Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2017., 17:58   #21
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Ako pise u garantnom listu,vidljivo je. I nije prevara po zakonu. Cak ni lazno reklamiranje. Imas li 5 g garancije? Pa imas. Ako ispunis uvjete koji pisu u garantnom listu. Kazem ti,marketinska pizdarija. Da bi bilo fer unaprijed ti rec-2 g bez servisa,5 sa servisom koji se placa,bi.
Nije istina. Moraju staviti zvjezdicu i napisati uvjete ili napisati odmah da je to uvjetna garancija. Bilo da je ograničena vremenski, opsegom ili posebnim uvjetima kao ovdje.

Inače, VW iz mog iskustva ne zajebava iako nije jednom ušao u ovlašteni servis dok nije nešto trebalo popraviti pod garancijom.

Možeš ti plaćati 2x više za ovlašteni ako je tako komfornije, no kada to staviš na papir ispadne ti da hrpa para ode u vjetar.

Ista je pizdarija sa onim šugavim garancijama od 12 mjeseci. Ljudi se ne žele natezati nakon proteka 12 mjeseci, a imaju svako zakonsko pravo tražiti popravak ili zamjenu uređaja unutar 24 mjeseca neovisno o tome što je neki shop ili proizvođač napisao na garantnom listu.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:53   #22
U Instar niti pod razno.

Prvi i zadnji moj izlet tamo je bio vezan uz kupovinu Xbox 360 wirreles kontrolera. 3 godine garancije me privuklo (Ronis nudi 1 godinu, za usporedbu). Dođem ja u poslovnicu Arena centra i pitam momka jel to charge n play paket (nije i nema takvoga u ponudi ali ja to tada nisam znao a ni on očito), momak veli:

"Da da naravno!"

Ono ko iz puške da sam ga pitao jel Vladan Alanović igrao pleja u Ciboni.

Dođem doma ono 2 duracelke unutra a charge n play dodatka ni u tragovima. Al dobro tražim ja i HDD od 500 gb isti taj put i isti taj lik mi da i naplati sve skupa cca 850 kn. Dođem doma kontroler nije ono što je rekao da je a hard mi dao onaj 2.5 za laptope (?!?!) iako niti u jednom trenutku to nisam tražio.

I vraćam ja hard da mi zamijeni za 3.5 i bilo je nećkanja jer sam ga otvorio. Al nekako zamijeniše nevoljko. Uglavnom izgubili su povjerenje i imam ružan dojam o njima.
Eyehategod is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 17:54   #23
Kada već iznosite iskustva da ja podijelim i svoje;
Ukratko (tko ne želi sve čitati), povrat novaca sam čekao tri tjedna, stalno su mi govorili da će kroz dan-dva biti uplata, proizvod više "nemaju" a prodavaju na webu, ignoriraju e-mailove itd.

Usporedba npr MakroMikra i što je dobra, ozbiljna firma (Instar svakako nije)
Prije jedno 2 godine, pri kraju jamstva na monitor, reklamirao ga jer je dobio screen bleeding, i nije mu radio sleep kako treba.
Zovu me nakon dva tjedna, ispričavaju se što je duže trajalo. Dođem u poslovnicu, dočeka me LG IPS monitor, sa HDMI. I jedno 300kn skuplji nego što je bio predani, mislim da su oni bili uvoznik oba.

U Instar trgovini mi nije nikada ponuđen zamjenski proizvod, nedaj bože da oni podmire razliku između cijene nekog skupljeg tableta a sličnih karakteristika.

A evo što sam sve izgubio:
Do njih presjedam na 2 ili 3 autobusa i oko 40min u jednom smjeru.
Kupio cvikalicu od 15kn kada sam išao po tablet, da mi kažu da nisu dobili mail da je uplaćeno. Vraćam se doma, zovem za par sati, kao nije uplaćeno pa inzistiram da provjere i nazovu kolege, povratno me zovu i da je vidljivo.

Opet gubim sat i pol da dođem do njih, opet plaćam 15kn za autobus.
Tabletu kamera ne radi iz kutije, ruši se random, idem sljedeći dan, opet 15kn.
Dolazim u poslovnicu, kamera nekako uspijeva, djelatnik mi kaže da probam ažurirati (iako već ima najnoviji drivere za kameru, sve živo sa ionik stranice te drugi nemaju taj problem pa ni jedan kolega s foruma) Windows update. Ionik završio u stečaju radi previše povrata, nema supporta. Čitam na forumima da nitko nema sličan problem, da treba raditi sa stock driverima. Nisam n00b, imao sam već win tablete.
Ažurira mi se doma te onda još veći problemi, pola toga ne radi.
Opet plaćam 15kn, dolazim (3.3.) predajem ga natrag.
______________
potrošio 4x15.5kn=62kn samo na autobus do njih

Na EKUPI je istekao -5% kupon, prodali su i taj latop koji sam htio kupiti, ja nisam imao para za kupiti laptop jer mi ovi nisu vratili pare te sam popušio i to.

KRONOLOGIJA:
1.3. kupljen, DOA tablet (gasi se random kada se procesor optereti, kamera neispravna a nakon updatea još gore).

Kada mi je prvi put rečeno da se ne može popraviti i da ili ću dobiti novi ili povrat (8.3.).

Nitko me više nije zvao, slao mail, ništa taj tjedan, pa ja šaljem mail u ponedjeljak (13.3.) što je s time, da me nitko nije kontaktirao
Dobivam odgovor da im nije dostupan, da ću dobiti povrat novaca (13.3.)

Odmah odgovaram (13.3.), da čudno da ga još prodaju na webu, no dobro, neka mi vrate novac.

Nikakav odgovor, nema novaca. Pa im ja opet 15.3. kažem da mi novac nisu vratili, što sada čekam i dobivam onaj odgovor 16.3. "da provjeravaju s bankom".

Ja povjerovao, niti taj tjedan nisam dobio novac.
Raspisao se po forumima (na pm me neki zaposlenik druge poslovnice pita podatke o broju narudžbe da on požuri) zovu me iz Instara tako u utorak ujutro, ja mislio da se ispričavaju, da kažu da su mi uplatili a lik me zove i pita koji mi je iban. Ja kažem da ga imaju, jer sam preko njega uplatio na njihov a on kaže da mu ga pošaljem i da ću dobiti najkasnije kroz dan-dva novac.
A **** me jer su prošli tjedan imali iban a i uplaćeno je preko njega.

Šaljem mail, dobivam isti odgovor (21.3.), kroz dan-dva (isto što već tjednima govore). Tek danas (24.3.), tri dana nakon toga, u 8:52 mi vraćaju novac.

Da, vlasnik Instara ima račun na bug forumu, nije ništa komentirao (marko.instar), nikakav mail isprike, ništa- odlučio je ovo izignorirati a prije je odgovarao.

Glavno da oni još prodaju na webu taj tablet, da je raspoloživ a kada meni trebaju novi ponuditi ("onda ga nemaju").
https://www.instar-informatika.hr/io...75659/product/

Zamolio prijateljicu još prije da provjeri koliko ih imaju


Prestrašno.
Na mail reklamacije@instar mi nije odgovoreno tjednima.
U ovaj dućan se sigurno više nikada ne vraćam niti kupujem, preporučam ostalima isto.
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 11:40   #24
stalno nešto muljaju, i ono njihovo fejk 5godišnje jamstvo i iskustva korisnika sa reklamacijama, i često previsoke cijene....pointless trgovina
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2019., 16:45   #25
jel kod njih i inace cesto da prodaju stvari koje su false vec pri paljenju il ja samo vec dvaput nemam srece?
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2019., 17:29   #26
Kupio kod njih novi telefon i laptop, cijene povoljne i dobar kvalitet. Neki od prodavača im nemaju pojma što prodavaju (čast iznimkama), a ovo s garancijom vjerojatno muljaju, na webu jedna informacija, na papiru druga a za ovjeru treba ići kod treće firme.
Nadkardinal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2019., 14:25   #27
Srećom pa kod njih nisam kupio za neke velike cifre. xD Još uvijek muljaju ili?
DropsOfJupiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2019., 23:11   #28
ja samo hocu novi uredjaj koji radi a ne maltretiranje tjednima po servisu
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2019., 11:27   #29
znaci rade probleme oko garancije?
__________________
:rolleyes:
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2019., 14:48   #30
Okej, i tako ništa bitno nisam tamo kupio, tako da meni svejedno. xD LOL.
DropsOfJupiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2019., 18:04   #31
Aaaa... čudo od trgovine, barem ova u Splitu.
Prije dva tjedna bio u potrazi za novim monitorom pa navratio i kod njih u Mall.
Bio sam u trgovini desetak minuta razgledavajući monitore, okrećući ih... ja i prodavač sami. Ali njegovo iskusno oko je valjda procijenilo da nisam ozbiljni kupac pa mu se nije dalo prekidati priču na mobitelu. A ništa... ostavio sam lovu na drugom mjestu.
punto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2021., 00:47   #32
Da osvježim raspravu. Kupila novi model Samsunga kod njih za majku, nakon što sam sebi kupila isti, ali na drugom mjestu. Mobitel šteka, pun nekih tvorničkih grešaka, čas ima zvuka notifikacije, čas nema, gube se imena iz imenika i sl. Nisam informatičke struke, ali definitivno to nije isti mobitel kojeg imam i ja. Kupila kod njih i printer, isto šteka. Moje kune više nisu vidjeli.
SuperE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2021., 12:02   #33
Quote:
punto kaže: Pogledaj post
Aaaa... čudo od trgovine, barem ova u Splitu.
Prije dva tjedna bio u potrazi za novim monitorom pa navratio i kod njih u Mall.
Bio sam u trgovini desetak minuta razgledavajući monitore, okrećući ih... ja i prodavač sami. Ali njegovo iskusno oko je valjda procijenilo da nisam ozbiljni kupac pa mu se nije dalo prekidati priču na mobitelu. A ništa... ostavio sam lovu na drugom mjestu.
U Instara u Splitu ulazim kada sigurno znam što želim, prethodno sam izguglao i odlučio se za nešto konkretno...
Inače u par posjeta ili jedan prodavač nešto čvaka po kompu i jedva da je primjetio da je netko ušao, ili su dvojica koji su svijet za sebe, ignoriraju realni svijet.
Kad trebaju naplatiti izabrano, onda su OK...


Quote:
SuperE kaže: Pogledaj post
Da osvježim raspravu. Kupila novi model Samsunga kod njih za majku, nakon što sam sebi kupila isti, ali na drugom mjestu. Mobitel šteka, pun nekih tvorničkih grešaka, čas ima zvuka notifikacije, čas nema, gube se imena iz imenika i sl. Nisam informatičke struke, ali definitivno to nije isti mobitel kojeg imam i ja. Kupila kod njih i printer, isto šteka. Moje kune više nisu vidjeli.
Insinuiraš da Instar ima neku posebne serije opreme svjetskih brendova, koje prodaje isključivo kroz svoju prodajnu mrežu. Ili da prodaje fake opremu?
To je velikoserijska proizvodnja na koju "patuljci" poput Instara nemaju nikakvog utjecaja, dilaju istu opremu kao i milijuni drugih.
Ostalo je stvar sreće, možda potrefiš feleričan uređaj što se može dogoditi svugdje, kvaliteta raste proporcionalno s cjenovnim rangom, konačno imaš pravo reklamirati neispravnu opremu, radiš li to?

Instar spada u prosjek hrvatskih prodavača IT opreme, sve je to li-la, ponekad ubodeš povoljnu cijenu, ili imaju na lageru točmno ono što tražiš.
Probaj recimo reklamirati neku komponentu kupljenu u Linksa, pa ćeš vidjeti na koje sve kreativne načine pokušavaju odbiti reklamaciju i pokušavaju prebaciti krivicu na kupca...
Slažem se da se osoblje malo ili ništa trudi oko kupca, kad god sam kupovao ja sam morao privuči pažnju prodavača, nikada mi nisu samoinicijativno nešto ponudili, ili pokušali prodati nešto osim onoga po što sam sam došao...
Ne obožavam ni nasrtljive prodavače koji te okupiraju i ne daju ti vremena ni prostora da se odlučiš, razgledaš...ali ovi su drga krajnost.
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.