Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2016., 10:33   #21
PREDSJEDNIK nije ništa slagao. GM je internacionalna korporacija, Opel je tu značka. A ti hasnfeferu sada uzeo Omegu za primjer koja je pokojni model već skoro 15 godina.

Kad čovjek sjedne u bilo koji automobil njemačkog proizvođača bilo VW, BMW, Audi, Merc ti osjećaš onu njemačku utegnutost. U Opelu to ne osjećaš. U Opela kad sjedneš imaš sličan osjećaj kao da si sjeo u Hyundaija. Živa istina. Više njemačkih gena i Volvo od Opela. Baš se vidi da Opel u suštini nije njemački auto.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 10:45   #22
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Ali GM zaostaje za VAG-om po kvaliteti. Npr. ljudi nekad posmatraju Opel kao da je to njemački auto, ali u njemu nema ništa njemačko. Čista konfekcija južnokorejskog stila. Svakako Opel je ništa više nego značka. Nije to proizvođač. GM je proizvođač.
Hm.. Kada god mi je krepao VW i ostavio me na cesti (ili parkingu), spašavao me ženin Opel koji nikada nije ni mene ni nju ostavio na cesti. Imao je nekih sitnih mušica koje su popravljene, ali niti jedna od tih mušica nije auto stavila izvan pogona, uvijek je bio u voznom stanju. Za razliku od VW-a, tamo te skoro svaka mušica ostavi na cesti. Toliko o kvaliteti i pouzdanosti.

Jednog dana kada završiš školu, položiš i počneš voziti, nešto ćeš naučiti i iz vlastitog iskustva, a ovako samo pišeš neke teorije koje si negdje pročitao..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 11:34   #23
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
PREDSJEDNIK nije ništa slagao. GM je internacionalna korporacija, Opel je tu značka. A ti hasnfeferu sada uzeo Omegu za primjer koja je pokojni model već skoro 15 godina.

Kad čovjek sjedne u bilo koji automobil njemačkog proizvođača bilo VW, BMW, Audi, Merc ti osjećaš onu njemačku utegnutost. U Opelu to ne osjećaš. U Opela kad sjedneš imaš sličan osjećaj kao da si sjeo u Hyundaija. Živa istina. Više njemačkih gena i Volvo od Opela. Baš se vidi da Opel u suštini nije njemački auto.
Ti u suštini i nisi baš inteligentan čovjek.
__________________
moj frend sledžhemer <3
AS-AD is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 11:40   #24
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Hm.. Kada god mi je krepao VW i ostavio me na cesti (ili parkingu), spašavao me ženin Opel koji nikada nije ni mene ni nju ostavio na cesti. Imao je nekih sitnih mušica koje su popravljene, ali niti jedna od tih mušica nije auto stavila izvan pogona, uvijek je bio u voznom stanju. Za razliku od VW-a, tamo te skoro svaka mušica ostavi na cesti. Toliko o kvaliteti i pouzdanosti.

Jednog dana kada završiš školu, položiš i počneš voziti, nešto ćeš naučiti i iz vlastitog iskustva, a ovako samo pišeš neke teorije koje si negdje pročitao..
Pa kažem ti u familiji imamo Opela i Renaulta. Renault je pravo pouzdan i kvalitetan, Opel baš i ne. Iako je Renault dosta stariji. A službeni auto koji otac voza je uvijek VW. Opel ti je i iza Renaulta i iza VW-a svakako. Zaista nema onaj njemački štih. Ja sebi kad budem iduće ljeto uzimao auto, nema šanse da bih Opela. U 4 godine koliko ga majka posjeduje previše mu je stvari otišlo. A i drugi vlasnici se žale, znači ne radi se samo o lošem primjerku kao što bi se pomislilo.

Opel Corsa je 2011. godište, nova kupljenja sa lijepom opremom.

Evo šta je do sad otišlo:

- Dva put farna žarulja
- Mehanizam šoferšajbnog retrovizora se pokvario
- Grijač retrovizora suvozača otišao
- Pokvario se CD30 mp3 uređaj
- Sa mjenjača spao shematski prikaz promjene brzine
- Prekjučer otišla vodena pumpa

Automobil drnda kao i svaki Opel nešto nije zategnuto da valja. Jednostavno se vidi da to nije njemačka kvaliteta. Kod VW-a je peri-deri. Renault je stariji, nikad nije bilo potrebe da se uzme nešto novije zbog njegove udobnosti i činjenice da je otac stalno na službenim kotačima, a ja sebi tek iduće godine uzimam nešto.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 13:35   #25
A dobro je. Imaš relevantnu veličinu uzorka na točno jednom primjerku od kojeg milijuna proizvedenih i uspoređuješ barem iste klase vozila pa je sve OK.

Omega sa V8 motorom - vidim da voliš to spomenuti hazen - pa da ponovimo...

Wiki na engleskom zbilja tvrdi da je problem bio u izdržljivosti LS1 motora iz Corvette. To je samo djelomično točno, jer LS1 u EURO verziji Corvette je potpuno Vollgasfest.

Znači - problem je bio što u šasiju jednostavno nije stao LS1. Moralo se promijeniti podmazivanje - drugačiji karter, uljna pumpa, zid između prostora motora i kabine. Ispušne grane također. I to je riješeno i uz drugačiji dovod zraka do motora od naprijed je riješen problem motora, bez obzira što je prostor ispod haube bio jako "tijesan".


Onda ih je zeznio mjenjač. Nije pasao niti ručni niti automatski direktno s polica. Kada su uspjeli prilagoditi 4L60 automatik da stane, morali su i tu raditi neke preinake. Tada je zaključeno da NEMA SMISLA, jer je predviđen prestanak proizvodnje Omege, pa bi se eventualno stiglo dovršiti projekt prekasno.

Malo romantizirana verzija, jer je LS1 postizao u ovom set-up-u samo 310 KS, a po podatcima je prototip imao 6.9 sekundi od 0-100.

Niti blizu dovoljno za ozbiljnije pomrsiti račune ni E430 ni 540i, koji nisu ni bili top modeli. Projekt je vjerovatno od početka bio nerentabilan, samo su kasno skužili koji ih sve problemi očekuju.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 13:56   #26
i bolje da to nisu realizirali jer bi to bio fijasko. tko bi dao ogromne nove za omegu v8? skoro pa nitko jer bi bila jako skupa. sto se tice omege prijatelj je imao onu 2.5 v6 mislim da sa bmw motorm. stvarno je bio komad auta.

Sto setice GM-a i Opla. imao sam poprilican broj opela zadnje astru g,h i insigniu. zadnja dva dizeli i bil isu stvarno odlicni auti. da se razumijemo nije mercedes ali sto se tice kolko sam kvarova imao mogao se sa njima mjeriti.
Kad sam kupio insigniu bojao sam se da sam kupio vraga jer je bila prva serija ali auto se stvarno pokazao tenk. prosla je tursku,njemacku,belgiju,nizozemsku,italiju i nikad me nije ostavila
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 14:31   #27
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Kad čovjek sjedne u bilo koji automobil njemačkog proizvođača bilo VW, BMW, Audi, Merc ti osjećaš onu njemačku utegnutost. U Opelu to ne osjećaš. U Opela kad sjedneš imaš sličan osjećaj kao da si sjeo u Hyundaija. Živa istina. Više njemačkih gena i Volvo od Opela. Baš se vidi da Opel u suštini nije njemački auto.
U svakom autu se osjeća utegnutost, samo je pitanje kako je auto održavan i koliko km je prošao.

Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Omega sa V8 motorom - vidim da voliš to spomenuti hazen - pa da ponovimo...

Wiki na engleskom zbilja tvrdi da je problem bio u izdržljivosti LS1 motora iz Corvette. To je samo djelomično točno, jer LS1 u EURO verziji Corvette je potpuno Vollgasfest.
Ako se sjećam pričalo se o dvije varijante istog motora sa nekim sitnim izmjenama, ali ne sjećam se detalja. Jedan je bio osjetljiv, a drugi koji je bio pojačan, ne. Navodno je ova slabija verzija trebala u Omegu. Ne sjećam se detalja.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 14:52   #28
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ako se sjećam pričalo se o dvije varijante istog motora sa nekim sitnim izmjenama, ali ne sjećam se detalja. Jedan je bio osjetljiv, a drugi koji je bio pojačan, ne. Navodno je ova slabija verzija trebala u Omegu. Ne sjećam se detalja.
Ma LS1 je LS1. Stvar je da im čak EURO verzija fizički nije stala ispod haube i falilo joj zraka jer ne struji dovoljno kad nema mjesta. To su riješili, ali dalje...

Kao i motor u 500E. Jesu oni njega zbombali ispod haube, jesu dodali maksimalno hlađenje uz akumulator u prtljažniku - svejedno mu je bilo malo prevruće.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 15:52   #29
Postoje dva primjerka Omega sa Lexusovim V8 motorima sa oko 1200ks. Jedna je bila cak u EVO magazinu. Oba se koriste za vožnju svaki dan.
Mislim da je jedna iz Norveške od firme RATS evo slika:
http://cdn2.evo.co.uk/sites/evo/file...?itok=8RLxdCLi

Evo i video: https://www.youtube.com/watch?v=N__PXqzuyB0

344km/h bome ljepo.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 20:29   #30
To je zgodno , ali nije riječ o velikoserijskom autu. Shvaćam što hoćeš reći, može se ako ima volje, ili; "Gdje ima volje, ima i načina" ali Omega je bila već doista pri kraju karijere, pa im se nije dalo ulagati, a i realno, tko bi kupio tako žednog benzinca
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 20:58   #31
Pored Lotus verzije Omege, V8 nije ni trebao.

Preko 280kmh, oko 5.5 do 100. Znam da je UK bila panika oko tog automobila koji je postao popularan kod profi lopova a nisi ih mogao stic.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 21:25   #32
Znam da im se nije dalo ulagati i da skoro nitko nebi kupio takvog benzinca. Ali to sutrebali napraviti ako zbog niceg drugog onda zbog prestiža.
Ima podosta proizvođaca koji rade aute na kojima gube pare ali to se radi zbog imiđa.

Po meni je opel trebao nastaviti proizvodnju omege ili izbaciti novi model omege sa ciljanim gubitcima i to bi im dobro došlo na duge staze.
Tako su se zajebali kad su prestali proizvoditi brdo modela u 80-tima i 70-tima koji su i dan danas jako popularni modeli. Umjesto da krenu na put poput volksvagenovog ili audijevog osli su 80-tih u potpuno krivom smjeru. Danas bi imali jos jednog premium proizvođaca sa stoljetnom tradicijom.

A ovako su nam ostavili jos jedan proizvod za široke mase koji skriva sportske korijene kao zmija noge.

Imam jos podosta toga na pameti ali nemam vremena tipkati.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 10:02   #33
Opel većinu toga sam razvija

Astra,Corsa,Insignia trenutna Zafira,Meriva,Adam su čisti Opelov razvoj,kao i motori koje sad imaju

to što GM ima pravo uzeti taj proizvod (kao vlasnik) i prodavati ga pod drugim brendovima je sasvim druga priča


sve osim Vivara,Comba,Karla je full oplo,i djelomično Corse koja vuče staru platformu još iz braka sa Fiatom,valjda zajedničku
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 11:29   #34
Nova astra im je pun pogodak. vidam ih sve vise. ako novu insigniu naprave dobro kao ovu aktualnu to ce biti pun pogodak.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 11:43   #35
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Pored Lotus verzije Omege, V8 nije ni trebao.

Preko 280kmh, oko 5.5 do 100. Znam da je UK bila panika oko tog automobila koji je postao popularan kod profi lopova a nisi ih mogao stic.
Relativno.

Problem s Lotus Omegom je bio da je bila osjetljiva, a uglavnom bi se i kvačilo razletilo prilično brzo.

Pretpostavljam da su zato pomislili da će na Chevy mehanici za B Omegu imati barem riješen problem izdržljivosti dijelova, a prilagoditi za ugradnju. (jer je Lotus Omega zapravo "frizirani" 3.0 24v).
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 14:41   #36
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
A dobro je. Imaš relevantnu veličinu uzorka na točno jednom primjerku od kojeg milijuna proizvedenih i uspoređuješ barem iste klase vozila pa je sve OK.

Omega sa V8 motorom - vidim da voliš to spomenuti hazen - pa da ponovimo...

Wiki na engleskom zbilja tvrdi da je problem bio u izdržljivosti LS1 motora iz Corvette. To je samo djelomično točno, jer LS1 u EURO verziji Corvette je potpuno Vollgasfest.

Znači - problem je bio što u šasiju jednostavno nije stao LS1. Moralo se promijeniti podmazivanje - drugačiji karter, uljna pumpa, zid između prostora motora i kabine. Ispušne grane također. I to je riješeno i uz drugačiji dovod zraka do motora od naprijed je riješen problem motora, bez obzira što je prostor ispod haube bio jako "tijesan".


Onda ih je zeznio mjenjač. Nije pasao niti ručni niti automatski direktno s polica. Kada su uspjeli prilagoditi 4L60 automatik da stane, morali su i tu raditi neke preinake. Tada je zaključeno da NEMA SMISLA, jer je predviđen prestanak proizvodnje Omege, pa bi se eventualno stiglo dovršiti projekt prekasno.

Malo romantizirana verzija, jer je LS1 postizao u ovom set-up-u samo 310 KS, a po podatcima je prototip imao 6.9 sekundi od 0-100.

Niti blizu dovoljno za ozbiljnije pomrsiti račune ni E430 ni 540i, koji nisu ni bili top modeli. Projekt je vjerovatno od početka bio nerentabilan, samo su kasno skužili koji ih sve problemi očekuju.
ovo mi je odlicno zanimljivo mi je kada se konstruktori nadu ovako u problemima pa moraju kemijat
__________________
kaeovo
Veliki decki imaju 18
Hesoyam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 23:30   #37
Nova Meriva će imati SUV look. Izgleda da kupe fore od Renaulta.

http://www.carscoops.com/2016/10/new...o-for-suv.html
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 09:31   #38
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Nova Meriva će imati SUV look. Izgleda da kupe fore od Renaulta.

http://www.carscoops.com/2016/10/new...o-for-suv.html
ne,izgleda da je JV sa PSA,zajednički razvoj..i neka je
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 10:31   #39
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Pa kažem ti u familiji imamo Opela i Renaulta. Renault je pravo pouzdan i kvalitetan, Opel baš i ne. Iako je Renault dosta stariji. A službeni auto koji otac voza je uvijek VW. Opel ti je i iza Renaulta i iza VW-a svakako. Zaista nema onaj njemački štih. Ja sebi kad budem iduće ljeto uzimao auto, nema šanse da bih Opela. U 4 godine koliko ga majka posjeduje previše mu je stvari otišlo. A i drugi vlasnici se žale, znači ne radi se samo o lošem primjerku kao što bi se pomislilo.

Opel Corsa je 2011. godište, nova kupljenja sa lijepom opremom.

Evo šta je do sad otišlo:

- Dva put farna žarulja
- Mehanizam šoferšajbnog retrovizora se pokvario
- Grijač retrovizora suvozača otišao
- Pokvario se CD30 mp3 uređaj
- Sa mjenjača spao shematski prikaz promjene brzine
- Prekjučer otišla vodena pumpa

Automobil drnda kao i svaki Opel nešto nije zategnuto da valja. Jednostavno se vidi da to nije njemačka kvaliteta. Kod VW-a je peri-deri. Renault je stariji, nikad nije bilo potrebe da se uzme nešto novije zbog njegove udobnosti i činjenice da je otac stalno na službenim kotačima, a ja sebi tek iduće godine uzimam nešto.
ne može se corsu i insigniju trpati u isti koš samo zato jer je to opel....corsa je uvijek bila govance od auta,ak nije tajna kojeg renola imaš?
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 11:15   #40
Corsa govance? a vjerojatno je u top 3 mala auta konstantno.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.