Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2017., 02:19   #161
Ovako napamet bih rekao da ih je veci postotak u zapadnim zemljama nego kod nas... Kod nas je bitno da je vw, bmw, mwrcedes, pa ako ne moze to sad se status pokazuje i sa skodom, seatom, opelom*, bitno da je svabo..
A kod zapadnjaka bi rekao da je to rijede slucaj.. kod njih opet vise igraju ulogu reklame nego kod nas gdje njemacki brendovi ni ne trebaju reklamu. I kod njih je vise na snazi da se gleda ulozeno-dobiveno nego kod nas, pa eto znate i sami tko ima rodake gore ili da kazem gori da se svi promijene i pocni gledati​zanju lipu da ustede.
Samo eto hyundai polako kako su ga ljudi poceli dozivljavati i kako se poceo probijati polako dize cijene i pitanje je koliko je to podizanje dobro proracunato, rekao bih da je ipak malo prenaglo i da bi se vise zaradilo da se su se cijene digle za manje iznose u odnosu na cijene starijih modela u njihovo vrijeme.
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:05   #162
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
i30 je generički automobil povoljne cijene u najnižim paketima i predstavnik branda koji nema karizmu ni dobar image. I tu sva priča staje. Ljudi sa stilom sigurno neće kupiti sebi i30, nego kompanije iz Istočne Europe i ovako po koji stanovnik sirmašnijih država poput Bosne i Hrvatske.
Ja nemam stila, dapače, čak pet puta sam se zajebo i kupio aute bez stila, karizme i imagea. Uživaj u svom autu, ja u svome uživam!
Koji ti auto voziš, da i ja znam kaj se treba kupiti dok se ima stila???
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:12   #163
Vrijednost automobilskih brendova po Forbsu;
http://www.nezavisne.com/automobili/...rendova/369890
Gle, čuda, Hyundai ima veću vrijednost od VW....
https://www.fokus.ba/brzi-zestoki/to...vijetu/488163/
http://www.b92.net/automobili/vesti....nav_id=1226537
U ovoj zadnjoj je VW bolje rangiran...
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 20:05   #164
Nitko me nece ubjedit da Golf vrijedi ove novce za koje se prodaje tu kod nas. Prije sve gledajmo ulazne modele.
Hyundai i Kija su poceli raditi jedan automobilski projekt prije svega na Europskom tlu znaci sva vozila su proizvedena u Europi. Naravno motor i ostale komponente su iz Koreje. Ljudi u kompaniji su htjeli postignut nesto po uzoru na VW grupaciju. Zato su i uzimali inzenjere i dizajnere iz Njemacke Peter Schreyer iz VW i Alberto Biermann iz BMW-a M odjeljenja. Kija/Hyundai za par godina usudio bi se reci da budu i prestignuli Njemce. Iz godine u godinu primaju kritike od kupaca i pokusavaju sto kvalitetnije raditi automobile.
Ne zele odmah iz neba pa u rebra preuzeti trziste vec ici postepeno. Do kraja godine se ocekuje i Kia Stinger sa 3.3 V6 benzincem od 370 konja.
Znaci cilja se na premium segment Audi A7 i sl. Koji kostaju jako puno a nude samo cetiri prstena na volanu. Dok ovdje za manje novce dobivate gotovo sve od moguce opreme.


Poslano sa mog SM Galaxy S7 edge koristeći Tapatalk
HariHari1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 20:10   #165
Radije bi uzeo ovo nego npr. Passat-a.

Poslano sa mog SM Galaxy S7 edge koristeći Tapatalk
HariHari1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 20:51   #166
Quote:
HariHari1990 kaže: Pogledaj post
Nitko me nece ubjedit da Golf vrijedi ove novce za koje se prodaje tu kod nas. Prije sve gledajmo ulazne modele.
Hyundai i Kija su poceli raditi jedan automobilski projekt prije svega na Europskom tlu znaci sva vozila su proizvedena u Europi. Naravno motor i ostale komponente su iz Koreje. Ljudi u kompaniji su htjeli postignut nesto po uzoru na VW grupaciju. Zato su i uzimali inzenjere i dizajnere iz Njemacke Peter Schreyer iz VW i Alberto Biermann iz BMW-a M odjeljenja. Kija/Hyundai za par godina usudio bi se reci da budu i prestignuli Njemce. Iz godine u godinu primaju kritike od kupaca i pokusavaju sto kvalitetnije raditi automobile.
Ne zele odmah iz neba pa u rebra preuzeti trziste vec ici postepeno. Do kraja godine se ocekuje i Kia Stinger sa 3.3 V6 benzincem od 370 konja.
Znaci cilja se na premium segment Audi A7 i sl. Koji kostaju jako puno a nude samo cetiri prstena na volanu. Dok ovdje za manje novce dobivate gotovo sve od moguce opreme.


Poslano sa mog SM Galaxy S7 edge koristeći Tapatalk
Golf nije puno skuplji od novog i30 a nije problem dobiti 7-8% popusta.
Razlika je možda 5000 kuna
Hyundai i30 je preskup ali će se cijena sigurno korigirati za desetak tisuća kuna u sljedećih godinu dana
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 23:07   #167
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Golf nije puno skuplji od novog i30 a nije problem dobiti 7-8% popusta.
Razlika je možda 5000 kuna
Hyundai i30 je preskup ali će se cijena sigurno korigirati za desetak tisuća kuna u sljedećih godinu dana
Tako je...ovaj hyundai se isplati jedino najslabiji i sa najslabijom opremom...kasnije...
[email protected] ta optimi ima u ponudi jedan motor i to slab...ja ne znam kojem passatu moze konkurirat... malo trebaju i gamu motora proširit...nemoze na kompaktu najjaci motor bit 140 ks u danasnje vrijeme dok svi eu konkurenti nude 250+ a pogotovo u srednjoj klasi jedan motor i to 1.7 diesel.. jos ovaj 1.4 turbo sa opremom dođe 180000kn...za to ide i golf 1.4tsi 150 highline...octavia laurin klement 1.8 tsi 180ks...

Poslano sa mog Vertu signature touch koristeći Tapatalk
čorba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 09:09   #168
Evo test čeha koga zanima

http://www.auto.cz/hyundai-i30-1-6-c...de-vsem-105762
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 12:31   #169
Golf je golf i zato toliko košta. Meni osobno on je premal i preskup, ali milijunima Eurpoljana nije, i zato je godinama najprodavaniji model u kompaktnoj (po njemu nazvanoj Golf) klasi.
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:36   #170
Quote:
čorba kaže: Pogledaj post
Tako je...ovaj hyundai se isplati jedino najslabiji i sa najslabijom opremom...kasnije...
[email protected] ta optimi ima u ponudi jedan motor i to slab...ja ne znam kojem passatu moze konkurirat... malo trebaju i gamu motora proširit...nemoze na kompaktu najjaci motor bit 140 ks u danasnje vrijeme dok svi eu konkurenti nude 250+ a pogotovo u srednjoj klasi jedan motor i to 1.7 diesel.. jos ovaj 1.4 turbo sa opremom dođe 180000kn...za to ide i golf 1.4tsi 150 highline...octavia laurin klement 1.8 tsi 180ks...

Poslano sa mog Vertu signature touch koristeći Tapatalk
Imas razlicitih motora u ponudi, ali koreanci diktiraju sta moze doci na trziste odnosno kod nas. To znaci da prvo narucis pa onda cekaas auto.


Poslano sa mog SM Galaxy S7 edge koristeći Tapatalk
HariHari1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:37   #171
Quote:
čorba kaže: Pogledaj post
Tako je...ovaj hyundai se isplati jedino najslabiji i sa najslabijom opremom...kasnije...
[email protected] ta optimi ima u ponudi jedan motor i to slab...ja ne znam kojem passatu moze konkurirat... malo trebaju i gamu motora proširit...nemoze na kompaktu najjaci motor bit 140 ks u danasnje vrijeme dok svi eu konkurenti nude 250+ a pogotovo u srednjoj klasi jedan motor i to 1.7 diesel.. jos ovaj 1.4 turbo sa opremom dođe 180000kn...za to ide i golf 1.4tsi 150 highline...octavia laurin klement 1.8 tsi 180ks...

Poslano sa mog Vertu signature touch koristeći Tapatalk
Uvijek treba cekati akcije jer bilo je jedanput da dobijes dizela po cijeni benzinca i tu su prodali jako puno auta kod nas.

Poslano sa mog SM Galaxy S7 edge koristeći Tapatalk
HariHari1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:41   #172
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Golf je golf i zato toliko košta. Meni osobno on je premal i preskup, ali milijunima Eurpoljana nije, i zato je godinama najprodavaniji model u kompaktnoj (po njemu nazvanoj Golf) klasi.
Isto tako je i sa Audijem A3 sportback koji ima moj susjed. Meni je on toliko uzak da je to strasno. Susjed je imao problema sa nekim senzorom paljenja nakon par mjeseci, a novog ga kupio u Porsche Jankomir.

Poslano sa mog SM Galaxy S7 edge koristeći Tapatalk
HariHari1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:00   #173
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Golf nije puno skuplji od novog i30 a nije problem dobiti 7-8% popusta.
Razlika je možda 5000 kuna
Hyundai i30 je preskup ali će se cijena sigurno korigirati za desetak tisuća kuna u sljedećih godinu dana
A kaj ako netko kupuje baš i30, i baš ga briga za definiciju "još dodam 5000 pa kupim golfa" ??? Da je po tvojoj teoriji, niti jedan drugi auto, koji je cijenom isti kao golf, ili ne daj Bože skuplji, nebi se prodavao...a prodaju se, čak i korejci!
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:08   #174
Svatko kupi ono što voli. Ljudi koji voze čistokrvne japanske aute ne bi kupili nijedan eu auto da je ne znam kako jeftin...

Sent from 'The Beast' using Tapatalk
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:10   #175
prije bi ja rekao da za tu lovu ima 90k km...

Sent from 'The Beast' using Tapatalk
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 09:56   #176
Quote:
MM MARI kaže: Pogledaj post
A kaj ako netko kupuje baš i30, i baš ga briga za definiciju "još dodam 5000 pa kupim golfa" ??? Da je po tvojoj teoriji, niti jedan drugi auto, koji je cijenom isti kao golf, ili ne daj Bože skuplji, nebi se prodavao...a prodaju se, čak i korejci!
Ne mora to bit golf...moze bit octavia, mazda 3, auris, giulietta, focus, leon, svi su nekako vise premium i lakse ih prodas (osim dorda ajde )

Poslano sa mog Vertu signature touch koristeći Tapatalk
čorba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 10:08   #177
Opet niskointeligentni balkanci donose zaključke bez da su vidjeli auto, a kamoli ga vozili
"Auto je preskup", "možeš dobit Golfa za malo više para"

Novi i30 će Golfu zasigurno konkurirat u svakom pogledu. Očito neki još vuku mišljenje od prvog i30 koji je zaostajao za konkurentima u puno stvari


Kad sam pred koji mjesec uzimao nove aute na leasing za firmu, odabrao sam puno bolje Peugeote 308 jer me smeće od Golfa ne zanima. Precijenjeno govno puno kvarova. Da košta 30% manje i dalje bi koštao previše.
Ali samo na ovim zatucanim područjima on prolazi pod vrh klase

Tako da, samo izvolite, za dodatnih "5000kn" se zajebite 5000 puta više.
__________________
3.0 TFSI
A.M.80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 10:39   #178
Quote:
A.M.80 kaže: Pogledaj post
Opet niskointeligentni balkanci donose zaključke bez da su vidjeli auto, a kamoli ga vozili
"Auto je preskup", "možeš dobit Golfa za malo više para"

Novi i30 će Golfu zasigurno konkurirat u svakom pogledu. Očito neki još vuku mišljenje od prvog i30 koji je zaostajao za konkurentima u puno stvari


Kad sam pred koji mjesec uzimao nove aute na leasing za firmu, odabrao sam puno bolje Peugeote 308 jer me smeće od Golfa ne zanima. Precijenjeno govno puno kvarova. Da košta 30% manje i dalje bi koštao previše.
Ali samo na ovim zatucanim područjima on prolazi pod vrh klase

Tako da, samo izvolite, za dodatnih "5000kn" se zajebite 5000 puta više.
Toliko si visoko inteligentan da se kacis za jednu stvar... i samo balkanci kupuju njemačka vozila... ovdje se i30 uspoređuje sa svima ne samo sa golfom...
Btw za flotna vozila bi bio doboljan i peugeot 301..no nije u tome stvar nego u ponudi motorizacije i opreme u ovom hyundaiu...to je tema... spominjes peugeot... zasto nisi uzeo hyundaie ako su toliko isplativi...

Poslano sa mog Vertu signature touch koristeći Tapatalk
čorba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 13:16   #179
Quote:
čorba kaže: Pogledaj post
ovdje se i30 uspoređuje sa svima ne samo sa golfom...
Btw za flotna vozila bi bio doboljan i peugeot 301..no nije u tome stvar nego u ponudi motorizacije i opreme u ovom hyundaiu...to je tema... spominjes peugeot... zasto nisi uzeo hyundaie ako su toliko isplativi...

Poslano sa mog Vertu signature touch koristeći Tapatalk
A što točno uspoređuješ kad u ovom novom i30 nisi niti sjedio, a bome niti provozao?
Samo mi potvrđuješ tezu sa inteligencijom

Nisam uzeo Hyundaije jer mi ponuda nije odgovarala. Meni neopisivo na onu stvar ide uvoznik sa svojim strategijama kreiranja paketa opreme i motorizacije.
Samo jbg, ja sam u Njemačkoj vozio top motorizirani i opremljeni i30 kojem cijena prelazi 27.000 eura, a opreme ima i više nego Gnoj 7. Oba su ravnopravni konkurenti i po udobnosti, buci u vožnji i slično.
A vi svi tu vidite osnovni i30 1.4 sa 2x airbaga pa ga se uspoređuje s konkurentima.
__________________
3.0 TFSI
A.M.80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 10:00   #180
Ljudi branite neobranjivo.
Jučer sam sjedio u jednom, i mogu reći da kvalitetom ne zaostaje za ikim iz klase, dizajn oku ugodan, ali unutra odličan...sve je tamo gdje treba biti.
E sad cijena. Ovaj je bio jebeno opremljen, rekao bih skoro top, nekakav "Launch edition" i cijena s 1.6 dizelom od 136 konja je 168 000kn. Taman sam otišao na VW site i iskonfigurirao nešto slično i ispao me 50 000kn više. Daj nek mi netko pokaže tog golfa koji je 5 000 kn skuplji od usporedivog Hyundaia.
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.