Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2015., 14:27   #61
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
a basic mogu uzet na gotovinu.
jedino me ta klima muči, ne trebaju mi el. podizači ni ostale đinđe minđe.

ne znam vidit ću mogu li na base nadoplatom stavit klimu, ali bojim se da klima jedino ide uz ambiance koji je 10 000 kuna skuplji.
Da to elektricno ajde nije lose ali ono za 10 tisuca kuna mogu rucno kurblat

Jedino klima....mozda izmolis neki popust ili cekaj kraj godine kada se budu rjesavali lagera ali obicno nitko nema Base na lageru jer ga nitko ne kupuje zbog toga sto nema klime.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 14:29   #62
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
po meni mcv je malo preskup jer treba dodati oko 6000kn više u odnosu na sandera....ali odlično izgleda

prvi logan je bio koma u dizajnerskom smislu,ovaj novi izgleda jako lijepo,meni čak i bolje od sandera,doplata od 1000kn mi se čini fer...a mislim da ima i jedna mala caka ,logan i mcv bi trebali imati malo veči međuosovinski raznak od sandera ,možda 5cm ili malo više...i to bi se i te kako trebalo osjetiti na zadnoj klupi

a motor pa ovisi jel misliš trošiti benzin ili lpg ili dizel....1,2 je pouzdan i malo rastrošan i slabašan,0.9 tce je nov i dolazi samo s plinom...možda bi to bilo i najbolje za grad...a opet ima ljudi koji kažu da dizel po gradu najmanje troši...a dizel im je dobar i štedljiv...doduše ima filter čestica...

ovisio što preferiraš.tj koliko km godišnje misliš raditi
Nemam preferencija. Godišnje 10-12 tis.km.
k21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 14:38   #63
Quote:
k21 kaže: Pogledaj post
Nemam preferencija. Godišnje 10-12 tis.km.
Ak je to vecinom grad Zagreb u guzvama racunaj 7.5-8.5 litara na 100km gradske voznje sa 1.2 16V. Ak je to otvorena cesta ili manji grad bez guzvi onda je i 1.2 motor OK.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 14:44   #64
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
kako si zadovoljan s njim to vrijeme?
dali se kvari?

mislim si uzet basic i ugraditi radio.
Ja sam zadovoljan za uloženo i dobiveno.Ove godine prvi je kvar otkazivanje akumulatora.Uzeo sam laureat god. pro. 12/2008 reg. 02/2009 te sam dobio popust, cijena 66000 kn.Meni vrlo povoljno za kilometražu koju ja radim.Auto ima 68000 km.Nisam zažalio što sam ga kupio, nemam kompleks što drugi misle.Pitanja koja su pojedinci postavljali bilo je kako ćeš to prodati, moj odgovor isto kao ti dizelaš star 12 godina.Želja mi je voziti barem 12 godina.Ne vidim razloga kupovati skuplji auto za moje potrebe i moju financijsku situaciju, osobni dohodak ispod prosjeka, otplata kredita za stan, školovanje djece...Danas su Dacie skuplje u HR zbog trošarine na vozilo jer kada sam ja kupovao tog nameta nije bilo.
andelkob is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 14:50   #65
Quote:
andelkob kaže: Pogledaj post
Ja sam zadovoljan za uloženo i dobiveno.Ove godine prvi je kvar otkazivanje akumulatora.Uzeo sam laureat god. pro. 12/2008 reg. 02/2009 te sam dobio popust, cijena 66000 kn.Meni vrlo povoljno za kilometražu koju ja radim.Auto ima 68000 km.Nisam zažalio što sam ga kupio, nemam kompleks što drugi misle.Pitanja koja su pojedinci postavljali bilo je kako ćeš to prodati, moj odgovor isto kao ti dizelaš star 12 godina.Želja mi je voziti barem 12 godina.Ne vidim razloga kupovati skuplji auto za moje potrebe i moju financijsku situaciju, osobni dohodak ispod prosjeka, otplata kredita za stan, školovanje djece...Danas su Dacie skuplje u HR zbog trošarine na vozilo jer kada sam ja kupovao tog nameta nije bilo.
taj namet je došao s europskom unijom jel da?
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 14:56   #66
2+2=3
Da
__________________
daciaclubcroatia.com

Zadnje uređivanje andelkob : 28.08.2015. at 15:06.
andelkob is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 15:10   #67
Quote:
andelkob kaže: Pogledaj post
2+2=3
Da
Ima cjenik u PDF-u sa svim krajnjim cijenama i trosarinama. Ovo konfigurator pa zapisi pa ovo ono da dodjes do krajnje cijene je lose.

Onda se jos mora pogledati trosak registracije - koji ovisi o snazi motora kao i kolicini CO2 - isto zbog EU...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 15:13   #68
Quote:
k21 kaže: Pogledaj post
Nemam preferencija. Godišnje 10-12 tis.km.
tu je stvar malo komplicirana ,sve ovisi šta misliš uzeti od opreme ,recimo ako uzmeš base onda je 1,2 prava stvar i najjeftinije prolaziš....a ako uzmeš ambiance onda si na nekih 70 000kn ...ambienc tce0.9 s plinom76 000kn ...u tom slučau za te novce dobivaš puno bolji auto, ....a dizel je oko 82 500kn...

ako misliš iči na bolje pakete opreme onda bi logičan izbor bio life plus...

bazni 1,2 je jeftin i provjeren al ga pokopa tošarina ...al ima i najjeftinije održavanje i najmanje skupih dijelova koji se kvare,nema turba ,normalno kvačilo nema dpf...pije malo više,performanse malo lošije...pa malo manje od 15 do 100....sve je ok dok si sam u autu ,a kad ga natrpaš...koma

http://dacia.ba/modeli-dacia/novi-lo...teristike.html

http://dacia.ba/modeli-dacia/novi-sa...teristike.html

oko 11 do sto,na primjeru sandera jer ni oni ne stavljaju 0.9 tce u logana

a dizel logan oko 15 do sto

http://dacia.ba/modeli-dacia/novi-lo...teristike.html


ambiance paket- logičan izbor 0.9 tce s plinom,ako je ugradnja plina tvornička,a treba provjeriti i koliko se onda čeka na taj auto

ak si pun love a plin ti se ne sviđa dizel je prava stvar...

kako stvari stoje 0.9 tce kod nas ne možeš dobiti bez plina

Zadnje uređivanje Mahun : 28.08.2015. at 15:56.
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 15:28   #69
Ambiance 0.9 Tce LPG EU6 72.115 kn + 2884.6kn trošarinom u HR
__________________
daciaclubcroatia.com
andelkob is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 15:36   #70
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
tu je stvar malo komplicirana ,sve ovisi šta misliš uzeti od opreme ,recimo ako uzmeš base onda je 1,2 prava stvar i najjeftinije prolaziš....a ako uzmeš ambiance onda si na nekih 71 337kn s trošarinoma i sad je pitanje kolika je trošarina za tce0.9 s plinom jer bi mogla biti i duplo manja pa si na kraju na recimo 76 000kn ...u tom slučau za te novce dobivaš puno bolji auto,a doplata je minimalnih 4000kn ....a dizel je oko 81 700 + trošarina ...pa si vjerojatno oko 10 000kn ,otprilike, jer ne znam ni ovu trošarinu,skuplji od 09 tce s plinom

dakle prvo provjeriti kolike su trošarine na koje modele
Deca - imate na cjeniku krajnu cijenu sa trosarinom i PDVom:

http://www.dacia.hr/media/cjenici/at...ia_Sandero.pdf

ne treba nagadjati
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 15:41   #71
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Deca - imate na cjeniku krajnu cijenu sa trosarinom i PDVom:

http://www.dacia.hr/media/cjenici/at...ia_Sandero.pdf

ne treba nagadjati
e hvala

nikad se jš nisam spustio do kraja stranice
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 16:39   #72
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
↑↑



a basic mogu uzet na gotovinu.
jedino me ta klima muči, ne trebaju mi el. podizači ni ostale đinđe minđe.

ne znam vidit ću mogu li na base nadoplatom stavit klimu, ali bojim se da klima jedino ide uz ambiance koji je 10 000 kuna skuplji.

klimu ionako koristim samo na minimum kad je vruće ili da rashladi auto koji je stajao na suncu pa je pakao unutra.
nema mi gore stvari nego biti vani na +35 pa sjesti u auto koji je 15 stupnjeva, odma mi se zavrti u glavi.
ljudi uglavnom pretjeruju s klimom.

skupi nekako još tih 10 000 . jer recimo klima netreba po autocesti ,ali po gradu je koma bez klime kad su ove ljetne vrućine,nije zdrava ni klima,ali je zdravija od vrućine u autu kad se zagrije kabina nakon stajanja u gužvi.Prije će ti pozliti od vrućine nego od klime.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 17:34   #73
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
skupi nekako još tih 10 000 . jer recimo klima netreba po autocesti ,ali po gradu je koma bez klime kad su ove ljetne vrućine,nije zdrava ni klima,ali je zdravija od vrućine u autu kad se zagrije kabina nakon stajanja u gužvi.Prije će ti pozliti od vrućine nego od klime.
boldano - kaj onda na 130 km/h po ljeti imas prozor otvoren? Jer nema sanse da ventilacija ohladi na suncanom dovoljno da se ne kupas u znoju...

2+2=3, uzmi klimu! Za 5-6-7 godina kada ga budes prodavao, nece ti nista vrijediti (vjerojatno ce samo 0.1% auti tada biti bez klime). Naravno, ako ti smeta prejaka klima, jednostavno je stavis na slabije
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 18:01   #74
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
boldano - kaj onda na 130 km/h po ljeti imas prozor otvoren? Jer nema sanse da ventilacija ohladi na suncanom dovoljno da se ne kupas u znoju...

2+2=3, uzmi klimu! Za 5-6-7 godina kada ga budes prodavao, nece ti nista vrijediti (vjerojatno ce samo 0.1% auti tada biti bez klime). Naravno, ako ti smeta prejaka klima, jednostavno je stavis na slabije
Ne, vozim se što manje po ljeti baš radi vrućine-inače. A autocestom ionako idem rijetko. A otvoren prozor ne pomaže baš ,ovako pri većim brzinama samo me boli uho i glava. A inače od vožnje po ZGu po gužvama i vrućinama mi uvijek bude loše od vrućine, da ne govorim da moraš imati rezervnu odjeću jer si sav u znoju, ventilacija ne pomaže jer se onda ugušiš budući da hvata zrak iz auspuha od auta ispred tebe,prozor ništa baš ne pomaže,isto ugodni mirisi izvana. Ako zbog ničega nebi kupila novi auto onda bi zbog te klime,naravno da imam para.
A sad je glupo kupovati novi auto bez klime jer tko će ga za par godina kupiti,nitko.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 18:17   #75
šta je s karoserijom i korozijom?
izgooglao sam da su stariji dusteri i neki logani dosta hrđali na karoseriji.
kako sandero stoji s tim?

to mi je bitno jer ne mislim prodavat auto nakon par god već ga durat bar deset godina.

Zadnje uređivanje 2+2=3 : 28.08.2015. at 19:02.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 11:51   #76
* izgooglao sam hrđanje karoserije na daciama:

u kratko, Dacie proizvedene u Indiji su imale velikih problema sa hrđanjem karoserije.
u Indiji su se proizvodile Dacie namjenjene Engleskom tržištu.
u 2014. je prebačena proizvodnja u Rumunjsku i te Dacie nemaju problema sa hrđanjem.
e sada, ne znam jesu li se u nas ikada prodavale te iz Indije, ali provjerite to prije kupnje.

*update 2:
izgleda da su se u Indiji proizvodile jedino Dacie namjenjene Engleskom tržištu (volan na desnoj strani)
a u nas se prodaju dobre Dacie iz Rumunjske.

ali svejedno, ako netko zna malo više o ovome neka napiše

Zadnje uređivanje 2+2=3 : 29.08.2015. at 12:23.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 12:17   #77
Quote:
andelkob kaže: Pogledaj post
Ambiance 0.9 Tce LPG EU6 72.115 kn + 2884.6kn trošarinom u HR
Kako ide ovaj Sandero, sa ovim motorom? To je 90ks, moglo bi biti sasma ok?
Ono da nije krepana kobiletina od 75ks kao ovaj 1.2.
Čini mi se da je vrlo povoljno vozikat se na plin stim.

Zadnje uređivanje grogo bolger : 29.08.2015. at 12:34.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 23:32   #78
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Kako ide ovaj Sandero, sa ovim motorom? To je 90ks, moglo bi biti sasma ok?
Ono da nije krepana kobiletina od 75ks kao ovaj 1.2.
Čini mi se da je vrlo povoljno vozikat se na plin stim.
a ide to ide...doduše ove su na benzin....

https://www.youtube.com/watch?v=6tRWYfdtos0

https://www.youtube.com/watch?v=-Ej8Fe5UE7A

https://www.youtube.com/watch?v=vLsGmcNWpj0

https://www.youtube.com/watch?v=Da_5L5MKDcM

ko god misli uzet anbienc paket 0.9 tce s plinom mu se i te kako isplati
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 23:36   #79
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
* izgooglao sam hrđanje karoserije na daciama:

u kratko, Dacie proizvedene u Indiji su imale velikih problema sa hrđanjem karoserije.
u Indiji su se proizvodile Dacie namjenjene Engleskom tržištu.
u 2014. je prebačena proizvodnja u Rumunjsku i te Dacie nemaju problema sa hrđanjem.
e sada, ne znam jesu li se u nas ikada prodavale te iz Indije, ali provjerite to prije kupnje.

*update 2:
izgleda da su se u Indiji proizvodile jedino Dacie namjenjene Engleskom tržištu (volan na desnoj strani)
a u nas se prodaju dobre Dacie iz Rumunjske.

ali svejedno, ako netko zna malo više o ovome neka napiše
logično za indiju i tamo se vozi kao i u engleskoj....sva sreča da te nisu završile kod nas....
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 01:05   #80
možda če nekoga zanimati ,frend je kupio clia 0.9tce benzinca među prvima,danas auto iam 90 000km i nula kvarova...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.