Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2017., 11:01   #1
Question Učitelj razredne nastave u inozemstvu

Može li se sa hrv.diplomom mag.prim.obraz. raditi u inozemstvu ?
Kada prevladamo jezične razlike, vrijede li naše hr. diplome u drugim zemljama? Treba li položiti možda neku razliku na njihovim fakultetima ? Znam da postoji MZOS natječaji za rad u hrv. nastavi u inozemstvu, no ja bih se baš preselila u stranu zemlju i radila kao učiteljica razredne nastave tamo za stalno.

Znate li što o tome ???...ili imao ko ideju di da iskopam te informacije ? Hvala
__________________
ne brinite što ljudi misle oni to rijetko rade!
cura-sa-foruma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 18:45   #2
Prije nego ti netko napiše da je to nemoguće- moguće je. Ali je vrlo teško i zajebano.

Ima jedna cura u Irskoj koja je završila pedagogiju i još nešto i tamo radi u nekakvoj školi. Pretpostavljam privatnoj školi, jer je za državnu potreban galski kojeg sigurno nećeš ni naučiti.

Moja preporuka idi na facebook, grupa Idemo u Irsku i tamo pitaj isto ovo pitanje i nadaj se da ti to ova cura odgovori. U međuvremenu će ti brdo ekipe reći da je nemoguće i njih slobodno ignoriraj.
To ti je najbolji mogući izvor informacija.

Od jezika koje realno još možda znaš ili stigneš naučiti znam sa sigurnošću da nemaš šanse u Italiji, Španjolskoj iz proste činjenice što je njihova nezaposlenost razina naše.
Austrija i Njemačka- za njih se isto imaš pravo nadati, ali nisam čuo ni za jedno iskustvo ovakve prirode. Jedino za spomenutu Irsku

Inače kao učiteljici ti se nude i moguće prakse preko AIESEC-a (ne moraš se učlaniti ) na engleskom jeziku diljem cijelog svijeta. Pa preko takve prakse možda dobiješ i trajni posao.
Prakse nisu samo za studente već i diplomirane građane.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 13:39   #3
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Prije nego ti netko napiše da je to nemoguće- moguće je. Ali je vrlo teško i zajebano.
i očekivala sam negativne odgovore, ovdje u hr su svi navikli da za sve kažu da je nemoguće...barem me takva većina ljudi okružuje...no ja sam zbilja odlučila zasukat rukave i ne obazirati se na moguće nemoguće

Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Ima jedna cura u Irskoj koja je završila pedagogiju i još nešto i tamo radi u nekakvoj školi. Pretpostavljam privatnoj školi, jer je za državnu potreban galski kojeg sigurno nećeš ni naučiti.
...oh znači irska imam ja nekoga tamo, zamolit ću ga da pronjuška kako to tamo ide..nije da zelim baš tamo ići...ali ako se može, tojest mogu dobti posao...ići ću

Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Moja preporuka idi na facebook, grupa Idemo u Irsku i tamo pitaj isto ovo pitanje i nadaj se da ti to ova cura odgovori. U međuvremenu će ti brdo ekipe reći da je nemoguće i njih slobodno ignoriraj.
To ti je najbolji mogući izvor informacija.
odlična ideja, hvala

Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Od jezika koje realno još možda znaš ili stigneš naučiti znam sa sigurnošću da nemaš šanse u Italiji, Španjolskoj iz proste činjenice što je njihova nezaposlenost razina naše.
Austrija i Njemačka- za njih se isto imaš pravo nadati, ali nisam čuo ni za jedno iskustvo ovakve prirode. Jedino za spomenutu Irsku
Šteta za italju, jako volim tu zemlju i znam talijanski....a znaš li kako stoji stanje u azijskim zemljama, kao tajland i sl ?

Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Inače kao učiteljici ti se nude i moguće prakse preko AIESEC-a (ne moraš se učlaniti ) na engleskom jeziku diljem cijelog svijeta. Pa preko takve prakse možda dobiješ i trajni posao.
Prakse nisu samo za studente već i diplomirane građane.
oh, hvala, mnogo korisnih informacija, zahvaljujem .
__________________
ne brinite što ljudi misle oni to rijetko rade!
cura-sa-foruma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 13:52   #4
evo ja sam uspjela iskopati još neke informacije na www.europa.eu stranicama :

ovo vrijedi samo za europsku uniju :

"""""Ako se želite preseliti u državu članicu u kojoj je profesija koju želite obavljati regulirana, prije nego što ondje počnete raditi, trebat će vam priznavanje svih vaših kvalifikacija.

Nakon priznavanja kvalifikacija moći ćete pristupiti profesiji i obavljati je uz iste uvjete kao državljani te države i oni koji su kvalifikacije za tu profesiju dobili u toj državi.

Priprema zahtjeva

Od tijela nadležnog za pristup vašoj profesiji u državi domaćinu saznat ćete koje dokumente morate priložiti.

Ako vaša profesija nije regulirana u matičnoj državi, možda ne posjedujete odgovarajuće diplome, svjedodžbe ili dokaz o članstvu u strukovnoj udruzi. Možda ćete na drugi način morati dokazati da ste svoju profesiju obavljali najmanje dvije godine u proteklih deset godina.

Postupci i rokovi

Nakon što zatražite priznavanje svojih kvalifikacija, nadležna tijela moraju u roku od jednog mjeseca potvrditi primitak vašeg zahtjeva i zatražiti sve potrebne dokumente.

Kada su zaprimili vaš potpuni zahtjev, ona moraju donijeti odluku u roku od:

tri mjeseca - za liječnike, medicinske sestre za opću zdravstvenu njegu, primalje, veterinare, zubare, famaceute i arhitekte koji imaju pravo na automatsko priznavanje
četiri mjeseca - za sve ostale profesije.
Ako nadležna tijela ustanove da vaše obrazovanje i profesionalno iskustvo nisu u skladu sa standardima države domaćina, mogu od vas zahtijevati dodatni dokaz o vašoj osposobljenosti. U načelu morali biste imati mogućnost biranja između provjere osposobljenosti ili razdoblja prilagodbe (do tri godine).

Ako zahtjev odbiju, moraju navesti razlog.

Ako nadležna tijela ne donesu odluku u propisanom roku, možete se obratiti našim službama za pomoć ili nacionalnim kontaktnim točkama za stručne kvalifikacije. Ako vam ni oni ne pomognu, slučaj možete riješiti na nacionalnom sudu """"

znači ukoliko zeliš svoju profesiju obavljati u inozemstvu moraš postupiti ovako :

1.provjeriti jeli tvoja profesija regulirana u toj državi

2.zatim vam trebaju priznati vaše kvalifikacije

3. ako vam priznaju možete doći raditi



sad kako važi za magistre primarnog obrazovanja...treba sad to ispitati
__________________
ne brinite što ljudi misle oni to rijetko rade!
cura-sa-foruma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 00:23   #5
Trebaš se prvo odlučiti za državu i onda istraživati, nema općenitog pravila. U svakom slučaju ćeš morati savršeno znati službeni jezik (ili više njih).
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 16:19   #6
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Trebaš se prvo odlučiti za državu i onda istraživati, nema općenitog pravila. U svakom slučaju ćeš morati savršeno znati službeni jezik (ili više njih).
da, jezik svakako, na to računam

jedino što sam našla je kako priznaju diplome inozemstva u hrvatskoj, za to je zadužena azvo, nacionalni ured enic/naric, postupak je takav da predaš zahtjev za predavanje inozemne diplome i onda ti poštom pošalju rješenje o priznavanju inozemne visokoškolske kvalifikacije...

pretpostavljam da je sličan proces i u ostalim europskim državama

mene zanima kako saznati unaprijed je li se priznaje hrvatska diploma magista primarnog obrazovanja ( jel ja još svoju nemam u ruci ) u inozemstvu i kakve ispite oni traže da dodatno na njihovim fakultetima položiš

ja sad na blef pretpostavljam...npr da učitelj iz finske želi radit tu u nekoj osnovnoj školi....preda zahtjev za prznavanje...i oni mu vele da diplomu prznaju ali da mora položiti ispite za hrvatski jezik i povijest, ( to ja mislim, ne znam jel treba ) čovjek ode na ufzg i oni ga usmjere da mora pložit taj i taj ispt, on položi i onda mu izdaju rješenje da ima valjanu diplomu i da može se prjaviti na bilo koji natječaj za učitelja razredne u rh....to je neka moja priča, kako bi to trebalo ići

a sad mene zanima jel to stvarno tako ide ? di da saznam, evo npr želim biti učiteljica u finskoj, trebam znati njihov jezik, položit razliku na finskom fakultetu i to je to ?
__________________
ne brinite što ljudi misle oni to rijetko rade!
cura-sa-foruma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 16:36   #7
Quote:
cura-sa-foruma kaže: Pogledaj post

a sad mene zanima jel to stvarno tako ide ? di da saznam, evo npr želim biti učiteljica u finskoj, trebam znati njihov jezik, položit razliku na finskom fakultetu i to je to ?
Otprilike da, ali ne znaš koliko će ti razlike odrediti, to mogu biti i 3 godine
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 17:30   #8
da sam na tvom mjestu, kontaktirala bih medjunarodne skole u drzavama koje me zanimaju (ili americke ili engleske). tako da dok ne budes spremna za standarrdne drzavne skole mozes raditi na zamjeni ili cak puno vrijeme na engleskom (ako ti je npr engleski izvrstan). i oni ti mogu reci koje uvjete zaposljavanja imaju. mozes probati i sa npr francuskim i drugim skolama, ali one su puno rjedje.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 10:41   #9
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
da sam na tvom mjestu, kontaktirala bih medjunarodne skole u drzavama koje me zanimaju (ili americke ili engleske). tako da dok ne budes spremna za standarrdne drzavne skole mozes raditi na zamjeni ili cak puno vrijeme na engleskom (ako ti je npr engleski izvrstan). i oni ti mogu reci koje uvjete zaposljavanja imaju. mozes probati i sa npr francuskim i drugim skolama, ali one su puno rjedje.
aha, super ideja zapravo...ima i jedna međunarodna škola u zagrebu, mogla bi se raspitati kod njih prvo...hvala
__________________
ne brinite što ljudi misle oni to rijetko rade!
cura-sa-foruma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.