Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2012., 23:11   #1
Problem sa grafickom karticom

Pozdrav,

Dakle imam jedan problem vezan uz graficku karticu - bar ja tako predpostavljam. Racunalo mi se normalno pali, i sve normalno radi bez ikakvih problema do trenutka kada pokrenem nesto i na neki nacin "opteretim" graficku. Sto se dogodi: dogodi se to da svaki puta kad "opteretim" grafu pojavi se jedna boja na zaslonu ekrana ( roza,plava,zuta,bijela - mozda sam neku zaboravio )

Sto radim: koristim win7 ultimate ( original ). sustav se ucita bez poteskoca i bez trzavica. Kada pokrenem npr igru izbaci mi neku boju i zablokira komp totalka; pokrenem video(koji se nalazi na kompu) i opet, izbaci boju i zabloka. Pokrenem MSN i radi sve normalno, ali kad uz njega otvorim browser opet izbaci boju i zablokira.

ALI kad pokrenem Browser - samo njega(trenutno koristim google chrome) radi bez kiksa - ucitavam videe na youtubeu, koristim facebook, mail itd i to sve u isto vrijeme.

Koristim grafu nVidia GeForce GT220. Pokrenio sam testove na njoj uz pomoc jednog programcica i pokazuje mi da je sve uredu. Digo sam cak i backup windowsa i opet sve isto.

Sto je u pitanju? dal netko mozda zna objasnjenje ili sto da radim?
Nodios is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:53   #2
Jesi probao otvorit komp,odnosno očistit ga,meni se slična stvar desila,otvorio komp očistio sve,posebno grafičku na kojoj je bilo hrpa prašine,prljavštine i sl. spojio sve nazad i radi ko vura....
Neznam da li imaš garanciju na komp,ako imaš mislim da ga nebi smio sam otvarat.Nadam se da sam pomogao...
__________________
Barcelona i 7 patuljaka... :)
Figo_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 22:02   #3
Slažem se sa Figom, otvori komp kompletno ga ocisti, od prašine, ako to ne uspije probaj deinstalirat drajvere od graficke i stavit najnovije.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:12   #4
Ovako ti je najbolja provjera.

1. Skineš "Everest Home Edition"
2. Malo pročavrljaj po programu dok ne nađeš temperaturu grafičke.
3. Pogledaj kolka ti je temperatura grafičke dok igrica nije pokrenuta.. Onda pokreni igricu, stisni ALT+TAB pa provjeri kolka ce bit temp. s upaljenom igricom

Meni se evo desilo na kompu isto, dok sam normalno bio na internetu temperatura mi je bila oko 55°C, kad sam upalio igricu.. Skocilo je na 95-100°C.

Al kod mene je bio problem ventilator, ne prašina u kučistu jer ga čistim često.

Kod mene je ventilator, koji hladi gotovo cijelo kučiste, ostao zaglavljen. Jednostavno otvori kučište, ispuši ga dobro ako nisi. Uzmi neku olovku, pogurni ju u "krilca" ventilatora i samo vrti. Da se malo razgiba, trebalo bi radit sigurno.
Chif069 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 22:28   #5
Komp sam otvorio, rastavio, ocistio svaki dio posebno, ponovo sastavio i isti problem.

Skinio sam program za dijagnostiku graficke kartice posebno, koji mi je ispisao sve moguce informacije ( cak i grafove sa senzora na grafickoj ) i sve radi "normalno". Pokazuje mi da je temperatura konstantnih 40°C
Nodios is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 22:32   #6
Probaj tu svoju grafu u kompu od prijatelja ili susjeda.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 04:44   #7
Problem s grafickom karticom

Pozz svima! Dobio sam novi laptop HP prije 3.5 mj. i nakon nekog vremena pojavio mi se, pretpostavljam, problem s integriranom grafickom karticom. Dosta cesto, otprilike jednom u dva- tri dana, slika na ekranu zasteka ili se zacrni na pola sekunde- sekundu uz poruku: Display driver stopped responding and has recovered. Display driver Intel HD Graphics Drivers for Windows(R) stopped responding and has successfully recovered. Takodjer, danas mi se prvi puta nakon otvaranja jedne web stranice pojavilo nekoliko crnih kvadratica na njoj. Jucer i danas sam pomocu besplatnog programa FurMark provjeravao stabilnost i ispravnost graficke kartice. Jucer mi je nakon 1h rada tog programa pocela treperiti slika na ekranu, a danas vec nakon pola sata. Uz to, povremeno mi se zna pojaviti i plavi prozorcic s upozorenjem: Your PC ran into a problem and needs to restart, nakon cega se racunalo resetira (jednom je to upozorenje bilo vezano uz kernel security check failure, a drugi puta uz system service exception). Moze li mi itko pomoci kako i gdje rijesiti taj problem? Ima li itko kakav koristan savjet? Hvala unaprijed! Inace, laptop je HP, Intel core i-7, Intel HD graphics 530, 16 GB DDR3L rama, 1 TB HDD…
Dule5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:33   #8
Za počtak odi u control panel i reinstaliraj drivere od graficke kartice, inel hd kak ti vec pise, zatim restart kompjutera odnosno laptopa i skini najnovije drivere za svoju graficku..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:01   #9
Imala isti problem s grafom isto tako no respond freezanje rušenje boje kao i kod tebe kod mene su bili zastarjeli driveri u pitanju napravila updat drivera i sve se vratilo u narmalu i vise mi se to ni dešavalo
blupita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 03:53   #10
Problem s grafickom karticom

Hvala na odgovorima, ali nazalost ne pomaze. Svi najnoviji driveri su updateati, pa tako i onaj za graficku karticu. Danas dva puta desio mi se BSOD, a uz to mi se zadnjih dana redovno zacrnjuju slova na ekranu. Recimo kad pomaknem mis na zvucnik dolje desno- natpis speakers postoji, ali je zacrnjen i jedva vidljiv. Ista stvar s ikonom za bateriju i ostale ikone na ekranu. Evo sada dok pisem ovo, ove ikonice za uredjenje teksta iznad poruke postoje, ali kad im priblizim mis njihovo znacenje pise, ali zacrnjeno. Ako netko ima jos kakav koristan savjet, bio bih mu zahvalan jer ne znam kako da rijesim ovaj problem na prakticki novom laptopu...
Dule5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 13:03   #11
Nosi to onda u servis..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 21:11   #12
Quote:
Dule5 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima, ali nazalost ne pomaze. Svi najnoviji driveri su updateati, pa tako i onaj za graficku karticu. Danas dva puta desio mi se BSOD, a uz to mi se zadnjih dana redovno zacrnjuju slova na ekranu. Recimo kad pomaknem mis na zvucnik dolje desno- natpis speakers postoji, ali je zacrnjen i jedva vidljiv. Ista stvar s ikonom za bateriju i ostale ikone na ekranu. Evo sada dok pisem ovo, ove ikonice za uredjenje teksta iznad poruke postoje, ali kad im priblizim mis njihovo znacenje pise, ali zacrnjeno. Ako netko ima jos kakav koristan savjet, bio bih mu zahvalan jer ne znam kako da rijesim ovaj problem na prakticki novom laptopu...
Prijedlog 1: Prije boot screena Windowsa pritiskaj F8 dok ti ne ponudi displej s nekoliko opcija. Ti izaberi "Safe mode" ili "Safe mode with networking". Tada će ti pokrenuti Windowse s nativnim driverima. Vidi kako će se onda ponašati pa javi.

Prijedlog 2: U normalnom modu Windowsa pođi u Device manager pa vidi da li ti stoji uskličnik kod drivera grafike. Tada možeš napraviti desni klik->uninstall. Kada restartaš PC Windowsi će reinstalirati driver grafike, možda pomogne.

Prijedlog 3: Pokušaj s instalacijom stare verzije drivera. Ponekad pomogne.


Btw; koji Windows imaš? Iz BSOD-a se može pročitati error code pa možeš znati o čemu se radi (makar je poprilično očito da je u pitanju driver grafike ili sama kartica).
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 23:16   #13
Quote:
Gurevich kaže: Pogledaj post
Prijedlog 1: Prije boot screena Windowsa pritiskaj F8 dok ti ne ponudi displej s nekoliko opcija. Ti izaberi "Safe mode" ili "Safe mode with networking". Tada će ti pokrenuti Windowse s nativnim driverima. Vidi kako će se onda ponašati pa javi.

Prijedlog 2: U normalnom modu Windowsa pođi u Device manager pa vidi da li ti stoji uskličnik kod drivera grafike. Tada možeš napraviti desni klik->uninstall. Kada restartaš PC Windowsi će reinstalirati driver grafike, možda pomogne.

Prijedlog 3: Pokušaj s instalacijom stare verzije drivera. Ponekad pomogne.


Btw; koji Windows imaš? Iz BSOD-a se može pročitati error code pa možeš znati o čemu se radi (makar je poprilično očito da je u pitanju driver grafike ili sama kartica).
Windows 10 Home... Pod bug check string mi je znalo pisati: System service exception ili Kmode exception not handled ili Internal power error ili Irql not less or equal... Pise i bug check code, ali to meni ne znaci nesto... Pod device manager nema usklicnika za driver grafike...
Dule5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 21:46   #14
Pozdrav,
Imam jedan problem znaci cesto mi se zna pojaviti blue screen ali danas kompjuter se upali ali se slika na monitoru uopce ne prikaze.ja mislim da je problem sa grafickom ali nisan siguran.
Raydonovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 13:37   #15
Po ovoj prici moze biti do graficke kartice da. Da budes 100% siguran trebao bi izvaditi graficku karticu i testirati ju u drugom računalu, da vidis hoce li biti isti problem.. tj hoce li davati sliku na monitoru..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 09:43   #16
Pozdrav ekipa,

Od jučer popodne imam problem sa grafičkom karticom. Prije bi znalo javiti da je driver od grafičke prestao sa radom, te bi se zacrnila slika na 2-3 sekunde, nakon toga sve u redu.

Jučer sam instalirao nod32 antivirusni sustav i 2-3 sata nakon toga je sve otišlo u papar. Laptop radi, ali igre ne rade. Kad ih upalim slika je ovakva :

http://image.prntscr.com/image/98f42...e81a54c2b5.png

Dalje od glavnog izbornika u igrama mi neda, čak se slika zamrzne šta je po meni znak problema sa grafičkom. Prvo sam deinstalira driver od grafičke i instalira novi, sa updateom. Instalira sam i ge force experience za optimizaciju, ništa.

Zasad radi preko integrirane grafičke, koja je dobra za korištenje laptopa ako neće ništa igrati. I još jedna napomena, laptop je star 1 godinu i 3 mjeseca, te sad počinjem lagano sumnjati na garanciju (moram provjerit na koliko godina je, pa kad istekne da se lagano počne kvariti). Prije ovog jučer, sve šta sam igrao, radilo je kako treba.

Konfiguracija

Windows 8.1 pro 64-bit
Interl Core i3-5005U 2.0 ghz
Nvidia GeForce 840M with 2gb dedicated VRAM
4gb ddr3 l memory
Megamus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 09:58   #17
http://www.guru3d.com/files-details/...-download.html

skini ovaj alat koji brise kompletno driver od graficke kartice, iz registrija, i iz drugih foldera itd.. Nakon tog alata instaliraj friške drivere i vidi hoce li se stanje promjeniti, ako ne nosi u servis ako imas garanciju.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 09:46   #18
Laptop sam poslao na servis, nije na kraju do grafičke nego do matične ploče. Srećom, garancija vrijedi pa neman troška, ali kad je već na servisu, zatražio sam da mi ugrade 4gb rama o mom trošku. Poslali su mi ponudu na iznos od 522,50 kuna. Koliko je realno da jedna pločica RAMA za koju sam vidio da dođe 200kn i sat vremena tehničara dođe toliko?
Megamus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 10:27   #19
Realna cijena, odi na njihov site pa vidi koliko dodje sat rada na laptopu, eventualno sto mi pada na pamet da kad su ga vec raskopali, promjenili i termalnu pastu na procesoru, ocistili ga od prašine itd..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 10:37   #20
Našao sam da sat rada dođe 200,00 kn. Kad se uračuna cijena za nabavu RAM-a, + pdv, čak i ispada realna cijena...

Samo što sam ja mislio pošto ga već otvaraju, da garancija pokriva sve troškove rada tehničara, da se ne treba još jednom naplaćivati, ali sam očito u krivu.

Odbio sam ponudu jer mi je previše dati 500,00 kn za nešto što nije neophodno za rad laptopa (zadovoljan sam kako je radio prije, samo bi ga ovo još malo ubrzalo) koji će po meni još 'durati' cca 2 godine.
Megamus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.