Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2016., 14:09   #21
Louis de wohl -radosni prosjak.drvo zivota.nemirni plamen.tiho svjetlo. Hunermann -princ gonzaga.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 20:43   #22
Katherine I. i II. dio. Ljubavno povjesni roman, koji sadrži djelove teksta Svete Julianne iz Engleske. Mislim da ovo može biti religijski roman, jer je glavni lik jako religijski nastrojen tijekom romana, sa religijskom lekcijom. Veoma lijep roman, najdraži ljubavni roman koji sam ikad pročitala.

Plus, ispovjedi druidske opatice, ali to je bilo malo dosadno, iako, ako imaš koncentracije (nije dug roman) zna biti na momente jako lijep.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 08:25   #23
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Katherine I. i II. dio. Ljubavno povjesni roman, koji sadrži djelove teksta Svete Julianne iz Engleske. Mislim da ovo može biti religijski roman, jer je glavni lik jako religijski nastrojen tijekom romana, sa religijskom lekcijom. Veoma lijep roman, najdraži ljubavni roman koji sam ikad pročitala.

Plus, ispovjedi druidske opatice, ali to je bilo malo dosadno, iako, ako imaš koncentracije (nije dug roman) zna biti na momente jako lijep.
Odlična recenzija, potpisujem
sunceizora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 08:43   #24
Tessa afshar -polje milosti - prekrasna ljubavna prica temeljena na starozavjetnoj prici o ruti.opisuje jednostavan zivot,jednostavne navike ljudi u biblijsko doba i pomalo nemogucu ljubavnu pricu izmedu rute i boaza.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 15:04   #25
Oduševila me trilogija "Tri grada" Emila Zole. Glavni protagnost cijele trilogije je mladi svećenik koji u prvom dijelu ciklusa ("Lourdes") demistificira svetište i postavlja kritiku onoga što se tamo događa. Zbog tog stava kojeg je, u međuvremenu, iznio u vlastitoj knjizi, u drugom ga dijelu ("Rim") pozovu u Vatikan kako bi ga (ili sebe) obranio i na temelju toga odlučili hoće li ga ekskomunicirati iz Crkve ili ne. Treći dio "Pariz" prati svećenika nakon što Vatikan donese svoju odluku.
CaptainProton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 18:47   #26
Upravo čitam Kristinu Lavransovu kćer - Religijsko-povjesna trilogija za koju je Sigrid Undset dobila Nobelovu nagradu.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 00:40   #27
izasao je alfa centauri majkla o brajena
jel to iko citao???
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 17:21   #28
Franz werfel -pjesma o bernardici.(povjesni roman o lourdesu).
Prica o siromasnom djetinjstvu francuske seljancice bernadette soubirous,djevojcice kojoj se ukazala gospa u spilji.vrlo se podrobno opisuju ti dani ukazanja,osuda okoline,nerazumijevanje,strah.
Ja sam za sada jos u tom dijelu,tako da ne znam da li ce se dalje opisivati odlazak u samostan i taj drugi dio njenog zivota.
Knjiga je jos zanimljivija samim time sta ju je napisao zidov.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 13:29   #29
Preporućam trilogiju Tima Lahaye i JerryaB. Jenkinsa:Ostavljeni,Snaga pokore i Nikolae.Čita se tim redom.Roman u tri nastavka o posljednjim danima na Zemlji.
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 13:39   #30
Preporućam trilogiju Tima Lahaye i JerryaB. Jenkinsa:Ostavljeni,Snaga pokore i Nikolae.Čita se ti redom.Roman u tri nastavka o posljednjim danima na Zemlji.
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 13:41   #31
Preporućam trilogiju Tima Lahaye i JerryaB. Jenkinsa:Ostavljeni,Snaga pokore i Nikolae.Čita se tim redom.Roman u tri nastavka o posljednjim danima na Zemlji.
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:38.