Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 01:20   #2781
Quote:
ikac2000 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imate li preporuku gde je dobro traziti stan u okolici Kolna ili Leverkusena, da nema mnogo migranata i Turaka?

Hvala...

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Ovako, preporucio bih za Köln najvise zapadni i jugozapadni dio grada, to su kvartovi Braunsfeld, Sülz, Lindenthal, Klettenberg, Zollstock, i Raderthal. Tu si jos dosta blizu centra, imas u blizini lijepe parkove, zelene pojase i jezera odnosno Rajnu. U tim dijelovima zivi i vise mladjih ljudi i zivlje je. Köln je najveci studentski grad u Njemackoj. Ako oces mirnije, onda su Junkersdorf i Longerich bolji. Gledaj da zaobidjes desnu obalu, Chorweiler i Meschenich.
Sto se Leverkusena tice, on je dosta manji, ali imas sve sto ti treba i jak je grad zbog firme Bayer. U Leverkusenu je vise nasih nego u Kölnu a stanovi su jeftiniji. Mozes nac dobar dvosoban stan u boljem kvartu kao Schlebusch i Alkenrath za 700 € warm. Uostalom, iz Leverkusena si fleksibilniji za poslije jer imas dobru vezu za Düsseldorf tako da je po meni bolja solucija.
Gerolsteiner is offline  
Old 18.04.2017., 01:37   #2782
Puno hvala. Tacnije Leverkusen mi je radno mesto, pa gledam okolo.

Vidim da su 3-sobni stanovi sa parking mestom oko 1200 warm, u novijoj gradnji.

U okolini je Solingen i Bergisch Gladbach, kako je u njima?

Mi smo cetvoroclana obitelj sa malom decom.
ikac2000 is offline  
Old 18.04.2017., 03:44   #2783
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Trazi podatke tko, sta, zasto i dopis s potraznjom.
Zvuci mi kao zesca illegala.

Ako pita zasto, da mozes prosljediti odvjetniku.
Prije par mj me zovno br iz FFM
Nisam u zivotu tamo bio
Kad sam se javio veli muski Glas
Malo pod stresom bez pozdrava
Da ima postu za mene i da mu dam adresu
Mislio me pravit blesavim mogo mi je
I bombu pislat
neobuzdan is offline  
Old 18.04.2017., 11:15   #2784
Koji ženski poslovi su dobro plaćeni u De?
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 18.04.2017., 12:12   #2785
Pa zavisi cime se zelis bavit. Ak volis radit s ljudima, ima i poslova di mozes zaradjivat i 100e po satu. Ne moras ni jezik znat. Sasvim legalno

Inace, za ostale "normalnije" poslove koji su dobro placeni, mora se znati jezik. Pa je pitanje, koliko ga dobro znas?
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Old 18.04.2017., 13:18   #2786
Quote:
ikac2000 kaže: Pogledaj post
Puno hvala. Tacnije Leverkusen mi je radno mesto, pa gledam okolo.

Vidim da su 3-sobni stanovi sa parking mestom oko 1200 warm, u novijoj gradnji.

U okolini je Solingen i Bergisch Gladbach, kako je u njima?

Mi smo cetvoroclana obitelj sa malom decom.
U Leverkusenu je problem s manjkom stanova pa su zato cjene napuhane.

S malom djecom je Bergisch Gladbach dobra opcija, a tamo su i stanovi jeftiniji. Sto se tice Kölna, ako ti nije problem izdvojiti malo vecu svotu, pogledaj jos Rodenkirchen i Marienburg.
papyfr is offline  
Old 18.04.2017., 13:31   #2787
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
Pa zavisi cime se zelis bavit. Ak volis radit s ljudima, ima i poslova di mozes zaradjivat i 100e po satu. Ne moras ni jezik znat. Sasvim legalno

Inace, za ostale "normalnije" poslove koji su dobro placeni, mora se znati jezik. Pa je pitanje, koliko ga dobro znas?
Ha ha. Vrlo duhovito

B1 ali radim na B2
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 18.04.2017., 14:53   #2788
Ako znas jezik, onda nesto na proviziju. Banke, prodaja magle i slicno. Tu je najvise novca. Ako se zelis takvim necim bavit.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Old 18.04.2017., 15:51   #2789
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko iz Stuttgarta preporučiti gdje tražiti stan za obitelj sa dvoje male djece. Neke smjernice. Txn
Pogledaj si Möhringen, Degerloch, Sillenbuch, Heumaden, Ruit... Za 1000 se da naci solidan trosobni stan, warm. Trazi stanove od firmi kao stoje SWSG.

Tu imas adrese za trazenje:
http://www.stuttgart.de/wohnungssuche
OCP is offline  
Old 18.04.2017., 17:50   #2790
Quote:
ikac2000 kaže: Pogledaj post
Puno hvala. Tacnije Leverkusen mi je radno mesto, pa gledam okolo.

Vidim da su 3-sobni stanovi sa parking mestom oko 1200 warm, u novijoj gradnji.

U okolini je Solingen i Bergisch Gladbach, kako je u njima?

Mi smo cetvoroclana obitelj sa malom decom.
Mislim da za 1.200 € ukupno mozes skoro nac i cetverosobni stan novije gradnje u Leverkusenu, a dobar trosoban stan all in za 1.000 €. Solingen ti je vec drugaciji, broji se pod Bergisches Land i tu je vec i malo brezuljkasto. On je vise vezan za Wuppertal i Düsseldorf. Ne bih ti preporucivao. Ako vec i radis u Leverkusenu, mislim da vam je on najbolje rjesenje i za stanovanje. Autoputevi znaju bit krcati, pogotovu u tom djelu sjeveroistocno od Kölna. A kao sto je i ovaj drugi korisnik napisao, u Leverkusenu je velika potraznja, a i to ima svoj razlog.
Gerolsteiner is offline  
Old 18.04.2017., 20:38   #2791
Puno hvala.

Gledacu okolicu Leverkusena, plus 10 km maks.
ikac2000 is offline  
Old 19.04.2017., 23:02   #2792
Pozdrav forumaši,

Nadam se da je ovo u redu tema za pitat.

Generalno me zanima za vas koji se nalazite u Njemačkoj dulje vrijeme koliko vam je trebalo vremena da savladate jezik do te razine da nemate straha i već instinktivno odgovarate na složenija pitanja i možete voditi konverzaciju bez nekih dilema (isto tako navedite jeste li pripremali njemački prije dolaska i ako jeste, koliko ste vremenski uložili) ?

Isto tako, nedavno sam započeo samostalno učit njemački i zanima me koliko vremenski bi mi trebalo ako tjedno ulažem po 10 sati da se dosegne B1 razina bez interaktivnog učenja s nativnim ljudima iz njemačke ?

Kakva je situacija s akcentom u Njemačkoj, postoje li velike razlike između regija ?

Sa zanimanjem nebi trebalo biti problema pošto završavam za softverskog inženjera (iako nikad ne reci nikad ), ali me zanima ako se netko čisto informativno zaposlio gore u bilo kojoj IT branši koji dio njemačke bi bilo najbolje odabrati po mogućnosti spektra poslova i naravno, način života (izlasci,eventi,sportske aktivnosti i sl. ) ?
blackhorizon is offline  
Old 20.04.2017., 16:07   #2793
Pozdrav,

Ukoliko sam registriran na adresi, i obitelj mi se pridruzila u medjuvremenu, moram li imati ponovo dokument od vlasnika apartmana sa dodatnim clanovima obitelji, ili to mogu i sam, bez vlasnika?

Hvala :-)
ikac2000 is offline  
Old 20.04.2017., 16:30   #2794
Quote:
blackhorizon kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumaši,

Nadam se da je ovo u redu tema za pitat.

Generalno me zanima za vas koji se nalazite u Njemačkoj dulje vrijeme koliko vam je trebalo vremena da savladate jezik do te razine da nemate straha i već instinktivno odgovarate na složenija pitanja i možete voditi konverzaciju bez nekih dilema (isto tako navedite jeste li pripremali njemački prije dolaska i ako jeste, koliko ste vremenski uložili) ?

Isto tako, nedavno sam započeo samostalno učit njemački i zanima me koliko vremenski bi mi trebalo ako tjedno ulažem po 10 sati da se dosegne B1 razina bez interaktivnog učenja s nativnim ljudima iz njemačke ?

Kakva je situacija s akcentom u Njemačkoj, postoje li velike razlike između regija ?

Sa zanimanjem nebi trebalo biti problema pošto završavam za softverskog inženjera (iako nikad ne reci nikad ), ali me zanima ako se netko čisto informativno zaposlio gore u bilo kojoj IT branši koji dio njemačke bi bilo najbolje odabrati po mogućnosti spektra poslova i naravno, način života (izlasci,eventi,sportske aktivnosti i sl. ) ?
Ucenje njemackog ovisi o puno faktora, ja sam ga naucio za 3 mjeseca ali sam oko sebe imao samo Nijemce i samo jedan od njih je znao engleski pa nisam imao drugog izbora nego expresno naucit, velika pomoc mi je bilo znanje engleskog (puno slicnih rijeci) a imao sam i dva rijecnika, englesko-njemacki i hrvatsko-njemacki koji su isto bili velika pomoc.

Sto se tice akcenta, razlike su drasticne, ponekad se pitam da li stanovnici Bayerna uopce razumju stanovnike Sachsena ili Baden-Wurtenberga, cak i ja ponekad imam problema u raumijevanju nekih izgovora.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Old 20.04.2017., 17:27   #2795
Ja i dalje tvrdim da za 3 mjeseca čovjek ne može naučiti jezik. Vjerojatno se može sporazumijevati, ali da netko nakon 3 mjeseca nauči jezik B2 razine, nema šanse! Čak mislim da u Njemačkoj poznavanje jezika smatraju C1 razinom.
osibk is offline  
Old 20.04.2017., 18:51   #2796
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Ja i dalje tvrdim da za 3 mjeseca čovjek ne može naučiti jezik. Vjerojatno se može sporazumijevati, ali da netko nakon 3 mjeseca nauči jezik B2 razine, nema šanse! Čak mislim da u Njemačkoj poznavanje jezika smatraju C1 razinom.
Točno, kakvih 3 mjeseca. Mi hrvati osim što sve znamo o politici, nogometu, gospodarstvu , sad odjednom i učimo jeziike za 3 mjeseca. Ne kužim uopće zakaj je tamo sve u kurqu onda.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Old 20.04.2017., 19:11   #2797
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ucenje njemackog ovisi o puno faktora, ja sam ga naucio za 3 mjeseca ali sam oko sebe imao samo Nijemce i samo jedan od njih je znao engleski pa nisam imao drugog izbora nego expresno naucit, velika pomoc mi je bilo znanje engleskog (puno slicnih rijeci) a imao sam i dva rijecnika, englesko-njemacki i hrvatsko-njemacki koji su isto bili velika pomoc.

Sto se tice akcenta, razlike su drasticne, ponekad se pitam da li stanovnici Bayerna uopce razumju stanovnike Sachsena ili Baden-Wurtenberga, cak i ja ponekad imam problema u raumijevanju nekih izgovora.
Jako motivirajuće.

Kužim, treba se okružit jednostavno s ljudima koji pričaju njemački i rokaj jer, osobno, smatram da je najbrži,a možda i najispravniji način upravo ovo što si i ti sam uradio.

Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Ja i dalje tvrdim da za 3 mjeseca čovjek ne može naučiti jezik. Vjerojatno se može sporazumijevati, ali da netko nakon 3 mjeseca nauči jezik B2 razine, nema šanse! Čak mislim da u Njemačkoj poznavanje jezika smatraju C1 razinom.
Takvo razmišljanje se i meni mota u glavi, iako uvijek postoje osobe koji imaju užasno veliki kapacitet memorije i zaključivanja, ali takvih je malo i u principu, njima generalno učenje stranih jezika ne stvara kočnicu.

Koliko po tvojoj procjeni treba vremenski period kako bi se savladala B2 razina ?
blackhorizon is offline  
Old 20.04.2017., 19:21   #2798
Ja sam dosao u DE sa znanjem A2. Ucio sam njemacki u HR 2 godine, ali 2xtjedno po 2x45min, znaci onaj standardni tecaj.

U DE upisao privatni tecaj, svaki dan po 5x45min + 2xtjedno 2x45min 1na1 sa profesorom.
Uz sve to ucio doma koliko sam mogao, bas cijelo vrijeme posvetio njemackom.
Nakon 10 tjedana sam imao polozeni Goethe B2 zertifikat.
noldo is offline  
Old 20.04.2017., 19:24   #2799
Ako bi svaki dan redovito pričao njemacki i dao si truda kod kuće da dodatno učiš gramatiku i pisanje za 1-2g mislim da to možeš uspjeti. Pretpostavka je da ne znaš ništa. Nažalost jako malo ljudi ti može pomoći oko gramatike jer ju ni Nijemci ne razumiju. Oni ti mogu reći jeli nešto točno ili nije, ali sam moraš shvatiti zašto je to tako. Puno sam ljudi vidio da padaju na B2, a kad čuješ kako pričaju pitaš se što uopće oni rade na ispitu. Poznavanje jezika podrazumijeva i poznavanje gramatike i pisma. Nažalost pisani oblik se razlikuje od usmenog izražavanja. Ja sam nakon 4g položio B2 s time da nisam aktivno njemacki pričao. I to smatram uspjehom. Dobio sam posao gdje ću pričati svakodnevno na njemackom i nadam se kroz dvije godine da ću doći na nivo C1, a to je već nešto.
osibk is offline  
Old 20.04.2017., 19:41   #2800
Ništa, čim mi se otvori više slobodnog vremena, uhvatit se učenja.

Hvala noldo i osibk na informacijama.
blackhorizon is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.