Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2017., 17:44   #1361
Quote:
miramo kaže: Pogledaj post
I sama sam u potrazi za optičarskom radnjom, ali i proizvođačem dioptrijskih naočalnih leća, jer ovaj čije leće trenutno imama više ih ne proizvodi, te jedino što Ti ja, temeljem osobnog iskustva, mogu savjetovati je da kupiš naočalne leče od stakla, a okvir za naočalne leće sa capicama, ali obavezno silikonskim, a ne tvrdim plastičnim.

Ja nosim takve od jutra do mraka i ne klize, ne žuljaju i često se uhvatim kako popipam lice da provjerim imam li naočale, jer mi se dogodilo da sam otišla pod tuš sa naočalama na licu.

Osim tih capica, važno je pogoditi i veličinu okvira, a na to utječe anatomija glave, sljepoočne kosti i uha. Optičari također naglašavaju da je važna i veličina mostića i capica na naočalnom okviru, što pak ovisi o obliku nosa zbog površine na koju će te capice „sjesti“. Zato mislim da je dobro isprobati puno okvira prije konačne odluke i ne pristati niti na najmanji osjet nelagode. Ja, npr. najprije odaberem ugodan okvir, a tek onda dogovaram sve ostalo.
.
Hvala na savjetu!
Definitivno cu traziti okvir sa silikonskim capicama.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 17:49   #1362
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
po napisanome, nema cilindara, nema prizme, nema nikakvih dodataka dioptriji, pa bi narudžba trebala biti ovakva:
http://imgur.com/a/QypaF

no, to je samo pitanje leća. prvo treba naći željeni okvir, što je zapravo najškakljivije kod narudžbe, jer nekada ono na slici i ne odgovara onome u zbilji. ili je plastika prekrhka, ili su manji/veći, boja nije crna, nego nekakva tamno ljubičasta, npr.

nakon ovoga, ide korak o izboru "modela" leća. skuplje ili jeftinije ili besplatne (uračunate u cijenu).
to je ovo: "PriceLens Index and Description"
što je veći broj, to su leće tanje ali i skuplje. ne preporučam uvijek uzeti free. ovdje bih osobno išao ili na " 1.59 Polycarbonate Single Vision", za 9$ po leći. em je dioptrija mala, em je ovo vrlo tanka leća. pa će i naočale u konačnici biti lakše i stakla/leće skoro pa nevidljive. no, i "1.57 Mid-Index Single Vision" nije loš izbor.

sljedeće je ""tint" iliti zatamnjenje leća - hoće li biti potpuno bijele/prozirne ili će se staviti premaz, kao kod sunčanih naočala.

ostale opcije nisu potrebne po meni (radi li se o posebnom UV filteru ili polariziranim naočalama ili fotoosjetljivim). to je već po želji.

sljedeći "next" je "LENS COATING"

svakako odabrati barem "Standard anti-reflective coating". ostale opcije su same po sebi razumljive, i to je isto tako po želji.


"ACCESSORIES" su dodaci, odn. "poklopci" za sunce, ovisno o modelu, mogu biti ili sa kvačicom na sredini, pa se mogu dignuti kada nisu potrebni ili se zakvače sa dvije "udice" ili su pak magnetski, no, to je u pravilu samo sa posebnim okvirima i to će biti vidno naznačeno.
hvala na odgovoru!

da li je ovaj tvoj recept za jedne naočale u kojima je dioptrija za računalo i dioptrija za čitanje?
ja bi da imam jedne za sve, a ne posebno čitanje, a posebno računalo.
na daleko vidim dobro

imam već jedne njihove naočale za čitanje i okvir mi je super pa bi uzeo isti.
ovo sa premazima shvačam
__________________
Život je prekratak da bi se išlo unazad...
Zecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 18:25   #1363
ovo su recepti popunjeni po tvojim vrijednostima navedenima u postu #1354.

ja sam "minus" i znam koja mi je razlika kada imam jedne za vožnju/daljinu a druge za blizu. s time da meni ove za blizu pašu i za čitanje i za računalo.

a je li toliko očito i za vas sa "plusom", zbilja ne znam.

je da je mjenjanje svako malo zafrkancija, no jedino rješenje bi bile ili progresivne (ne preporučam naručivati ih na daljinu (znam da su masu jeftinije)), ili bifokalne. nisu nešto puno skuplje, a rješavaju te mjenjanja naočala.

ako se odlučiš na bifokalne, trebaš vidjeti mogu li se takve leće ugraditi u taj tvoj okvir s kojim si zadovoljan.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 00:06   #1364
naručio bih naočale preko zennioptical
daljina D +1,25 L +1,25 razmak zjenica 70
blizina D +2,75 L +2,75 razmak zjenica 68
kako sad kod narućivanja da znam koje su za daljinu a koje za blizu
luanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 06:42   #1365
Upise se 1.25 kao dioptrija za daljinu

Ispod toga stavka NV-ADD: 1.50
Znaci dioptrija za daljinu+ adicija za blizinu- 1.25+1.50=2.75
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 09:13   #1366
Trebam samo za daljinu i kad stisnem single vision nema opcija NV-ADD
luanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 11:18   #1367
http://i68.tinypic.com/2nr6kg.jpg
može sad pomoć kako da naručim naočale za daljinu
luanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 05:53   #1368
Odabrati single vision
OD- right (sph)= 1.25
OS- left (sph)= 1.25
Single PD= 70
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 15:20   #1369
Imam malo skuplju narudžbu za Zennija pa me strah da mi ne bi otvorili i carinili paket. Prošle sam godine isto imala veću narudžbu, ali na paketu je pisalo da ne prelazi 150 kn pa me zanima stavlja li Zenni još uvijek tu napomenu na pakete?
cukrena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 07:55   #1370
Ima li veliki utjecaj na gledanje kroz progresivne naočale ako navedem za 1 mm manji razmak zjenica nego što je izmjereno?
darko 150 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 19:05   #1371
Quote:
šećerna-vata kaže: Pogledaj post
Imam malo skuplju narudžbu za Zennija pa me strah da mi ne bi otvorili i carinili paket. Prošle sam godine isto imala veću narudžbu, ali na paketu je pisalo da ne prelazi 150 kn pa me zanima stavlja li Zenni još uvijek tu napomenu na pakete?
Update, još uvijek! Long live Zenni!
cukrena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 12:10   #1372
Namjeravam uskoro kupiti nove okvire i vjerojatno ću to raditi preko interneta, ali htio bi, naravno, prvo probati te okvire uživo da vidim kako mi stoje, zato bi otišao negdje u neki dučan čisto onako probat okvire pa taj isti model naručio na internetu

Zanima me koji bi dučan bio najbolji za to. Dakle neki veliki sa širokim izborom i po mogućnosti dovoljno velik da neki prodavač neće bdjet nadamnom i stalno ispitivat, sugerirat, pitat hoću kupit i sl. Koji je največi dučan s okvirima u Zg?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:15   #1373
Koliko vidim ljudi uglavnom kupuju s tog zennia, koliko vam naplate dostavu? (oni su u Americi?)

Jeste gledali još neke web shopove u Americi, jel taj Zenni najjeftiniji? Jer čini mi se da ih ima dosta koji nude tako niske cijene.

Vidio sam da Warby Parker ima ponudu da vam pošalju 5 naočala i onda probate doma i uzmete jedne, znate li nudi li itko nešto takvo? Pretpostavljam da ipak ne u Hrvatskoj.

Je li kupovao itko od framespage.com, to je hrvatski web shop, pretpostavljam da bi bio jeftiniji od kupovanja iz vana.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:30   #1374
kina, 9$ je poštarina za jedan par. da, zenni je najjeftiniji (za sada). oni koji sigurno šalju u hr su selectspecs.com.
ne, framsepage nije nikako jeftiniji od zennija. izbor je mali, izbor leća nikakav. najjeftinije leće, po mom receptu su kod njih 88$/590kn, a u zenniju za te novce dobijem ili dva para ili super tanke leće sa skoro svim premazima.

jedino što je dobro je da možeš (ali možeš i kod zennija) zamjeniti okvir ako ti ne paše. odn. zamjena traje par dana-slanje tebi, povratak i ponovno slanje.
sve to možeš dobiti i vani s time da traje puno duže.
imho, do daljnjega, skoro svaka int. trgovina nudi puno više za puno manje novaca.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 09:26   #1375
Nedavno stigao moj prvi par sa Zennija (uzimala ranije mami). Malo je reći da sam, oduševljena.
Za 390 kn sam dobila supertanke leće (imam astigmatizam pa sam doplatila 20$ za tanke leće) i divan divan okvir.
Za mene su naše optike stvar prošlosti.
mami sam uzela i sunčane dioptrijske, divne su.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 09:16   #1376
Ja isto uzeo očale sa Zenni pa to je prva liga.

UZeo sam active okvir( ona neka TR50 plastika)
DIoptrija -4 i -3.75 sa -2 astigamtizmom.
I još dva dodatna polarizacijska okvirća za preko naočala.

Sve skupa 540 kn kada preračunam.

Na prošlim naočalama sam okvir kupio za 50€ preko ebay.
A na nalazu od optike stakla platio 1600kn samo !!!

Od sada samo zenni i i ništa drugo, mogu mi staviti soli na rep.
PA za 500 kn ako ti se ne sviđaju naočale možeš kupiti još jedne i još si u plusu ! Strava
Scaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 09:23   #1377
Detetu je radjeno sirenje zenica, racunar je izbacio -0.75 sph, i -1,25 cyl ax 180 na oba oka.

U uputu za naocare lekar je napisao -0,75 sph i -0,5cyl ax 180.

Zanima me zbog cega ovoliko manji cilindar, da li se ustvari ove vrednosti kod izrade naocara sabiraju?

I da li da dete uopste nosi naocare, ima 7 godina..
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 21:29   #1378
Zašto dijete ne bi nosilo naočale sa sedam godina? Ako ima dioptriju, treba ih nositi.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 18:56   #1379
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Zašto dijete ne bi nosilo naočale sa sedam godina? Ako ima dioptriju, treba ih nositi.
Naocare cine oko lenjim, i dioptrija se uvecava stalnim nosenjem...
Citao sam mnogo o tome, i to mi se cini logicnim, dete nema nikakve funkcionalne smetnje, dioptrija je mala, u velikoj sam nedoumici sta rditi...
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 00:02   #1380
Evo ja ti iz osobnog iskustva tvrdim da nije tako. Nosim ih od šeste godine.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.