hr...00&height=100%

Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
htio bih u svoju garažu staviti video nadzor unutra sa 2 kamere da snimaju na jedan disk , sad u garaži je tokom dana dosta mračno a navečer se upalei rasvjeta , zanima me koje kamere je najbolje kupiti , šta mi sve od kabela i opreme treba ...dajte savjete , hvala
2 ir kamere + dvr ili dvr kartica BNC konektori i Coax kabel RG 59 ili ako hoćeš preko video baluna znači umjesto coax-a kupiš 4 pasivna recivera koje prilagođuju signal na 75 oma. Onda možeš spojiti bilo koji kabel sa 2 vodiča.
A možeš pregledavati i preko interneta.

Quote:
jubra kaže: Pogledaj post
pozdrav svima. Imam namjeru kupiti i postaviti video nadzor pa bi molio jednu stručnu pomoć. Do sada se nisam "igrao" sa video nadzorom već imam poprilično dosta iskustva sa satelitskim antenama a što u nekim dijelovima ima sličnosti.
Ovako- mislim uložiti u opremu (bez monitora jer ću je spojit na kućni tv) oko 6-7 tisuća kn. Postavi bi 8 kamera od toga dvije vani a ostale u prostoriju (od kuhanja ima poprilično vlage u zraku). Kako se ne snalazim u mnoštvu marki i tipova kamera i snimača, molim da mi netko napiše što bi mi sve trebalo i koje (marka i tip) da se uzmu. I na kraju što se tiče montaže dali ima negdje na internetu neki opisan način i postupak jer kako sam naveo želim to sam montirati.
Hvala.
Vanjske:http://http://www.idea-classic.com/v...roductID=19764

Unutarnje:http://http://www.idea-classic.com/v...roductID=20177

Nosači:
http://www.idea-classic.com/videonad...roductID=12965
Snimač (dvr):http://www.idea-classic.com/videonad...roductID=21208

HDD:http://www.idea-classic.com/videonad...roductID=19255

Pretvarač BNC izlaza u RCA ( za spajanje na tv,av izlaz)

BNC konektori

Kabel RG 59 coax


Chinch kabel za spajanje pretvarača na tv i ako nema AV izlaz pretvarač av u scart
Ako ima vlage u zraku stavi na ove unutarnje kamere kućište s grijačem , pazi za 220 v a ne za 12 v
Za vanjske sam stavio sa 12 v i za njih kupi adapter a za unutarnje 220 v tako da ne kupuješ napajač za kamere koji dođu oko 1000 kn

Spajanje nije ništa posebno teško a za internet vučeš kabel utp do routera a poslije me pitaj ako hoćeš da ti pokažem kako da nariktaš lokalnu ip adresu,ddns

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 10.07.2012. at 10:38. Reason: nije korišten multiquote
cctv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 20:07   #94
Ja bi postavila video nadzor u frizerski salon, da li netko ima neki prijedlog?i koliko to košta?ja nemam pojma uopće kako to funkcionira
salvador is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 21:49   #95
Kod spajanja se gotovo ne može pogrješiti, jedino bi mogao biti problem ako želiš nadgledati preko interneta jer treba naštelati postavke za pregled preko interneta.
U snimač se meće hard disk te se on mora formatirati ,piše sve u uputstvu od snimača.
Kabel je koaksijalni rg 59 (piše sve u prethodnim postovima)
primjer sustava:
unutarnja kamera ili više njih s nosačem i dvr
stavljeni su u prethodnom postu.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 18.07.2012. at 00:10. Reason: Q
cctv is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 23:03   #96
Quote:
cctv kaže: Pogledaj post
Kod spajanja se gotovo ne može pogrješiti,
O može, može... kao što ni meni ne pada na pamet da se sam ošišam. Odem lijepo u frizerski, platim 50 kn za 10 minuta posla i sve 5.

Što može poći krivo ? - posljedica

- odabir krivog objektiva - ne odgovara širina polja
- montiraš kameru na lošu poziciju - ne vidiš detalje koje trebaš
- imam neki kabel, ostao od antene, malo je tanji ali isto piše RG59, ma to je sve isto - sve spojiš a slika loša/nema je (greške tipa pada signala, ground loop-a itd.)
- izmaltretiraš se sa montažom kabela i kanalica - estetika
- spojiš kameru na krivi napon, krivi polaritet itd - pregorena kamera
- loše zakrimpaš konektor (ako imaš alat za to) - nema slike, ili još gore nestane nakon par dana
- drmne te struja - ****
- loše podesiš kameru/objektiv (ako imaš opremu za to) - mračna/mutna slika
- izmaltretiraš se (od silnih opcija) podešavajući snimač - vrijeme je novac
- loše podesiš snimač - slaba kvaliteta snimke, nema snimke koju najviše trebaš (provala, krađa)


Quote:
salvador kaže: Pogledaj post
Ja bi postavila video nadzor u frizerski salon, da li netko ima neki prijedlog?i koliko to košta?ja nemam pojma uopće kako to funkcionira
Osim linkova od @cctv imate i ovdje možda malo jeftinije.
Najjednostavnije je kupiti komplet kakav trebate. Može i pojedinačno ukoliko komplet ne odgovara.

Najvjerovatnije će sve proraditi iz prve i biti ok (ako pripazite na gore navedene napomene) , ali tek toliko da steknete dojam o struci
Pretpostavljam da ulje u autu isto mjenjate sami, to je još jednostavniji posao od postavljanja video nadzora.

Ipak je bolje prepustiti profesionalcu izbor opreme, izbor pozicije montaže, montažu i podešavanje sustava. Platiš, on se poslije dođe ošišati kod tebe, plati tebi i svi zadovoljni.

Zadnje uređivanje madsav : 18.07.2012. at 00:18.
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 00:11   #97
ili kompenziraju..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 00:43   #98
Što može poći krivo ? - posljedica

- odabir krivog objektiva - ne odgovara širina polja
- montiraš kameru na lošu poziciju - ne vidiš detalje koje trebaš
- imam neki kabel, ostao od antene, malo je tanji ali isto piše RG59, ma to je sve isto - sve spojiš a slika loša/nema je (greške tipa pada signala, ground loop-a itd.)
- izmaltretiraš se sa montažom kabela i kanalica - estetika
- spojiš kameru na krivi napon, krivi polaritet itd - pregorena kamera
- loše zakrimpaš konektor (ako imaš alat za to) - nema slike, ili još gore nestane nakon par dana
- drmne te struja - ****
- loše podesiš kameru/objektiv (ako imaš opremu za to) - mračna/mutna slika
- izmaltretiraš se (od silnih opcija) podešavajući snimač - vrijeme je novac
- loše podesiš snimač - slaba kvaliteta snimke, nema snimke koju najviše trebaš (provala, krađa)




Osim linkova od @cctv imate i ovdje možda malo jeftinije.
Najjednostavnije je kupiti komplet kakav trebate. Može i pojedinačno ukoliko komplet ne odgovara.

Najvjerovatnije će sve proraditi iz prve i biti ok (ako pripazite na gore navedene napomene) , ali tek toliko da steknete dojam o struci
Pretpostavljam da ulje u autu isto mjenjate sami, to je još jednostavniji posao od postavljanja video nadzora.

Ipak je bolje prepustiti profesionalcu izbor opreme, izbor pozicije montaže, montažu i podešavanje sustava. Platiš, on se poslije dođe ošišati kod tebe, plati tebi i svi zadovoljni. [/QUOTE]

Te kamere dolaze sa objektivom i dosta sam ih postavljao i prodao.
Nisam ja to mislio doslovno pa naravno da će pročitati upute koje su priložene sa kamerom i dvr-om a valjda će skužiti da in znači ulaz za kameru ili out znači izlaz za monitor.
a jbg-a ako ne želi prčkati po blc,wdr,hlc-u... neka uzme kamere bez osd izbornika.
Upute od tog dvr-a su na hrvatskom i idu korak po korak ako netko želi sam instalirati.
Što se tiče kabla ako se kupi adapter ne može se sjebat polaritet zato i nisam rekao da kupuju napajače... neka traži onog od kojeg je kupila da nakrimpa konektore, neka kupi zaštitu od greške uzemljenja itd.
Istina da bi bio problem pozicioniranje kamere jer nema tester
Ali nije to na 100 metra udaljenosti najvjerovatnije je sve u 1-2 prostorije.
Najvjerovatnije se radi o manje zahtjevnoj ugradnji ipak nije to banka, možda sam previše optimističan.
cctv is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 02:07   #99
Quote:
cctv kaže: Pogledaj post
Te kamere dolaze sa objektivom i dosta sam ih postavljao i prodao.
Nisam ja to mislio doslovno pa naravno da će pročitati upute koje su priložene sa kamerom i dvr-om a valjda će skužiti da in znači ulaz za kameru ili out znači izlaz za monitor.
a jbg-a ako ne želi prčkati po blc,wdr,hlc-u... neka uzme kamere bez osd izbornika.
Upute od tog dvr-a su na hrvatskom i idu korak po korak ako netko želi sam instalirati.
Što se tiče kabla ako se kupi adapter ne može se sjebat polaritet zato i nisam rekao da kupuju napajače... neka traži onog od kojeg je kupila da nakrimpa konektore, neka kupi zaštitu od greške uzemljenja itd.
Istina da bi bio problem pozicioniranje kamere jer nema tester
Ali nije to na 100 metra udaljenosti najvjerovatnije je sve u 1-2 prostorije.
Najvjerovatnije se radi o manje zahtjevnoj ugradnji ipak nije to banka, možda sam previše optimističan.
Sve stoji . U stvari, htio sam ukazati ljudima kako stoje stvari sa gledišta svake struke, pa tako i sa ekonomskog aspekta.
Svatko je sposoban više ili manje za DIY, ali ponekad se dođe do "teže" rješivih problema, kojih sam samo dio spomenuo.
Što je tehnologija sofisticiranija problemi su "teži", za prosječnog čovjeka, i želio sam u stvari ukazati na najčešće moguće probleme.

Što će npr. napraviti DIY majstor kad mu je kabel iz adaptera prekratak ? Ima nekoliko opcija, ali nekako ne vjerujem da će krenuti natrag u trgovinu samo neka pazi na petu i sedmu opasku kad krene "produživati" kablove i sve će biti u redu.
Što sa video kabelom i bnc konektorima ? Kod dobavljača čije si linkove dao može se kupiti samo cijeli bunt od 100 m i paket od 100 konektora. Točnije 3 paketa jer bnc dolazi najčešće u 3 komada.
Na molbu krimpanja ne znam kako bi reagirali. Nije da se ne može u "uradi sam" tehnici proći i sa drugim tipom konektora (RCA) ili kabela (UTP), što opet iziskuje dodatne troškove nabavke adaptera i alata ako ga nema.
Što se podešavanja tiče sve to radi "out of the box" do neke razine. To je najmanji problem, tko ne čita uputstva tu je podrška dobavljača, forum.hr, ...
Dijagnostika (mogućih) grešaka ponekad je zahtjevna i "profesionalcima" ali uz nešto alata, instrumenata, teorije i prakse, te dobre zalihe različite opreme, metodom uzaludnih pokušaja sve se riješi u roku odmah.

Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
ili kompenziraju..
sve opcije su otvorene

Zadnje uređivanje madsav : 18.07.2012. at 02:14.
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 02:38   #100
Ta tvrtka je dobavljač za tvrtke koje ugrađuju sustave tehničke. Jer ja naručujem od njih i skoro pola balkana tako da su ti uređaji dostupni u većini Hrvatske.


Evo par primjera: Sad reklamiraju visonic bežične alarme i sad mi je već par ljudi došlo da im to instaliramo,a žele bez izvida i elaborata, kaj ću sad ići na teren udaljen 30 km da montiram 2 detektora i centralu...
To je naprosto neisplativo pa im isprogramiram pa neka si sami instaliraju.

Isto tako i s kamerama hoće 1 kameru bez snimača pa sam mu složil:20 m kabela,na kojem su konektori, bnc-vga konverter,adapter i monitor mi je rekao da ima od kompjutera.

Zadnje uređivanje cctv : 18.07.2012. at 03:11.
cctv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.