Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2015., 19:23   #21
Ok, tnx :-)
Znaci auto ovdje u zg odvezem na tehnicki jel, i tu u zagrebu rjesim osiguranje ?
Uzmem te papire, vozacku, prometnu, takse i u osijek u policisku po tablice jel tako ?
Ako ide jos sto, molim savjet.

Uz to da li je stvarno rega za plin 500kn skuplja ?
Zahvaljujem
Basketaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 19:52   #22
tehnicki je skuplji 500 kn i ne rade ti eko test, i naravno gledaj da je plin uredno atestiran.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 21:04   #23
Sve odgovoreno.


Ja bi još samo dodao da imam lijepa iskustva sa STP Baotić, Maksimir, dok se u Sesvete kod Getro-a sigurno nikad neću vratiti.


Prije nego kupiš auto, detaljno provjeri sve papire. Obrati pozornost kada je zadnji put atestiran plin (atest se ponavlja svakih 5 godina).

Osim standardnog pregleda automobila, nije loše posebno provjeriti plinsku instalaciju. Drugi kolege će ti znati detaljnije reći na što trebaš obratiti pozornost, ja ću spomenuti da na TP znaju provjeravati nekim uređajem dal plin curi oko motora.

Kod nekih plinskih instalacija injektori mogu koštati čak 700kn/komad.

Ovo sve što sam napisao oko plina ne bi trebalo nikoga odgovoriti od kupnje LPG vozila, ja ga prvi imam. Ukupna ušteda je značajna, ali na neke stvari treba obratiti pozornost prije kupnje.
Imprenditore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 21:14   #24
Quote:
Basketaš kaže: Pogledaj post
Ok, tnx :-)
Znaci auto ovdje u zg odvezem na tehnicki jel, i tu u zagrebu rjesim osiguranje ?
Uzmem te papire, vozacku, prometnu, takse i u osijek u policisku po tablice jel tako ?
Ako ide jos sto, molim savjet.

Uz to da li je stvarno rega za plin 500kn skuplja ?
Zahvaljujem
istekla je rega, jel tako?

u policiju po probe za obavljanje tehničkog pregleda.
na tehnički s autom i parkiraj ga negdje.

dalje sve može u OS.
plati porez na prijenos u poreznoj upravi.
platiš osiguranje.
platiš cestarinu (za plin + 550 kn), eko naknadu i takse za registraciju, može i u STP. oni ti mogu napraviti prometnu dozvolu i tablice, dat će ti sve papire koje trebaš pa s time u policiju po prvi štambilj.

vraćaš se u STP po tablice.
treba ti osobna, vozačku nitko ne pita.

plinska instalacija se provjerava ali ne treba više atest.
svakih 10 godina plinska boca treba tlačnu probu ili ugradnja nove boce.
kada je to, piše u plinskoj knižici.
žuti karton ne treba ovjeravati više.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 13:12   #25
Hvala Vam, sve je jasno -
Wonder tebi bi trebali platit nekakvu naknadu za pomaganje svima ...
Basketaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 15:47   #26
Osiguranje možeš napraviti bilo gdje u Hrvatskoj.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 19:46   #27
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Joža, za ovo imaš ćevape i pivu, samo javi kad budeš u VG ili NZ!

Ti si čovek, drug & starešina!

Evo, baš sutra idem gledat neke tutače i nemaš pojma koliko si mi pomogao.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 11:01   #28
Jos jedna stvar, kaze mi kolega na poslu da auto mogu registrirati i tu u Zagrebu (stavit zagrebacke tablice i da uopce ne moram ici u osijek ) iako mi je na osobnoj i vozackoj Osijek adresa.
Jel to točno ?

Zadnje uređivanje Basketaš : 27.01.2015. at 11:08.
Basketaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 16:10   #29
Nije. Možeš registrirati po prebivalištu, dakle po osobnoj, a ne po boravištu. I ja imam boravište Zagreb a auto registriran po prebivalištu u Ogulinu.

Fora je da kasnije, kod 2. tehničkog i rege možeš sve u Zagrebu.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 17:56   #30
Pitanjce:

Kupujem jedan auto, gospodin od kojeg kupujem ima samo kupoprodajni ugovor da je auto kupio od xx osobe , znaci on nije vlasnik u prometnoj nego samo ima ovjereni kupoprodajni ugovor.
Dali on moze sa svojim ugovorom prodati auto meni sa ugovora na novi ugovor i na sto moram oazit.

Hvala.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 18:08   #31
Može ti prodati ako ima na taj ugovor plaćen porez i ne treba ga prepisivati na sebe.
Znači na taj KPU mora biti priklaman papir da je plaćeno onih 5% poreza i žig porezne uprave. Ako ima to onda je on punopravni vlasnik auta i može ti prodati auto.
Iako u prometnoj piše ime prijašnjeg vlasnika u novim ugovorima se stavlja pod prodavatelj taj od kog ti kupuješ, da ne bi greškom prepisali vlasika iz prometne, mada vjerujem to sve zna ovaj od koga kupuješ jer je vjerojatno preprodavač. Platio je porez na auto i prodaje ga dalje.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 19:49   #32
Znaci ako on nije platio porez ja moram platiti porez dva puta i za njegov i za svoj ugovor jeli tako,,na ugovor o kojem pricam nine placen porez od 5%, vlasnik je rekao da ce mi dati novce da ja platim porez svoj i njegov, radi se o puntu mk2 tako da se to radi o cifri 2x 500-700kn 2001g.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 22:27   #33
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Znaci ako on nije platio porez ja moram platiti porez dva puta i za njegov i za svoj ugovor jeli tako,,na ugovor o kojem pricam nine placen porez od 5%, vlasnik je rekao da ce mi dati novce da ja platim porez svoj i njegov, radi se o puntu mk2 tako da se to radi o cifri 2x 500-700kn 2001g.
On svoj porez može platiti samo na poreznoj kojoj on pripada, a ti na svojoj. Na istoj poreznoj plaćate samo ako ste iz istog mjesta, odnosno pripadate istoj poreznoj upravi.

U pravilu ti možeš platiti svoj i njegov porez, ali ne vidim razlog zašto on nije platio isti. Nije to neki posao koji bi trajao. Provjeri si prije kupnja auto jel čist na FINI, sve ti je objašnjeno na 1. str. ove teme.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 08:47   #34
Pozdrav! Sta mislite o ovom autu? Jel ok? http://www.njuskalo.hr/auti/audi-a1-...oglas-14262347 Hvala
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 10:23   #35
Ne čini ti se da je cijena sumnjivo niska?
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 11:07   #36
Izmudrili su se. Inače su ovi kilometri, ili još manje, bili za 2007.godište auta, a u naslovu je bilo *******HITNO******** POVOLJNO!!!!!!!!!!!!!!! ********samo 5000€******FULLLLL*****
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 22:20   #37
Vidite da nema kontakt broja, imate samo mogućnost slanja upita preko maila, znači prevara, odnosno lažni oglas.
Poneki imaju i kontakt broj, ali kad na zovete taj broj daju vam drugi koji počinje sa 060 ...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 09:20   #38
Pitanje,
kupio sam nedavno "novi" auto, u istoj zupaniji, meni su ostale tablice, auto je regan godinu dana. Moram li nesto raditi sada (osim placanja poreza)?
eone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 21:00   #39
Pa sve ti je objašnjeno na 1. stranici. Porezna, TP, MUP i to je to.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 00:09   #40
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Pa sve ti je objašnjeno na 1. stranici. Porezna, TP, MUP i to je to.
Ali regan je auto, osiguran i sve to. Zasto bih isao na tehnicki?
Jel mogu platiti porez i onda prije isteka rege obavljati sve te stvari (upis mog imena u prometnu itd)?
eone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.